Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

  Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica

Ići dole 
+35
Ondrej
momoks
zozi
žako
ATOS
jecham
nebojsa
srxa
veterinarboki
Sale77-Nis
Dalibor Vasic
slavishab
Srdjan
mica
Laza
Rale
KUM
mime30
pedja cb
salle55
Luckyboy
ticar
rtomek
fuz80
klokkende
Djuka
milos0205
Marjan
drozd
Rea
dr.nenad86
Danijel
rade
Bogdanik
Aleksa
39 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
AutorPoruka
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 3 Icon_minitimePet Jun 17, 2011 12:44 am

A da li su kopirane prijave koje su stigle preko saveza a nisu imale kopiju? I vracene drustvima?
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 38
Lokacija : Niš

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 3 Icon_minitimePet Jun 17, 2011 12:47 am

Svaki odgajivac koji je predao preko SOF-a je dobio neki potvrdu da je u procesu legalizacije bilo to na kopiji tog dokumenta ili na zbirnom spisku i svaki odgajivac to ima kod sebe........



Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Aleksa

Aleksa


Broj poruka : 207
Datum upisa : 22.03.2010
Godina : 48
Lokacija : Beograd

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 3 Icon_minitimePet Jun 17, 2011 1:53 am

Bogdanik ::
A da li su kopirane prijave koje su stigle preko saveza a nisu imale kopiju? I vracene drustvima?

ako pitas za prijave iz Leskovca (koje nisu imale kopije) nisu pravljene kopije vec sam napravio spisak i tako cete dobiti. nista ne brini i to je vazece!
Nazad na vrh Ići dole
Djuka

Djuka


Broj poruka : 18
Datum upisa : 23.05.2011
Godina : 53
Lokacija : Zrenjanin

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 3 Icon_minitimePet Jun 17, 2011 6:33 pm

dr.nenad86 ::
Zovi onaj kontak i informacije koji imas pa se raspitaj. Onaj drugi ti je za nesto drugo.


P.s trebao si ta dokumenta obavezno preporuceno sa povratnicom da posaljes.......... Izgleda da je u tome problem.....



Pozdrav cheers

Kontaktirao sam ih i odgovorili su mi da nisu jos svi zahtevi obradjeni i da pricekam jos neko vreme (nekazu koliko).
Nazad na vrh Ići dole
Djuka

Djuka


Broj poruka : 18
Datum upisa : 23.05.2011
Godina : 53
Lokacija : Zrenjanin

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 3 Icon_minitimePet Jun 17, 2011 6:35 pm

Djuka ::
dr.nenad86 ::
Zovi onaj kontak i informacije koji imas pa se raspitaj. Onaj drugi ti je za nesto drugo.


P.s trebao si ta dokumenta obavezno preporuceno sa povratnicom da posaljes.......... Izgleda da je u tome problem.....



Pozdrav cheers

Kontaktirao sam ih i odgovorili su mi da nisu jos svi zahtevi obradjeni i da pricekam jos neko vreme (nekazu koliko).

Kontaktirao me je gospodin Pavle Jovanovic
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 38
Lokacija : Niš

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 3 Icon_minitimePet Jun 17, 2011 7:02 pm

I sta kaze, jel si nasao svoju dokumentaciju????



Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 3 Icon_minitimeSre Jun 22, 2011 12:26 pm

Ja moram da ponovim pitanje koje sam postavio i na pocetnu ovog procesa prijavljivanja a i dalje nema odgovora.
Sta sa pticama koje su uginule a prijavljene su? Sta sa novo izlezenim pticama?

Cudi me da savez moze da nema odgovore na ovako prosta pitanja a da se ne trudi da mozda odgovore na ista cuje od cites kancelarije pri ministarstvu. Naravno ja kao pojedinac mogu da pozovem kancelariju i da postavim isto pitanje, ali je onda svrha mog uclanjenja u drustvo i uclanjenje tog drustva u savez beskorisno i gubi svaku poentu.
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 3 Icon_minitimeSre Jun 22, 2011 2:01 pm

Bogdanik ::
Ja moram da ponovim pitanje koje sam postavio i na pocetnu ovog procesa prijavljivanja a i dalje nema odgovora.
Sta sa pticama koje su uginule a prijavljene su? Sta sa novo izlezenim pticama?

Cudi me da savez moze da nema odgovore na ovako prosta pitanja a da se ne trudi da mozda odgovore na ista cuje od cites kancelarije pri ministarstvu. Naravno ja kao pojedinac mogu da pozovem kancelariju i da postavim isto pitanje, ali je onda svrha mog uclanjenja u drustvo i uclanjenje tog drustva u savez beskorisno i gubi svaku poentu.

novoizležene ćeš prijaviti do roka koji je predviđen za to,ako nije,onda će se rok proglasiti .uginule ptice se kod nas prijavljuju čim uginu.a mlade prijavljujemo najkasnije do 3 mjeseca iduće god.
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 38
Lokacija : Niš

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 3 Icon_minitimeSre Jun 22, 2011 3:10 pm

Bogdanik ::
Ja moram da ponovim pitanje koje sam postavio i na pocetnu ovog procesa prijavljivanja a i dalje nema odgovora.
Sta sa pticama koje su uginule a prijavljene su? Sta sa novo izlezenim pticama?

Cudi me da savez moze da nema odgovore na ovako prosta pitanja a da se ne trudi da mozda odgovore na ista cuje od cites kancelarije pri ministarstvu. Naravno ja kao pojedinac mogu da pozovem kancelariju i da postavim isto pitanje, ali je onda svrha mog uclanjenja u drustvo i uclanjenje tog drustva u savez beskorisno i gubi svaku poentu.


A gde si ti postavio to pitanje savezu, pa nisi dobio odgovor ?????

Kad pitas nesto pitas uopsteno, kao kod onih prijava da li je svaki clan dobio odgovor i da li je savez fotokopirao ono sto ti nisi......


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 38
Lokacija : Niš

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 3 Icon_minitimeSre Jun 22, 2011 3:13 pm

Bogdanik ::
A da li su kopirane prijave koje su stigle preko saveza a nisu imale kopiju? I vracene drustvima?


Evo tvog jednog pitanja, umesto da pitas da li je poslato iz BG-a ono sto je bitno za Leskovac i tebe licno ti ovde pitas tako uopsteno da covek moze da ti odgovori bilo sta npr "da je sve stiglo u Nisu komplet kopirano i pecatirano 100% "



Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 3 Icon_minitimeSre Jun 22, 2011 6:22 pm

Bogdanik je postavio jedno jako dobro pitanje,Šta sa novoizleglim pticama,šta će biti sa pticama koje se izvedu,a viškovi su odgajivačima,kako će ih prodati,menjanti,poklanjati...
Mnogo pitanja ima bez odgovora Exclamation


Poslednji izmenio Luckyboy dana Sre Jun 22, 2011 7:06 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 38
Lokacija : Niš

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 3 Icon_minitimeSre Jun 22, 2011 6:44 pm

Naravno da ima dosta pitanja koja stvaraju nedoumice kod odgajivaca, i svako ima pravo da postavi pitanje bio on clan ili ne bilo kog udruzenja u Srbiji koje je clan saveza. Savez se trudi da svakom zainteresovanom da odgovore na razna pitanja koja muce odgajivace. U priocesu legalizacije odgovorno lice iz SOF-a je uradilo veliki deo posla, svaku prijavu ponaosob pregledavalo i trudio se da sve to bude pod konac, a sve propuste koje su odgajivaci napravili ( slucajno) sve je dopunjeno i predato u ministarstvu kako bi trebalo. Pa nikom za pravo nedam da vredja ili omalovazava sve to.... Gospodin Aleksandar Cajic je bio zaduzen za sve te stvari, da pregleda , preliste i dopuni sve sto treba, kako bi se sve ispostovalo sto su iz ministarstva i trazili. A da neko kaze da se SOF ne trudi oko toga, u najmanju ruku je smesno.

On je bio na sastanku u Leskovcu kad je bio prisutan i predsednik SOf-a kako je sam naveo ovde na forumu, pa je sve to mogao da sazna, sve sto ga je interesovalo.

Mene interesuje kako je on dosao do zakljucka da se SOF ne trudi oko toga i da nema odgovore i da njemu nije niko odgovorio, pa jos jednom mu ponavljam pitanje, kom je on zvanicno postavio ta pitanja i kada ih je postavio pa nije dobio odgovor i gde je to pitanje postavio???


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 3 Icon_minitimeSre Jun 22, 2011 8:05 pm

Umesto da odgovorite na postavljena pitanja, pocinjete da me napadate.
Moram da pocnem da odgovaram, prvo Nenade, ako nemas odgovor nemoj nista da pises napisao si 3 posta nista vezano za temu i pitanja. Pitanja sam postavio uopsteno jer npr od celog kontigenta prijava samo su moje bile koprane i nisam ni ocekivao da jedino moj bude pecatiran i vracen, zato pitam. Ako neko ne radi nesto dobro treba da se kritikuje. Pitanje sam postavio, ako te zanima prolistaj ovu temu a mozda je i u prethodnim temamam jer se o ovoj tematici pisalo u vise tema. Drugo, poslao sam i pitanje na sajtu SOFa ali bez odgovora sto znaci da je ta opcija ubacena cisto reda radi.
Onda da odgovorim TICARU, jeste predvidjeno zakonom prijave novih i prijave uginulih, ali sve zahteva da ptica ima obelezavajuci prsten ili neku oznaku. Takodje pretpostavka da uzgajas je da imas dozvolu za odgoj ili drzanje, sto kod nas niko nema. Valjda ce savez dati dalje smernice, nadamo se.
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 38
Lokacija : Niš

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 3 Icon_minitimeSre Jun 22, 2011 8:13 pm

Bogdanik ::
Umesto da odgovorite na postavljena pitanja, pocinjete da me napadate.
Moram da pocnem da odgovaram, prvo Nenade, ako nemas odgovor nemoj nista da pises napisao si 3 posta nista vezano za temu i pitanja. Pitanja sam postavio uopsteno jer npr od celog kontigenta prijava samo su moje bile koprane i nisam ni ocekivao da jedino moj bude pecatiran i vracen, zato pitam. Ako neko ne radi nesto dobro treba da se kritikuje. Pitanje sam postavio, ako te zanima prolistaj ovu temu a mozda je i u prethodnim temamam jer se o ovoj tematici pisalo u vise tema. Drugo, poslao sam i pitanje na sajtu SOFa ali bez odgovora sto znaci da je ta opcija ubacena cisto reda radi.
Onda da odgovorim TICARU, jeste predvidjeno zakonom prijave novih i prijave uginulih, ali sve zahteva da ptica ima obelezavajuci prsten ili neku oznaku. Takodje pretpostavka da uzgajas je da imas dozvolu za odgoj ili drzanje, sto kod nas niko nema. Valjda ce savez dati dalje smernice, nadamo se.


Ne napadam ja nikoga, samo ti odgovaram istom merom..... Jer si napisao "da se SOF ne trudi i ne zna".... Pa samim tim moram da opovrgnem tvoju izjavu.

Ako zelis zvanicni odgovor, zvanicno pitanje ces uputiti preko svog udruzenja UO SOF-a ili meni licno ako budes zeleo moj zvanicni odgovor......

Ja sam ovde na forumu kao i ti, samo odgajivac i nista zvanicno ovde ne mozes dobiti vec samo moj licni stav kad odgajivaca.

A smernice SOF-a ce dobiti tvoje drustvo posle prvog sastanka UO SOF-a koji ce biti uskoro a preko drustva ces i ti biti informisan, zvanicno sa pecatom SOF-a.

Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 38
Lokacija : Niš

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 3 Icon_minitimeSre Jun 22, 2011 8:21 pm

Bogdanik ::
Ja moram da ponovim pitanje koje sam postavio i na pocetnu ovog procesa prijavljivanja a i dalje nema odgovora.
Sta sa pticama koje su uginule a prijavljene su? Sta sa novo izlezenim pticama?

Cudi me da savez moze da nema odgovore na ovako prosta pitanja a da se ne trudi da mozda odgovore na ista cuje od cites kancelarije pri ministarstvu. Naravno ja kao pojedinac mogu da pozovem kancelariju i da postavim isto pitanje, ali je onda svrha mog uclanjenja u drustvo i uclanjenje tog drustva u savez beskorisno i gubi svaku poentu.


A evo ti i moj odgovor kao clana foruma i odgajivaca kanarinaca.

Sa pticama koje su uginule a prijavljene su napraviti zapisnik o tome da je ptica uginula, da je ta ptica usla u proces evidencije i da si predao svu potrebnu dokumentaciju, ako je ptica imala prsten, sacuvati ga kao dokaz da je ta ptica uginula i da ne postoji vise, ( neki su ptice cak i ostavljali u zamrzivac) sto nije pogresno, u toj izjavi se potpises ti kao vlasnik i drustvo stavi pecat da si preko njih pticu prijavio i poslao svu potrebnu dokumentaciju koju kopisas i cuvas zajedno sa tom izjavom. Neki formulari vec postoje ali samo za one koji sada vec imaju dozvolu za odgajivacnicu i uzgoj....

Sa novoizleglim pticama, tj mladima, alkiras ih propisnom alkom odredjene velicine koja ja po standardu za tu klasu ptica, a ako si naveo u onim dokumentima koje si lsaop da ti ptice cine maticni fond i da ocekujes mlade, ti si miran sto se toga tice,a te mlade ptice kao pravni "naslednici" ce se prinzati i uvesti u "legalne tokove"....

Jel si zadovoljan mojim odgovorom kao odgajivaca kanarinaca ????



Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 3 Icon_minitimeČet Jun 23, 2011 9:27 am

Citat Bogdanik,,ali je onda svrha mog uclanjenja u drustvo i uclanjenje tog drustva u savez beskorisno i gubi svaku poentu,,.Moram da se uključim jer mi je muka od ovakvih i sličnih pitanja.Pa ću ja da odgovorim sa mog ugla i većinu pravih odgajivača koja je svrha učlanjivanja u klub ,a kluba u SOF.

Kao prvo!Učlanjenjem u klub dobijaš člansku kartu. Tim činom dobijaš matični broj u klubu i mogućnost da naručuješ alke važeće kod nas a i u svetu (pod okrivlje COM-a).Takmiči se sa pticama iz SOPSTVENOG ODGOJA kodnas i u svetu.Na sastancima kluba,upoznaš i druge odgajivače sa drugačijim tehnikama odgoja i prezentuješ svoju. Tim činom unaprešuješ svoju tehniku ,a ujedno pomažeš drugim odgajivačima sa svojim predlozima oko lakšeg i boljeg odgoja ptica.Možeš da budeš biran za UO –kluba ili pak za UO-SOF-a.Kada napuniš tri godine takmičarskog staža sa određenim pticama ,možeš da tražiš statut sudije pripravnika za sudiju (ocenjivača ptica).Da budeš primer ostalim građanima kao pravi odgajivač ptica a ujedno i kao pravi zaštitar divljih ptica u prirodi.Kada se dokažeš kao vrsan odgajivač pojedinih ptica ,treba da pomažeš mlađim,početnicima i svima zainteresovanim ptišarima oko nabavke,smeštaja,zaštite i svega što je potrebno oko pravilnog držanja ptica.Kao član kluba imaš mogućnosti da pojačaš svoj EGO u društvo tako što ćeš biti primer drugima kako treba da se ophodiš prema pticama i drugim kolegama ptičarima.Od kluba netreba da tražiš da ti daje ,već Ti svojim zalaganjem za klub da pomažeš klubu da jača i razvija se u jednu pravu društvenu,humanu i sporsku ORNITOLOŠKU i AVIKULTURISTIČKU organizaciju.Netreba da se brineš, SOF će još jednom dokazati kakva je institucija i zajedničkim radom sa Ministarstvom naći rešenja za tvoja dva druga postavljena pitanja.A odgovore zvanične ćeš dobiti preko svog društva na prvom narednom sastanku.
Autor Marjan Stanijev iz Pirota.
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 3 Icon_minitimeČet Jun 23, 2011 12:03 pm

Sad ja ispadoh mozda i kriv sto pitam ovako neformalno, moram da priznam da imam puno obaveza trenutno i da nisam stigao da odem na sastanak drustva. Ja sam clan drustva da ne bih bio pojedinac, da parafraziram jednog pticara, ako hoces da ides u Lov ne mozes da stavis pusku na rame i da odes u polje, isto ako hoces da se bavis cuvanjem ptica trebas da budes i clan drustva. Smatram da je to trebalo zakonom da bude uredjeno da se nemoze uzgajati van drustva. Sto se izlaganja ptica tice, i ja i svi ovde znamo da mi jos ne mozemo da izlazemo ptice van zemlje, tj mozemo ali samo teoretski prakticno ne, lakse je da uvezes SLONA nego da kanarinca izlozis na Svetskom sampionatu sa alkicom SOFa. Sto se takmicenje mojim pticama tice, to jos nije uredjeno zakonom, koliko sam ja informisan zakon jos nije propisao nacin izlaganja ptica Faune Evrope. Plasim se da problem bude resen kao i u susednoj Hrvatskoj u kojoj je dozvoljeno izlaganje, ali takmicenja u pesmi se i dalje odrzavaju tajno.
Pozdrav iz paklenog Leskovca
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 38
Lokacija : Niš

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 3 Icon_minitimeČet Jun 23, 2011 1:23 pm

Bogdane, Bogdane.......

Mozda bi bilo lepo da poneki put i procitas neku temu koja se ovde postavi...

Nemam nista protiv tebe licno, ti si mlad i perspektivan odgajivac, clan drustva, krenuo si sa izvodjenjem faune, nama trebaju takvi potencijali kao ti, i to je pohvalno sto ti radis, da se i kod nas na izlozbama omasovi fauna Evrope i da se od mladjih cuje neka nova ideja, ali imam protiv tvojih izjava.....

Kazes teoretski niko ne moze da izlaze na izlozbama van Srbije, ili Svetskim Sampionatima,
http://www.avikultura.com/t766-uspeh-nasih-malinoasa-u-reggio-emilia
Evo ti odma demant, gde su nasi malinoidzije prosle godine izasli da se takmice u Reggio Emilija.....

Sto se te tvoje izjave tice ima i jos jedan moj post gde sam stavio neke informacije o takmicenju u Becu pa potrudi se, nadji i proctiaj jer oni to zsluzuju, tamo su bili prvi i dostojno nas predstavljaju u Svetu.

Drugo sto mi se ne svidja kazes da je u Hrvatskoj dozvoljeno izlaganje a nije dozvoljeno, tj. tajno se odrzava takmicenje u pesmi. Ako je dozvoljeno izlaganje faune Evrope na izlozbama u normalu i mutacijama dozvoljeno je i takmicenje u pesmi, sto je prosto i logicno.
Ja jos nisam cuo da se neko takmicenje kod nasih komsija u HR odvija "tajno" ako si siguran u tu tvoju izjavu, veoleo bi da me demantujes cinjeicama.

A sto se tice tog kolege pticara koji je dao tu izjavu o lovu, covek je u pravu 100 %, zastareo je taj nacin lova, platis clanarinu lovackom drustvu i ides u lov, toga vise nema. Moras prvo da radis, da se dokazes, da cuvas, stitis i iznosis hranu na snegu do kolena, potrosis dosta zivaca oko svega toga, hrane , benzina, novca, pa tek onda kad ispunis te uslove mozes da uplatis clanarinu, tek kad odradis i pomognes lovackom udruzenju, tek tada.

Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 3 Icon_minitimeČet Jun 23, 2011 1:49 pm

Izlazu ljudi iz Srbije, ali sa cijim alkicama? Parafrazirao sam tebi dobro poznatog coveka, a ne znam kako je u niskom lovackom, a znam kako je ovde. U HR izlazu faunu na izlozbama, ali takmicenje pesme je zatvorenog tipa, ne mogu sa sigurnoscu da tvrdim ali neverujem da je bio prijavljen skup. Nijedan insektor nebi dozvolio da se ptice izlazu u kavezima cca 20x15x15 koliki su njihovi kavezi u kojima ptice pevaju. Skrenuli smo sa teme, ne zelim da se upustam u dalju raspravu.
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 38
Lokacija : Niš

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 3 Icon_minitimeČet Jun 23, 2011 1:59 pm

Bogdanik ::
Izlazu ljudi iz Srbije, ali sa cijim alkicama? Parafrazirao sam tebi dobro poznatog coveka, a ne znam kako je u niskom lovackom, a znam kako je ovde. U HR izlazu faunu na izlozbama, ali takmicenje pesme je zatvorenog tipa, ne mogu sa sigurnoscu da tvrdim ali neverujem da je bio prijavljen skup. Nijedan insektor nebi dozvolio da se ptice izlazu u kavezima cca 20x15x15 koliki su njihovi kavezi u kojima ptice pevaju. Skrenuli smo sa teme, ne zelim da se upustam u dalju raspravu.
Pozdrav


Kako mozes da se ne upustas u dalju raspravu kad si je sam zapoceo i naveo neke stvari koje ne stoje i po malo provokativne........

Nije mi jasna ova tvoja izjava sad....... "Ni jedan inspektor ne bi dozvolio odrzavanje izlozbe, ne verujes da je skup bio prijavljen ne mozes sa sigurnoscu da tvrdis"....... Stvarno smesno od tebe.......... ( ako ne mozes sa sigurnoscu da tvrdis zasto onda to iznosis........

Ne znam zasto beres tudju brigu, i kakve to veze ima, izlozbe se tamo odrzavaju sto se tice stasa i a glasa, a to sto tebi nije poznato kako i pod kojim uslovima, to je totalno nebitno, cinjenica je da se odrzavaju, ako nisi upoznat sa time onda nemoj da navodis nesto sto ne stoji....

Sto se tice te dozvole inspektora za takmicenje u malim kavezima ?????????? Znas li ti Bogdane gde je nastao malino kanarinac, koji su uslovi da malino kanarinac izadje ispred sudije na svetskom prvenstvu ili bilo koju drugu medjunarodnu, gradsku ili lokalnu izlozbu ( tamo gde je EU i svi zakoni doneseni na vreme i gde se to postuje ) i znas li da li se odrzavaju tamo te izlozbe????

A sto se tice tog coveka koga si parafrazirao, znam ja dosta ljudi, ali taj je u pravu 100% ma ko da je......... Cool


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
salle55

salle55


Broj poruka : 259
Datum upisa : 27.12.2009
Godina : 47
Lokacija : Rača

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 3 Icon_minitimeČet Jun 23, 2011 2:40 pm

A sta sa pticama koje se izlegu i hoces da ih prodas ili da kupis od odgajivaca ptice koje su izlezene a posle prijavljivanja i nisu prijavljene?
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 38
Lokacija : Niš

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 3 Icon_minitimeČet Jun 23, 2011 3:08 pm

Pozdrav sale55 legendo......

Moj licni stav je da sa tim viskom ptica kako je neko jos to pitao ili mladima od ove sezone, za sada svako ko moze da saceka neka saceka to, jer "legalno" se ne moze prodati ptica koja spada u red zasticenih ili strogo zasticenih vrsta.

Mlade ptice zasticenih i strogo zasticenih vrsta ptica se moraju prstenovati odgovarajucim prstenom, i kao takvi postaju "pravni sledbenici roditelja koji su usli u prosec legalizacije." Sa prodajom, trampom i zamenom se mora sacekati, za sada je tako.


Moj licni stav kao odgajivaca :
Ako mora da se nesto nabavi zbog osvezenja krvi u krajnjoj nuzdi napraviti zapisnik da su ptice ( roditelji) usle u proces legalizacije, fotokopirate sva dokumenta koja imate za te ptice, i navesti da su ptice izlezene od rodtitelja koji su u procesu legalizacije i da ste naveli da su roditelji bili u reprodukcionoj fazi u vremenkom peridou kada je trajao popis i "legalizacija" ( i to overiti pecatom drustva i potpisom odgajivaca ) i da su ptice prstenovane propisnim prstenom SOF-a. Navesti da su ptice dobijene na poklon, zamenjene trampom, kupljene ili ostalo......... I potpis odgajivaca uz svu tu dokumentaciju.....



Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
salle55

salle55


Broj poruka : 259
Datum upisa : 27.12.2009
Godina : 47
Lokacija : Rača

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 3 Icon_minitimeČet Jun 23, 2011 3:18 pm

Brate sve si u pravu,nije problem i da se saceka al niko ne zna do kad?A i jos jedan problem ima ako neko hoce da promeni maticne parove to ne moze da uradi...
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 38
Lokacija : Niš

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 3 Icon_minitimeČet Jun 23, 2011 3:30 pm

salle55 ::
Brate sve si u pravu,nije problem i da se saceka al niko ne zna do kad?A i jos jedan problem ima ako neko hoce da promeni maticne parove to ne moze da uradi...

Ima dosta pitanja i problema sa kojima su se svi u Svetu susretali, ali sve se ipak na kraju sredi i dodje na svoje i zavrsi se....... Pa tako ce i ovo........
Nepotrebno je podignuta velika prasina oko ovog procesa legalizacije, a svi znamo ko sa kakvim interesima i planovima. Ali sve polako dolazi na svoje , sada smo korak blize svetu ali mi ne stajemo, idemo dalje.......

Sto se tice tih parova, njih si prijavio i cekas za njih povratne papire i dokumenta......Tako je na zalost za sada.

Savez razume koliki je to problem, i vecinu vremena u proteklom periodu i sada provodi u iznalazenju resenja koje je najprihvatljivije za sve odgajivace u Srbiji, kako sve to da se prakticno primenjuje i kako da to sve bude izvodljivo svakom odgajivacu i na najlaksi nacin da se sve ovo zavrsi.
Ako neko misli da savez sada miruje zbog letnje pauze i odmora, vara se, savez radi punom parom, proucavaju se modeli, pravilnici i resenja iz zemalja EU i okruzenja, ali o cemu se sada konkretno radi i koje ideje se u savezu razradjuju ( a ima vise njih ) sa tim novostima povoljnim za sve nas za sada ne mogu u javnost.
Uskoro bi trebao UO SOF-a da zaseda, pa posle toga nesto od svega ovoga moze da izadje u javnost.



Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 3 Icon_minitimeČet Jun 23, 2011 3:34 pm

Čekali smo deset godina,a zašto nebismo sačekali još malo. Radi se na tome u Ministarstvu i SOF-u.A matični parovi zašto bi ih sad menjali zar su toliko loši ili....salle 55 neznamo se lično ali ovo je samo dobronamerni poziv da se STRPIMO još koliko je potrebno ,da sve legne kako treba oko LEGALIZACIJE ptica i pratećih pravilnika.A onda bićemo u istoj poziciji kao zapadno -evropski ODGAJIVAČI ptica.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 3 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica
Nazad na vrh 
Strana 3 od 8Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
 Similar topics
-
» Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno
» Legalizacija drzanja ptica faune Evrope
» Medjugradska izlozba ptica Drustvo za zastitu i odgoj ptica,,SLAVUJ” iz Beograda, 21.11- 24.11.2013.
» Koja je ovo vrsta ?
» SPISAK VRSTA PAPAGAJA KOJE TREBA PRIJAVITI !!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih ptica i ptica sa CITES-a-
Skoči na: