Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Diskusija o bastardiranju

Ići dole 
+44
Marjan
srxa
Igorche81
bratislav misic
mashan90
Džoni
vladogouldovi
Damir
VlatkoSK
Dalibor Vasic
sasad
Aleksa
skorkovic
vladimir
Zeljko_MNE
Đole
Luckyboy
nikola j
BABURA
KUM
alann
farmacy
DjordjeVet
Bogdanik
belobradi
santini
jevca5
pero
IGOR 72
Vasa
popBL
malinois
VUK SOKO
Alexandar
BORA
kima
Laza
SrdjanKG
Dax BG
gocke
Boban
Danijel
sestoperac
dr.nenad86
48 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
AutorPoruka
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Diskusija o bastardiranju - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 4 Icon_minitimeČet Okt 21, 2010 12:36 am

jevca5 ::
dr.nenad86 ::
belobradi ::
Gracias amigos! A ja sam se bojao da ne dobijem neke karakondzule, ovako kad su bastardi u pitanju mnogo mi je lakse lol!


Ne sekiraj se, neces dobiti karakondzule sigurno, genetika je cudo, a boju niko ne moze da ti kaze jer nema na osnovui cega da tvrdi bice takvi i takvi, sta se poklopi u genima to ce ispasti. Bice to dobri pevaci ako su sa slavujarkom, inace samo ta kombinacija daje ok pevace..... Wink



Pozdrav cheers

nenade,nenade,odakle ti ideja da su samo sa slavujarkom dobri pevaci?

pozdrav od jevca



Pozdrav cika Jevco, pa odatlo mi ta ideja. jer slavujar kao rasa jos nije postojana tj nema jake- dominantne gene koji ce preovladati nad stiglicom, pa tako taj bastard od stiglica koji peva cistu stglicu ce imati ivse sanse da peva stiglica nego neki bastard npr sa malino zenkom taj bastard posle mitarenja ce pevati kanarinca...
A sa belobradim stiglicem postoji mogucnost da bastardi budu belobradi alis eprocenat ne zna, jer neki tvde da se to prenosi ovako ili onako, niko s asigurnoscu ne moze da kaze da ces dobiti 25% belobradih, to ne, ali neki ce ispasti belobradi u kom procentu , ne zna se......

Pozdrav ......... cheers
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Diskusija o bastardiranju - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 4 Icon_minitimeČet Okt 21, 2010 12:52 am

Tu se radi o polimernoj naslednosti isto kao kod stiglica, sto u prevodu znaci da to zavisi od mogo faktora tj. nezna se tacno kako ce se geni uklopiti... Kod stiglica se od belogrlog stiglica mogu dobiti sarene ptice,a kod parenja ovakvog stiglica sa samo malom tackicom se nemoze bukvalno ocekivati nesto posebno. Ovo govorim iz iskustva jer sam video kod dosta odgaivaca takve stiglice koji su davali normalne ptice,a takodje i parenjem takvog stiglica sa slavujarkom ce se dobiti sve smedji bastardi sa losom maskom i takvih bastarda sam video uzivo bar dvadesetak ako ne i vise i nijedan nije imao nijednu belinu. Ja bih licno voleo da iz te konbinacije sto se tice izgleda ispadne nesto atraktivnije ali mislim da nece,a sto se tice pesme i ja ostajem pri stavu da tu sve zavisi od skolovanja mada isto kao i kod ljudi i tu ima ajde da kazem bolje talentovanih jedinki koje ce lakse prihvatiti ponudjenu pesmi i naravno onih drugih. Pozdrav iz Vranja...
Nazad na vrh Ići dole
belobradi

belobradi


Broj poruka : 21
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 42
Lokacija : Leskovac

Diskusija o bastardiranju - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 4 Icon_minitimeČet Okt 21, 2010 9:44 am

dr.nenad86 ::

Danijel ::

Hvala najlepse na odgovorima! cheers

A evo i brade :

Diskusija o bastardiranju - Page 4 Brada_belobradog
Nazad na vrh Ići dole
farmacy




Broj poruka : 62
Datum upisa : 03.11.2010
Godina : 60
Lokacija : Vučje, Leskovac, Srbija

Diskusija o bastardiranju - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 4 Icon_minitimeUto Nov 09, 2010 6:00 pm

Kako sam veoma nov na forumu i pocinjem sa odgajanjem tek, imam pitanje za sve iskusne odgajivace bastarda. juce mi dete iz komsiluka donelo taze uhvacenog stiglica pa da pitam koliko ja tu pticu trebam drzati u kavezu pre nego bi je pario sa kanarinkom?
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Diskusija o bastardiranju - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 4 Icon_minitimeUto Nov 09, 2010 8:07 pm

Tu pticu pusti odma, da ti kazem 2,3 godine da bi od njega bio "mozda" gazac. Bolje ga pusti i od nekog prijatelja uzmi neku mirnu pticu.
Nazad na vrh Ići dole
farmacy




Broj poruka : 62
Datum upisa : 03.11.2010
Godina : 60
Lokacija : Vučje, Leskovac, Srbija

Diskusija o bastardiranju - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 4 Icon_minitimeUto Nov 09, 2010 8:40 pm

Hvala ti komšija. I ja sam tako nešto kontao ali si mi ti sad najbolje predložio.Sutra je ljubim i puštam, znaš kao ono u ribolovu.pozdrav! sunny
Nazad na vrh Ići dole
alann

alann


Broj poruka : 12
Datum upisa : 05.11.2010
Godina : 50
Lokacija : Podgorica

Diskusija o bastardiranju - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 4 Icon_minitimeSre Nov 10, 2010 1:02 am

Bogdanik ::
Tu pticu pusti odma, da ti kazem 2,3 godine da bi od njega bio "mozda" gazac. Bolje ga pusti i od nekog prijatelja uzmi neku mirnu pticu.
Ovo sto je napisano ne mora da znaci ja sam imao stiglica poslije tri mjeseca je pario , i ptica sto gazi ne mora biti u opste pitoma.
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Diskusija o bastardiranju - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 4 Icon_minitimeSre Nov 10, 2010 1:13 am

Ja sam licno gledao anivku, koja kad neko ,pridje pored letelice hoce d aprobije zicu i da izadje, a pario je kanarinke samo tako....


Ova teorija da samo mirna ptica pari, pada u vodu.........


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Diskusija o bastardiranju - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 4 Icon_minitimeSre Nov 10, 2010 1:26 am

I ja sam gledao gde ptica koja je uhvacena ujesen pari uprolece
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Diskusija o bastardiranju - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 4 Icon_minitimeSre Nov 10, 2010 7:28 am

Aman ljudi, ja sam prvenstveno reko da pusti tu pticu. E sad da bi neko prepoznao koja ptica moze da skace treba veliko iskustvo a covek je napisao da je pocetnik. U 99 posto slucaja ce skakati samo miran stiglic i koji je duze u kavezu. Sto se tice anifli, moj se odgovor nije odnosi na njih. Svi znamo njihov temperament i hiperaktivnost. Neki primerci se do kraja zivota ne smire u kavezu !
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Diskusija o bastardiranju - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 4 Icon_minitimeSre Nov 10, 2010 1:38 pm

Da pusti pticu koju je cuvao u kavezu???? Question Question Question

Teorija o mirnoci i parenju uveliko ne stoji............

Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
alann

alann


Broj poruka : 12
Datum upisa : 05.11.2010
Godina : 50
Lokacija : Podgorica

Diskusija o bastardiranju - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 4 Icon_minitimePet Nov 12, 2010 1:53 am

Ocigledno je doslo do nekog pogresnog objasnjavanja ali i da pusti pticu kako ce nabaviti pticu koja vec duze boravi u kavez , jedini nacin je da dobije na poklon ili da je kupi.Ovo prvo ne vjerujem da ce mu iko dati na poklon pticu sa kojom radi a za ovo drugo treba mu dosta novca da izdvoji da bi kupio uradjenu pticu.
Ostaje mu jedino da radi sa tom pticom i da pokusa da dobije potomstvo od nje.
O duzini boravka u kavez i njene reprodukcije ne postoji neka cvrsta teorija , ima ptica sto su u kavez po tri i vise godina hrane zenku i nece da je gaze.
Toliko od mene hvala !!!
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Diskusija o bastardiranju - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 4 Icon_minitimePet Nov 12, 2010 7:38 am

I ja bi se slozio ovde sa vecinom da nema pravila oko mirnoce, samo sto bi ja po ko zna koji put bacio akcenat na samu ishranu tj. pripremu i uslove drzanja i onda ce po meni i mnogo nemirnije od onih mirnijih ptica da nagaze, a sada zivimo u vremenu gde je sto se tice toga sve otislo puno daleko tako da samo spremanje ptica i nepredstavlja neki veliki problem.
Nazad na vrh Ići dole
alann

alann


Broj poruka : 12
Datum upisa : 05.11.2010
Godina : 50
Lokacija : Podgorica

Diskusija o bastardiranju - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 4 Icon_minitimePet Nov 12, 2010 12:21 pm

Slazem se sa tobom Danijele hrana i vitamini su otisli kud i kamo naprijed pa je mnogo lakse usiliti pticu i spremiti za parenje , ali da bi doslo do reprodukcije nije samo sami cin usiljavanja zbog toga hibridi imaju vecu paznju na tezinu uzgoja.
Kod hibridizacije koliko ulogu ima ptica toliko ulugu ima i odgajivac, sto znaci da je 50% do ptice a 50% do odgajivaca.
Ja u mom uzgoju trazim mlade ptice zbog visegodisnjeg rada sa njima sto ne znaci da i stari primjerak nece da gazi.
Karakter kod ptice je veoma bitan u uzgoju , ovo kad kazem ne mislim samo na nacin kako se ptica ponasa prema odgajivacu nego i prema partneru sa kojim ce mo da je ukrstimo jer ako ptica ne zeli i nece da ima nikakvi kontakt sa drugom pticom ne treba se mnogo truditi oko nje , (ovo kad kazem da se ne treba mnogo truditi nisam rekao i pustiti jer moze se do godine nesto ponovo pokusati uraditii ),treba dovesti pticu u dobrom drastvenom stanju do reprodukcije jer bolesne ptice nemaju osjecaj za razmnozavanje , dobro osuncana prostorija , i priprema na vrijeme je jedan od bitnih uloga u razmnozavanju .
Nazad na vrh Ići dole
farmacy




Broj poruka : 62
Datum upisa : 03.11.2010
Godina : 60
Lokacija : Vučje, Leskovac, Srbija

Diskusija o bastardiranju - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 4 Icon_minitimeNed Nov 28, 2010 11:17 pm

Pozdrav svima. Vidim da ste dosta polemisali oko mog pitanja i hvala vam svima. Poslušao sam svog Leskovčana i pustio štiglića, ne zbog vremena koje bi mi bilo potrebno za smirivanje, već što smatram da je divljoj ptici mesto u divljini. Nekako mi glupo i nehumano da je uhvaćenu držim u kavezu pa taman po ceni da i ne krenem sa bastardiranjem. Ipak da vas pitam može li se uhvaćena ptica čuvati za sebe i koliko je to legalno?
Nazad na vrh Ići dole
KUM

KUM


Broj poruka : 170
Datum upisa : 27.10.2010
Godina : 45
Lokacija : Krusevac

Diskusija o bastardiranju - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 4 Icon_minitimeNed Nov 28, 2010 11:35 pm

farmacy ::
Pozdrav svima. Vidim da ste dosta polemisali oko mog pitanja i hvala vam svima. Poslušao sam svog Leskovčana i pustio štiglića, ne zbog vremena koje bi mi bilo potrebno za smirivanje, već što smatram da je divljoj ptici mesto u divljini. Nekako mi glupo i nehumano da je uhvaćenu držim u kavezu pa taman po ceni da i ne krenem sa bastardiranjem. Ipak da vas pitam može li se uhvaćena ptica čuvati za sebe i koliko je to legalno?

To naravno nije legalno pogotovo ako je ptica "uhvacena" (nabavljena) posle stavljanja na listu zasticenih vrsta.
Moj savet ti je da pokusas po svom mestu ili okolini da nadjes nekog odgajivaca koji izvodi te ptice i nabavis pticu koja na sebi ima zatvoreni nozni prsten jos bolje bi bilo da sacekas par meseci da taj odgajivac svoje ptice prijavi i zavede u ministarstvu tada ces dobiti potpuno legalnu pticu sa kojom mozes da uzivas. Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
BABURA

BABURA


Broj poruka : 32
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 59
Lokacija : banja luka

Diskusija o bastardiranju - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 4 Icon_minitimeNed Jan 23, 2011 8:11 pm

moram da pohvalim mog drugara koje je stiglic pre 7 dana parijo kanarinku,e juce mi kaze da ima problem.kanarinka taman pocela da lijeze ugnezdo a stiglic je istjera i legne u gnijezdo i po dva sata neizlazi.
Nazad na vrh Ići dole
nikola j




Broj poruka : 61
Datum upisa : 02.02.2011
Godina : 36
Lokacija : leskovac

Diskusija o bastardiranju - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 4 Icon_minitimeČet Feb 03, 2011 3:08 pm

ljudi pozdrav potrebna mi je informacija imam stiglana starog godinu dana dosta je miran sam je u letelici,a u drugoj imam zenku staru isto godinu dana ona je u vecem prostoru sa vise stiglica sta bi trebao da uradim da bi ih nekako upario pozzzzz....
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Diskusija o bastardiranju - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 4 Icon_minitimeČet Feb 03, 2011 3:59 pm

Pregledaj malo teme na forumu,naći ćeš puno odgovora.
Nazad na vrh Ići dole
Đole




Broj poruka : 12
Datum upisa : 01.08.2010
Godina : 57
Lokacija : Nis

Diskusija o bastardiranju - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 4 Icon_minitimePet Feb 11, 2011 11:46 pm

Da pitam i ja nesto. Imam cajzlu muzjaka i stiglicu zenku, cuvam ih godinu dana posebno ali su kavezi uvek jedan pored drugog. Lepo su se izmitarili.Dali mogu da se pare medjusobno ili da probam da nabavim kanarinku pa da parim sa cajzlom.
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Diskusija o bastardiranju - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 4 Icon_minitimePet Feb 11, 2011 11:51 pm

Fauna x fauna je jako tesko za basterdiranje ali vredi pokusati
Nazad na vrh Ići dole
Đole




Broj poruka : 12
Datum upisa : 01.08.2010
Godina : 57
Lokacija : Nis

Diskusija o bastardiranju - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 4 Icon_minitimeSub Feb 12, 2011 12:07 am

Znaci ipak da nabavim kanarinku.
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Diskusija o bastardiranju - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 4 Icon_minitimeSub Feb 12, 2011 1:09 am

Mozda je to i najbolje prvo pokusaj sa kombinacijom fauna x kanarinka jer je koliko toliko lakse pa kad steknes neka iskustva onda mozes da isprobavas razne kombinacije
Nazad na vrh Ići dole
pero

pero


Broj poruka : 163
Datum upisa : 20.04.2010
Godina : 71
Lokacija : Darda, Hrvatska

Diskusija o bastardiranju - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 4 Icon_minitimeNed Feb 13, 2011 4:29 pm

Na strani 7 belobradi je upitao ;»Kakvi se bastardi mogu dobiti iz kombinacije sa slike? ( štiglić x kanarinka )»
Kakva će biti pjesma ? To je stvar ukusa. Ne podliježe standardu, a najviše ovisi o školovanju. Ono što se zaobišlo je bijela boja ženke. Pretpostavljam da se radoi o dominantno bijeloj kanarinki. To se prenosi na potomstvo, a bastardi u dominantno bijeloj boji mogu biti vrlo atraktivni, pogotovo ako su i simetrično šareni.
Neke započete teme nisu odgovorene.Dosta se govorilo o bjelogrlim štigljićima, što je i u ovom primjeru slučaj. Radi se o parcijalnom albinizmu
. Pokušajte sa : /www.stetoskop.info/Albinizam-909-s2-content.htm i ptice-birds.forumotion.com Mutacije Cesljugara_Parcijalni albinizam, Bjelogrli cesljugar
Nazad na vrh Ići dole
Zeljko_MNE




Broj poruka : 8
Datum upisa : 18.03.2011
Godina : 42
Lokacija : PODGORICA

Diskusija o bastardiranju - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 4 Icon_minitimePet Mar 18, 2011 2:55 pm

Drustvo pozdrav od Zeljka iz Podgorice
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Diskusija o bastardiranju - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 4 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Diskusija o bastardiranju
Nazad na vrh 
Strana 4 od 8Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
 Similar topics
-
» Svilene kokice...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Bastardiranje-
Skoči na: