Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Kanarinci-opste teme

Ići dole 
+50
stosic
Lord Stark
Goran Cvetanoski-Coko
VlatkoSK
nikolakoxijovanovic
Pepikg
Markoni
makimk
border
Luckyboy
suljaga
vlatko_marino
DrMoo
pero
vladogouldovi
srxa
Boban
Igorche81
ivan79
grujo
Srdjan
Iwan97
dalibor
Vasa
ax00
Dacha
fuz80
jevca5
BOCKA
ivan83
malinois
zozi
Rale
sasaznas
SrdjanKG
zoranknez
dr.nenad86
kima
Nikolasbc
Ivica
Alexandar
BORA
Laza
Ivan_NIsh
sestoperac
Danijel
Santa
ticar
Бане
Zika
54 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Sledeći
AutorPoruka
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Kanarinci-opste teme - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 10 Icon_minitimePon Avg 12, 2013 6:16 pm

Lord Stark ::
Evo da i Ja nesto pitam,obzirom da sam tek skoro usao u svet kanarinaca,a svasta me zanima. Da li se kod Malino kanarinaca moze pojaviti cuba ili odgajivac koji mi je pokazao takvu pticu nema bas cistu liniju? Da li se smeju ukrstati zute i bele jedinke kod rase Malino? Ima li izmedju belih i zutih razlike u pesmi ili je razlika samo u boji?
Pozdrav,
Taj koji ti je pokazao ptica sa cubom a kaze da je malino laze te.
Mozes uksrstati i apriti bele i zute slobodno.
Ne postoji razlika u pesmi izmedju belih i zutih, pesma je jedna a boje su dve.
Malino kanarinac moze imati i melaninske zone na telu odnosno biti saren pa i on isto peva kao i ovi beli ili zuti.


Pozdrav cheers 
Nazad na vrh Ići dole
Goran Cvetanoski-Coko

Goran Cvetanoski-Coko


Broj poruka : 35
Datum upisa : 17.05.2013
Godina : 60
Lokacija : Skopje, Makedonija

Kanarinci-opste teme - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 10 Icon_minitimePon Avg 12, 2013 7:14 pm

Jednom sam napisao i opet cu ponoviti....Beli Malino nemoze nikada pevati duboko, jako kvalitetne ture kao sto su: KLOK, BOL ROLL i Faute, kao ZUTI, to Vam garantujem.
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Kanarinci-opste teme - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 10 Icon_minitimeUto Avg 13, 2013 12:20 am

Goran Cvetanoski-Coko ::
Jednom sam napisao i opet cu ponoviti....Beli Malino nemoze nikada pevati duboko, jako kvalitetne ture kao sto su: KLOK, BOL ROLL i Faute, kao ZUTI, to Vam garantujem.

Ali ih peva, nisam strucnjak za pesmu, ali je covek pitao da li se pesma razlikuje tj da li je ista. Ista je.


Pozdrav cheers 
Nazad na vrh Ići dole
Lord Stark

Lord Stark


Broj poruka : 15
Datum upisa : 21.03.2013
Godina : 53
Lokacija : Beograd

Kanarinci-opste teme - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 10 Icon_minitimeUto Avg 13, 2013 5:50 am

Hvala I dr.Nenadu na odgovoru.Jos jedno pitanje u vezi Malinoa.Da li u Beogradu postoji neko organizovano drustvo(klub) koje se bavi njima ili kanarincima uopste I na kojoj adresi?
Nazad na vrh Ići dole
stosic

stosic


Broj poruka : 46
Datum upisa : 06.06.2010
Lokacija : Beograd - Bujanovac

Kanarinci-opste teme - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 10 Icon_minitimeUto Avg 13, 2013 8:13 am

Lord Stark ::
Hvala I dr.Nenadu na odgovoru.Jos jedno pitanje u vezi Malinoa.Da li u Beogradu postoji neko organizovano drustvo(klub) koje se bavi njima ili kanarincima uopste I na kojoj adresi?


Društvo za zaštitu i odgoj ptica "Slavuj"- Beograd

http://slavuj.net23.net      (web je u fazi izrade ali posluzice )
Nazad na vrh Ići dole
Lord Stark

Lord Stark


Broj poruka : 15
Datum upisa : 21.03.2013
Godina : 53
Lokacija : Beograd

Kanarinci-opste teme - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 10 Icon_minitimeUto Avg 13, 2013 12:15 pm

Gracias.
Nazad na vrh Ići dole
Goran Cvetanoski-Coko

Goran Cvetanoski-Coko


Broj poruka : 35
Datum upisa : 17.05.2013
Godina : 60
Lokacija : Skopje, Makedonija

Kanarinci-opste teme - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 10 Icon_minitimeUto Avg 13, 2013 2:16 pm

dr.nenad86 ::
Goran Cvetanoski-Coko ::
Jednom sam napisao i opet cu ponoviti....Beli Malino nemoze nikada pevati duboko, jako kvalitetne ture kao sto su: KLOK, BOL ROLL i Faute, kao ZUTI, to Vam garantujem.
Ali ih peva, nisam strucnjak za pesmu, ali je covek pitao da li se pesma razlikuje tj da li je ista. Ista je.


Pozdrav cheers 


Izgleda je nastao nesporazum, peva i beli malinsku skalu tu nema dileme, ali koliko kvalitetno i kako...mislim da ih je i COM skinuo sa takmicarske liste...
Nebitno,vazno je da smo se razumeli...
Prijatelju, imas u Beogradu nekoliko dobrih odgajivaca Malinoa, potrudi se pronadji ih...pozz...
Nazad na vrh Ići dole
Lord Stark

Lord Stark


Broj poruka : 15
Datum upisa : 21.03.2013
Godina : 53
Lokacija : Beograd

Kanarinci-opste teme - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 10 Icon_minitimeUto Avg 13, 2013 4:03 pm

Trazim,trazim...Vidim da Slavuj krajem godine organizuje takmicenje, a I neku izlobu u Beogradu,pa ce se valjda naci nesto...Pozz...
Nazad na vrh Ići dole
Pepikg

Pepikg


Broj poruka : 212
Datum upisa : 29.10.2011
Godina : 49
Lokacija : Kragujevac

Kanarinci-opste teme - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 10 Icon_minitimePet Okt 11, 2013 8:36 pm

dosao sam u posed jednog muzjaka dominantno belog(nemackog),na letnim perima ima malo zutog,pa pretpostavljam da je zato I dominantan.Koju zenku da mu nadjem,cistu zutu,da li moze malino ili mora druga rasa da bi dobio bele i zute. ili Recesivno bela?
Nemam iskustva sa njima,dobio sam je u nekoj zameni.
Nazad na vrh Ići dole
pero

pero


Broj poruka : 163
Datum upisa : 20.04.2010
Godina : 71
Lokacija : Darda, Hrvatska

Kanarinci-opste teme - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 10 Icon_minitimeČet Okt 17, 2013 2:39 pm

O ovim temama je dosta pisano na ovom forumu. Treba pročitati. Važno je i kako postaviti pitanje. Riječ RASA u knjizi"Standardi za ocenjivanje ptica"-Leskovac 2001.godine podrazumjeva sekcije B (malino) i D (boja). Inju bi bilo dobro proučiti. Uparujući pticu sa drugom sekcijom (B) pomješati će se potomstvo i neće dobro proći na izložbi ni u jednoj sekciji.
Za vašu bi pticu odgovarala žuta ili lipokrom pastel žuta ženka, ali treba paziti na kategoriju (A, B iliC)
Nazad na vrh Ići dole
Pepikg

Pepikg


Broj poruka : 212
Datum upisa : 29.10.2011
Godina : 49
Lokacija : Kragujevac

Kanarinci-opste teme - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 10 Icon_minitimeČet Okt 17, 2013 9:27 pm

Hvala "pero",procitao sam naravno sve u medjuvremenu.Malino ne dolazi u obzir,pretpostavljao sam,ovo je ptica boje, a ne pesme,pokusavam da nadjem odgajivaca lipohrom zute,ali ne znam nikog ovde u okolini,tamo kod vas znam Matiju Josipovica.Ovde za sad nisam uspeo da nadjem nikoga,ako neko cita, a ima neka se javi.
Kakva je stvar sa recesivnom belom zenkom,letal?...mladi ce biti, neki zuti, neki beli nosioci recesivnog..
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Kanarinci-opste teme - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 10 Icon_minitimePet Okt 18, 2013 1:19 pm

Pepikg ::
Hvala "pero",procitao sam naravno sve u medjuvremenu.Malino ne dolazi u obzir,pretpostavljao sam,ovo je ptica boje, a ne pesme,pokusavam da nadjem odgajivaca lipohrom zute,ali ne znam nikog ovde u okolini,tamo  kod vas znam Matiju Josipovica.Ovde za sad nisam uspeo da nadjem nikoga,ako neko cita, a ima neka se javi.
Kakva je stvar sa recesivnom belom zenkom,letal?...mladi ce biti, neki zuti, neki beli nosioci recesivnog..
je od bijelog rec. i bijelog dom.(letal teško i nikako) dobit ćeš i žute i bijele dom.i svi će biti nosici bijelog rec.
ako već tako moraš onda gledaj da pariš intenzivnu ticu sa neintenzivnom,ako je tvoja tica intenzivna nađi neintenzivnu i obrnuto
Nazad na vrh Ići dole
nikola1112




Broj poruka : 2
Datum upisa : 24.10.2013

Kanarinci-opste teme - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 10 Icon_minitimeČet Okt 24, 2013 2:22 pm

Da li neko može da mi kaže da li je moguće spariti, kanarinca i zebu kao i zebu i japanskog galebića, ako je moguće ond neki savet itd.
Hvala...
Nazad na vrh Ići dole
pero

pero


Broj poruka : 163
Datum upisa : 20.04.2010
Godina : 71
Lokacija : Darda, Hrvatska

Kanarinci-opste teme - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 10 Icon_minitimeČet Okt 24, 2013 2:52 pm

Što se podrazumjeva pod "zebu" u prvom, a što u drugom slučaju.


Nazad na vrh Ići dole
nikola1112




Broj poruka : 2
Datum upisa : 24.10.2013

Kanarinci-opste teme - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 10 Icon_minitimeČet Okt 24, 2013 4:45 pm

Pa i u prvom idrugom slućaju mislim na zebrastu zebu, da li je moguće spariti sa kanarincem ili japanskim galebićem.
S obzirom da imam dve ženke zebraste zebe, a imam jednog kanarinca zeleno zute boje i japanskog galebića tamno sive ili ti crne boje sa belim pegama ispod vrata na grudima.
Hvala na odogovoru...
Nazad na vrh Ići dole
Matija95

Matija95


Broj poruka : 643
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Indjija

Kanarinci-opste teme - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 10 Icon_minitimeČet Okt 24, 2013 4:51 pm

Nikola od toga nema nista.....
Nazad na vrh Ići dole
Matija95

Matija95


Broj poruka : 643
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Indjija

Kanarinci-opste teme - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 10 Icon_minitimeUto Nov 05, 2013 12:09 pm

Koje je vrste ovaj kanarinac?
[img]Kanarinci-opste teme - Page 10 Dscn1948[/img]
Nazad na vrh Ići dole
Lord Stark

Lord Stark


Broj poruka : 15
Datum upisa : 21.03.2013
Godina : 53
Lokacija : Beograd

Kanarinci-opste teme - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 10 Icon_minitimeČet Nov 07, 2013 7:39 am

Mogao bi biti Malino,al nemora da znaci.
Nazad na vrh Ići dole
Pepikg

Pepikg


Broj poruka : 212
Datum upisa : 29.10.2011
Godina : 49
Lokacija : Kragujevac

Kanarinci-opste teme - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 10 Icon_minitimePet Jan 10, 2014 10:47 am

Oko Nove godine sam boravio 10-tak dana u Hrvatskoj,pa sam posetio i HR. saveznog sudiju sa kanarince boje Ivana Ivezica,obzirom da je blizu Belog Manastira u kome sam boravio.Ono sto me je radovalo u razgovoru sa njim, je spremnost na prenosenje znanja i iskustva bez sujete i skrivanja "tajni".Obisli smo i par pticara u okolini Osijeka i za svaku pticu je davao objasnjenja i pokazivao prednosti i mane.Puno toga sam naucio,a i dobio na poklon dva muzjaka smedjih mozaika.
Zahvaljujem mu ovom prilikom,a posto idem nekoliko puta godisnje tamo,videcemo se opet.
slika ptice je sa neta,ali mislim na takve mozaike:
Kanarinci-opste teme - Page 10 Ikpq
Nazad na vrh Ići dole
pedjacure




Broj poruka : 44
Datum upisa : 23.05.2013

Kanarinci-opste teme - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 10 Icon_minitimePet Jan 10, 2014 6:53 pm

lepo lepo svaka cast!
Nazad na vrh Ići dole
Pepikg

Pepikg


Broj poruka : 212
Datum upisa : 29.10.2011
Godina : 49
Lokacija : Kragujevac

Kanarinci-opste teme - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 10 Icon_minitimeUto Mar 10, 2015 8:31 pm

pitanje...

Da li kanarinac moze da bude nosilac ćube? Obzirom da sam na jednom oglasu video,prodajem ćubaste kanarince i NOSIOCE ćube....
Nazad na vrh Ići dole
Toni72

Toni72


Broj poruka : 162
Datum upisa : 15.03.2010
Godina : 51
Lokacija : Skopje

Kanarinci-opste teme - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 10 Icon_minitimeUto Mar 10, 2015 10:04 pm

imam pitanje ja imam kanarince isklucivo samo bakarce sad je snela moja kanarinka2 jaja i jaih skupljam te jaja u jedno posuze sa kapakom na njemu stavjam ih u proso ali sad mise slucilo ta kutija gde skuplam jaja dami padne ali nijedno jaje nese polomilo mozemi neko reci dali bise izveli mladi ili je oscecen plod jajeta stamije palakutija jer su bili jaja stavjeni u proso.
Nazad na vrh Ići dole
Pepikg

Pepikg


Broj poruka : 212
Datum upisa : 29.10.2011
Godina : 49
Lokacija : Kragujevac

Kanarinci-opste teme - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 10 Icon_minitimePon Mar 16, 2015 9:59 pm

Rodjace, nista te ne razbiram,nema nigde zareza,tačke,ne znam gde ti je početak,a gde kraj misli...
Nazad na vrh Ići dole
pedjacure




Broj poruka : 44
Datum upisa : 23.05.2013

Kanarinci-opste teme - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 10 Icon_minitimeUto Mar 17, 2015 10:47 am

evo i u drugoj turi prazna jaje neznam dali sto je zenka mlada ili je muzjak zajebo stvari ako neko ima neki savet hvala
Nazad na vrh Ići dole
Pepikg

Pepikg


Broj poruka : 212
Datum upisa : 29.10.2011
Godina : 49
Lokacija : Kragujevac

Kanarinci-opste teme - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 10 Icon_minitimeSre Mar 18, 2015 10:08 am

ako ne znas kad je zenka izvedena,ne moze niko da ti kaze.uglavnom muzjaci zeznu stvar,kad nisu pripremljeni.jesi li video da se gaze?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Kanarinci-opste teme - Page 10 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kanarinci-opste teme   Kanarinci-opste teme - Page 10 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Kanarinci-opste teme
Nazad na vrh 
Strana 10 od 11Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Sledeći
 Similar topics
-
» Golub-opste teme
» Uopstene teme o egzotama
» Sultan - opste teme
» Ukrasna Zivina
» Ukrasni fazani - opste teme

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Kanarinci-
Skoči na: