Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

  Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica

Ići dole 
+35
Ondrej
momoks
zozi
žako
ATOS
jecham
nebojsa
srxa
veterinarboki
Sale77-Nis
Dalibor Vasic
slavishab
Srdjan
mica
Laza
Rale
KUM
mime30
pedja cb
salle55
Luckyboy
ticar
rtomek
fuz80
klokkende
Djuka
milos0205
Marjan
drozd
Rea
dr.nenad86
Danijel
rade
Bogdanik
Aleksa
39 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
AutorPoruka
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 6 Icon_minitimeSre Feb 22, 2012 9:21 pm

A ima li informacija koliko je clanova drustava SOFa dosad kontrolisano?
Mogu da kazem da u Leskovackom drustvu Dubocica, niko nije kontrolisan, a ovo je drustvo koje je prijavilo najvise ptica faune u savezu. Ima dosta uginulih ptica, jos vise ovo izlezenih ptica, niko ne prica sta se radi sa tim.

Moram da kazem da znam i ljude koji nisu prijavili ptice, njihov razlog je po meni u pocetku bio smesan i skeptican, pricali su kako ce se ove ptice oporezivati. Ako uzmemo u obzir da krajem Aprila prestaje mandat trenutne vlade i da ce doci druga vlast, nece se ovaj cirkus skoro da se zavrsi.
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 6 Icon_minitimeSre Feb 22, 2012 10:15 pm

,,A ima li informacija koliko je clanova drustava SOFa dosad kontrolisano? ,,
- Za SOF neznam tačno ali za Udruženje ,, ŠTIGLIĆ,, Pirot znam 90% je imalo kontrolu i oni su predali u ministarstvo zahteve za držanje i uzgoj!
Nazad na vrh Ići dole
zozi

zozi


Broj poruka : 148
Datum upisa : 05.04.2010
Godina : 41
Lokacija : kragujevac

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 6 Icon_minitimeČet Feb 23, 2012 12:46 am

Marjane da li su clanovi vaseg drustva prijavili ptice u vasem drustvu pa ste vi sve to zajedno predali ili je svaki clan posebno prijavio posto mislim da ste kao drustvo osnovani skorije ...
pozdrav za udruzenje ''STIGLIC''
Nazad na vrh Ići dole
zozi

zozi


Broj poruka : 148
Datum upisa : 05.04.2010
Godina : 41
Lokacija : kragujevac

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 6 Icon_minitimeČet Feb 23, 2012 12:56 am

Posto smo mi u kg-u imali toliko problema sa tim divljim pticama da sam poludeo i sve sam rasturio zbog nekih novih drustva koji su svasta pricali tako da nisam smeo da ih cuvam nisam bio u toku ali vidim da sam pogresio ne samo ja nego dosta pticara iz kg.tako da smo mi izvisili [ali se jos uvek nadamo]
POZDRAV
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 6 Icon_minitimeČet Feb 23, 2012 6:41 am

zozi ::
Marjane da li su clanovi vaseg drustva prijavili ptice u vasem drustvu pa ste vi sve to zajedno predali ili je svaki clan posebno prijavio posto mislim da ste kao drustvo osnovani skorije ...
pozdrav za udruzenje ''STIGLIC''
Članovi Udruženja ,,ŠTIGLIĆ,,Pirot su uzgajivači sastavljeni od četri člana Kluba,,BAGDALA,,Kruševac a ostali nisu bili do sada nigde članovi.
Mada svi smo prijavili ptice preko SOF-a u zakonskom roku u dva navrata.
Nazad na vrh Ići dole
zozi

zozi


Broj poruka : 148
Datum upisa : 05.04.2010
Godina : 41
Lokacija : kragujevac

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 6 Icon_minitimeČet Feb 23, 2012 11:53 pm

ok

Nazad na vrh Ići dole
momoks

momoks


Broj poruka : 191
Datum upisa : 22.04.2010
Godina : 56
Lokacija : Svilajnac

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 6 Icon_minitimeNed Feb 26, 2012 12:29 am

nebojsa ::
Ja sam se par dana čuo sa ljudima iz CITES kancelarije pri Ministarstvu a vezano za rešenje o uzgoju koje čekam sada već 4 meseca, odgovor koji sam dobio je da bi trebalo da krenu sa donošenjem rešenja polovinom marta 2012, navodno nisu mogli pre pošto su imali mnogo drugog posla! I ja sam dobio informaciju o 100 dinara po ptici za izdavanje ličnog dokumenta za pticu. Kako iz matičnog jata tako i za svaku novoizleglu. Ono što mi je apsolutno neprihvatljivo je njihovo insistiranje na čipovanju ptica iz matičnog jata, uz to čipovanje za sada radi neka veterinarka iz Beograda koja je po njihovim rečima priučena za čipovanje ptica i ptice bi trebalo nositi na čipovanje njoj u BGD...

Dakle, sta reci. Mislio sam da se nesto pomaklo sa mrtve tacke ali koliko vidim Azerbejdzan i Dzibuti imaju uredjenije drustva. Mene su zvali telefonom nesto pre Nove godine, posto sam bio nedostupan, kada sam ih kasnije pozvao gospodja iz BG mi je rekla posto se sa mnom nije dogovorila i jos par ljudi iz mog regiona ostavlja me za Januar,evo ga kraj Februara nista. Mog prijatelja iz Svilajnca koji ima velike papagaje i koji je uredno to prijavio cak nisu ni kontaktirali.
Sto se tice cipovanja i da dolaze kod mene kuci ne bi prisli na blize od metar do metar i po od ptica, a da im nosim ptice u BG to samo ako poludim. Ne znam kako misle da mi cipuju zakoe iz divljine, ionako su stresirani do koske, pazim kako im prilazim kad ih hranim a oni misle da im ih nosim u BG na cipovanje. Svasta bre u ovoj Srbiji, oces da budes korektan, lojalan gradjanin, das im prst oni ti hoce otkinu ruku do lakta.
Nazad na vrh Ići dole
nebojsa

nebojsa


Broj poruka : 108
Datum upisa : 06.06.2010
Godina : 46
Lokacija : Kruševac

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 6 Icon_minitimeNed Feb 26, 2012 9:24 am

Neće ta doktorka biti jedina po njihovim rečima već je ona trenutno jedina, a u međuvremenu će raspisati javni poziv za veterinare koji će se baviti obeležavanjem ili ti čipovanjem strogo zaštićenih jedinki van Beograda. Međutim preporuka ljudi iz ministarstva je da uradi doktorka iz BGD-a pošto ona za sada ima neko iskustvo u čipovanju ptica za razliku od ostalih, pošto se po njihovim rečima "plaše da nam neko ne upropasti ptice".

Takođe vezano za obeležavanje dobio sam potpuno suprotne odgovore od inspektora koji vrše kontrolu na terenu i od ljudi iz ministarstva. Naime kada mi je dolazila kontrola inspektorka mi je odmah saopštila da će jedinke "morati" da se obeleže prstenom ili čipom ali da kao odgaivač imam puno pravo da odbijem obeležavanje jedinke i da ću u tom slučaju morati da držim prstenje ili čipove uz ostalu dokumentaciju o pticama iz matičnog jata! Dok u ministarstvu tvrde ta tako nešto ne postoji kao opcija!

Razumem ja svrhu čipovanja da su to u pitanju konji, svinje, rakuni... ali čipovanje ptica i to još papagaja, iskreno mislim da bi za manje od 24h otvorili ranu na mestu gde je čip i izbacile ga, a da ne pričam o psihičkim posledicama kod papagaja podvrgnutih takvom tretmanu!
Nazad na vrh Ići dole
veterinarboki

veterinarboki


Broj poruka : 8
Datum upisa : 12.02.2012
Godina : 37
Lokacija : paracin (okolina)

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 6 Icon_minitimeNed Feb 26, 2012 12:14 pm

MARJANE ZNACI JA I SADA MOGU ovo da uplatim i posaljem u ministarsvom i da tako zapocnem ovo ,,vrzino kolo,, ili ovo samo vazi za one koji su se prijavili ja nisam to znao i nisam bio u toki a sada to zelim da odradim
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 6 Icon_minitimeNed Feb 26, 2012 5:12 pm

marjan pirot ::
• POSTUPAK JAVNOG POZIVA

U javnom pozivu smo prijavili sve ptice strogo zaštićene i zaštićene i sve ptice sa CITESA u našem posedu. Javni poziv je bio otvoren od 1 decembra 2010 (zapravo od 8 aprila 2011 kada je postavljen zvanično na sajt ministarstva) do 1 jun 2011.
To je bio samo početak LEGALIZACIJE zapravo to je bilo evidentiranje primeraka ptica u zatočeništvu a LEGALIZACIJA tek na početku. Jer tek nakon prijavljivanja i potpisivanja saglasnosti da ćemo dozvoliti inspektoru da na najevljenu kontrolu IZVRŠI PREGLED prostorija gde se drže ptice i omogućiti proveru podataka to jes tačnost prijavljenog broja ptica.

Nakon najavljene kontrole od Republičkog inspektora za prirodne resurse i određivanja datuma kada će se izvršiti kontrola. U toku kontrole evidentira se:
- tačnost broja ptica i vrste koje su prijavljene,
- uslovi držanja (smeštaj, higijena i ishrana),
- inspektor slika prostoriju, ptice i kaveze,
- na kraju dobijaš zapisnik i REŠENJE u kojem:
- dobiješ zabranu bilo kakvog otuđenja popisanih ptica do konačnog REŠENJA (DOZVOLE za UZGOJ) koju izdaje ministarstvo po podnetom zahtevu,
- dobiješ 15 dana da zatražiš od ministarstva zahtev za držanje (obrazac PRILOG V- Evidencija držanja strogo zaštićenih i zaštićenih životinja u zatočeništvo),
- Svaka ptica nosi jedan obrazac( preporučljivo slikati pticu u profilu i priložiti uz obrazac),
- Taksa za držanje je 100 dinara za svaku prijavljenu pticu u JAVNOM POZIVU + 100 dinara zasvaku mladu izleženu pticu u svom jatu u 2011 , koja je propisno obeležena zatvorenim prstenom odgovarajuće veličine za tu vrstu ptice,
- I zahtev za izdavanje dozvole za uzgoj vrsta sa priloga I, II, VII i VIII Pravilnika o prekograničnom prometu i trgovini zaštićenim vrstama,
- Taksa za zahtev za uzgoj je 2800 dinara,
- Sve uplate izvršiti na dve odvojene uplatnice. Uplaćuješ na žiro račun
840-742221843-57 poziv nabroj 97 50-016
- Orginal uplatnice zajedno sa dokumentacijom šalješ u ministarstvo kao dokaz o uplati taksi,
- Nakon popunjavanja obrazaca i uplate taksi šalješ ili nosiš lično u ministarstvo na adesu:
Ministarstvo životne sredine i prostornog planiranja
Sektor za zaštitu prirodnih resursa
Ul. Omladinskih brigada br.1,
11 070 N.Beograd.

Pre nego što pošalješ svu prikupljenu dokumentaciju fotokopiraš i ostaviš sebi kao dokaz šta si predao u ministarstvu.
Ako šalješ poštom , šalješ preporučeno sa povratnicom, jer povratnica će biti u tom slučaju dokaz da si poslao dokumenta u ministarstvo.
A ako nosiš lično nosiš kopiju i orginal da kopiju na pisarnicu overe i imaš dokaz o predaji dokumenata u pisarnici ministarstva.

Nakon predaje čekaš da ti Ministarstvo odgovori!
A dok čekaš radiš sa pticama i otklanjaš nedostatke uzgajališta to jes prilagođavaš ga Zakonu o dobrobit životinja.
Sve napisano iz iskustva(Postupak koji sam ja prošao).
Nadam se da sam bio jasan!
Nazad na vrh Ići dole
rtomek

rtomek


Broj poruka : 721
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 49
Lokacija : SU-V-SRB

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 6 Icon_minitimeNed Feb 26, 2012 6:05 pm

Čipovanje papagaja se radi širom sveta već više decenija , naravno čip se stavlja na mesto gde ptica nemože da dohvati ( nažalost bilo je da ( kao što i neboša kaže ) ptice načele sami sebe, ali ako je urađena stručno onda to nemože da se desi ...veći je problem to što organizam ptice posle izvrsnog vremena počinje da stvara tkivo oko " stranog tela" ( čipa) pa se dešava da posle 5-6 godina nemože očitai broj, zbog toga se sve više koriste takozvani klik karantinski prstenovi koji se posme postavjanja više ujedno nemogu skinuti sa ptice, ja se nadam da će sve to da se uzme u obzir !
Iako se po raznim forumima mogu pročitati razne priče , što mnoge odgajivače zbunjuju , nije sve tako crno ..a ni belo Very Happy ... od smog donošenja pravilnika o obeleževanju u kojoj se pojavjuje " obeleživač" ..ideja je bila da odgajivač koji bude imao dozvolu za odgoj, će zapravo biti i "obeleživač" !! Mnoge stvari se ( nažalost jako sporo ) polako menjaju, očekuju se promene i novine u pravilnicima ... nadamo se spisku izuzeća za koje neće biti obaveza prijavjivanja ali obeležavanje će biti obavezno za SVE !! ( za šta se i kao odgajivači trebamo zalagati !!)....tako da ima mesta za optimizam ..samo strpljenje !!!
pozdrav ROBY
Nazad na vrh Ići dole
Ondrej

Ondrej


Broj poruka : 93
Datum upisa : 22.11.2011
Godina : 55
Lokacija : Backi Petrovac Vojvodina

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 6 Icon_minitimeNed Feb 26, 2012 6:48 pm

Pozdrav clanovima foruma.Sto vise citam vise sam zbunjen i sve vise zalim sto sam se odazvao javnom pozivu!Ne bih puno komentarisao da ne koristim grube reci ali kod nas je zaista sve nakaradno i ne funkcionise.Kod mene se od 1.juna stanje normalno vec promenilo a tako je verujem kod vecine odgajivaca pa to sto smo prijavili gubi znacaj sem ako ministarstvu nije jedini motiv sve dobro naplatiti a ni to me ne bi cudilo.Ako vec nisu bile inspekcije u stanju obici odgajivace u nekom roku od 2-3 meseca imaju nas u evidenciji da smo prijavili ptice trebali bi po mom misljenju kad dodju "za par godina"uzeti u obzir cinjenicno stanje kao pocetnu tacku.Mozda gresim ali to bi bilo najkorektnije.
Nazad na vrh Ići dole
momoks

momoks


Broj poruka : 191
Datum upisa : 22.04.2010
Godina : 56
Lokacija : Svilajnac

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 6 Icon_minitimeNed Feb 26, 2012 8:20 pm

Da se potrudimo kao odgajivaci da ispostujemo nase obaveze koje nam drzava potrazuje.Da sacekamo sporu administraciju, da cujemo Marjana iz Pirota koji to idealizuje.
Ja ovde javno pitam koja su nasa prava, a obaveze smo videli i culi. Ko ce meni da nadoknadi gubitak od nekoliko stotina E zbog recimo nestrucnog cipovanja ptice.
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 6 Icon_minitimeNed Feb 26, 2012 8:30 pm

momoks ::
Da se potrudimo kao odgajivaci da ispostujemo nase obaveze koje nam drzava potrazuje.Da sacekamo sporu administraciju, da cujemo Marjana iz Pirota koji to idealizuje.
Ja ovde javno pitam koja su nasa prava, a obaveze smo videli i culi. Ko ce meni da nadoknadi gubitak od nekoliko stotina E zbog recimo nestrucnog cipovanja ptice.
Nije nikakvo idealizovanje, kroz šta sam Ja sve prolazio i na kraju došao do tog statusa koji sada imam. Garantujem da ste VI u mojoj poziciji odavno bi poklekli!
A čipovanje, nisam u tom domenu znanja sa papagajima i njihovim ponašanjem posle čipovanja!
Pa zato bez komentara!
Nazad na vrh Ići dole
mime30

mime30


Broj poruka : 445
Datum upisa : 10.04.2010
Lokacija : Srbobran

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 6 Icon_minitimeNed Feb 26, 2012 8:35 pm

momoks dobro pitanje ali verovatno u pravilnicima nema ta rubrika-prava odgajivača-nadoknada štete...
Nazad na vrh Ići dole
momoks

momoks


Broj poruka : 191
Datum upisa : 22.04.2010
Godina : 56
Lokacija : Svilajnac

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 6 Icon_minitimeNed Feb 26, 2012 8:40 pm

Ne zelim da ovo pretvorim u javnu raspravu ali mislim da je primedba na mestu, svi smo mi tesko dosli do nasih ptica. Ulozili smo vrmena, ljubavi, novca,truda a najvise zivaca. Ja mislim da je ovo cist bezobrazluk od strane nadleznih organa. Zao mi je sto sam uopste ulozio truda i vremena da uopste prijavim svoje ptice.
Nazad na vrh Ići dole
momoks

momoks


Broj poruka : 191
Datum upisa : 22.04.2010
Godina : 56
Lokacija : Svilajnac

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 6 Icon_minitimeNed Feb 26, 2012 8:44 pm

mime30 ::
momoks dobro pitanje ali verovatno u pravilnicima nema ta rubrika-prava odgajivača-nadoknada štete...
Da se ubaci, pod obavezno. Ceo zivot smo ovce za sisanje.Verovatno tamo rade strucni ljudi, mi smo prosti i ne znamo, znamo za obaveze a nikako ne postoje nasa prava.
Nazad na vrh Ići dole
Dusko




Broj poruka : 230
Datum upisa : 21.11.2011
Godina : 61
Lokacija : Republika Srpska

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 6 Icon_minitimePon Avg 27, 2012 8:33 pm

Opla' krenulo je sisanje ovaca! affraid Valjda ce Vam oci uskoro biti otvorene i usta razljepljena da pitate te svoje iz SOF-a na cijoj su strani. Vas odgajivaca ili ovih iz Ministarstva je..ca. Sve u svemu za dobrobit ptica.  Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 6 265488
Nazad na vrh Ići dole
makimk




Broj poruka : 132
Datum upisa : 13.04.2012
Lokacija : skopje

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 6 Icon_minitimeUto Avg 28, 2012 12:55 am

Jos dugo ovo nece da se zavrsi ; svadjacete se po forumima kako je ili kakao treba da bude ali mislim da su sve prazne price administracija je pocela nesto za koje bas i nema neku zelju da zavrsi ili nema kapaciteta svejedno.Verovatno ovi nasi iz Makedonije pouceni vasim primerom nisu ni poceli legalizaciju mada i da je naprave na prste mogu da se nabroje odgajivaci koji ce da se zafate ovim sizifovim poslom.Mene samo raduje sto su poceli da kaznjavaju krivolovce nekolcina su nagrabusalia nadam se da ce tako da produzi zato sto svako ko je hteo hvatao je fe mrezama kapanima i prodavao po pijacima sada toga nema barem ne javno.A kakva nam je ekonomska situacija (i vasa i nasa) mislim da ce jos dugo o legalizaciju
da se prica ......... scratch
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 6 Icon_minitimeUto Avg 28, 2012 4:37 pm

Ja ne znam šta se ovo dešava, sve izgleda ozbiljno i upečatljivo, međutim imam utisak da se Ministarstvo igra sa nama, ne bih nikog' da napadam ili prozivam ali kažem kako mislim, i kako je naizgled. Od kad je počelo to je do sada već trebalo da bude gotovo i da odgajivači dobiju dozvole. Međutim, kod mene je bila inspekcija, sve je bilo u redu, popisali ptice, slikali, zapisali na tri papira, ostavili mi kopiju, i rekli da kada mi stigne rešenje u roku od 15 dana pošaljem zahtev za dozvolu za uzgoj i držanje, stiglo je i to rešenje, ja sam prekosutra poslao oba zahteva, dok sam ih nabavio prošlo je toliko. E onda mi je javljeno da moram da uplatim 2620 dinara za dozvolu za uzgoj to sam i uradio, i naknadno posalo sa kucanim dokumetom da bih objasnio o čemu se radi, i još uvek mi nije ništa sitglo od ministarstva. Čitajući po forumima vidim da kod nekih inspekcija još uvek nije bila, a kod nekih koji su zvali najavili se za odgodine i to ako imaju vremena, i šta mi sad da mislimo i da radimo, dok oni sve to završe proći će par godina, pa dok izdaju dozvole(kako kome, jer je rečeno da ko nema predivđene uslove, neće ni dobiti dozovole) isto ćemo čekati neku godinu. Nadam se da ću dobiti te dozvole, još uvek sam mlad i tek se učim ali svakako će mi trebati, da radim ovo iz zezanja ne bih išao ovoliko ozbiljno. Nadam se da će se sve na kraju rešiti.
Nazad na vrh Ići dole
Dusko




Broj poruka : 230
Datum upisa : 21.11.2011
Godina : 61
Lokacija : Republika Srpska

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 6 Icon_minitimeSre Avg 29, 2012 9:19 am

To ste sami sebi napravili, dozvolili ste da Vasi predstavnici samo klimaju glavom i prihvataju svakojake gluposti. A te gluposti kostaju Vas. Svi Vi ste doduse izdignuti na visi nivo od odgajivaca svinja, koza, ovaca itd.. oni neplacaju nista cak dobijaju i subvencije. Vi ste posebna sorta odgajate papagaje koji se inace odgajaju zadnjih 100 godina u zarobljenistvu ovde, tamo u Madjarskoj, Njemackoj itd.. Ali niste znali da su te ptice preko noci postale strogo zasticene i da se naglo drzava zainteresovala da ih zastiti, samo na pitanje od koga i od cega ih stiti tj. za koga nema odgovora. To po meni lici "gaji svinju ali je nesmijes zaklati" moras je drzati dok ne ugine.  Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 6 265488
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 38
Lokacija : Niš

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 6 Icon_minitimeSre Avg 29, 2012 3:44 pm

Dusko ::
Opla' krenulo je sisanje ovaca! affraid Valjda ce Vam oci uskoro biti otvorene i usta razljepljena da pitate te svoje iz SOF-a na cijoj su strani. Vas odgajivaca ili ovih iz Ministarstva je..ca. Sve u svemu za dobrobit ptica.  Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 6 265488

Dusko ja bi te zamolio da se kontrolises, nit je ko ovde ovca niti bilo ko ko je pticar zeli bilo sta lose bilo kome.
Prema tome evo ovi iz SOFa ti odgovaraju da su uvek bili i ostali na strani pravih odgajivaca. A ti posto si toliki kapacitet ukljuci se malo u proces legalizacije u svojoj Drzavi gde se nalazis, da ne bi bilo posle sisanje ovaca i kod vas....

A inace ti iz sofa vec skoro desetak godina rade na ovome, kao i kolege iz okruzenja, i to je vec neminovnost da ce se resiti u skorije vreme i kod nas.

Pozdrav , oduzeo sam sebi 5 min od odmora da bi ti odgovorio na tvoj post o ovcicama. Nema smisla da se tako kod tebe kvalifikuje bilo ko ko je u ovom hobiju.
Nazad na vrh Ići dole
nebojsa

nebojsa


Broj poruka : 108
Datum upisa : 06.06.2010
Godina : 46
Lokacija : Kruševac

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 6 Icon_minitimeSre Avg 29, 2012 6:30 pm

Posle nekog vremena da iznesem i ja svoje viđenje situacije i zapažanje a vezano za dozvole za odgoj!

Sve institucije su zakonski obavezne da nakon nekog vremena odgovore na podnete zateve! Zna li neko možda koliki je rok to bio u ovom slučaju? Mada je i to sada totalno nebitno zato što su rokovi 15, 30, 60 i maksimalni zakonski rok je 90 dana u posebno osetljivim slučajevima, kako je i taj rok poodavno prošao pravna praksa kaže da se svaki zahtev za koji se ne dobije rešenje ili odgovor u zakonskom roku, smatra se automatski pozitivno rešenim!

Tako da nečinjenjem nadležnog ministrstva ustvari svi koji su u zaknskom roku podneli zahtev za odgoj, ustvari su i dobili dozvole za isti!

Sada mene interesuje ima li nekog pravnika na forumu koji bi demantovao ili potvrdio moje tvrdnje iznešene u ovom postu?
Nazad na vrh Ići dole
Dusko




Broj poruka : 230
Datum upisa : 21.11.2011
Godina : 61
Lokacija : Republika Srpska

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 6 Icon_minitimeČet Avg 30, 2012 10:20 am

Doktore to je narodna izreka ja je nisam izmislio. Da ste krivi krivi ste, nemate odgovore na konkretna pitanja. Sad dolaze berze kako ce to izgledati vidjet cemo. Ko ce moci da kupi ili proda papagaja, jel svi trebamo da sad gajimo tigrice, nimfe i male Aleksandre. Ja treba sad da nosim brdo papirologije na granicu kad hocu papagaja da kupim kod Vas, od cega Vi stitite papagaje od mene koji donosim evrice u Srbiju da ih potrosim. Jos uz to ispadam kriminalac nosim strogo zasticene ptice uzgajane u zarobljenistvu. Uspjeli ste da nametnete barijere za posten svijet i odgajivace. Sa ovim ste odbili masu naroda iz okolnih drzava koji su kupovali i prodavali na berzama ptice. Sad ste napravili mini trziste u svojoj drzavi tako da samo izmedju sebe mozete trgovati.
E sto se moje drzave tice u pravu ste trebam da gledam svoje dvoriste ali ima jedna zackoljica ja imam i Srbijansko drzavljanstvo. Vidim da cu morati dogodine da se uclanim u bilo koje udruzenje pticara kako bih mogao sa pravom da iznosim svoje misljenje.
Za sada necu vise postavljati pitanja do iza nove godine. A Vi odgajivaci clanovi SOF-a preuzmite inicijativu pitajte svoje predstavnike da li oni trebaju da brane Vase interese ili nekog drugog tamo.
Nazad na vrh Ići dole
nebojsa

nebojsa


Broj poruka : 108
Datum upisa : 06.06.2010
Godina : 46
Lokacija : Kruševac

 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 6 Icon_minitimeČet Avg 30, 2012 10:30 am

Jednu stavr nikako nemate a to je Srbijansko državljanstvo, možda imate Srpsko državljanstvo. Popeli ste mi se svi na vrh ledenog brega, Vi iz Bosne i Crne Gore ste Srbi a mi Srbijanci, pazi ga ma nije nego! Nazivanje nas državljana Srbije srbijancima smatram kao čistu provokaciju i kao nipodaštavanje građana Srbije! Nismo mi indijanci ako sebe smatrate indijancima slobodno se deklarišite kao srbijanci ali ne vređajte Državljane Srbije.

Od kada ste došli na ovaj forum koristite ga da nipodaštavate SOF, njegove članove,građane Srbije, ovaj forum... ako vam se nesviđa, ugasite nalog, ne pristupajte SOF-u, odreknite se srpskog državljanstava, ali nemojte da mlatite praznu slamu!

Srdačan pozdrav


Poslednji izmenio nebojsa dana Čet Avg 30, 2012 10:41 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





 Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica    Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica - Page 6 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica
Nazad na vrh 
Strana 6 od 8Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
 Similar topics
-
» Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno
» Legalizacija drzanja ptica faune Evrope
» Medjugradska izlozba ptica Drustvo za zastitu i odgoj ptica,,SLAVUJ” iz Beograda, 21.11- 24.11.2013.
» Koja je ovo vrsta ?
» SPISAK VRSTA PAPAGAJA KOJE TREBA PRIJAVITI !!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih ptica i ptica sa CITES-a-
Skoči na: