Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Diskusija o bastardiranju

Ići dole 
+44
Marjan
srxa
Igorche81
bratislav misic
mashan90
Džoni
vladogouldovi
Damir
VlatkoSK
Dalibor Vasic
sasad
Aleksa
skorkovic
vladimir
Zeljko_MNE
Đole
Luckyboy
nikola j
BABURA
KUM
alann
farmacy
DjordjeVet
Bogdanik
belobradi
santini
jevca5
pero
IGOR 72
Vasa
popBL
malinois
VUK SOKO
Alexandar
BORA
kima
Laza
SrdjanKG
Dax BG
gocke
Boban
Danijel
sestoperac
dr.nenad86
48 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
AutorPoruka
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Diskusija o bastardiranju Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju Icon_minitimeSub Jan 23, 2010 6:25 pm

Sestoperac imas primera gde su i bastradi plodni kod stancera npr i tako moze biti nosioc, ali po literaturi svi pricaju tolika i tolika je plodnost nekih basrda, cim postiji i 1% sanse da bude plodan on moze biti nosioc......

Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
sestoperac

sestoperac


Broj poruka : 173
Datum upisa : 30.12.2009
Godina : 47
Lokacija : Podgorica, Crna Gora

Diskusija o bastardiranju Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju Icon_minitimeSub Jan 23, 2010 6:27 pm

Znam ja da bastard od ovoga ili onoga moze biti plodan, ali... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Diskusija o bastardiranju Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju Icon_minitimeSub Jan 23, 2010 6:30 pm

Ali u teoriji moze biti nosioc, ja sam pre izvesnog vremena tako rekao pred sudijama da ne moze biti nosioc pa sam dobio dobre kritike na tu temu.... Cool

Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
sestoperac

sestoperac


Broj poruka : 173
Datum upisa : 30.12.2009
Godina : 47
Lokacija : Podgorica, Crna Gora

Diskusija o bastardiranju Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju Icon_minitimeSub Jan 23, 2010 6:38 pm

i ja bih isto rekao, bez obzira na teoriju Very Happy

o plodnim bastardima sam samo citao, kad svojim ocima Shocked vidim to, mozda promijenim misljenje
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Diskusija o bastardiranju Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju Icon_minitimeSub Jan 23, 2010 7:37 pm

Ja sam vido i plodmog bastrda sa stancerom, jedan moj prijatelj je upario glosterku i stancera, pa muskog bastarda upario sa majkom i dobio mlade, i to sve u cilju smanjivanja glostera, to sam siguran da moze jer sam vido mlade tice.....

Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Diskusija o bastardiranju Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju Icon_minitimeSub Jan 23, 2010 10:19 pm

sestoperac ::
danijel ::
parenjem satine zenke sa bilo kojom divljom pticom ce dati samo bastarde normale nosioce satine mutacije sto i toliko nije atraktivno

Bastard - nosioc Rolling Eyes kako to sto ''nosi'' ne moze prenijeti na potomke, nekako mi je glupo reci ''bastard nosioc'' - danijele bez ljutnje, to je moje licno misljenje Very Happy

ne bih se slozio sa tim da kombinacija stiglic normal x satinetka ne daje atraktivne bastarde. Pokusat cu naci koju sliku da vidite- to su jako lijepi duzeri, maskati, ujednaceni, tako da sa kolekcijom mozes mnogo dobro proci na izlozbi.
Sestoperac ne ljutim se nimalo, ali Nesa kao da mi cita misli ja sam bas mislio na konbinaciju sa stancerom mada i pored njega ima jos nekih cajzli od kojih su bastardi u odredjenom procentu plodni, a prema novim saznanjima o bastardima od stan cajzle se govori da su u 100% slucajeva plodni ako ne u prvoj onda u drugoj godini zivota posto se rasplodni sistem kod bastarda sporije razvija. A sto se tice bastarda izmedju satine zenke i stiglica, lose sam se izrazio, daleko od toga da nisu atraktivni jer mene ustvari svaki bastard iz bilo koje konbinacije na neki nacin fascinira. Pozdrav...
Nazad na vrh Ići dole
sestoperac

sestoperac


Broj poruka : 173
Datum upisa : 30.12.2009
Godina : 47
Lokacija : Podgorica, Crna Gora

Diskusija o bastardiranju Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju Icon_minitimeSub Jan 23, 2010 10:55 pm

u pravu ste i ti i Nenad - ima plodnih bastarda to je fakat, nego ja kad ga zamisljam to mora biti od stiglica Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Boban




Broj poruka : 281
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 63
Lokacija : Srbija Vranje

Diskusija o bastardiranju Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju Icon_minitimeNed Jan 24, 2010 8:38 am

Ima dosta plodnih hibrida izmedju raznih ptica pogotovu kombinacije nekih vrsta juznoamerickih cajzli sa kanarinacima, medjusobno, sa evropskom cajzlom, ima plodnih i tzv. trihibrida. Termin nosioc za bastarda se koristi kada se zele prikazati zakoni naslednosti bez obzira da li je on plodan ili ne i da li to moze iskazati. Znaci takva terminologija se koristi bez obzira na plodnost ili neplodnost bastarda, mada zvuci apsurdno za neplodne bastarde , kako kaze sestoperac, ali to je tako.
Nazad na vrh Ići dole
gocke

gocke


Broj poruka : 200
Datum upisa : 01.03.2010
Lokacija : stokholm

Diskusija o bastardiranju Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju Icon_minitimeSub Mar 06, 2010 3:06 pm

Dax BG ::
Poštovanje svima, od juče sam prisutan i čitam natpise i napisanija... Pozdravljam sve članove i želeo bih skrenuti pažnju na beloglavu ili "WITKOPF" mutaciju. Utemeljena je u Holandiji i dobijena je u osnovi parenjem himalajskog štiglica sa himalajskim krenglom. Posle se postepeno ubacivala genetska podloga normala i majora. Vidljivo još uvek na svim pomenutim jer ima žuto polje na krilu još uvek ko himalajski krengl.

o cemu ti pricas... kakvi kringlovi pri pravljenju mutacija stiglica.. daj ljudi ovo je smesno to nema pojma sa stvarnoscu. Odakle ti ta informacija?? Kako nastaju beloglave ptice u prirodi isto mesanjem kringlova i himalajskog ili,,,
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Diskusija o bastardiranju Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju Icon_minitimeSub Mar 06, 2010 3:55 pm

Gocke ima istine u onome sto je Dax napisao i ja sam ovo negde procitao ili cuo ali nemogu da se setim gde, pa mnoge mutacije su sa balkanike prebacene na majore kao sto su neka razredjene mutacije prebacene sa evropskih cajzli na magelane pa kasnije i na kanarince i dobijene nove rase...
Ja verujem u ovu teoriju, a ako ima neko koji je vise upucen u ovo neka objasni svima bio bih zahvalan.
Pozdrav...
Nazad na vrh Ići dole
gocke

gocke


Broj poruka : 200
Datum upisa : 01.03.2010
Lokacija : stokholm

Diskusija o bastardiranju Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju Icon_minitimeSub Mar 06, 2010 4:01 pm

danijel ::
Gocke ima istine u onome sto je Dax napisao i ja sam ovo negde procitao ili cuo ali nemogu da se setim gde, pa mnoge mutacije su sa balkanike prebacene na majore kao sto su neka razredjene mutacije prebacene sa evropskih cajzli na magelane pa kasnije i na kanarince i dobijene nove rase...
Ja verujem u ovu teoriju, a ako ima neko koji je vise upucen u ovo neka objasni svima bio bih zahvalan.
Pozdrav...

beloglava ili bilo koja druga mutacija kod stiglica nije dobivena parenjem drugih ptica pa prenosena njihovim bastardima na stiglica. To je smesno i toliko glupo da neznam sta da kazem. Mnoge mutacije su dobivene parenjem evropskih stiglica na majore to je tacno( ne samo balkanica) a prenosi se na majore samo zbog velicine i izgleda ptice, poslednja u nizu je zuta mutacija.
Nazad na vrh Ići dole
Dax BG

Dax BG


Broj poruka : 62
Datum upisa : 04.03.2010
Godina : 54
Lokacija : Beograd, Srbija

Diskusija o bastardiranju Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju Icon_minitimeSub Mar 06, 2010 4:25 pm

Poštovanje Gocke.
Nemam nameru da se pravdam i obrazlažem "ovo i ono". Pre nego nešto počneš blatiti molio bih da dokažeš suprotno. Molio bih da nađeš (pošto ste u Švedskoj neće biti teško) slike himalajskog krenglova i uporediš kljun i krilo sa ovim na slici koja je postavljena. Poštovanje još jednom i prijatan dan.
scratch
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Diskusija o bastardiranju Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju Icon_minitimeSub Mar 06, 2010 4:26 pm

Gocke mi smo ovde da bi nesto naucili i eventualno ukoliko nesto znamo da pomognemo nekom i nemislim da je nesto glupo i smesno samo moze biti tacno i netacno, a ako ti znas objasni nam sematski kako je nastala ova mutacija i zbog cega se kod beloglave mutacije zuto polje prostire skroz do ramena, a kod drugih stiglica ne. Postavio sam ove slike iznad bas zbog vidljive razlike po tom pitanju. Ako mozes ti objasni bio bi ti zahvalan. Pozdrav i hvala. cheers
Nazad na vrh Ići dole
SrdjanKG

SrdjanKG


Broj poruka : 442
Datum upisa : 18.02.2010
Godina : 52
Lokacija : Resnik,KG - SRB 10 2

Diskusija o bastardiranju Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju Icon_minitimeSub Mar 06, 2010 4:31 pm

Ubacivanje mutacija iz drugih podvrst stiglica u Majore,i kontra-to ok!Isto tako ubacivanje cajzli(najcesce Juznoamerickih,za druge nemam podataka) u nase i kontra,i ubacivanje cajzli u kanarince,sve je to ok!Ali nikad (do sad)nisam cuo,procito u literaturi....nisam siguran za net(tu pise svako i svasta,pa ako ne znam ko je autor,ne uzimam zdravo za gotovo!) da je ijedna mutacija bilo koje podvrste stiglica pravljena preko krenglova!!A to mi je i nelogicno?!!
Nazad na vrh Ići dole
SrdjanKG

SrdjanKG


Broj poruka : 442
Datum upisa : 18.02.2010
Godina : 52
Lokacija : Resnik,KG - SRB 10 2

Diskusija o bastardiranju Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju Icon_minitimeSub Mar 06, 2010 5:03 pm

E,da zaboravio sam (ovo pisem bez ikakve zle namere!) vec iz ciste radoznalosti! Odakle (iz kog izvora) je podatak da je to radjeno preko krenglova?Jer samo gledanje ptice mi ne znaci nista pouzdano!
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Diskusija o bastardiranju Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju Icon_minitimeSub Mar 06, 2010 5:10 pm

Ja ostajem pri onome sto je Dax napisao jer je evidentno da bas kod ove mutacije ima razlike i to po krilima i oupste glava, kljun, a i istog su roda kao i ova kineska krengla i to je upocetku ubaceno pa se je kasnije sve to dovelo u ovo sto mi vidimo, a i kod beloglave mutacije je pored ovoga radjeno i ubacivano i jos mutacija ctiglica.Treba se samo uporediti slike sa ovim krenglama i videce se slicnosti.Pozdrav...
Nazad na vrh Ići dole
Dax BG

Dax BG


Broj poruka : 62
Datum upisa : 04.03.2010
Godina : 54
Lokacija : Beograd, Srbija

Diskusija o bastardiranju Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju Icon_minitimeSub Mar 06, 2010 5:15 pm

Gospodo...
Izvedite štiglica kojeg pa udrite u rasprave. Poštovanje i ciao!
Nazad na vrh Ići dole
SrdjanKG

SrdjanKG


Broj poruka : 442
Datum upisa : 18.02.2010
Godina : 52
Lokacija : Resnik,KG - SRB 10 2

Diskusija o bastardiranju Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju Icon_minitimeSub Mar 06, 2010 5:22 pm

E,ajd da se smire strasti,pa ako hocete nek svako obrazlozi svoju teoriju argumentovano!!! A Dax,ja sam tebi napisao da pitam bez zle namere,a ti meni izvedi pa pricaj!!A to ko je sta izveo....sta sam sve izveo dosta njih ovde zna -moj nick kaze ko sam!!A prozivke tog tipa ne prilice ovde i to od nicka,a ne imena!!
Nazad na vrh Ići dole
Dax BG

Dax BG


Broj poruka : 62
Datum upisa : 04.03.2010
Godina : 54
Lokacija : Beograd, Srbija

Diskusija o bastardiranju Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju Icon_minitimeSub Mar 06, 2010 6:48 pm

Bez uvredljivih tonova. Opisano je u nekoliko renomiranih evropskih časopisa još poodavno. Iskreno, zna se da je dobijeno preko himalajskog krengla i to je potvrdilo jos nekoliko renomiranih odgajivača u evropi u odvojenim ogledima. Koja je šema? To niko nije od njih koji su imali tu priliku i mogućnost da učine detaljno opisao. Nevezano za ovo o čemu pričamo trenutno, jedan prijatelj danas me zvao i rekao da je u Beogradu kod jednog mladića video bastarde od HANEFLA X ženka ŠTIGLIC X KANARINKA. Kaže da je video 3 mlada??? Da li postoji neko da objasni ovo? Ja se spremam da nađem tog dečka koliko iduće nedelje, čisto da zadovoljim sopstveni ego, jer sam tvrdio još davno da treba ispitati svaku ženku bastarda u nekoliko varijanti (sa štiglicem, kanarincem itd.).
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Diskusija o bastardiranju Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju Icon_minitimeSub Mar 06, 2010 6:53 pm

Taj je sigurno pomesao jaja, to je nemoguce da dobije, bar ja nisam cuo za takav podatak u svetu da je neko to dobio...

Prosle nedelje sam bio na predavanju u krusevcu posle zavrsenog predavanja u kafani dodje covek i kaze mi ima bastarda koejg je dobio od anifera x kanarinke pa tu mladu zenku bastarda upario sa kanarincem pa dobio malde ptice sto je nemoguce...... Taj gospodin carinik i taj decko su pomesali jajaj garant jer je to skoro nemoguce dobiti..............

Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Dax BG

Dax BG


Broj poruka : 62
Datum upisa : 04.03.2010
Godina : 54
Lokacija : Beograd, Srbija

Diskusija o bastardiranju Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju Icon_minitimeSub Mar 06, 2010 7:01 pm

Nenade, upravo si rekao SKORO NEMOGUĆE... Čekaj da proverim, angažovao sam čoveka koji živi u komšiluku kod tog dečka, imaćemo informacije već iduće nedelje. Nisam genetičar, ali ne tvrdim ništa.
Nazad na vrh Ići dole
SrdjanKG

SrdjanKG


Broj poruka : 442
Datum upisa : 18.02.2010
Godina : 52
Lokacija : Resnik,KG - SRB 10 2

Diskusija o bastardiranju Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju Icon_minitimeSub Mar 06, 2010 7:02 pm

E tako bre brate-obrazlozi tezu koju zastupas,samo sam te to i pitao!!A bez uvredljivih tonova,to se ovde i podrazumeva i za to se leti!!!Moj nije bio uvredljiv,samo je bio realan odgovor na tvoj podrugljiv-izvedi pa pricaj!Nadam se da je kraj ovomo(bar sto se mene tice)!!Pozz
Nazad na vrh Ići dole
Dax BG

Dax BG


Broj poruka : 62
Datum upisa : 04.03.2010
Godina : 54
Lokacija : Beograd, Srbija

Diskusija o bastardiranju Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju Icon_minitimeSub Mar 06, 2010 7:08 pm

Baš sam na temu šta i kako razgovarao sa Zvrčkom seniorom vezano za bastarde štiglic X venecuelanski cajzlić jer ih je on izvodio. Kaže da su mužjaci plodni a ženke nije proveravao jer je to radio pre 20 godina. Red carduelida koliko se ja razumem?
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Diskusija o bastardiranju Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju Icon_minitimeSub Mar 06, 2010 7:14 pm

Ja za kombinaciju koju si naveo da dobije dihibrida nisam jos cuo da je neko u svetu izveo, voleo bi da je taj decko iz BGd, da odemo do njega, pa da napisemo koju disertaciju na tu temu pa mozda nas COM pocne drugacije gledati, jedan promil nade postoji naravno.........

Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
gocke

gocke


Broj poruka : 200
Datum upisa : 01.03.2010
Lokacija : stokholm

Diskusija o bastardiranju Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju Icon_minitimeSub Mar 06, 2010 8:26 pm

Dax BG ::
Baš sam na temu šta i kako razgovarao sa Zvrčkom seniorom vezano za bastarde štiglic X venecuelanski cajzlić jer ih je on izvodio. Kaže da su mužjaci plodni a ženke nije proveravao jer je to radio pre 20 godina. Red carduelida koliko se ja razumem?

drugar mi ovde u svedskoj izveo pre tri godine 3 pileta stiglicxkapuciner i na zalost su neplodni. Isto tako pouzdano mogu reci da stiglic paren sa faunom dal kringlov,aniflan zimovac ili sta vec je 100% neplodan. Ti hibridi su u holandiji ili belgiji po 20-30 evra malo skuplji sa zimovkom i kapucinerom i to iz razloga da su izlozbeni zbog svoje lepote.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Diskusija o bastardiranju Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Diskusija o bastardiranju
Nazad na vrh 
Strana 1 od 8Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
 Similar topics
-
» Svilene kokice...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Bastardiranje-
Skoči na: