Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

  Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica

Ići dole 
+35
Ondrej
momoks
zozi
žako
ATOS
jecham
nebojsa
srxa
veterinarboki
Sale77-Nis
Dalibor Vasic
slavishab
Srdjan
mica
Laza
Rale
KUM
mime30
pedja cb
salle55
Luckyboy
ticar
rtomek
fuz80
klokkende
Djuka
milos0205
Marjan
drozd
Rea
dr.nenad86
Danijel
rade
Bogdanik
Aleksa
39 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
AutorPoruka
salle55

salle55


Broj poruka : 259
Datum upisa : 27.12.2009
Godina : 47
Lokacija : Rača

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 4 Icon_minitimeČet Jun 23, 2011 3:40 pm

Konkretno ja nemam tih problema,nego pitam jer vidim da se trguje na sve strane pa se pitam sta sa tim pticama,konkretno,zooshop-ovi,pijace itd niko ne gleda na to...
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 38
Lokacija : Niš

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 4 Icon_minitimeČet Jun 23, 2011 3:46 pm

Mi smo tu u sluzbi odgajivaca kao predstavnici udruzenja..........

A sto se tice berzi, pijaci i ostalog sto si naveo, mi nismo ti koji tu mozemo bilo sta uraditi, inspekcije su merodavne za tu oblast, tako da mu tu mozemo dati nas licni komentar, nista drugo........

Imace ko to da prijavljuje spremaju se ti na veliko........ Mi smo savez koji okuplja prave pticare i nama je cilj da u Srbiji na izlozbama bude sto veci broj ptica koji su propisno alkirane i uvedene u legalne tokove. Ostalo nas ne zanima...


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 4 Icon_minitimeČet Jun 23, 2011 3:53 pm

Ostalo nas ne zanima...More Nešo itekako nas zanima da se jednom za svagda razgraniče ODGAJIVAČI od onih drugih sa one strane zakona. Doći će i to vreme!A onda videćemo ko izleže,a ko......To je zamisao i želja mnogih pravih odgajivača,jer samo tako može da dođe do izražaja poštenje odgajivača SOF-a.
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 38
Lokacija : Niš

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 4 Icon_minitimeČet Jun 23, 2011 3:58 pm

marjan pirot ::
Ostalo nas ne zanima...More Nešo itekako nas zanima da se jednom za svagda razgraniče ODGAJIVAČI od onih drugih sa one strane zakona. Doći će i to vreme!A onda videćemo ko izleže,a ko......To je zamisao i želja mnogih pravih odgajivača,jer samo tako može da dođe do izražaja poštenje odgajivača SOF-a.


Ma to vec svi znaju, nema tu sta, imali su dosta vremena da sami procene ko je ko, i svi ljubitelji ptica i svi nadlezni organi.......
A i dosta vremena na youtubu je bilo lepih klipova, dokaznih materijala koji se cuvaju u arhivi i nikada ne mogu da se izbrisu i zaborave........ Tako da se SOF uzima za ozbiljno i priznaje kao pravi partner koji povezuje prave odgajivace u Srbiji. Ko je kako sejao, tako ce i da zanje...........

Prave vrednosti uvek ostaju i opstaju.........


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
pedja cb

pedja cb


Broj poruka : 353
Datum upisa : 02.09.2010
Godina : 48
Lokacija : Indjija

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 4 Icon_minitimeNed Jun 26, 2011 9:41 pm

Sta biva ako ptica sa Cites liste pobegne ili ugine? Meni je kokretno pobegla
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 38
Lokacija : Niš

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 4 Icon_minitimePon Jun 27, 2011 12:23 am

pedja cb ::
Sta biva ako ptica sa Cites liste pobegne ili ugine? Meni je kokretno pobegla

U predhidnim postovima je bilo reci o slicnim pitanjima.........

Sa pticama koje su uginule ili pobegle a prijavljene su : za sada napraviti zapisnik o tome da je ptica uginula, da je ta ptica usla u proces evidencije i da si predao svu potrebnu dokumentaciju, ako je ptica imala prsten, sacuvati ga kao dokaz da je ta ptica uginula i da ne postoji vise, ( neki su ptice cak i ostavljali u zamrzivac) sto nije pogresno, u toj izjavi se potpises ti kao vlasnik i drustvo stavi pecat da si preko njih pticu prijavio i poslao svu potrebnu dokumentaciju koju kopiras i cuvas zajedno sa tom izjavom.
Neki formulari vec postoje koji se popunjavaju kad ptica ugine ili pobegne ali samo za one koji sada vec imaju dozvolu za odgajivacnicu i uzgoj to trenutno ne vazi za one koji nemaju dozvolu za uzgoj ....

Sa novoizleglim pticama, tj mladima, alkiras ih propisnom alkom odredjene velicine koja ja po standardu za tu klasu ptica, a ako si naveo u onim dokumentima koje si poslao da ti ptice cine maticni fond i da ocekujes mlade, ti si miran sto se toga tice, a te mlade ptice kao pravni "naslednici" ce se prinzati i uvesti u "legalne tokove"....


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
pedja cb

pedja cb


Broj poruka : 353
Datum upisa : 02.09.2010
Godina : 48
Lokacija : Indjija

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 4 Icon_minitimePon Jun 27, 2011 12:34 am

OK.hvala
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 38
Lokacija : Niš

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 4 Icon_minitimePon Jun 27, 2011 12:55 am

pedja cb ::
OK.hvala

Nema na cemu, bilo mi je zadovoljstvo.......... Very Happy



Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
mime30

mime30


Broj poruka : 445
Datum upisa : 10.04.2010
Lokacija : Srbobran

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 4 Icon_minitimePon Jul 11, 2011 12:15 am

Nesmeš otudjiti jedinku koju si fotografisao i prijavio...Ali ona mi nije potrebna za matično jato(nije se pokazala kao dobar roditelj)
Šta sa njom???Jednostavno mi ne treba ptica...
Da je pošaljem na adresu ministarsva??Ili da tražim finansijsku naknadu za održavanje psihičko i fizičko za takvu jedinku,jer je poznato da su neke vrste papagaja inteligentne kao trogodišnje dete a samim tim i zahtevaju mnogo....A to košta dosta....
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 4 Icon_minitimePon Jul 11, 2011 1:30 am

Trenutno je status QUO, legalno ti ne mozes otudjiti pticu dok ministarstvo ne preduzme sledeci korak. Za takav status je krivo ministarstvo koje ima preobiman resor i kome smo mi otprilike pretposlenja rupa na svirali.
Mozes je otudjiti nelegalno, ali o takvim nacinima ovde necu da pisem.

Ti ako si toliko revoltiran, pozovi ministarstvo i pitaj ih za smernice pa i nas obavesti, tj SOF, posto i oni ne znaju.

Ministarstvo je cak pre 7,8 meseci izdalo prilog koji popunjavas kada prodajes pticu ili kad ptica menja vlasnika. Kao sto je ppfe prijavilo ptice na starom nevazecem prilogu koji je izdat u skopu istog pravilnika, zasto ti ne bi mogo da popunis i nevazeci prilog za promenu vlasnika, njima su amnestirane sve ptice bez ijedne slike od jedinki.

Moram da priznam da sam i ja malo revoltiran zbog ovakvog statusa.
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
KUM

KUM


Broj poruka : 170
Datum upisa : 27.10.2010
Godina : 45
Lokacija : Krusevac

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 4 Icon_minitimePon Jul 11, 2011 12:07 pm

Bogdanik ::
Trenutno je status QUO, legalno ti ne mozes otudjiti pticu dok ministarstvo ne preduzme sledeci korak. Za takav status je krivo ministarstvo koje ima preobiman resor i kome smo mi otprilike pretposlenja rupa na svirali.
Mozes je otudjiti nelegalno, ali o takvim nacinima ovde necu da pisem.

Ti ako si toliko revoltiran, pozovi ministarstvo i pitaj ih za smernice pa i nas obavesti, tj SOF, posto i oni ne znaju.

Ministarstvo je cak pre 7,8 meseci izdalo prilog koji popunjavas kada prodajes pticu ili kad ptica menja vlasnika. Kao sto je ppfe prijavilo ptice na starom nevazecem prilogu koji je izdat u skopu istog pravilnika, zasto ti ne bi mogo da popunis i nevazeci prilog za promenu vlasnika, njima su amnestirane sve ptice bez ijedne slike od jedinki.

Moram da priznam da sam i ja malo revoltiran zbog ovakvog statusa.
Pozdrav

Nazalost sledeceg koraka po mom licnom misljenju nece ni biti, barem ne u nekim realnim rokovima i skorijoj buducnosti,ministarstvo je odradilo veliki posao koji je bilo u obavezi da odradi po medjunarodnim obavezama i kao potpisnik CITES sporazuma a to je stvaranje maticne baze podataka zasticenih vrsta zivotinja koje se nalaze u zarobljenistvu.
Kako rece Bogdanik sada je nastao status "QUO", nisu do kraja stvoreni uslovi za prakticnu primenu Zakona o zastiti prirode sa pratecim Zakonom o dobrobiti zivotinja i pravilnikom o nacinu drzanja i evidentiranja zasticenih vrsta u zarobljenistvu, stvoreni su uslovi za rad inspekcije za za zastitu zivotne sredine i komunalne policije, koje proteklih mesec dana aktivno rade.
S` obzirom da je trgovina zasticenim vrstama i do sada bila zabranjena, mime30 nevidim zasto to odjednom predstavlja problem, sasvim je razumljivo sto vam ovde niko nemoze da vam da zvanican stav kako da postupate jer je to u suprotnosti sa zakonom, tako da do prakticne primene Zakona takve stvari radite na licnu odgovornost.


Pozdrav!!!


Poslednji izmenio Laza dana Pon Jul 11, 2011 5:31 pm, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : Stvarno ne vidim razlog za spominjanje i reklamiranje doticnog drustva.)
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 4 Icon_minitimePon Jul 11, 2011 12:29 pm

Pogresni si me razumeo, napisao sam da sam revoltiran zbog statusa quo, procitaj malo bolje post. Nemam ja nista protiv vas.
Nazad na vrh Ići dole
KUM

KUM


Broj poruka : 170
Datum upisa : 27.10.2010
Godina : 45
Lokacija : Krusevac

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 4 Icon_minitimeUto Jul 12, 2011 12:25 am

Lazo stvarno nevidim razlog da se moj post cenzurise secka... posredi nije bila nikakva reklama vec jednostavan odgovor na pisanje jednog clana foruma, zato te molim da se vrati obrisani deo moga posta ili isti obrise u celosti i u tom slucaju ja na "TVOM" forumu kako kazes necu napisati vise nijedan post, pogotovo sto je u predhodnom postu direktno spomenuto doticno udruzenje a post ninakoji nacin nije bio ogranicen, na osnovu tih cinjenica smatracu da su po snazi dvostruki arsimi i samovolja moderatora.

Hvala na razumevanju!
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 38
Lokacija : Niš

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 4 Icon_minitimeUto Jul 12, 2011 12:38 am

Kume niko ti ne brani da pises, da se ovde sprovode neka pravila kao na nekim jednoumnim forumima, ti bi vec posle tvoj 3. posta bio banovan.

Bilo je zanimljivo sve vreme pisati i braniti razne strane, ali uvek ona prava ostane gde joj je i mesto. Ali i meni polako dosadjuje da citam svasta , razne neistine koje se plasiraju, ljudi su vise oguglali i ne pridaju vam na znacaju...

Pustili smo te da pises, pisi slobodno, ali nam je vise muka od onih, i od reklame, i od neistina koje plasiraju radi maskiranja prave situacije.....

Da ja nisma u pravu , ovaj forum ne bi bio gde jeste, tj. ne bi bio najjaci forum u Srbiji sto se tice kvalitetnih postova, broja strucnjaka koji su ovde, svetskim prvacima, i ljudi koji sazadovoljstvom posecuju nas forum i rado citaju nase postove...


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
KUM

KUM


Broj poruka : 170
Datum upisa : 27.10.2010
Godina : 45
Lokacija : Krusevac

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 4 Icon_minitimeUto Jul 12, 2011 1:03 am

Da sam uvek pisao istinu moze svako da se uveri citajuci postove koji su pisani u proslosti i iza kojih uvek stojim, to sto pojedince boli istina i to sto su pojedinci kao sto si ti obmanjivali ostale odgajivace(te citate mogu uvek da postavim ako dozvoli administracija) je vas problem, ja stvarno nemogu da vodim racuna od cega je tebi mucnina na kraju krajeva posavetuj se sa nekim iskusnijim kolegom mozda ti pomogne oko toga.

Na vasem forumu sam pokusao da informisem odgajivace o zakonskim regulativama rokovima nacinu tumacenja zakona... neki su to shvatili dobronamerno pa sam nekim odgajivacima pomagao i van foruma , neki su to doziveli provokativno pa su pokusali to da izkompromituju uglavnom su vecina pokazali sta je ustvari pozadina njihovog delovanja.

Proces legalizacije odgoja zasticenih vrsta tek pocinje i oni koji se hvale da su zavrsili nekakvu legalizaciju obmanjuju odgajivace, monopolizam je ukinut , pruzena je prilika svima da budu legalni bez obzira u kom su drustvu, izdejstvovano je da su sva drustva i svi savezi jednaki pred zakonom i pruzena je prilika svima da dokazuju svoju velicinu radom a ne imenom koje je uglavnom zloupotrebljavano.

Procesi ce teci i bez ovog foruma ali nije resenje ljude drzati u mraku neobavestene i od njih skrivati cinjenice da u Srbiji baremza sada postoje dva Saveza odgajivaca da postoje i drugi odgajivaci koji su itekako legalni i koji rade u skladu sa Zakonom i koji se bore za ocuvanje biodiverziteta.

Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 38
Lokacija : Niš

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 4 Icon_minitimeUto Jul 12, 2011 2:09 am

Xaxaxxa, Kume Kume bas me slatko nasmeja....

Pa mi se odavno znamo, mozes nekog pocetnika sovog foruma da mandas mene i ostale ne mozes....


Plasili ste ljude tom legalizacijom, pretili , prijavljivali i ostalo, sve to polako dolazi na svoje.....

Lagao si ljude da svi koji nisu kod vas do marta meseca 2011 god preko vas podneli zahteve, da ce inspektori kao ajduci po kucamam praviti zulume i ljudima oduzimati ptice, kako vas nije sramota ???? I vi sebe nazivate pticarima i zastitarima......... XA XA XA XA......... Da nije zalozno bilo bi smesno........

Popisali ste enormni broj ptica, lagali, mazali, mandali ljude, za jednu crvenu... A mi pravi pticari za dzabe, pomogli narodu i odardili onoliko zahteva koliko vi ne bi mogli za 10 godina.........

Lagali ljude da oni koji promene ime, npr Lepa Brena ne postoje, tj da imaju 15 ili 20 godina umesto 60 ili 70, ceo narod vam se smejao....

Vas delegat na javnom mestu lupa glupoti, ljudi mu se smeju, SPOMINJE NEKAKAV ORNITOLOSKI INSTITUT U ZEMLJI SRBIJI, laze, manda prodaje maglu......

A ti KUME, ne smes da se predstavis, ????
Osnovno pravilo je da se predstavis, kazes, ko si i odakle Very Happy Twisted Evil , sta gajis, i da predstavius svoje ljubimce, a ti........ Nema te nigde........ NA nekim forumima, ne mozes ni jedno slovo da napises dok se ne predstavis, odma ban, a ovde si imao prilike da kucas do mile volje.... Osnovna kultura je da se predstavis, i da pokazes svoje znanje i svoje ljubimce.....

A upustas se u neke ozbiljne diskusije...... ???

E od toga mi je muka, mani ti tvoje izigrane fazone i fore .......... Evil or Very Mad

A sto se tice, biodiverziteta, ostavi se toga, ima u ovoj zemlji strucvnih institucija koje ce da se brinu o tome... Sa kadrovima koje vi imate , tesko, da mozete i da interpetirate pojedine strucne nazive a kamo li da ih upotrebite........

A sto se tice foruma, ovo je najjaci forum u Srbiji ,vas to boli i muci , ostali ste sami u jednoumlju i kao sto to obicno i biva polako ali sigurno se gasite, pa ovde pokusavate neistinama da obmanjujes ljude, da bi se culo za taj neki S.A.R.S , P.... to je iskorenjeno u zemlji Srbiji odavno, kolko sam ja procitao u strucnoj literaturi....

A ako neko ima S.A.R.S javi mi se na pm, da pomognem, znam odlicne strucnjake za tu oblast medicine, etika me obavezuje....

Hvala na razumevanju........




Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Rale

Rale


Broj poruka : 320
Datum upisa : 26.12.2009
Godina : 49
Lokacija : Backa Palanka Vojvodina

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 4 Icon_minitimeUto Jul 12, 2011 11:03 am

Joj KUMe o kojoj to istini si pisao u proslim postovima, zar se nesecas da su sve tvoje ISTINE razotkrivene, sta je bilo KUMe sa onom senzacionalnom izjavom kako SOF ne postoji, seti se samo sta si tada pisao i izjavljivao jel to bila ISTINA KUMe???
Nazad na vrh Ići dole
Rea

Rea


Broj poruka : 760
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 50
Lokacija : Indjija

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 4 Icon_minitimeUto Jul 12, 2011 12:05 pm

Auu pustite Kuma da se bruka i ponizava. Neki su toliko plitkoumni i zaneseni da dzaba gubite vreme . Takvi se nikada ne izedukuju i ne nace nista korisno i pametno . Embarassed
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 4 Icon_minitimeUto Jul 12, 2011 3:49 pm

Kume dobro obrati paznju na ton u svojim porukama jer si prevrsio svaku meru, ovo je poslednja opomena.
Nazad na vrh Ići dole
mica

mica


Broj poruka : 538
Datum upisa : 15.01.2010
Godina : 69
Lokacija : Svilajnac

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 4 Icon_minitimeČet Okt 27, 2011 8:39 am

Izveštaj o jenom događaju:
Nadam se da ovaj post neće biti baniran. Ako se to dogodi na najgrublji način je uskraćeno pravo članovima ovog foruma da budu informisani. To pravo je osnovna demokratska tekovina i jedno od osnovnih ljudskih prava uopšte.
Pos ne krši ni jedno pravilo ponašačanja člana foruma, autora posta. Tim pre ne postoji razlog za uklanjanje ovog posta.
Ima događaja koji su od velikog značaja i opšteg ineresa. Saradnja među ljubiteljima ptica i rad na dobrobiti ptica je cilj veći i važniji od sujete pojedinaca.
Opstanak ovog posta na forumu shvatiću kao čin pobede razuma nad sujetom. Saradnja, uzajamno razimevanje i poštovanje je osnova svakog napretka i prosperiteta u bilo kojoj delatnosti ljudskog društva.
https://www.youtube.com/watch?v=XKmt45FQrGo
Nazad na vrh Ići dole
Srdjan

Srdjan


Broj poruka : 287
Datum upisa : 02.02.2010
Godina : 49
Lokacija : Niš

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 4 Icon_minitimeČet Okt 27, 2011 9:13 am

Mićo što bi bio obrisan , ovo je lepo videti . Treba da se čuje da postoje ljudi koji brinu o životinjama.
Samo treba naglasiti da je ovaj skup više politički marketing nego skup ljubitelja životinja. Duleta razumem ovo mu je dobar marketing za trgovinu ptica a šta li traži ova sekretarka i ušta se ona razume neznam . U ptice sigurno ne a i kera da nije videla na ulici(mislim na sve veći broj lutalica) nebi znala kako izgleda.
Sve u svemu meni izgleda ...
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 4 Icon_minitimeČet Okt 27, 2011 9:39 am

mica ::
Izveštaj o jenom događaju:
Nadam se da ovaj post neće biti baniran. Ako se to dogodi na najgrublji način je uskraćeno pravo članovima ovog foruma da budu informisani. To pravo je osnovna demokratska tekovina i jedno od osnovnih ljudskih prava uopšte.
Pos ne krši ni jedno pravilo ponašačanja člana foruma, autora posta. Tim pre ne postoji razlog za uklanjanje ovog posta.
Ima događaja koji su od velikog značaja i opšteg ineresa. Saradnja među ljubiteljima ptica i rad na dobrobiti ptica je cilj veći i važniji od sujete pojedinaca.
Opstanak ovog posta na forumu shvatiću kao čin pobede razuma nad sujetom. Saradnja, uzajamno razimevanje i poštovanje je osnova svakog napretka i prosperiteta u bilo kojoj delatnosti ljudskog društva.
https://www.youtube.com/watch?v=XKmt45FQrGo
Protiv ovog posta nemam ništa ,ali imam gde je postavljen,a postavljen je na stranicama SOF-a. Vi dobro znate kako i sa kakvim se trikovima služite da osporite decenijski rad SOF-a na legalizaciji strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica.Sve što je uradio,radi i radiće nadalje vidi se KROZ DOSADAŠNJI PERIOD. Jer sa kakvim elanom ,voljom i pre svega zalaganjem za svoje članove ,samostalne odgajivače i ljubitelje je odradio BESPLATNO ,bez ucena da se moraju učlaniti u udruženje pod okrivljem SOF-a evidentiranje ptica strogo zaštićenih ,zaštićenih i ptica sa cites I i II. koje je raspisalo u vidu JAVNOG POZIVA Ministarstvo životne sredine ,rudarstva i prostornog planiranja .
Nazad na vrh Ići dole
rtomek

rtomek


Broj poruka : 721
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 49
Lokacija : SU-V-SRB

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 4 Icon_minitimeČet Okt 27, 2011 8:50 pm

pozdrav

gosp. mica naravno da nema razloga za uklanjanje bilo čega mislim da ni jedan vaš post nije odstranjen ...ispravite me ako grešim

drago mi je da ste posle dužeg vremena ponovo postavili neki post pa bih želeo da iskoristim priliku da vas po principu koji ste naveli citiram vas : najgrublji način je uskraćeno pravo članovima ovog foruma da budu informisani. To pravo je osnovna demokratska tekovina i jedno od osnovnih ljudskih prava uopšte.
odgovorite na moje pitanje koje se odnosi na moj ba sa vašeg foruma ...kad se logujem ispiše mi sledeće :
Информације

Бановани сте са овог форума.
Контактирај те администратора за више информација.
Until 19/01/2038
For the reason : puši kurčinu debilu

molio bih ako imate vremena da pročitate moje postove na vašem forumu ( naravno one koji još nisu odstranili admini) i navedete razlog po kojem osnovu sam banovan ..o "For the reason : puši kurčinu debilu" nebi da govorim to govori o onima koji koriste ovakav rečnik ...

vaš odgovor shvatiću ponovo vas citiram : shvatiću kao čin pobede razuma nad sujetom

citarao bih vas pa bih malo opisao .." Saradnja, uzajamno razimevanje i poštovanje je osnova svakog napretka i prosperiteta u bilo kojoj delatnosti ljudskog društva.!!!
uspostaviti "saradnju ","rezimiranje "i "poštovanje " sa osobom koji je do juče bio jedan od nadkupaca sa ovih naših prostora koji je na stotine ili bolje rečeno više hiljada ptic kupovao pa ko zna gde plasirao , koji je do juče čak u službenoj uniformi hvatao više stotina pa ko zna i hiljada zaštićenih vrsta ptica pritom uništavaljući prirodno blago
" ptice " naše države ( o čemu svedoče postovi razni pa i i video zapisi !!!) pa imao bih još mnogo ...naravno govorim o vašem predsedniku koji je u predhodnom periodu izneo toliko neistina i gluposti na račun mnogih međunarodno priznatih i poštovanih avikulturista Srbije da možda bi vredelo knjigu napisati o svemu tome ..pa neznam kako vidite saradnju sa takvim likom ....naravno u vašem udruženju ima i nogih čestitih odgajivača koji se sa pravom čude šta njihovo udruženje traži u savezu sa udruženjem Sigurni korak ili pak Volonterski centar sa poštovanjem prema ovim udruženjima nevide nikakvu vezu sa pticama koje gaje sa kojima žele da se takmiču koji je njihov hobi....čudno u svakom slučaju složićete se nadam se s ovom konstatacijom
s poštovanjem ROBY



Kod:
Nazad na vrh Ići dole
mica

mica


Broj poruka : 538
Datum upisa : 15.01.2010
Godina : 69
Lokacija : Svilajnac

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 4 Icon_minitimePet Okt 28, 2011 10:38 am

Klima se nije ni malo promenila posle mog dužeg odsursva sa foruma. Nemam nameru da se upustim sa Vama ili bilo kim sa foruma u beskrajnu polemiku koja neće ništa promeniti. Za tako nešto nemam ni vremena ni živaca. Svako je lično odgovoran za javno izgovorenu ili napisanu reč kao i za svoje postupke u celini.
Nisam ni na koj način učestvovao u Vašem islkučivanju sa foruma PPFE. Niti sam imao bilo kakvog uticaja, jer nisam ni administrator ni moderator pomenutog foruma.
U udruženju PPFE sam član i silom prilika poverenik za svoj grad i Jagodinu sa okolinom. Ne učestvujem u kreiranju politike Udruženja ni u donošenju odluka. Iz tog razloga ne prihvatam odgovornost ni po jednom ni po drugom osnovu ( za rad foruma i rad udruženja)
Vremena kolektivne odgovornosti i krivice su prošla vremena. Za ono što radim, govorim i pišem odgovaram pre svega pred svojom savešću i pred ljudima koje poznajem i sa kojma sarađujem.
Uvrede, klevete i teške reči između pojedinaca, razmenjivane su obostrano. Jasno je da se ne radi o sukobu ideja nego o sukobu ličnosti. Ličnosi koje povređenu sujetu stavljaju ispred interaesa većine i ideje razvoja i unapređenja ptičartsva u Srbiji štete opštim ciljevima i težnjama većine. Takvih ljudi je na obe strane i zauzimalju ključne pozicije u ptičarstvu Srbije u organizacionom smislu.
Radi se o legalno izabranim predstavnicima koji su birani na skupštinama svojih udruženja ili saveza. Na njima je sva odgovornost za dalji razvoj i unapređenje pričarstva u Srbiji.
Postoje samo dve mogućnosti. Da kao legitimni predstavnici svojih udruženje/saveza sednu za pregovarački sto i počnu da rade u interesu svih ljubitelja ptica . Ili ako nisu sposobni da prevaziđu lične sukobe, da se povuku sa pozicija koje zauzimaju i da svoje funkcije prepuste manje sujetnim, pametnijim i hrabrijim ljudima od sebe.
Nazalost, to što ste napiasli u svom gornjem postu ne doprinosi smirivanju strasti i stvaranju povoljnije klime za bilo kakvu konstruktivnu saradnju.
Optužili ste javno predsednika Udruženja PPFE za krivično delo nedozvoljene trgovine sa zaštičenim i strogo zaštićenim vrstama. Govorite o više hiljada primeraka ptica. Ako nemate konkretne dokaze-činjenice kojima možete potvrditi svoju optužbu radi se o kleveti koja može imati sudski epilog.
To bi dovelo do daljeg produbljavanja sukoba i ne bi nikome koristilo. Po najmanje razvoju ptičarstva u Srbiji.
Nazad na vrh Ići dole
slavishab




Broj poruka : 14
Datum upisa : 03.11.2010

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 4 Icon_minitimePet Okt 28, 2011 11:09 am

Svaka cast Mico, sto bi neko ko je poput mene clan PPFE, imao bilo sta protiv nekog casnog i postenog (kakvim i sebe smatram) odgajivaca, ili makar ljubitelja ptica i prirode uopste ma kom on udruzenju ili savezu pripadao.
Cinjenica je da je ovde po sredi licni sukob izmedju pojedinih ljudi na obe strane, a sto generalno steti najvise onima koje treba zastiti, a to su ptice.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 4 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica
Nazad na vrh 
Strana 4 od 8Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
 Similar topics
-
» Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno
» Legalizacija drzanja ptica faune Evrope
» Medjugradska izlozba ptica Drustvo za zastitu i odgoj ptica,,SLAVUJ” iz Beograda, 21.11- 24.11.2013.
» Koja je ovo vrsta ?
» SPISAK VRSTA PAPAGAJA KOJE TREBA PRIJAVITI !!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih ptica i ptica sa CITES-a-
Skoči na: