Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

  Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica

Ići dole 
+35
Ondrej
momoks
zozi
žako
ATOS
jecham
nebojsa
srxa
veterinarboki
Sale77-Nis
Dalibor Vasic
slavishab
Srdjan
mica
Laza
Rale
KUM
mime30
pedja cb
salle55
Luckyboy
ticar
rtomek
fuz80
klokkende
Djuka
milos0205
Marjan
drozd
Rea
dr.nenad86
Danijel
rade
Bogdanik
Aleksa
39 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
AutorPoruka
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 5 Icon_minitimePet Okt 28, 2011 11:21 am

Jao Mico o cemu ti pricas, o kakvom sudskom epilogu kad su svi ljudi koji su posecivali taj vas forum viteli klipove gde je hvatao ptice koje je postavljao vas precednik licno, a te snimke imaju ljudi koji trebaju da imaju, znaci za sud ima bar 1000 svedoka koji ce da potvrde ovo o cemu ja i ostali govore.
Drugo ti nisi ucestvovao u iskljucivanju nekoga sa foruma i nemas nikakvog uticaja samo si neduzni clan, a hvalis PPFE na sva zvona, mislim da ti takve stvari neprilice. Da se ja licno pitam ja bi te odmah banovao, a ne da ovde nudis neke pregovaracke stolove, kad znas i sam ko je koliko postigao i postize u vezi leglizacije.
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 38
Lokacija : Niš

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 5 Icon_minitimePet Okt 28, 2011 11:38 am

Pozdrav svim ucesnicima ove prelepe diskusije !!!

Zauzet sam organizacijom oko izlozbe koju ce vas sef prijaviti ali ne plasim se ja njega, mi smo spremni, cekamo odredjene inspekcije i spremili dokumentaciju, tj. obavili razgovor sa odredjenim licima iz inspekcija tako da mirno cekamo nas praznik VI MEDJUNARODNU IZLOZBU PTICA.

Ako se pojedicni ne uzmu u pamet, mi smo se spremili, naoruzani dokazima, da sve ode u javnost i da se konacno vidi dalekoooo sve sto treba, spremili smo video bim, medije, novinare i ljude iz doticnih inspekcija, pa za vreme otvaranja izlozbe kada budu tu prisutni politicari gdara Nisa i Beograda ( ministarstva) pusticemo sve sto imamo za sada u nasem posedu sve dokaze protiv doticnih, a oni misle da nemamo i da se ono od ranije izbrisalo sa neta... Moja poruka njima koji citaju ovom prilikom je : " samo vass cekam"....... Hvala.......

Nisam citao kompletne vase postove jer za to nemam vremena zbog izlizbe, ogroman je to posao, obratio sam paznju na onaj deo " da se sedne za pregovaracki sto- predseavnici udruzenja"
Evo mi smo to i uradili, nama posteni i casni ljudi ne smetaju......................
Ogroman deo ljudi koji su ogorceni na pojedinca kome su svi prozreli namere pozvali nas i seli smo sa ljudima i porpricali, a ima ih preko 150, tacan broj vam jos necu reci.
Naime, njima je uzet novac za legaliuzaciju ali deo tih dokumenata sto je natragicnije u celoj toj prici nije stigao u ministarstvo, i ljudi se sada hvataju za glavu, u velikim su problemima i neznaju sta da rade, e onda smo mi lepo kontaktirali predstavnike ministarstava i resili problem koji je njima napravio predstavnik PPFE, mi smo ljudima izasli u susreti pomogli iako nisu u nasem savezu...... Ovo su za sada samo neki detalji oko toga, sve kad se lepo zarsi ako sepojedinci ne smire do detalja cemo objasniti i razjasniti svima.

I sad pitam ja Vas ako je taj doticni prevario svoje clanove, o cemu mi sa njim da pregovaramo ????
Moj konacni odgovor na tu temu kao predsednika vodeceg drustva u Srbiji i clana UO SOF-a ( a to je jedgnoglasni stav UO SOF-a ) je NE, NE , NE , NE, NIKAD , NIKAD, NIKAD, NE I JOS JEDNOM SA NJIM NIKAD............


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 5 Icon_minitimePet Okt 28, 2011 12:47 pm

dr.nenad86 ::
Pozdrav svim ucesnicima ove prelepe diskusije !!!

Zauzet sam organizacijom oko izlozbe koju ce vas sef prijaviti ali ne plasim se ja njega, mi smo spremni, cekamo odredjene inspekcije i spremili dokumentaciju, tj. obavili razgovor sa odredjenim licima iz inspekcija tako da mirno cekamo nas praznik VI MEDJUNARODNU IZLOZBU PTICA.

Ako se pojedicni ne uzmu u pamet, mi smo se spremili, naoruzani dokazima, da sve ode u javnost i da se konacno vidi dalekoooo sve sto treba, spremili smo video bim, medije, novinare i ljude iz doticnih inspekcija, pa za vreme otvaranja izlozbe kada budu tu prisutni politicari gdara Nisa i Beograda ( ministarstva) pusticemo sve sto imamo za sada u nasem posedu sve dokaze protiv doticnih, a oni misle da nemamo i da se ono od ranije izbrisalo sa neta... Moja poruka njima koji citaju ovom prilikom je : " samo vass cekam"....... Hvala.......

Nisam citao kompletne vase postove jer za to nemam vremena zbog izlizbe, ogroman je to posao, obratio sam paznju na onaj deo " da se sedne za pregovaracki sto- predseavnici udruzenja"
Evo mi smo to i uradili, nama posteni i casni ljudi ne smetaju......................
Ogroman deo ljudi koji su ogorceni na pojedinca kome su svi prozreli namere pozvali nas i seli smo sa ljudima i porpricali, a ima ih preko 150, tacan broj vam jos necu reci.
Naime, njima je uzet novac za legaliuzaciju ali deo tih dokumenata sto je natragicnije u celoj toj prici nije stigao u ministarstvo, i ljudi se sada hvataju za glavu, u velikim su problemima i neznaju sta da rade, e onda smo mi lepo kontaktirali predstavnike ministarstava i resili problem koji je njima napravio predstavnik PPFE, mi smo ljudima izasli u susreti pomogli iako nisu u nasem savezu...... Ovo su za sada samo neki detalji oko toga, sve kad se lepo zarsi ako sepojedinci ne smire do detalja cemo objasniti i razjasniti svima.

I sad pitam ja Vas ako je taj doticni prevario svoje clanove, o cemu mi sa njim da pregovaramo ????
Moj konacni odgovor na tu temu kao predsednika vodeceg drustva u Srbiji i clana UO SOF-a ( a to je jedgnoglasni stav UO SOF-a ) je NE, NE , NE , NE, NIKAD , NIKAD, NIKAD, NE I JOS JEDNOM SA NJIM NIKAD............


Pozdrav cheers


E svaka ti ka u Njegoša....
Svaka čast! cheers
Nazad na vrh Ići dole
KUM

KUM


Broj poruka : 170
Datum upisa : 27.10.2010
Godina : 45
Lokacija : Krusevac

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 5 Icon_minitimePet Okt 28, 2011 3:12 pm

Postovani, nemogu a da nedam svoj komentar na sve izneto. Najpre bih pohvalio Micin post jer se u njemu vidi sva intelektualna velicina nekog pojedinca koji je spreman da nesebicno sprovodi neku humanu ideju u koju veruje zat o mico SVAKA CAST! mislim da samo zlonamernici nevide da u vasem pisanju ptice i zivotinje su uvek na prvom mestu...

Sto se tice ovih banovanih, ucveljenih, izneverenih... Gospodo to sto se vi tako osecate nedaje vam za pravo da terate inat i radite direktno protiv interesa pticarstva u Srbiji pogotovo je to nedopustivo jer obavljate funkcije i predstavljate odredjeni broj odgajivaca, pojedinci trube vec godinama neke price za "malu decu" te ovi kriminalci te ovi ovo ono.... a istovremeno smo svedoci da isti pojedinci organizuju nelegalne berze na kojima se prodaju jedinke zasticenih vrsta i na taj nacin gotovo svakog vikenda ogroman broj neduznih ljudi koji posecuje ove berze, cine krivicno delo jer dolaze u posed ovakvih primeraka a da nisu ni svesni svoje odgovornosti.

Takvim neodgovornim postupcima ce svakako doci kraj i kod nas mora po ugledu na ostale drzave zavladati pravo i zakon i pojedincima razbiti iluzije da oni mogu biti iznad zakona i da veruju da je ono sto je drugima zabranjeno njima dozvoljeno.

G-dine Roby to sto se vi izcudjavate zasto neka udruzenja pristupaju nekom savezu pokazuje samo koliko ste vi neobavesteni i na taj nacin vredjate clanove tih drustava za koje odgovorno tvrdim da su vise ucinili za prirodu i faunu od vecine onih preprodavaca zivotinja na onim berzama koje organizujete a to je dokazivo objavom akcija koje su realizovali.

I dok vi gospodo na svaki pomen da u ovoj zemlji Srbiji postoje iskreni ljubitelji prirode i zivotinja vas nekoliko skacete na sav glas i pokusavate da tudj rad minimizirate i minirate na zalost vas nekoliko pokazalo se u praksi da ste mali da sprecite delovanje ISKRENIH HUMANIH IDEJA!

Pozdrav istinskim ljubiteljima prirode i zivotinja!
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 5 Icon_minitimePet Okt 28, 2011 3:25 pm

Nisu to humane ideje, lepo rece Srdjan na pocetku ove diskusije da je sve ovo s vase strane politicki marketing i nista vise od toga.
A ovo sto kazes ,, VAS NEKOLIKO", e tu se grdno varas, tu je cela vojska Kume moj.
Nazad na vrh Ići dole
milos0205

milos0205


Broj poruka : 253
Datum upisa : 01.01.2010
Godina : 57
Lokacija : Beograd

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 5 Icon_minitimePet Okt 28, 2011 3:29 pm

Ako postoji neko na ovom forumu ko moze da mi kaze dokle cemo citati ove prazne price bio bi mu veoma zahvalan. SMARATE SA PRAZNOM FILOZOFIJOM
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 38
Lokacija : Niš

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 5 Icon_minitimePet Okt 28, 2011 3:33 pm

KUM ::
Postovani, nemogu a da nedam svoj komentar na sve izneto. Najpre bih pohvalio Micin post jer se u njemu vidi sva intelektualna velicina nekog pojedinca koji je spreman da nesebicno sprovodi neku humanu ideju u koju veruje zat o mico SVAKA CAST! mislim da samo zlonamernici nevide da u vasem pisanju ptice i zivotinje su uvek na prvom mestu...

Sto se tice ovih banovanih, ucveljenih, izneverenih... Gospodo to sto se vi tako osecate nedaje vam za pravo da terate inat i radite direktno protiv interesa pticarstva u Srbiji pogotovo je to nedopustivo jer obavljate funkcije i predstavljate odredjeni broj odgajivaca, pojedinci trube vec godinama neke price za "malu decu" te ovi kriminalci te ovi ovo ono.... a istovremeno smo svedoci da isti pojedinci organizuju nelegalne berze na kojima se prodaju jedinke zasticenih vrsta i na taj nacin gotovo svakog vikenda ogroman broj neduznih ljudi koji posecuje ove berze, cine krivicno delo jer dolaze u posed ovakvih primeraka a da nisu ni svesni svoje odgovornosti.

Takvim neodgovornim postupcima ce svakako doci kraj i kod nas mora po ugledu na ostale drzave zavladati pravo i zakon i pojedincima razbiti iluzije da oni mogu biti iznad zakona i da veruju da je ono sto je drugima zabranjeno njima dozvoljeno.

G-dine Roby to sto se vi izcudjavate zasto neka udruzenja pristupaju nekom savezu pokazuje samo koliko ste vi neobavesteni i na taj nacin vredjate clanove tih drustava za koje odgovorno tvrdim da su vise ucinili za prirodu i faunu od vecine onih preprodavaca zivotinja na onim berzama koje organizujete a to je dokazivo objavom akcija koje su realizovali.

I dok vi gospodo na svaki pomen da u ovoj zemlji Srbiji postoje iskreni ljubitelji prirode i zivotinja vas nekoliko skacete na sav glas i pokusavate da tudj rad minimizirate i minirate na zalost vas nekoliko pokazalo se u praksi da ste mali da sprecite delovanje ISKRENIH HUMANIH IDEJA!

Pozdrav istinskim ljubiteljima prirode i zivotinja!


Gde si bre Kume legendoo, ti opet dobio slobodno vreme pa mlatis praznu slamu....

Kad budete vi odgajivaci, kada budete organizovali izlozbu, i kada budete ucinili nesto za pticarstvo onda se javi sinko moj.......

NA berzi koje se desavala u Novom Sadu je uhvacen sa kornjacama i nekim ticicama Vas clan PPFe, ja se zivinjavam sto te istina pogadja ali sta da radim, to je tvoj problem a ne moj.........
Onda sinkoo moj, od nas otislo preko 150 ljudi za godinu dana zbog malveracije , uzeli ste im pare, a niste predali doklumentaciju, kako vas bre niej sramotaaaaaaaaaa.... Vi sebe navivate pticarima, a prema svojim clanovima tako postupate, treba vam zabraniti rad...... Svoje clanove lazete i proneverili njihovo poverenje, a ljudi s ejavili posteno U SOF otisli smo pregovarali, hvataju se ljudi za glavu od vas mahinatora, ali pomogli smo postenim ljudima i izasli im u susret u sa ministarstvom dogovorili nacin kako ceoni prijaviti ptice, e to se zove humasnot i pticarstvo sinko moj.

Ajde imam posla znas kolkooo, necu dagubim vreme sa Propalo Propragandnim Funkcionerima Ekonomistima........

Kume svrati na izlozbu, ocekujemo Vas.........

P.s poslaji mi adresu na pm da ti posaljem zvanicni poziv da dodjes i da uzivas malo, da vidis kako ptica izgleda......


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 38
Lokacija : Niš

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 5 Icon_minitimePet Okt 28, 2011 3:35 pm

milos0205 ::
Ako postoji neko na ovom forumu ko moze da mi kaze dokle cemo citati ove prazne price bio bi mu veoma zahvalan. SMARATE SA PRAZNOM FILOZOFIJOM


Ja znam Milose, odgovor cu ti reci u Nisu........ Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Necemo iamti jos dugo prilike da nas zasmejavaju ovde i da im se narod smeje , zato pustimo ih da pisu jos malo.......... affraid



Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
milos0205

milos0205


Broj poruka : 253
Datum upisa : 01.01.2010
Godina : 57
Lokacija : Beograd

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 5 Icon_minitimePet Okt 28, 2011 3:38 pm

Hvala
Nazad na vrh Ići dole
Aleksa

Aleksa


Broj poruka : 207
Datum upisa : 22.03.2010
Godina : 48
Lokacija : Beograd

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 5 Icon_minitimePet Okt 28, 2011 11:11 pm

mica ::
Izveštaj o jenom događaju:
Nadam se da ovaj post neće biti baniran. Ako se to dogodi na najgrublji način je uskraćeno pravo članovima ovog foruma da budu informisani. To pravo je osnovna demokratska tekovina i jedno od osnovnih ljudskih prava uopšte.
Pos ne krši ni jedno pravilo ponašačanja člana foruma, autora posta. Tim pre ne postoji razlog za uklanjanje ovog posta.
Ima događaja koji su od velikog značaja i opšteg ineresa. Saradnja među ljubiteljima ptica i rad na dobrobiti ptica je cilj veći i važniji od sujete pojedinaca.
Opstanak ovog posta na forumu shvatiću kao čin pobede razuma nad sujetom. Saradnja, uzajamno razimevanje i poštovanje je osnova svakog napretka i prosperiteta u bilo kojoj delatnosti ljudskog društva.
https://www.youtube.com/watch?v=XKmt45FQrGo


Zanimljivo Smile
...poruku pocinjete nekom vrstom odbrane.
A, mene zanima zasto nesto sto ne spada pod "SOF i clanice SOF-a" smatrate da treba da stoji ovde?
Ovo je veoma zanimljiva akcija i, na papiru, svaka cast onima koji se bore za dobrobit zivotinja. Kako je u praksi, videcemo.
Nadam se da sam obrazlozio zato mislim da bi bilo logicnije da ste ovu poruku napisali pod Razno - npr. Zanimljivosti iz okruzenja (mogli ste da otvorite i novu temu(!) - to je jos jedan vid izraza demokraticnosti koju ovaj Forum ne uskracuje)
Nazad na vrh Ići dole
mica

mica


Broj poruka : 538
Datum upisa : 15.01.2010
Godina : 69
Lokacija : Svilajnac

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 5 Icon_minitimeČet Feb 16, 2012 8:09 pm

Za mesec dana navršiće se GODINA od kada je veliki broj ljubitelja i odgaivača ptica pevačica podneo zahtev za legalizaciju svojih ljubimaca. U pomenutom periodu NIKO nije dobio dozvolu ili bilo kakav odgovor povodom upućenih zahteva.
Kako komentarisati ponašanje nadležnog Ministarstva u veži odnosa pomenutog, prema ljudima koji su u zakonskom roku, na zakonom predviđeni način, popunili i uputili zakonom predviđene formulare, a nikakav odgovor nisu dobili do sada?
Koja je reč ili koje su reči primerene takvom odnosu Ministarstva prema svojim GRAĐANIMA?
Vaspitanje i neophodan civilizaciski i kulturni nivo komunikacije ne dozvoljava mi i da upotrebim adekvatne reči za takav arogantan i bezobrazan odnos Ministarstva životne sredine rudarstava i prostornog planiranja prema nama.
Građani su nosioci suvereniteta svoje Države a Vi ste samo servis u služi građana. Prihvatili ste obavezu da radite u interesu građana koji su vam dali mandat za obavljanje određenih poslova.
Posao oko legalizacije čuvanja i odgoja zaštićenih i strogo zaštićenih vrsta NISTE obavili. S obzirom da za GODINU dana NIKO nije dobio DOZVOLU, pomenuti posao niste ni započeli. Verovatno je za VAS, GODINA dana kratak period, da obavite tako komplikovan posao.
Ocena rada MINISTARSTVA je za mene ČISTA JEDINICA. Ne verujem da će te puno veću ocenu za VAŠ rad dobiti i od ostalih GRAĐANA.
Saznao sam da je posao oko legalizacije obustavljen jer planirate promenu postojećih pravilnika.!!!???
Do izbora ih sigurno nećete menjati. Veliko je pitanje da li će te biti u poziciji da to uradite posle izbora koji su sredinom ove godine.
Dok se formira vlada, dok se raspodele fotelje po Ministarstvima doći će i kraj ove godine. Biće izgubljena još jedna godina, ko zna koja u nizu.


Poslednji izmenio mica dana Čet Feb 16, 2012 11:19 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 5 Icon_minitimeČet Feb 16, 2012 9:51 pm

Gospodine Mico da ne citiram vas tekst samo mogu da kazem da se slazem u potpunosti sa vama i da delim vase misljenje u vezi svega sto ste napisali,mi smo nas zadatak obavili i prijavili ptice,u mom slucaju egzote,i sad mogu da kazem da me bas briga dali ce doci do nekog ozbiljnijeg pomaka ja a i vi svi smo cisti pred drzavom!
Na njima je ostalo!!!!!!!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
veterinarboki

veterinarboki


Broj poruka : 8
Datum upisa : 12.02.2012
Godina : 37
Lokacija : paracin (okolina)

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 5 Icon_minitimePet Feb 17, 2012 7:12 pm

pozdrav svima ....
jel postoji neka opcija kako mogu ptice sada da se legalizuju imam stiglica kojeg bi registrovao da ne strepim od inspekcije
Nazad na vrh Ići dole
srxa




Broj poruka : 161
Datum upisa : 27.10.2011
Godina : 47
Lokacija : Novi Sad

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 5 Icon_minitimePet Feb 17, 2012 7:19 pm

Ne....dok ne prodju izbori Smile
Nazad na vrh Ići dole
rtomek

rtomek


Broj poruka : 721
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 49
Lokacija : SU-V-SRB

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 5 Icon_minitimePet Feb 17, 2012 9:57 pm

srxa mislim da u ovom slučaju izbori nisu uslov ..niti bitni..
jednostavno ovaj segment opšteg društvenog života ( avikulturizam ) je toliko "nebitan" da se jako malo pažnje posvećuje istim, pa još sve to spada na nekoliko ljudi koju očito nestignu da odrade !
ali biče ..uvek je nekako bilo ..samo je najveći problem vreme koje protiče pa popis koji smo odradili polako gubi smisao, jel ne da su se ptice razmnožile , uginule... nažalost i neki odgajivači koji su prijavili svoje ptice više nisu među nama ....tako da sve je to izmenjano , promenjeno
pozdrav ROBY
Nazad na vrh Ići dole
veterinarboki

veterinarboki


Broj poruka : 8
Datum upisa : 12.02.2012
Godina : 37
Lokacija : paracin (okolina)

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 5 Icon_minitimeSub Feb 18, 2012 4:30 pm

hvala ljudi i niste mi nesto pomogli Smile
znaci ne pravi se moja inspektorka glupa vec izgleda da je takva situacija u celoj zemlji cheers bravo za zemlju srbiju
Nazad na vrh Ići dole
mime30

mime30


Broj poruka : 445
Datum upisa : 10.04.2010
Lokacija : Srbobran

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 5 Icon_minitimeNed Feb 19, 2012 10:56 pm

Verovatno se čeka da prodje vreme pa da se vidi koliki je promet ptica,koliko se kupi i proda pa da bi na osnovu toga moglo odrediti porez...Nije njima zbog nas već zbog njih..To što je nekom,uginula ptica,pobegla ili vlasnik preminuo..to rešava koji klik na tastaturi...!!!A možda traje tako dugo jedino ako idu u prirodu da probaju da uhvate pobeglu pticu ili vrše autopsiju uginule ptice da se vidi uzrok smrti,ili ne daj bože vlasnika...
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 5 Icon_minitimePon Feb 20, 2012 8:21 pm

• POSTUPAK JAVNOG POZIVA

U javnom pozivu smo prijavili sve ptice strogo zaštićene i zaštićene i sve ptice sa CITESA u našem posedu. Javni poziv je bio otvoren od 1 decembra 2010 (zapravo od 8 aprila 2011 kada je postavljen zvanično na sajt ministarstva) do 1 jun 2011.
To je bio samo početak LEGALIZACIJE zapravo to je bilo evidentiranje primeraka ptica u zatočeništvu a LEGALIZACIJA tek na početku. Jer tek nakon prijavljivanja i potpisivanja saglasnosti da ćemo dozvoliti inspektoru da na najevljenu kontrolu IZVRŠI PREGLED prostorija gde se drže ptice i omogućiti proveru podataka to jes tačnost prijavljenog broja ptica.

Nakon najavljene kontrole od Republičkog inspektora za prirodne resurse i određivanja datuma kada će se izvršiti kontrola. U toku kontrole evidentira se:
- tačnost broja ptica i vrste koje su prijavljene,
- uslovi držanja (smeštaj, higijena i ishrana),
- inspektor slika prostoriju, ptice i kaveze,
- na kraju dobijaš zapisnik i REŠENJE u kojem:
- dobiješ zabranu bilo kakvog otuđenja popisanih ptica do konačnog REŠENJA (DOZVOLE za UZGOJ) koju izdaje ministarstvo po podnetom zahtevu,
- dobiješ 15 dana da zatražiš od ministarstva zahtev za držanje (obrazac PRILOG V- Evidencija držanja strogo zaštićenih i zaštićenih životinja u zatočeništvo),
- Svaka ptica nosi jedan obrazac( preporučljivo slikati pticu u profilu i priložiti uz obrazac),
- Taksa za držanje je 100 dinara za svaku prijavljenu pticu u JAVNOM POZIVU + 100 dinara zasvaku mladu izleženu pticu u svom jatu u 2011 , koja je propisno obeležena zatvorenim prstenom odgovarajuće veličine za tu vrstu ptice,
- I zahtev za izdavanje dozvole za uzgoj vrsta sa priloga I, II, VII i VIII Pravilnika o prekograničnom prometu i trgovini zaštićenim vrstama,
- Taksa za zahtev za uzgoj je 2800 dinara,
- Sve uplate izvršiti na dve odvojene uplatnice. Uplaćuješ na žiro račun
840-742221843-57 poziv nabroj 97 50-016
- Orginal uplatnice zajedno sa dokumentacijom šalješ u ministarstvo kao dokaz o uplati taksi,
- Nakon popunjavanja obrazaca i uplate taksi šalješ ili nosiš lično u ministarstvo na adesu:
Ministarstvo životne sredine i prostornog planiranja
Sektor za zaštitu prirodnih resursa
Ul. Omladinskih brigada br.1,
11 070 N.Beograd.

Pre nego što pošalješ svu prikupljenu dokumentaciju fotokopiraš i ostaviš sebi kao dokaz šta si predao u ministarstvu.
Ako šalješ poštom , šalješ preporučeno sa povratnicom, jer povratnica će biti u tom slučaju dokaz da si poslao dokumenta u ministarstvo.
A ako nosiš lično nosiš kopiju i orginal da kopiju na pisarnicu overe i imaš dokaz o predaji dokumenata u pisarnici ministarstva.

Nakon predaje čekaš da ti Ministarstvo odgovori!
A dok čekaš radiš sa pticama i otklanjaš nedostatke uzgajališta to jes prilagođavaš ga Zakonu o dobrobit životinja.
Sve napisano iz iskustva(Postupak koji sam ja prošao).
Nazad na vrh Ići dole
fuz80
egzoticar u usponu



Broj poruka : 532
Datum upisa : 18.06.2010

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 5 Icon_minitimeUto Feb 21, 2012 7:33 am

sve ovo sto si napisao Marjane je " deri Musa jarca dok ne crkne" !!!!!

kao i sve ostalo u ovoj drzavi svodi se na otimanje novca od naroda , u ovom slucaju odgajivaca !!!! i jos kad imas viska nesmes da otudjis !!!! Tebi Marjane svaka cast ali ovo je strasnooo !!! nemam reci a i necu vise komentarisati, samo gubim zivce bez veze......
Nazad na vrh Ići dole
rtomek

rtomek


Broj poruka : 721
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 49
Lokacija : SU-V-SRB

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 5 Icon_minitimeUto Feb 21, 2012 10:06 pm

pozdrav
nažalost sve što je Marjan napisao je tačno ......
ali ja se nadam da će se neke stvari promeniti u pozitivnom smislu i da će biti nekih korekcija ...jel oni koji su ispoštovali zakon ....svakako nemogu biti oštećeni ...a pravilnici biti usklađeni sa Evropskim ..ali tako da to može da zaživi i ovde u Srbiji (nažalost ima tu ko je više štete napravio nego koristi ..što vreme polako i dokazuje...) .....biće to uredu ...samo strpljenje !!!!
pozdrav ROBY
Nazad na vrh Ići dole
nebojsa

nebojsa


Broj poruka : 108
Datum upisa : 06.06.2010
Godina : 46
Lokacija : Kruševac

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 5 Icon_minitimeSre Feb 22, 2012 11:47 am

Ja sam se par dana čuo sa ljudima iz CITES kancelarije pri Ministarstvu a vezano za rešenje o uzgoju koje čekam sada već 4 meseca, odgovor koji sam dobio je da bi trebalo da krenu sa donošenjem rešenja polovinom marta 2012, navodno nisu mogli pre pošto su imali mnogo drugog posla! I ja sam dobio informaciju o 100 dinara po ptici za izdavanje ličnog dokumenta za pticu. Kako iz matičnog jata tako i za svaku novoizleglu. Ono što mi je apsolutno neprihvatljivo je njihovo insistiranje na čipovanju ptica iz matičnog jata, uz to čipovanje za sada radi neka veterinarka iz Beograda koja je po njihovim rečima priučena za čipovanje ptica i ptice bi trebalo nositi na čipovanje njoj u BGD...
Nazad na vrh Ići dole
jecham

jecham


Broj poruka : 273
Datum upisa : 21.10.2010
Godina : 52
Lokacija : Smederevo

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 5 Icon_minitimeSre Feb 22, 2012 11:51 am

Pa to je super za tu veterinarku.
A šta je sa nama ostalima to nikog ne zanima.
Nazad na vrh Ići dole
mime30

mime30


Broj poruka : 445
Datum upisa : 10.04.2010
Lokacija : Srbobran

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 5 Icon_minitimeSre Feb 22, 2012 12:59 pm

hahahaaa!!!
Nazad na vrh Ići dole
ATOS

ATOS


Broj poruka : 200
Datum upisa : 12.02.2011
Godina : 50
Lokacija : tu i tamo

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 5 Icon_minitimeSre Feb 22, 2012 1:29 pm

pa sta da se kaze na ovo? neko ce dobre pare da strpa u svoj dzep.
ali zna se MI odgajivaci cemo opstati duze od njih.
Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 5 Icon_minitimeSre Feb 22, 2012 1:54 pm

Što bi rekli..... JADNA VAM MAJKA!!!!
Ako je ovo istina, onda je to i jedan veliki bezobrazluk.
Stvarno, ne bih vam bio u koži.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 5 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica
Nazad na vrh 
Strana 5 od 8Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
 Similar topics
-
» Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno
» Legalizacija drzanja ptica faune Evrope
» Medjugradska izlozba ptica Drustvo za zastitu i odgoj ptica,,SLAVUJ” iz Beograda, 21.11- 24.11.2013.
» Koja je ovo vrsta ?
» SPISAK VRSTA PAPAGAJA KOJE TREBA PRIJAVITI !!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih ptica i ptica sa CITES-a-
Skoči na: