Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno

Ići dole 
+52
ATOS
makimk
Ondrej
srxa
Dusko
žako
rade
MILAN
laci
marconi
Dalibor Vasic
Džoni
GoranKac
dusan dragan
itan
bubnjar
papayajamaica
VeljaVa
salle55
milannish
jecham
igorsand
fuz80
psittacula
Aleksa
Marjan
pedja cb
Alex
Rale
akimak
Rea
Luckyboy
momoks
Bogdanik
milos0205
ticar
slavishab
KUM
mime30
klokkende
Sale77-Nis
Boban
vlada nish
ipapige
jevca5
micko
Laza
dr.nenad86
Danijel
TheFameMonster
szigics
rtomek
56 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 8 ... 15  Sledeći
AutorPoruka
rtomek

rtomek


Broj poruka : 721
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 49
Lokacija : SU-V-SRB

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno Empty
PočaljiNaslov: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno Icon_minitimeSre Jan 13, 2010 12:23 am

Pozzdrav
Eto pokrenio sam ovu temu ..ne slučajno , nego iz razloga što posle takoreći mnogo godina uzaludnog truda i zalaganja ljudi iz SOF-a , da se počne sa rešavanjem problematike vezane za ovu oblast , napokon pokrenulo sa mrtve tačke !! Donošenjem zakona o dobrobiti životinja i o zaštiti prirode stvorili su se uslovi za pravnu regulaciju držanja i gajenja zaštićenih vrsta biljnog i životinjskog sveta , pa tako i ptica ! Ovi navedeni zakoni koji su usvojeni osnov su za dalje rešavanje ovih problema i bez njih nije bilo pravnog osnova pa ni prostora za rešavanje istih !
Naravno tu se neradi samo o pticama faune evrope nego svih zaštićenih vrsta flore i faune , ali nas ipak najviše zanimaju ptice FE i naravno ostali egzotične vrste kao i papagaji koli su zaštićeni odnosno na CITES listi su.
Prvi u nizu pravilnika koji će da regulišu ovu oblast jeste " Правилник о прекограничном промету и трговини заштићеним врстама " ovaj pravilnik pored toga što reguliše prekograničnu trgovinu zaštićenih vrsta reguliše i na koji način možemo da registrujemo odgajivačnicu pojedinih zaštićenih vrsta , koje vrste životinja gde pripadaju i šta je potrebno za njihov uvoz, transport ..... pravilnik možete da skinete sa sajta ministarstva ( http://www.ekoplan.gov.rs/src/1-2-Pravilnici-21-document.htm ) skrenio bi vam pažnju na sledeće članove 23 ( 2 pasos),član 30 gde je izuzetno bitno da je ostavjen prostor da kod zahteva za izdavanje dozvole upisano da mogu i FIZIČKA lica da dobiju dozvolu , to je bitna razlika od prvobitnog predloga gde je bilo predviđeno samo za pravna lica !!! I preporučio bi i završne odredbe ovog pravilnika i to član 52 i 53 . ali svakako preporučujem da ko je zainteresovan za držanje zaštićenih vrsta obavezno preglega ceo dokument, da bi polako mogli da se pripremamo za usaglašavanje sa istim .
Kao što sam naveo ovo je sam jedan u nizu pravilnika koji će da regulišu držanje zaštićenih ptica , u izradi ovog a i ostalih pravilnika koji se tiču avikulture aktivno učestvuje i SOF kao organizacija koja okupja odgajivače sa cele teritorija republike .
Sledeći u nizu pravilnika je nadamo se " Pravilnik o načinu držanja , obeležavanja i vođenje evidencije žaštićenih vrsta"
pozdrav ROBY
Nazad na vrh Ići dole
szigics




Broj poruka : 47
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : subotica

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno Icon_minitimeSub Mar 20, 2010 12:25 pm

ovo je zanimljivo.
kad ce ovo da zazivi?
sad odmah,dok koja godina prodje?
Nazad na vrh Ići dole
TheFameMonster




Broj poruka : 12
Datum upisa : 16.05.2010

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno Icon_minitimePon Maj 17, 2010 12:36 am

Meni se cini da nece nikada.. Question monkey
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno Icon_minitimePon Maj 17, 2010 1:34 pm

Cinjenica je da kod nas ide sve sporo ali ce da zazivi to sigurno i u to netreba da se sumnja...
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno Icon_minitimePon Maj 17, 2010 1:56 pm

TheFameMonster ::
Meni se cini da nece nikada.. Question monkey


To ti se samo cini prijatelju, da si bio na nekim sastancima u sviom drustvu a tvoje drustvo da je informisano imali bi ste pravi uvid u situaciju i vreme realizacije..........
HVALA.............


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
szigics




Broj poruka : 47
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : subotica

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno Icon_minitimePon Maj 17, 2010 5:53 pm

ma,malo sam ih iskritikovao i odmah bolje ide.
trebao ranije.
pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno Icon_minitimePon Maj 17, 2010 5:55 pm

E kad bi tako islo, da sam znao pa da iskritukujem ja nekoga da dobijemo odavcno legalnu faunu....


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
szigics




Broj poruka : 47
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : subotica

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno Icon_minitimePon Maj 17, 2010 6:57 pm

nego,oko one takse za drzanje mi nije sve jasno.
ima li ko da objasni?
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno Icon_minitimePon Maj 17, 2010 7:28 pm

Oko koje takse??
One sto je od septembra uvedena u Bg-u ????



Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno Icon_minitimePon Maj 17, 2010 8:45 pm

szigics ::
nego,oko one takse za drzanje mi nije sve jasno.
ima li ko da objasni?

Postoji tema predvidjena za to.
Nazad na vrh Ići dole
szigics




Broj poruka : 47
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : subotica

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno Icon_minitimePon Maj 17, 2010 9:33 pm

pa,nista.ovo onda obrisi odavde.
pitao za taksu sto ce biti obavezna za odgajivace FE.
ko je odredjuje,kako itd.?
Nazad na vrh Ići dole
rtomek

rtomek


Broj poruka : 721
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 49
Lokacija : SU-V-SRB

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno Icon_minitimePet Avg 13, 2010 5:05 pm

pozdrav

Nažalost posle donosivanja nekih bitnih pravilnika u oblasti držanja zaštićenih vrsta došlo je do malog zastoja delom zbog godišnjih odmora delom zbod ogromnog broja pravilnika koja čekaju na usvajanje , naravno nikako nemožemo biti nezadovoljni jer donešeno je možda i više podzakonskih akata u ovoj oblasti nego što smo očekivali. Ali iako smo već mogli pročitati u nekim izjavama da je sve gotovo i rešeno to nije tako pa smo još uvek " ni na nebu ni na zemlji " što potvđuju i najnovija dešavanja u Pirotu ( http://www.ekoplan.gov.rs/src/Oduzete-zasticene-vrste-ptica-916-c29-content.htm ) , nažalost strasti se još od Požarevačke berze ne stišavaju pa se malo malo pa se prijavjuju vlasnici zaštićenih vrsta ....
Popis zatečenog stanja odnosno legalizacija postojećih jata se očekuje usvajanjem " Pravilnika o uslovima držanja načinu obeležavanja i evidentiranja zaštićenih divljih životinja u zatočeništvu " pa do usvajanja bilo bi korektno barem nedirati jedni druge
pozdrav ROBY
Nazad na vrh Ići dole
micko

micko


Broj poruka : 47
Datum upisa : 10.08.2010
Godina : 49
Lokacija : Sombor

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno Icon_minitimePon Avg 16, 2010 1:58 pm

Meni jos nije jasno oko popisa zatečenog stanja postojećeg jata, kako će se gledati na ptice koje nisu obeležene odgovarajućim prstenjem.Konkretno sam u prilici da nabavim odrastao par papagaja iz uzgoja koji nisu obeleženi, kako ja da tu dokažem poreklo?
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno Icon_minitimePon Avg 16, 2010 2:00 pm

Nece biti dokazivanja vec ce biti obelezavanja otvorenim prstenom i priznavanja toga kako nultog stanja i od toga pocinjes sa legalnim pticama....




Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
jevca5

jevca5


Broj poruka : 106
Datum upisa : 21.05.2010
Godina : 54
Lokacija : svrljig/nis

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno Icon_minitimePon Avg 16, 2010 2:35 pm

dr.nenad86 ::
Nece biti dokazivanja vec ce biti obelezavanja otvorenim prstenom i priznavanja toga kako nultog stanja i od toga pocinjes sa legalnim pticama....




Pozdrav cheers

a sta dotle.

pozdrav od jevca
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno Icon_minitimePon Avg 16, 2010 2:37 pm

Dotle skuvas kafu i cekas.................. ili odes u neko udruzenje na sastanak i pitas sta i kako????

Pozdrav za cika Jevcu....... Razz cheers
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno Icon_minitimePon Avg 16, 2010 5:00 pm

samo mala korekcija, udruzenje koje je priznato od strane SOF-a
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno Icon_minitimePon Avg 16, 2010 5:14 pm

Da to se podrazumeva, ostala udruzenja koja nisu priznata , samo sire glasine i nista ne rade po tom pitanju, samo obanjuju ljude.....



Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
ipapige

ipapige


Broj poruka : 77
Datum upisa : 02.08.2010
Lokacija : Virovitica

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno Icon_minitimePon Avg 16, 2010 5:39 pm

Kod nas u Hrvatskoj postoji dosta zakona u vezi toga i ljudi tj uzgaivaci su se poceli pridrzavati svih zakona. Nije jos kak bi trebalo biti ali ide se prema tome samo se nadam da je to za dobrobit ptica a ne samo pojedinaca koji mogu imati neku korist od toga. Tako da po mom misljenju i kod vas ce ubrzo biti tako.
Nazad na vrh Ići dole
micko

micko


Broj poruka : 47
Datum upisa : 10.08.2010
Godina : 49
Lokacija : Sombor

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno Icon_minitimeUto Avg 17, 2010 9:12 am

Hvala Nenade na konkretnom odgovoru, to sam otprilike nacuo i kod nas u klubu ali niko jos nije siguran, moje je da negujem ptice i cekam, pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno Icon_minitimeUto Avg 17, 2010 11:57 am

Raspitaj s emalko kod inspekcija sta se podrazumeva pod dometifikacijom pa ces videti, to sma s
i ja sve na[psiao da te p;tice ne mogu u prirodu itd itd, ne bih da se ponbavljam....

Sto se tice Sofa ne bih da komentarisem nista vise, ja sma ti rekao sta je i kako je, ja mogu u ime svog drustva da kazem sta je i kako je a moras da se raspitas kod ostalih clanica SOFA sto i kako su glasali za to.....

A sto se clanstva tice , moze imati koliko god hoce, a mislimd da si ipak malo podcenio Sof, s kojom namerom ne znam niti me zanima to je tvoj licni stav..... Ja sam srecan sto sam clan drustva "GAj" i ponosan, jer u poslednih godina smo madju vodecim clanicama u savezu , sto se tice Sofa srecan sam sto sam bio delegat je predsednik SOFA covek koji je sudio 5 svetska prvenstva , ljudi i an televizoru ne vide toliko broj ptice koliko je covek ocenio i to samo govori o velicini SOFA.....


Sto se tice ekonomske situacije, svi clanovi omogucavaju svojim ljubimcima koliko su u mogucnosti da stvore uslove za drzanje.


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
vlada nish




Broj poruka : 21
Datum upisa : 31.12.2009

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno Icon_minitimeUto Avg 17, 2010 2:10 pm

Malo smo i skrenuli sa teme ali opet je to sve u sklopu ovoga, jer ipak je tema dosta široka.

Slažem se sa tobom Sale oko ovoga što kažeš, ali opet se ostavlja utisak da vlada veliko jednoumlje kako u društvima tako i u SOF-u, gledaju se sitni interesi, ovo mi sve liči na sekte ili klanove poput ovih u skupštini koji samo dižu ruku kad im se kaže ili kada se klimne glavom, daleko od toga da nekog podcenjujem pogotovo SOF.
Nenade normalno da treba biti ponosan na svoje društvo ako si već u njemu i opet niko od ljudi koji je u nekom društvu ne bi bio tu da mu ne odgovara iz nekog razloga.
To valjda govori o veličini čoveka kao sudiji a ne o veličini SOF-a, koja mi se čini prošle ili preprošle godine napravio previd sa alkicama, zar to nije upropašćena godina odgajivačima koji izlažu u Evropi i da li im je to neko nadoknadio.

Na početku sam ti rekao da nisam član ni jednog društva osim golubarskog i opet me i tu zanimaju samo alke, pa ukoliko imaš mogućnosti i ako želiš skeniraj to i postavi ovde da imamo svi pristup.

Nemam potrebe da se raspitujem za domestikaciju kod inspekcije, položio sam taj ispit Cool , a i ima brdo knjiga a i članaka na internetu o tome, pa koga interesuje neka pročita.




Svi greše i za sve postoji uzrok i posledica.



Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Boban




Broj poruka : 281
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 63
Lokacija : Srbija Vranje

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno Icon_minitimeUto Avg 17, 2010 2:43 pm

Domestifikacija i legalizacija, to niti je isto niti ima veze jedno s drugim. Mnoge nedomestifikovane ptice se legalno gaje u svetu, takav je niz egzoticnih ptica, papagaja, ptica faune, do domestifikacije ima jos mnogo. Pa i guld amadina do skora je bila zvanicno nedomestifikovana egzoticna ptica a gajena svuda potpuno legalno u svetu, od skora je po C.O.M.-u domestifikovana. dakle razgranicite stvari, ptice uopste ne moraju biti domestifikovane da bi njihov odgoj bio legalan, a izvedena i alkirana ptica nije samim tim i domestifikovana.
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno Icon_minitimeUto Avg 17, 2010 2:59 pm

Domestifikacija je dug proces tio je tacno, ali sada kad ljudi ivode po 6,7,8 godina i imaju tu gneraciju npr stiglica kod sebe, sta cete rqeci za njih da su divlje???? Kolko znam na to s egleda drugacije, bar je tako sa ovim inspekcijama, ljudi rade svoj posao i to je to, svaka njima cast.. Ali su ovde malo zamenjene uloge, krivolovci koji su hvatali ptice ili i dalje hvataju ( ima nekih videozapisa koji se spominju ) oni tuze ljude koji cuvaju ptice i ne hvataju vec izvode u svojim domovima i pokusavaju domestifikaciju i bore se da udju legalno u proces legalizacije sa svojim ljubimcima, e to je ono oko cega se mi ne slazemo niti cemo ikada da se slozimo, to da prodje ne moze.
Zna se u ovoj drzavi ko je ko i sta je sta, polako ce se to sve dokazati i pravda isterati, krenulo je vec..... Cool
Sto se tice knjiga i domestifikacije i ja sam procitao dosta knjiga , cak i genetiku koju sma polagao na faxu i polozio sa visokom ocemom, pa je opet polagao pred komisijom SOFA..... Cool

Sto se tice alkica, tu ima delimicne istine da je zeznuta boja, ali to nije imalo nikavog uticaja , ko je hteo mogo je da ide u Evropu i svet, jer iako nije bila bojha kako i svuda po svetu, alkice SOFA su bile i tada priznate u COM-u , sve ostalo su zablude, jer su dosta njih nosili ptice i vani i takmicili se.... Molim lepo...........

Podrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Boban




Broj poruka : 281
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 63
Lokacija : Srbija Vranje

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno Icon_minitimeUto Avg 17, 2010 3:17 pm

Ne Nenade nisu divlje ali domestifikovane postaju kad ta vrsta to bude proglasena od strane C.O.M.-a zvanicno. Ja sam takodje misljenja da ce mnoge vrste ptica faune Evrope, jer to dosta pratim, biti proglasene domestificiranim jer je ostvareno mnostvo mutacija, a tu ponajvise mislim na stiglice, zimovke, zelendure(krengle), evropske cajzle i dr. Domestificirana ptica ne znaci samo njeno izleganje i odgoj nekoliko generacija u kaveza ili volijeri. Ona mora poprimiti obelezja pitome ptice, razvoj mutiranih boja, razmnozavanje u kavezu bez problema, pa dolazi do obicno veceg tela, bolje forme i sl. Pogledaj divlju i standard tigricu i sve ce ti biti jasno o cemu pisem, a da ne pricamo o divljem kanarincu te nekim poziturnim rasama kanarinaca, to je nebo i zemlja, e onda je ptica, odnosno vrsta domestificirana, domaca.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno
Nazad na vrh 
Strana 1 od 15Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 8 ... 15  Sledeći
 Similar topics
-
»  Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica
» Legalizacija drzanja ptica faune Evrope
» Medjugradska izlozba ptica Drustvo za zastitu i odgoj ptica,,SLAVUJ” iz Beograda, 21.11- 24.11.2013.
» Problematika uzgoja hibrida žutarica x kanarinka i obratno
» Koja je ovo vrsta ?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih ptica i ptica sa CITES-a-
Skoči na: