Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

  Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica

Ići dole 
+35
Ondrej
momoks
zozi
žako
ATOS
jecham
nebojsa
srxa
veterinarboki
Sale77-Nis
Dalibor Vasic
slavishab
Srdjan
mica
Laza
Rale
KUM
mime30
pedja cb
salle55
Luckyboy
ticar
rtomek
fuz80
klokkende
Djuka
milos0205
Marjan
drozd
Rea
dr.nenad86
Danijel
rade
Bogdanik
Aleksa
39 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
AutorPoruka
momoks

momoks


Broj poruka : 191
Datum upisa : 22.04.2010
Godina : 56
Lokacija : Svilajnac

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 7 Icon_minitimeČet Avg 30, 2012 10:40 am

Ne daj se Nebojsa, otvoreno i u oci.
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 38
Lokacija : Niš

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 7 Icon_minitimeČet Avg 30, 2012 1:51 pm

Dusko ::
Doktore to je narodna izreka ja je nisam izmislio. Da ste krivi krivi ste, nemate odgovore na konkretna pitanja. Sad dolaze berze kako ce to izgledati vidjet cemo. Ko ce moci da kupi ili proda papagaja, jel svi trebamo da sad gajimo tigrice, nimfe i male Aleksandre. Ja treba sad da nosim brdo papirologije na granicu kad hocu papagaja da kupim kod Vas, od cega Vi stitite papagaje od mene koji donosim evrice u Srbiju da ih potrosim. Jos uz to ispadam kriminalac nosim strogo zasticene ptice uzgajane u zarobljenistvu. Uspjeli ste da nametnete barijere za posten svijet i odgajivace. Sa ovim ste odbili masu naroda iz okolnih drzava koji su kupovali i prodavali na berzama ptice. Sad ste napravili mini trziste u svojoj drzavi tako da samo izmedju sebe mozete trgovati.
E sto se moje drzave tice u pravu ste trebam da gledam svoje dvoriste ali ima jedna zackoljica ja imam i Srbijansko drzavljanstvo. Vidim da cu morati dogodine da se uclanim u bilo koje udruzenje pticara kako bih mogao sa pravom da iznosim svoje misljenje.
Za sada necu vise postavljati pitanja do iza nove godine. A Vi odgajivaci clanovi SOF-a preuzmite inicijativu pitajte svoje predstavnike da li oni trebaju da brane Vase interese ili nekog drugog tamo.


Dusko sve si lepo napisao samo mi jedno nije jasno, " koji smo to mi" i "jel smo mi Drzava " i "jel smo mi ministarstvo i nadlezni ministar" tu si omasio i pogresio , mnogooo, ali mnogo...............

A sto se tice pomoci odgajivacima, znam da svaki predstavnik bilo kog udruzenja SOF-a je dao svoj maksimum u ovom procesu. Eto za primer nadji nekog iz mog udruzenja ovde na forumu pa pitaj sta sam sve radio da bi pomogo mojim clanovima koji gaje papagaje i faunu Evrope????? A ja samo gajim kanarince, ali sma predstavnik svih svojih clanova i onih sa egzotama i papagajima i faunom. E sada sto ej Drzava takva kakva je, tj to doticno ministarstvo, to nije nas problem, to je samo namam jedno opterecenje vise, ali imamo sada osnova da od Drzave trazimo svoja prava. Ne brinite vi za SOF, ovaj proces se vodi vec desetak godina, tako da ce i to uskoro biti reseno.
Neki su plasili ljude ovde po forumu a svi ih se dobro secamo, da ce krenuti ajduci i uskoci iz ministarstva i da ce hapsiti po kucama i oduzimati ptice onima koji nisu iz jednog lepog prevarantstkog udruzenja, ali i njima sam tada rekao kao sto kazem i sada, da ce ipak na kraju biti po volji naroda tj. nas pravih odgajivaca i pticara.

A sto se tice berze Dusko, to tebe izgleda mnogo boli, mene pravo da ti kazem to uopste ne interesuje, mi smo Savez koji organizuje izlozbe a ne berze.

Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 38
Lokacija : Niš

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 7 Icon_minitimeČet Avg 30, 2012 1:55 pm

Cites ptice ne gajim ali volim da se slikam s njima Very Happy uskoro cemo i na izlozbama s njima.

Samo za Duska..........
 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 7 20120829144612
Pozdrav sa severa Srbije, tj. Vojvodine.....


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
David




Broj poruka : 49
Datum upisa : 09.11.2011
Godina : 64
Lokacija : zrenjanin

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 7 Icon_minitimeČet Avg 30, 2012 3:45 pm

Nenade necu te zvati doktore valjda ti ne smeta,ne kazem da ne radis,ali kao clan upravnog odborara SOF-a i aktivan clan ovog foruma trebao bi da nas obavestavas o novostima i desavanjima oko legalizacije.Da li stvarno mislis da ste uradili sve u vasoj moci,budi malo samokritican.Pozdrav tebi i svim ljubiteljima ptica.
Nazad na vrh Ići dole
Dusko




Broj poruka : 230
Datum upisa : 21.11.2011
Godina : 61
Lokacija : Republika Srpska

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 7 Icon_minitimeČet Avg 30, 2012 4:44 pm

Jedini nacin na koji cu moci baviti se pticama sa mojim drugarima iz Srbije je taj da cu im morati davati moje prstenove a oni meni svoje kako bi dosli do zajednickog cilja tj. razmjene ptica radi srodstva i unapredjenja vrsta.I pokusali izbjeci ove zavrzlame.
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 38
Lokacija : Niš

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 7 Icon_minitimeČet Avg 30, 2012 11:18 pm

David ::
Nenade necu te zvati doktore valjda ti ne smeta,ne kazem da ne radis,ali kao clan upravnog odborara SOF-a i aktivan clan ovog foruma trebao bi da nas obavestavas o novostima i desavanjima oko legalizacije.Da li stvarno mislis da ste uradili sve u vasoj moci,budi malo samokritican.Pozdrav tebi i svim ljubiteljima ptica.

I ne treba tako da me zoves, ja sam negde drugde to sto jesam , ovde sam Nenad. Ovde nisam ni predsednik jednog od jacih udruzenja, nisam ni clan UO SOF-a, ovde sam se uclanio kao Nenad, i do dana danasnjeg se tako ovde osecam.

Novosti nema vec duze vreme, u tom nadleznom ministarstvu nisu hteli da prihvate nas model za spas pticarstva u Srbiji i zaglibili su se gadno i ne znaju kako to da rese jer ili nemaju znanja ili nemaju volje i zelje. I o cemu da vas izvestavam????? Moji clanovi i clanovi ostalih udruzenja su upoznati sa situacijom, a mi smo uradili sve sto smo mogli.
Iz nadleznog ministarstva niko ne pokazuje zelju da resi ovo, ali evo sada su neka druga vremena pa cemo valjda to resiti i na kraju ce model koji je predlozio SOF biti opet na stolu, jedini pravi i najrealniji model za resavanje ovog procesa, i tako ce se resiti ova zavrzlama koja je bespotrebno napravljena.


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Dusko




Broj poruka : 230
Datum upisa : 21.11.2011
Godina : 61
Lokacija : Republika Srpska

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 7 Icon_minitimePet Avg 31, 2012 6:36 pm

Nemaju oni mnista u glavama samo potpisuju kakve gluposti. Zato treba SOFR u dogovoru sa odgajivacima da nadje najbolje resenje. Po meni bi to bilo.
Ko moze da prstenuje a da to nije rizicno da obavezno uradi.
Da prijavi SOF-u a ne ministarstvu legla
Da dozvoli prekogranicnu trgovinu pticama stim da te ptice budu oboljezene i sa Veterinarskim pregledom.
Itd ovo mi je sad palo na pamet a zurim. Bice jos predloga sad se promjenila vlast treba na startu dobro startovati.
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 38
Lokacija : Niš

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 7 Icon_minitimePet Avg 31, 2012 8:17 pm

Sve sto se vec promenjuje i sto je vec opdrzivo mi smo savetovali nadleznima iz ministarstva, ali, oni ipak to bolje znaju, pa su sada doveli sami sebe u corsokak i to ce moraku prepravljati, oni ili njihovi naslednici.


Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Dusko




Broj poruka : 230
Datum upisa : 21.11.2011
Godina : 61
Lokacija : Republika Srpska

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 7 Icon_minitimeSub Sep 01, 2012 8:55 pm

Nemaju oni pojma sad su novi igraci valjda ce biti neko normalan da stvari postave na zdrave noge. Po Evropskoj uniji mozes vozati ptice kako hoces niko ne brani iako su na listama CITIS strogo zasticene. Zna se sta je domaci odgoj a sta je uhvaceno u prirodi. Te ptice uhvacene u prirodi CITIS konvencija stiti od prekomjernog izlova i opstanka istih. Ovakav nacin kao sto je kod nas ce dovesti do goreg izumiranja nego u prirodi. Pa drzava tj. ministarstvo treba ljude kao sto su Miki iz Koluta, Joska iz Oroma i druge velike odgajivace da nagradjuje za napredak u Avikulturi a ne da uvodi besmislene zakone.
Kod nas je sve od stoke nagradjeno cak i pcele samo ptice i pticari nisu. "Hocemo od Ministarstva subvencije za ptice".
Nazad na vrh Ići dole
makimk




Broj poruka : 132
Datum upisa : 13.04.2012
Lokacija : skopje

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 7 Icon_minitimeNed Sep 02, 2012 11:25 pm

Mislim da svi znate u cemu je problem pticarstvo nije finantiski bitan faktor i zato i tolika nemarnost prema njemu.A posao koji treba da se obavi je i tekako velik i obiman.Zavrsice se ovo svakako samo kada i sa koliko stete po pticare ......
Nazad na vrh Ići dole
mime30

mime30


Broj poruka : 445
Datum upisa : 10.04.2010
Lokacija : Srbobran

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 7 Icon_minitimeNed Sep 02, 2012 11:53 pm

Sa puno štete po ptičare,to sigurno...bilo šta da se radi ako ima štetne posledice po onoga koga zastupaš -a ima- i postoji drugi bezbolniji način ,i da se ne prineni ili ne prihvati to je ili FINANSIJSKA KORIST OD HOBISTA Srbije ili totalno pogrešnim osobama zastupljeni hobisti.... A sama reč MINISTARSTVO je dovoljo da asocira na profesionalizam , a ono čist amaterizam...Smešno,mene bi bilo sramota da kažem da sam član amaterizma u usponu...Sa tim se nije hvaliti...
Nazad na vrh Ići dole
rtomek

rtomek


Broj poruka : 721
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 49
Lokacija : SU-V-SRB

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 7 Icon_minitimePon Sep 03, 2012 1:04 am

Nažalost reč Hobista nije uključen u zakonsku normativu zapravo ga zakon kao takvog u ovom našem slučaju i ne poznaje ...naspram toga u Eu pa čak i u nekim drugim državama koji nisu u skolpu Eu postoji u zakonima termin " životinje koje se drže iz razonode " ( mislim da je u ovom našem slučaju suštinski nedostatak ( ovde nebi da ulkazim kakve sve problema zbog toga imamo mi koji učestvujemo na izložnama širom Srbije ....)) .. i pored toga mi koji sebe smatramo hobistima kao što je većina nas i jeste ( NE SVI !!! ) smo na neki način specifični u odnosu na hobiste golubare, živinare, kunićare ..i to da mi gajimo zaštićene vrste( po međunarodnim normama!! ) pa nas kače ove odredbe koje regulišu oblast gajenja zaštićenih vrta ... i apsolutno se slažu svi koji se sa ovom problematikom bavimo iz sveta Avikulturista da postoji ogromna razlika između divje populacije ovih ptica i ovih koji su u našim volijerama ..ali jednostavno osnovni i zasad nerešeni problem je da zakonodavac nepravi razliku između JEDINKE ( u ovom slučaju našij ljubimaca koje držimo iz razonode i koji nemaju ama nikave veza ni sa pridodom niti sa očuvanjem vrset pošto su više desetina generacija u odgoju ) i između VRSTE kojima oni zapravo pripadaju ... zakonodavac je svoj zakon bazirao na divljim životinjama .. a po terminu divlje životinje ( kako ga sam zakon terminiše ) postavlja se pitanje dali su naše životinje uopšte DIVLJE ...pošto po navedenom terminu oni tu i ne pripadaju ...tako da je cela ova situacija isuviše komfuzna i nejasna ..verujte čak i za one koji su ga sačinili .. nažalost bez dobre volje da saslušaju argumentovane stavove, zalaganja ljudi koji su ceo život posvetili pticama i Avikulturi uopšte ....
na kraju bi samo rekao da je ova oblast društvenog života u toj meri neznačajan za državu da se problem oko svega ovoga zapravo non stop gura pod tepih ..ali lično smatram da ni sada nije kasno odraditi pravni okvir za ovu oblast na obostrano zadovoljstvo tako da i država a i odgajivači budu zadovoljni ..nadam se da će u skooj budućnosti biti više sluha za to
pozzdrav ROBY
Nazad na vrh Ići dole
mime30

mime30


Broj poruka : 445
Datum upisa : 10.04.2010
Lokacija : Srbobran

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 7 Icon_minitimePon Sep 03, 2012 8:14 am

Meni samo jedno nije jasno-Ako to već funkcioniše svugde u svetu već duži niz godina bez ikakvih problema,zna se šta je dužnost ministarstva a šta je dužnost odgajivača pa kako taj isti sistem ne može da se primeni i kod nas...?
A ovi naši izmišljaju neke zakone,zaobilaznice,koje će vrste ući u koji stepen zaštite...To je isto kao da FIFA organizacija za svetski fudbal finkcioniše svugde i zna se koja su pravila i ista su za sve jer je jedna organizacija..a da neka zemlja koja pripada toj organizaciji izmišlja nešto novo ili drugačije od matice..Što ne prihvate šablon koji je provereno ispravan jer se bez problema primenjuje godinama i svima lepo..
Nazad na vrh Ići dole
Dusko




Broj poruka : 230
Datum upisa : 21.11.2011
Godina : 61
Lokacija : Republika Srpska

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 7 Icon_minitimePon Sep 03, 2012 10:32 am

Robi ti sve shvatas zakonski tj ono sto nema veze sa mozgom, shvatamo mi sta je drzava propisala ali to ne treba da bude tako. Ako je potrebno da drzava shvati na tezi nacin da nesto nije uradila kako treba onda se dese blokade puteva, i iz toga se nesto rodi. A kako ti vidis ptice ja vidim nasu vjekovnu biljku Kudelju od koje smo godinama pravili garderobu, ajde sad ti po svom dvoristu posiji kudelju pa da vidimo sta ce se desiti. Ko je taj sad da zakonski kaze da nisi posijao Indisku konoplju. Koliko treba da svi cekamo na Mesaju koji ce shvatiti da ptice koje se stotinama godina gaje u zarobljenistvu nemaju veze sa pticama ulovljenim u divljini. To se mora razdvojiti kao i konoplja jeste tesko ali mora. Po toj logici sutra moze drzava da proglasi svinje strogo zasticenim i da se moramo pridrzavati nekih novih pravila.
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 7 Icon_minitimePon Sep 03, 2012 1:13 pm

Dusko bre oladi malo, sta se tebe tice toliko sta se radi u Srbiji, posto vidim da si recit i elokventan i uporan daj malo udji u kolosek pa se bori za prava pticara u Bosni,mene interesuje Srbija kad bude bilo reci o zakonskim aktima i pod aktima u Bosni to ce biti vasa stvar a ne nasa!
Nazad na vrh Ići dole
border

border


Broj poruka : 365
Datum upisa : 13.03.2011
Godina : 68
Lokacija : Zenica BiH

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 7 Icon_minitimePon Sep 03, 2012 5:42 pm

Sale 77-Niš king
Nazad na vrh Ići dole
David




Broj poruka : 49
Datum upisa : 09.11.2011
Godina : 64
Lokacija : zrenjanin

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 7 Icon_minitimePon Sep 03, 2012 6:39 pm

border ::
Sale 77-Niš king


tvoja poruka mi je nejasna
Nazad na vrh Ići dole
border

border


Broj poruka : 365
Datum upisa : 13.03.2011
Godina : 68
Lokacija : Zenica BiH

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 7 Icon_minitimePon Sep 03, 2012 7:56 pm

David ::
border ::
Sale 77-Niš king


tvoja poruka mi je nejasna

kako će ti biti jasna kad ti nisam ni poslao poruku
Nazad na vrh Ići dole
Dusko




Broj poruka : 230
Datum upisa : 21.11.2011
Godina : 61
Lokacija : Republika Srpska

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 7 Icon_minitimeSub Sep 08, 2012 12:22 pm

Prijatelju Sale vidim da si ti rijecit pa nemas odgovor na temu i prebacujes stvari na taj drugi kolosjek. Da te interesuje Srbija nebi bio pobornik ovakvog loseg zakona prema odgajivacima i prema pticama. Legalizacija prema pravilima CITES je OK ali ne treba da pravi probleme za ptice koje su 100 godina produkt hobija i ljubavi prema njima.

CITES je konvencija o međunarodnoj trgovini ugroženim vrstama divlje faune i flore, kojim zemlje potpisnice garantuju da međunarodna trgovina primjercima divljih životinja i biljaka ne ugrozi opstanak tih vrsta u prirodi.

Ovdje ne spadaju nasi ljubimci papagaji itd.
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 7 Icon_minitimeSub Sep 08, 2012 3:53 pm

Prijatelju Dule ja sam pobornik svega dobrog sto se tice pticara ali protiv zakona se nemoze ljudi koji su zaduzeni za razgovor sa ministrima su izlozili plan i program koji bi bio sveobuhvatan sto se tice svega sto muci pticare ali oni kazu da je njihov sablon bolji i to je to a mi ovde idemo putem koji se sastoji o dobijanju dozvola za drzanje zasticenih i strogo sasticenih vrsta, pa zatim ide dozvola za razmnozavanje i drzanje istih(a to podrazumeva adekvatan smestaj za svaku vrstu posebno koji je predvidjen konvencijom)a tek nakraju kad sve to obezbedis i kad reprodukujes ptice onda tek ide trgovina a ti Dule prijatelju sve to preskoci pa odma trgovina neznam o cemu se radi jer si ti pticar ili trgovac!Jer u svakom drugom tvom postu ide recenica "medjunarodna trgovina",nerazumem sta tebe muci ove dozvole o drzanju i razmnozavanju ili dozvola o trgovini!!
Nazad na vrh Ići dole
Dusko




Broj poruka : 230
Datum upisa : 21.11.2011
Godina : 61
Lokacija : Republika Srpska

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 7 Icon_minitimeSub Sep 08, 2012 5:39 pm

Pa ukratko da ti objasnim sta bi bilo pametno, duznost ministarstva osim donosenja zakona nije da odobrava vec da postice razvoj Pticarstva. Svako udruzenje treba da sprovede preglede ptica i kaveza gdje se one drze i sve anomalije da ispravi. A ta pravila treba da donese i kontrolise SOF u saradnji sa drustvima iz inostranstva koji imaju velikih iskustava u tome. Samo ljudi koji se bave pticama znaju za njih sta je najbolje.
Svaka ptica koja je prijavljena do sada a ima prsten je trebala da od Ministarstva dobije CITES papir i to besplatno. Drzava je preuzela Medjunarodnim sporazumom na sebe da stiti ptice na ovakav nacin a ne da ubira profit. Ona je ta koja treba da podstice a ne na ovakav nacin suzbija razvoj Avikulture. Nemar i ne zainteresovanost dovesce do rasula. Odgajivaci su tu da stalno bodu oci i ako treba da izadju na ulice kao i traktoristi da traze svoja prava.
Zasto neko ko je ispunio postavljene norme nema sve papire. Papire o drzanju, uzgoju kao i CITES kojim dokazujete da ptice nisu uhvacene u divljini stim da nisu divlje i da ih mozete prodati sirom svijeta. CITES se mora odnositi samo na divlje ptice ulovljene u prirodi a ne odgojene u zatocenistvu. Kontrolu mogu imati samo papagaji koji su uneseni u Crvenu knjigu i kojima preti izumiranje. kao takvi i treba da udju u programe za ocuvanje vrste. a ne kakadui koje u maticnoj drzavi ubijaju farmeri a nama ne daju uzgojene inkubatoru da nosamo preko granica. To boze strogo zasticena, glupost

Nazad na vrh Ići dole
rtomek

rtomek


Broj poruka : 721
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 49
Lokacija : SU-V-SRB

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 7 Icon_minitimePon Okt 01, 2012 12:02 am

http://www.politika.rs/rubrike/Beograd/Srpske-ptice-na-italijanskoj-trpezi.lt.html
Nazad na vrh Ići dole
Dusko




Broj poruka : 230
Datum upisa : 21.11.2011
Godina : 61
Lokacija : Republika Srpska

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 7 Icon_minitimePon Okt 01, 2012 10:52 pm

Sta treba sad ovo da znaci? Ja nevidim ovde nista sporno samo doticna sila iz CITIS opravdavaju svoje postojanje.

"Na graničnom prelazu kod Bačke Palanke policija je nedavno kod dvojice Italijana u ručnim frižiderima pronašla 120 smrznutih ptica!"

Ko ih je pozvao u loviste Srbije da love do mile volje. Ovde kod mene ne da love vec TAMANE prepelice. Postavljaju vabilice koje dan noc cvrkucu. Placaju covjeka koji ih cuva 50 Eura na dan. Taj cuvar mi kaze da love zbog toga sto se od njihovih crijeva prave konci za hirurgiju??

" Prema procenama Interpola, godišnja vrednost ilegalne trgovine zaštićenim divljim vrstama na globalnom nivou iznosi između sedam i deset milijardi američkih dolara"

Ovo vazi samo za ptice koje su krivolovom uhvacene u prirodi.

"U Srbiju u krivolov najčešće dolaze Italijani i love prepelice, grlice, golubove..."

Nije tacno, dolaze na poziv glavesina iz lovackih udruzenja. Za tu uslugu debelo placaju.

"Na taj način je u maju na Gradini otkriven naš državljanin kod koga je u „mercedesu” pronađeno 550 ptica, nimfi, afričkih zeba, papagaja... od kojih je veći broj uginuo – kaže Dimitrijević."

Nista od ovoga nebi bilo da ste objasnili doticnim strucnjacima sta je ptica uzgojena u zarobljenistvu i predmet je trgovine i da ne potpada pod konvenciju CITES. to je ptica koja nije divlja i nije uhvacena u prirodi.

Da ne idem dalje, tekst je zalosno smijesan. Evil or Very Mad

Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 7 Icon_minitimePon Okt 01, 2012 10:59 pm

Dusko ::

"U Srbiju u krivolov najčešće dolaze Italijani i love prepelice, grlice, golubove..."

Nije tacno, dolaze na poziv glavesina iz lovackih udruzenja. Za tu uslugu debelo placaju.
Italijani nikada nisu bili krivolovci,ljudi pošteno plate da love,koliko im se traži oni plate,a posle na granicama ih proglašavaju krivolovcima.
Nazad na vrh Ići dole
Rea

Rea


Broj poruka : 760
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 50
Lokacija : Indjija

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 7 Icon_minitimeUto Okt 02, 2012 12:05 am

Dusko ti opet dizes frku
a koliko znam hirurski nonci se prave od macjih creva Basketball
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 7 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica
Nazad na vrh 
Strana 7 od 8Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
 Similar topics
-
» Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno
» Legalizacija drzanja ptica faune Evrope
» Medjugradska izlozba ptica Drustvo za zastitu i odgoj ptica,,SLAVUJ” iz Beograda, 21.11- 24.11.2013.
» Koja je ovo vrsta ?
» SPISAK VRSTA PAPAGAJA KOJE TREBA PRIJAVITI !!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih ptica i ptica sa CITES-a-
Skoči na: