Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Uopstene teme o egzotama

Ići dole 
+46
savoha
Pepikg
Joca
nikolakoxijovanovic
goran74
jecham
Exotic
Nelle333
Gordanna
Aleksandar Djuric
skorkovic
acahaski
Matija95
fuz80
florida
Iwan97
dule33
Miks
ivan79
boze
koss
farmacy
dino
tatjanasd
Santa
Aidemosyne
bojan93pn
Zika
MPC
ivan83
vecos
Grumpy
dr.nenad86
Rale
sudimnja
zucko
draganbely
Guli
stamil
bacobobi
Vasa
VeljaVa
Sale77-Nis
rtomek
SrdjanKG
Luckyboy
50 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
AutorPoruka
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Uopstene teme o egzotama Empty
PočaljiNaslov: Uopstene teme o egzotama   Uopstene teme o egzotama Icon_minitimePet Mar 05, 2010 8:22 pm

Ovde mozete postavljati sve sto vam padne napamet u vezi egzota lol!


Poslednji put izmenio Luckyboy dana Pet Mar 05, 2010 9:06 pm, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Uopstene teme o egzotama Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstene teme o egzotama   Uopstene teme o egzotama Icon_minitimePet Mar 05, 2010 8:53 pm

Da krenem ja prvi Very Happy
Danas mi se desila stvar,koja mi se vec nekoliko puta ponavlja.
Pre 2 dana mi je uginula jedna zenka zebe,koja je bila u parilici sa muzijakom.
On se normalno ponasao juce,danas kada sam dosao sa posla,zatekao sam ga mrtvog.
To mi se cesce desavalo sa Japanskim galebicima,da kada jedna ptica ugine,ubrzo za njom i druga.
Kod galebicima mi se desavalo da zenka koja lezi na jajima ugine,muzijak za njom jako brzo.
Dali se to jos nekome desavalo Question
Nazad na vrh Ići dole
SrdjanKG

SrdjanKG


Broj poruka : 442
Datum upisa : 18.02.2010
Godina : 52
Lokacija : Resnik,KG - SRB 10 2

Uopstene teme o egzotama Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstene teme o egzotama   Uopstene teme o egzotama Icon_minitimePet Mar 05, 2010 10:07 pm

Desilo se i meni to par puta Lucky,ali nemam za to logicno objasnjenje sem da su bile obe bolesne!
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Uopstene teme o egzotama Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstene teme o egzotama   Uopstene teme o egzotama Icon_minitimePet Mar 05, 2010 10:17 pm

Posumnjao sam i ja na to vise puta,ali mi malo nelogicno da ptica ne ispolji ni jedan vidljivi simptom Question
Nazad na vrh Ići dole
SrdjanKG

SrdjanKG


Broj poruka : 442
Datum upisa : 18.02.2010
Godina : 52
Lokacija : Resnik,KG - SRB 10 2

Uopstene teme o egzotama Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstene teme o egzotama   Uopstene teme o egzotama Icon_minitimePet Mar 05, 2010 10:19 pm

REkoh Lacky,nemam logicno objasnjenje!?!?!
Nazad na vrh Ići dole
rtomek

rtomek


Broj poruka : 721
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 49
Lokacija : SU-V-SRB

Uopstene teme o egzotama Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstene teme o egzotama   Uopstene teme o egzotama Icon_minitimePet Mar 05, 2010 10:27 pm

i ja mislim isto kao Kremče Shocked
neverujem da ima drugo objašnjenje a ni razlog ......stvarno mi se davno desilo da mi je neka ptica krepala ...sem nekih ženki koji pretežno imaju problem da nemogu da izguraju jaje ( to se dešava kada je ljuska mekena ....i pored toga što ispred njih stoji sipina kost i dobijaju mlevenu ljusku od jajeta ( za šta mislim da je bolje od sipine!!) ima nekih koji neuzimaju pa dolazi do problema ....jako je bitno svakodnevno pogledati svaku pticu i obavezno nove ptice i one koji dođu sa izložbi držati barem dve nedelje u karantinu odvojenom od ostalih i davati im multivitamine i sredstva za poboljšanje crevne flore i preparat od belog luka( ili drobljeni beli luk potopljen u vodu 12 sati pa procediti i tako davati pticama ) kao preventivu ( nikako klukati antibiotikume !!!) to je moj neki sistem koji donosi zasad rezultate
pozdrav ROBY
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Uopstene teme o egzotama Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstene teme o egzotama   Uopstene teme o egzotama Icon_minitimePet Mar 05, 2010 10:33 pm

Sto se tice probiotika,prvo sam ih koristio kod golubova,i tu doziveo otkrovenje,nije vise nijednom bilo adenoviroze,i od tad sve sto ima perje kod mene dobija probiotike Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Uopstene teme o egzotama Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstene teme o egzotama   Uopstene teme o egzotama Icon_minitimeSub Mar 06, 2010 1:41 pm

I meni se desilo kod galebica da su oba uginula ali odjedared, a bili utegnuti ko tambure,uvece usli u gnezdo i vise nisu izasli iz njega sta je bio uzrog i danas me cudi.
Nazad na vrh Ići dole
VeljaVa

VeljaVa


Broj poruka : 70
Datum upisa : 23.03.2010
Godina : 64
Lokacija : Valjevo

Uopstene teme o egzotama Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstene teme o egzotama   Uopstene teme o egzotama Icon_minitimeNed Mar 28, 2010 10:26 pm

Da li trajanje inkubacije za sve egzote traje isti br. dana? Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Uopstene teme o egzotama Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstene teme o egzotama   Uopstene teme o egzotama Icon_minitimeNed Mar 28, 2010 10:51 pm

VeljaVa ::
Da li trajanje inkubacije za sve egzote traje isti br. dana? Very Happy
Ne Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Uopstene teme o egzotama Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstene teme o egzotama   Uopstene teme o egzotama Icon_minitimeSub Maj 01, 2010 1:26 pm

Imam ja jedno pitanje!!!!
Volijera spoljnja ili veći kavez mi je 120x100x80, i tu sam smestio rizarice. Sad me interesuje da li je mogu da pustim jos jedan par egzota u tu volijeru i koje bi to egzote bile. Kakve su naravi rizarice prilikom u sezonji parenja.
pozz
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Uopstene teme o egzotama Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstene teme o egzotama   Uopstene teme o egzotama Icon_minitimeSub Maj 01, 2010 4:51 pm

Ako zelis da razmnozavas ptice u tom prostoru,bolje je imati najmanje 3-4 para ptica razlicitih vrsta.
A sto se rizarica tice,to sve zavisi od para do para,neke su tolerantne,neke ne,tako da ti savetujem oprez sa njima.
Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Uopstene teme o egzotama Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstene teme o egzotama   Uopstene teme o egzotama Icon_minitimeSub Maj 01, 2010 5:22 pm

Zato i pitam jer kakav kljun imaju mogli bi fazana da povrede a ne drugu pticu.
Hvala i pozz
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Uopstene teme o egzotama Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstene teme o egzotama   Uopstene teme o egzotama Icon_minitimeSub Maj 01, 2010 6:23 pm

vaso sto kaze lucky treba biti oprezan sa njima ali s obzirom da si ih uzeo od odgajivaca koga znam i znam njegove ptice nebi trebalo da bude problema jer znam da su bile u drustvu raznoraznih egzota,ali sa rizaricama treba biti oprezan u svakom pogledu.
Nazad na vrh Ići dole
bacobobi

bacobobi


Broj poruka : 28
Datum upisa : 07.03.2010
Godina : 51
Lokacija : Osijek RH Slavonija

Uopstene teme o egzotama Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstene teme o egzotama   Uopstene teme o egzotama Icon_minitimeNed Maj 02, 2010 6:07 pm

dal se nekom dogodilo da primjeti kako ženke egzote standard zebraste zebe inkubiraju jaja u sebi odnosno pilići se izlegu nakon 10 dana od izleženih jaja i dali je to moguće?
Nazad na vrh Ići dole
stamil

stamil


Broj poruka : 73
Datum upisa : 06.03.2010
Godina : 37
Lokacija : Niš-Srbija

Uopstene teme o egzotama Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstene teme o egzotama   Uopstene teme o egzotama Icon_minitimeNed Maj 02, 2010 9:37 pm

Meni se već u dva legla desilo da se pilići izlegu u 11 dan,ali mislim da se to dešava zbog toplih dana.
Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Uopstene teme o egzotama Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstene teme o egzotama   Uopstene teme o egzotama Icon_minitimeNed Maj 02, 2010 9:41 pm

I ja mislim isto kao i stamil da je to zbog toplih dana, jer tako zbog hladnoce moze da se produzi inkubacija za 2-3 dana , a moze da se izvedu ranije kao sto je tvoj slucaj zbog toplog vremena.
pozz
Nazad na vrh Ići dole
Guli




Broj poruka : 9
Datum upisa : 02.05.2010
Godina : 36
Lokacija : Novi Sad

Uopstene teme o egzotama Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstene teme o egzotama   Uopstene teme o egzotama Icon_minitimeNed Maj 02, 2010 10:02 pm

Vreme se menja stalno, mislim da nije preporucljivo da se iznose
Nazad na vrh Ići dole
draganbely

draganbely


Broj poruka : 6
Datum upisa : 03.05.2010
Godina : 43
Lokacija : Šaludovac-Paracin

Uopstene teme o egzotama Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstene teme o egzotama   Uopstene teme o egzotama Icon_minitimePon Maj 03, 2010 12:10 am

Dobar dan ili vece. Jasam dragan i pocetnik sam u svemu ovome i ovaj forum bas mi objasnio i pomaze dosta napravio sam kavez i planiram da ubacim samo egzote ali nekoliko vrsta nemam neku nameru za neko veliko izvodjenje i proizvodnju vise kao ukras i lepotu ali voleo bi i da se izlegu onda je ona prava lepota posto planiramda taj kavez neunosim u zatvoreno tj sobu dali ce one preziveti i kako da zastitim ja napravio mogucnost dastavim sijalicu da ih grejem palo mi je na pamet kao kod pilica heheheh glupo poredjenje ali palo mi na pamet toplota zagrevanje. i pitanje koje vrste mogu da ubacim kavez je sir 80 vis 70 i dubine 50 pa pisacu i pitati ako nisam dosadan za jos drugih saveta
POZDRAV I HVALA UNAPRED ZA ODGOVORE
Nazad na vrh Ići dole
bacobobi

bacobobi


Broj poruka : 28
Datum upisa : 07.03.2010
Godina : 51
Lokacija : Osijek RH Slavonija

Uopstene teme o egzotama Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstene teme o egzotama   Uopstene teme o egzotama Icon_minitimePon Maj 03, 2010 2:10 pm

ne baš naprotiv ja svoje egzote držim u zatvorenom prostoru ali ne grijanom, i to da su mi se mladi izlegli ranije dogodilo mi se kada je bila najveća zima, zato mislim da je moguće da ih je ženka koliko je god mogla inkubirala u sebi, kako bi morala što manje dana sjediti na njima, zaista je bilo hladno oko nule možda i niže
Nazad na vrh Ići dole
zucko

zucko


Broj poruka : 113
Datum upisa : 14.03.2010
Lokacija : Veliko Gradiste

Uopstene teme o egzotama Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstene teme o egzotama   Uopstene teme o egzotama Icon_minitimePon Maj 03, 2010 8:18 pm

Dragane,vecinu egzota mozesh drzati napolju,samo da ih zastitis od vetra... ja sam jedan par pustio preko zime da se "smrzne",i predpostavio sam da ce da crknu..ali nishta im nije bilo....

pozzz
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Uopstene teme o egzotama Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstene teme o egzotama   Uopstene teme o egzotama Icon_minitimePon Maj 03, 2010 8:26 pm

Zucko zavisi koje si "egzote"drzao napolju naprimer rizarice moze,zebice isto ali ajde stavi zlatoprsu astrildu ili gulda ili ringlice...... pa ces da vidis kako ce da se" smrznu".
Nazad na vrh Ići dole
sudimnja




Broj poruka : 38
Datum upisa : 07.03.2010

Uopstene teme o egzotama Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstene teme o egzotama   Uopstene teme o egzotama Icon_minitimePon Maj 03, 2010 9:21 pm

U potpunosti se slazem,vise egzota sam dosad svojom nemarnoscu unistio ranim iznosenjem napolju
Nazad na vrh Ići dole
bacobobi

bacobobi


Broj poruka : 28
Datum upisa : 07.03.2010
Godina : 51
Lokacija : Osijek RH Slavonija

Uopstene teme o egzotama Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstene teme o egzotama   Uopstene teme o egzotama Icon_minitimeUto Maj 04, 2010 4:07 pm

ja imam drugaćija iskustva, svoje guldove, špiceve, standard zebe, dijamant zebe, izložbene japanske golubiće i sve druge ostale egzote držim u prostoriji koja je sa tri strane zatvorena a sa jedne otvorena, preko zime ne grijem taj prostor ali ptice držim u volijerama, jer smatram da se one letenjem zagrijavaju, sijalica im gori non stop, tako da se one hrane i po noći, primjetio sam da više jedu zimi, to im valjada daje energiju i nikada mi se niti jedna ptica nije smrznula, odnosno uginula od zime, standard zebe čak se i legu po največoj hladnoći, kada su im pojilice smrznute, u kućicama naprave gnjezda od perja i ne kao u proljeću i ljetu ali uredno odsjede i othranjuju mlade, doduše u manjem broju, koje ptice obavezno ostavljam sebi jer sam siguran da će one odoljeti i najekstremnijim zimskim uvjetima, takve ptice nazivam zimskim mladima i kada kupujem egzote uvijek vodim računa da ih onaj od kojega kupujem drži barem u sličnim uvjetima kao i ja, no znam i za neke ekstremnije slučajeve, gdje ljudi drže iste čak i bez najlona, onako izložene vjetru, mrazu, ledenoj kiši i svemu onome što zima donosi, kod mene je onaj četvrti otvoreni dio zaštićen nekom plastičnom, prozirnom folijom koja vrlo dobro odoljeva hladnoći i vanjskij utjecajima, čak i zvućnim i što se tiće uzgoja egzota u vanjskim , odnopsno ne grijanim prostorima, tu razbijam predrasude. No ako ptice nabavim od uzgajivaća koji svoje egzote drži u grijanim prostorijama, onda naravno postupam drugačije od gore pomenutoga, jer bi te ptice sigurno uginule kod mene. Kada dođe sezona parenja, odnosno toplo vrijeme kao što je sada stavljam ih u reprodukciju, mlade ostavljam sebi a stare, odnosno roditelje koji nisu naučili na ovakove uvjete riješavam dok svoje mlade zajedno sa ostalim egzotama navikavam na uvjete koje im ja pružam, eto takav način koristim ja već dugi niz godina i nisam nkada imao problema
Nazad na vrh Ići dole
Rale

Rale


Broj poruka : 320
Datum upisa : 26.12.2009
Godina : 49
Lokacija : Backa Palanka Vojvodina

Uopstene teme o egzotama Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstene teme o egzotama   Uopstene teme o egzotama Icon_minitimeUto Maj 04, 2010 9:48 pm

moj pticarnik je slican tvom ( po opisu 3 strane zatvorene 1 otvorena i bez grejanja) Bacobobi ako jednom odlucim da nabavim i nesto od egzota sigurno cu se tebi obratiti
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Uopstene teme o egzotama Empty
PočaljiNaslov: Re: Uopstene teme o egzotama   Uopstene teme o egzotama Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Uopstene teme o egzotama
Nazad na vrh 
Strana 1 od 7Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
 Similar topics
-
» Lepljiva. Uopstene teme o Egzoticnim golubovima i prepelicama
» Hibridi medju egzotama
» Kanarinci-opste teme
» Golub-opste teme
» Sultan - opste teme

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Egzote-
Skoči na: