Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Kanarinci-opste teme

Ići dole 
+50
stosic
Lord Stark
Goran Cvetanoski-Coko
VlatkoSK
nikolakoxijovanovic
Pepikg
Markoni
makimk
border
Luckyboy
suljaga
vlatko_marino
DrMoo
pero
vladogouldovi
srxa
Boban
Igorche81
ivan79
grujo
Srdjan
Iwan97
dalibor
Vasa
ax00
Dacha
fuz80
jevca5
BOCKA
ivan83
malinois
zozi
Rale
sasaznas
SrdjanKG
zoranknez
dr.nenad86
kima
Nikolasbc
Ivica
Alexandar
BORA
Laza
Ivan_NIsh
sestoperac
Danijel
Santa
ticar
Бане
Zika
54 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 9, 10, 11  Sledeći
AutorPoruka
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Kanarinci-opste teme - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 6 Icon_minitimePon Feb 21, 2011 11:04 pm

evo kako izgleda plasticno gnezdo sa pletenim uloskom
[img]Kanarinci-opste teme - Page 6 Dsc00028xaf.th[/img]

[img]Kanarinci-opste teme - Page 6 Dsc00029f.th[/img]
Nazad na vrh Ići dole
ax00




Broj poruka : 87
Datum upisa : 27.01.2011
Godina : 26
Lokacija : Beograd

Kanarinci-opste teme - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 6 Icon_minitimeUto Mar 15, 2011 6:46 pm

Pomoc!Juce sam zenki kanarinca stavio malo suve trave u kavez danas kad sam pogledao gnezo ona je sve to lepo slozila i napravila....sad pitanje sta dalje da radim...............
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Kanarinci-opste teme - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 6 Icon_minitimeSre Mar 16, 2011 12:11 am

Najbolji materijal za gnezdo je dzak za kafu, njega lepo iseckas na kockice velicine 2cm x 2cm i onda rasparas koncice mnogo je bolje od suve trave ali nema veze.
A na tvoje pitanje sta dalje jedino mogu da tikazem pustaj muzijaka i ako je usiljen on ce da pari .
pozzz
ACA
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 38
Lokacija : Niš

Kanarinci-opste teme - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 6 Icon_minitimeSre Mar 16, 2011 1:11 am

Sta dalje.......

Pusti muzijaka i ne diraj nista vise....... Sto manje radoznalosti i pipanja to bolje za njih, a i za tebe......
Neka ga sa zenkom ako imas samo taj par ne odvajaj ih, neka hrane mlade zajedno.......


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
ax00




Broj poruka : 87
Datum upisa : 27.01.2011
Godina : 26
Lokacija : Beograd

Kanarinci-opste teme - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 6 Icon_minitimeSre Mar 16, 2011 1:56 pm

ok hvala svima puno na savetima........
Nazad na vrh Ići dole
ax00




Broj poruka : 87
Datum upisa : 27.01.2011
Godina : 26
Lokacija : Beograd

Kanarinci-opste teme - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 6 Icon_minitimeSre Mar 16, 2011 4:30 pm

pustio sam bio muzjaka kod zenke i posle 10 minuta kad je muzijak krenuo da peva ona je stala kod gnezda sirila krila i sistala na muzijaka....sta sad da radim.....????
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 38
Lokacija : Niš

Kanarinci-opste teme - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 6 Icon_minitimeSre Mar 16, 2011 6:03 pm

Rekoh ti sta da radis........ Pusti muzijaka kod zenke i nista vise ne diraj, sto ih manje pomeras, diras, menjas prostor, oni ce zezati....... Opusti se i uzivaj i bice mladih.........


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Kanarinci-opste teme - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 6 Icon_minitimeSre Mar 16, 2011 9:31 pm

Malo tvrdi pazar da ne ispadne laka riba ha ha ha
A nenad ti lepo kaze vise nista ne diraj
srecno
Nazad na vrh Ići dole
ax00




Broj poruka : 87
Datum upisa : 27.01.2011
Godina : 26
Lokacija : Beograd

Kanarinci-opste teme - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 6 Icon_minitimeČet Mar 17, 2011 3:10 pm

vazi, a dal bi smeo njima da dam kuvano jaje i onu koricu od jajeta?
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Kanarinci-opste teme - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 6 Icon_minitimeČet Mar 17, 2011 9:40 pm

Pa nisam bas razumeo scratch ti nedajes jaja uopste Question pa kako si onda usilio ptice Question
Doduse moze i bez jajeta ali je efikasnije sa jajetom
Nazad na vrh Ići dole
ax00




Broj poruka : 87
Datum upisa : 27.01.2011
Godina : 26
Lokacija : Beograd

Kanarinci-opste teme - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 6 Icon_minitimePet Mar 18, 2011 12:24 pm

nemam ti ja pojma , znam samo da sad zenka lezi u gnezdo al nema jajeta Very Happy
Very Happy Razz
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Kanarinci-opste teme - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 6 Icon_minitimePet Mar 18, 2011 9:33 pm

Polako prijatelju bice jaja, nemoj da brines
Nazad na vrh Ići dole
ax00




Broj poruka : 87
Datum upisa : 27.01.2011
Godina : 26
Lokacija : Beograd

Kanarinci-opste teme - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 6 Icon_minitimePet Apr 01, 2011 1:56 pm

Pozz svima nisam bio dugo tu zbog neta posto ga nisam imao Very Happy , zenka je danas snela jaje neke plavkaste boje, sad ja ne znam sta da radim Very Happy Very Happy Very Happy Kanarinci-opste teme - Page 6 131206
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 38
Lokacija : Niš

Kanarinci-opste teme - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 6 Icon_minitimePet Apr 01, 2011 2:12 pm

Cekaj da snese 4-5 komada, pa ih stavi sve od jednom da lezi na njima, do tada ih odvoji posebno a dok ne snese sva 4-5 jaja, stavi neko jaje da lezi zenka na njemu, posle 13-14 dana pogledaj ima li mladih , do tada ne diraj nista.


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
ax00




Broj poruka : 87
Datum upisa : 27.01.2011
Godina : 26
Lokacija : Beograd

Kanarinci-opste teme - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 6 Icon_minitimePet Apr 01, 2011 2:19 pm

Ako sam dobro razumeo trebam da odvojim jaja od zenke? gde da drzim ja ta jaja............................. Kanarinci-opste teme - Page 6 131206
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 38
Lokacija : Niš

Kanarinci-opste teme - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 6 Icon_minitimePet Apr 01, 2011 2:24 pm

Uzmu obicnu casu od jogurta, sipaj mesavainu kojom hranis kanarince do vrha i kako zenka bude snosila jaja tako ih stvaljaj u tu casu, tako ti je najbolje i najbezbednije . Kad zenke snese 4. ili 5. jaje stavi sva jaja istog dana u gnezdo da zenke krene za lezenjem istog dana.

A do tada neka zenka lezi na neko mucko ili plasticno jaje.

Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
ax00




Broj poruka : 87
Datum upisa : 27.01.2011
Godina : 26
Lokacija : Beograd

Kanarinci-opste teme - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 6 Icon_minitimePet Apr 01, 2011 2:27 pm

ahaa, samo jel treba jajima da bude neka odredjena temperatura?
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Kanarinci-opste teme - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 6 Icon_minitimePet Apr 01, 2011 2:28 pm

ax00 ::
ahaa, samo jel treba jajima da bude neka odredjena temperatura?

minimum 10 c
Nazad na vrh Ići dole
ax00




Broj poruka : 87
Datum upisa : 27.01.2011
Godina : 26
Lokacija : Beograd

Kanarinci-opste teme - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 6 Icon_minitimePet Apr 01, 2011 2:33 pm

Evo uradio sam kako ste mi rekli , stavio sam jaje u casu temeratura je iznad 10 c ,samo sto sam primetio da je kao malcice naprslo gore kod onog vrha...
Nazad na vrh Ići dole
dalibor

dalibor


Broj poruka : 277
Datum upisa : 06.04.2010
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac

Kanarinci-opste teme - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 6 Icon_minitimeUto Apr 12, 2011 9:26 pm

juce ujutru kad sam krenuo da nahranim kanarince video sam da je jedna mlada ptica koja je tek izasla iz gnezda zaglavila nogu izmedju zice i poilice sto je nemoguce da se desi u milion slucajeva.Ptica ima otvoren prelom noge koji sam ja pokusao da vratim i fiksitao sam nogu u plasticnu cevcicu i imobilisao.Sada me zanima da li je neko imao slican slucaj i za koliko moze da zaraste ta noga ako uopste moze da zaraste...? Naravno svestan sam da ne moze biti kao pre...
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 38
Lokacija : Niš

Kanarinci-opste teme - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 6 Icon_minitimeUto Apr 12, 2011 9:54 pm

Moze da zaaste jer je ptica mlada i moc produikcije i kalcifikacije kostanog tkiva je sada dosta veliki, takodje apsorbcija kalcijuma i vitamina d je dosta dobra, ako si pravilno mobilisao bice to sve ok.......



Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
dalibor

dalibor


Broj poruka : 277
Datum upisa : 06.04.2010
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac

Kanarinci-opste teme - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 6 Icon_minitimeSre Apr 13, 2011 10:16 pm

ok pozzz...
Nazad na vrh Ići dole
Iwan97

Iwan97


Broj poruka : 550
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 26
Lokacija : Sabac

Kanarinci-opste teme - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 6 Icon_minitimePon Sep 05, 2011 4:11 pm

jel zna neko zasto muzjiak kanarinca non-stop gricka zicu,kupio sam ga juce ali od kako sam ga doneo stalno to radi?Da li mu ne fali neki vitamin,mineral ili sta vec?
Nazad na vrh Ići dole
Srdjan

Srdjan


Broj poruka : 287
Datum upisa : 02.02.2010
Godina : 49
Lokacija : Niš

Kanarinci-opste teme - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 6 Icon_minitimePon Sep 05, 2011 5:02 pm

Fali mu volijera u kojoj je bio tj. prostor, ništa strašno.
Svako hvatanje i prebacivanje iz kaveza u kavez za pticu je stres, daj mu nekoliko dana vitamine u vodi za piće.
Nazad na vrh Ići dole
Iwan97

Iwan97


Broj poruka : 550
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 26
Lokacija : Sabac

Kanarinci-opste teme - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 6 Icon_minitimePon Sep 05, 2011 5:14 pm

ok hvala,da li vi mozete da mi preporucite koje tacno vitamine da mu dam?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Kanarinci-opste teme - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 6 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Kanarinci-opste teme
Nazad na vrh 
Strana 6 od 11Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 9, 10, 11  Sledeći
 Similar topics
-
» Sultan - opste teme
» Golub-opste teme
» Uopstene teme o egzotama
» Ukrasni fazani - opste teme
» Ukrasna Zivina

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Kanarinci-
Skoči na: