Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Diskusija o bastardiranju

Ići dole 
+44
Marjan
srxa
Igorche81
bratislav misic
mashan90
Džoni
vladogouldovi
Damir
VlatkoSK
Dalibor Vasic
sasad
Aleksa
skorkovic
vladimir
Zeljko_MNE
Đole
Luckyboy
nikola j
BABURA
KUM
alann
farmacy
DjordjeVet
Bogdanik
belobradi
santini
jevca5
pero
IGOR 72
Vasa
popBL
malinois
VUK SOKO
Alexandar
BORA
kima
Laza
SrdjanKG
Dax BG
gocke
Boban
Danijel
sestoperac
dr.nenad86
48 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
AutorPoruka
ivica.m




Broj poruka : 62
Datum upisa : 13.03.2012
Godina : 52
Lokacija : SKOPJE

Diskusija o bastardiranju - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 7 Icon_minitimeUto Apr 03, 2012 2:16 pm

Igorce81 ja do sada nisam bastardirao nikako ali ove godine hocu da probam sa svim sto mi uspe.A za bastard kanarinka x zimovka mislim da je jedan od najlepsih bastarda. Jedan odgajivac ima 5 komada na prodajy i svi su myskarci sigurno cu da uzmem jednu do dve ptice a i cena nije losa osim toga sve sy njegov odgoj ali na zalost samo dve imaju alke kada je stavljao alke samo najmanjim u gnezdu je uspeo a tri su bile prevelike za alkiranje pa su tako i ostale.
Nazad na vrh Ići dole
Igorche81

Igorche81


Broj poruka : 109
Datum upisa : 19.09.2011
Godina : 43
Lokacija : Leskovac, Srbija

Diskusija o bastardiranju - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 7 Icon_minitimeUto Apr 03, 2012 2:34 pm

Brate ako ih uzimas zbog pesme i za tvoju dusu, koji ce ti djavo alke. Ako si vise tip za izlozbe itd, onda ne znam. Znaci lepi su ti bastardi sa zimovkama. xxxxxxxxxxxxxxxxx


Poslednji izmenio dr.nenad86 dana Uto Apr 03, 2012 2:36 pm, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : Reklamiranje, i diskusija o ceni je u ovom delu foruma zabranjena......)
Nazad na vrh Ići dole
ivica.m




Broj poruka : 62
Datum upisa : 13.03.2012
Godina : 52
Lokacija : SKOPJE

Diskusija o bastardiranju - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 7 Icon_minitimeUto Apr 03, 2012 2:49 pm

video sam kasno da nisam tacno naveo za sta se radi zanci hocu da uzmem zimovke ne bastarde

Nazad na vrh Ići dole
Igorche81

Igorche81


Broj poruka : 109
Datum upisa : 19.09.2011
Godina : 43
Lokacija : Leskovac, Srbija

Diskusija o bastardiranju - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 7 Icon_minitimeUto Apr 03, 2012 7:50 pm

Ne znam brate. Sa domacim vrstama je sad z*bano. Zato bi ja da uzmem bastarda.
Nazad na vrh Ići dole
srxa




Broj poruka : 161
Datum upisa : 27.10.2011
Godina : 46
Lokacija : Novi Sad

Diskusija o bastardiranju - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 7 Icon_minitimeUto Apr 03, 2012 8:39 pm

Igorche81 ::
Ne znam brate. Sa domacim vrstama je sad z*bano. Zato bi ja da uzmem bastarda.

I bastard potpada pod isti zakon ako mu je jedan od roditelja zasticena vrsta, ako si mislio da je u tom smislu zaj**no.
Nazad na vrh Ići dole
Igorche81

Igorche81


Broj poruka : 109
Datum upisa : 19.09.2011
Godina : 43
Lokacija : Leskovac, Srbija

Diskusija o bastardiranju - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 7 Icon_minitimeUto Apr 03, 2012 8:50 pm

Cekaj bre, pa bastardi ne zive u prirodi. A ja drzim samo kanarince, nemam ptice faune. Hteo sam da kupim bastarda kanarinac x zimovka ili stiglic x zimovka. Znaci nista od toga? A jesu li i kanarinci zasticeni? Mislio sam da kupim kojeg crvenog.
Nazad na vrh Ići dole
srxa




Broj poruka : 161
Datum upisa : 27.10.2011
Godina : 46
Lokacija : Novi Sad

Diskusija o bastardiranju - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 7 Icon_minitimeUto Apr 03, 2012 9:09 pm

Kupi crvenog, slobodno.... Laughing Laughing Laughing
Nazad na vrh Ići dole
ivica.m




Broj poruka : 62
Datum upisa : 13.03.2012
Godina : 52
Lokacija : SKOPJE

Diskusija o bastardiranju - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 7 Icon_minitimeUto Apr 03, 2012 9:21 pm

he he igorce kako ti je krenulo srha moze da ti dodze i u kontrolu pa tad cemo da vidimo sta imas a sta nemas srha ja zivim u makedoniju i ovo sto vi sada radite oko legalizacije kod nas jos nije pocelo da se realizuje samo smo podneli prijavu u drustvo sta imamo od faune ali smo svi svesni da ce legalizacija da se radi i kod nas pa svako pazi sta stavla u volieru ili kafez mozda poreklo ptice nema skoro niko ali pazimo da bude barem prstenovano
Nazad na vrh Ići dole
Igorche81

Igorche81


Broj poruka : 109
Datum upisa : 19.09.2011
Godina : 43
Lokacija : Leskovac, Srbija

Diskusija o bastardiranju - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 7 Icon_minitimeUto Apr 03, 2012 9:44 pm

Neka dodje slobodno nemam sta da krijem. Imam tri kanarinca, roze zenku i dva mlada koja sam kupio prosle nedelje. Jedno zuto i jedno kao vrabac. Dusu dalo za bastardiranje. Hteo sam zbog toga da nabavim stiglica, ali izlezenog u kavezu a ne uhvacenog. Ali sad mi ne pada na pamet. A sto se tice crvenog kanarinca kupio bih jednog da ga uparim s Rozom, mojom kanarinkom.
Nazad na vrh Ići dole
srxa




Broj poruka : 161
Datum upisa : 27.10.2011
Godina : 46
Lokacija : Novi Sad

Diskusija o bastardiranju - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 7 Icon_minitimeUto Apr 03, 2012 9:56 pm

Igorche81 ::
Neka dodje slobodno nemam sta da krijem. Imam tri kanarinca, roze zenku i dva mlada koja sam kupio prosle nedelje. Jedno zuto i jedno kao vrabac. Dusu dalo za bastardiranje. Hteo sam zbog toga da nabavim stiglica, ali izlezenog u kavezu a ne uhvacenog. Ali sad mi ne pada na pamet. A sto se tice crvenog kanarinca kupio bih jednog da ga uparim s Rozom, mojom kanarinkom.

Svi se mi nadamo da cemo uskoro moci da nabavimo prstenovane stiglice i ostalu faunu od odgajivca koji su prijavili uzgoj, a imam i informacija(predsednik novosadskog udruzenja je dobio dopis da pod hitno, u roku od 30 dana podnese zahtev za dozvolu za odgoj zasticenih vrsta, posto je sve ostale korake i ispostovao i inspekcija mu je bila u kontroli, i to je prezentovao veceras na sastanku udruzenja), da ce ministarstvo sada malo ekspeditivnije odraditi svoj deo posla pa ce i dozvole stici do ljubitelja ptica konacno. Takodje, mislim da o ovoj materiji vise informacija ima i Robert Tomek (rtomek), pa bi bilo dobro da i on iznese svoja saznanja, narocito o tome da li ce biti nekih tumacenja zakona u korist odgajivaca, kao sto je to u zemljama u okruzenju reseno, a tice se zasticenih vrsta u mutacijama, koje bi trebalo da se skinu sa popisa zasticenih vrsta (konkretno je veceras na sastanku bilo reci o rozelama i stiglicima).
Nazad na vrh Ići dole
Igorche81

Igorche81


Broj poruka : 109
Datum upisa : 19.09.2011
Godina : 43
Lokacija : Leskovac, Srbija

Diskusija o bastardiranju - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 7 Icon_minitimeUto Apr 03, 2012 10:02 pm

Mozda dan kada cemo moci da bastardisemo bez bojazni i nije tako daleko. A pticice ce i dalje veselo cvrkutati u sumi iza kuce.
Nazad na vrh Ići dole
magnetic




Broj poruka : 9
Datum upisa : 16.01.2012
Godina : 63

Diskusija o bastardiranju - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 7 Icon_minitimeSre Apr 04, 2012 12:16 am

Igorce 81: Kao prvo, kada pisete kombinacije za bastardiranje uvek se pise prvo muska ptica, na pr. zimovka X kanarinka, kanarinac X zimovka, stiglic X zimovka itd. To vazi i za Ivicu, jer nemoze biti "kanarinka X zimovka" jer to je u prevodu zenka X zenka, vec kanarinac X zimovka. Kao drugo, cisto informativno, do dana danasnjeg bastard gde je otac zimovka nije dobiven nigde u svetu iz vise razloga, da ti ne pisem sad o tome. Jer uvek se koristi zenka zimovka za bastardiranje, a to ko ce biti muskarac zavisi od zelje uzgajivaca. Imas tu puno kombinacija: stiglic X zimovka, krstokljun X zimovka, kanarinac X zimovka, tri najjace kombinacije po lepoti i uvek u vrhu svetskih izlozbi. Zatim mozes s aniflom, pa krenglavom, pa meksickom zimovkom itd. A sada bi ujedno hteo pitati i Ivicu da nam napise i eventualno postavi neko sliku o tih 5 bastarda koje je njegov prijatelj dobio. Jer bez ljutne ja cisto sumnjam, a mozda i gresim, jer to je prilicno teska kombinacija, ne u samom parenju vec o postotku oplodjenjih jaja. I ako nije tajna koji je taj odgajivac iz Makedonije jer poznajem dosta njih, pa ako nije neki problem napisi njegovo ime, jer to je za pohvalu. I na kraju ovo sto pisem je dobronamerno, bez trunke zavisti, i kao primer pogledajte moje klipove sta je sve radio ovaj moj kanarinac sa razlicitim zimovkama, pa opet nista od dvadesetak jaja. Isti ovaj kanarinac sa kanarinkama daje potomstvo, ali idemo dalje, nema otstupanja. Ove godine radim 5-6 razlicitih kombinacija sa zimovkama, pa sta Bog da. Pozdrav svim ljubiteljima ptica, a osobito onim koji rade faunu i bastardiranje.

Nazad na vrh Ići dole
ivica.m




Broj poruka : 62
Datum upisa : 13.03.2012
Godina : 52
Lokacija : SKOPJE

Diskusija o bastardiranju - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 7 Icon_minitimeSre Apr 04, 2012 12:38 am

magnetik ako procitas sta sam napisao videces da do sada nisam bastardirao i ovo o zimovkama prihvaticu kao tacno posto neznam ali nigde nisam rekao da su to bastardi to su ciste zimovke dve sa prstenom tri bez i odgalivac sam rekao ne prijatelj pricali smo samo telefonom toliko ga poznajem a zimovke znaci ne bastarde mozes ih videti na oglasu reklama5mk ima tri slike
Nazad na vrh Ići dole
magnetic




Broj poruka : 9
Datum upisa : 16.01.2012
Godina : 63

Diskusija o bastardiranju - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 7 Icon_minitimeSre Apr 04, 2012 12:51 am

Citat :
Igorche81:
Dobro pazicemo ubuduce. Jel neko bastardirao s zimovkom? Zimovka x kanarinac i obratno?

ivica.m:
Igorce81 ja do sada nisam bastardirao nikako ali ove godine hocu da probam sa svim sto mi uspe.A za bastard kanarinka x zimovka mislim da je jedan od najlepsih bastarda. Jedan odgajivac ima 5 komada na prodajy i svi su myskarci sigurno cu da uzmem jednu do dve ptice a i cena nije losa osim toga sve sy njegov odgoj ali na zalost samo dve imaju alke kada je stavljao alke samo najmanjim u gnezdu je uspeo a tri su bile prevelike za alkiranje pa su tako i ostale.

Ja sam dobro procitao, a ti procitaj nanovo i ustanovices da u produzetku recenice kazes da je kanarinka x zimovka jedan od najlepsih bastarda i da jedan odgajivac ima 5 komada na prodaju! Pa ko ne cita dobro ovde?! Puno bi zeljeo da neko sa foruma da sud ko dobro tumaci napisano!
Nazad na vrh Ići dole
magnetic




Broj poruka : 9
Datum upisa : 16.01.2012
Godina : 63

Diskusija o bastardiranju - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 7 Icon_minitimeSre Apr 04, 2012 1:01 am

Ivica mislis li na ovog?! xxxx
Nazad na vrh Ići dole
ivica.m




Broj poruka : 62
Datum upisa : 13.03.2012
Godina : 52
Lokacija : SKOPJE

Diskusija o bastardiranju - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 7 Icon_minitimeSre Apr 04, 2012 1:07 am

ja sam makedonac i jbg promakne mi po neka greska u pisanju i da o tom oglasu pricam
Nazad na vrh Ići dole
ivica.m




Broj poruka : 62
Datum upisa : 13.03.2012
Godina : 52
Lokacija : SKOPJE

Diskusija o bastardiranju - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 7 Icon_minitimeSre Apr 04, 2012 1:09 am

nije valjda da za ovo treba da idemo na sud ha ha ha
Nazad na vrh Ići dole
magnetic




Broj poruka : 9
Datum upisa : 16.01.2012
Godina : 63

Diskusija o bastardiranju - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 7 Icon_minitimeSre Apr 04, 2012 1:13 am

Vidi ti to ne razumes, ne da idemo na sud, nego to se na srpskom kaze da se da sud t.e. da se da misljenje ko je u pravu, ko ne (sud je komentar) Wink
Nazad na vrh Ići dole
ivica.m




Broj poruka : 62
Datum upisa : 13.03.2012
Godina : 52
Lokacija : SKOPJE

Diskusija o bastardiranju - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 7 Icon_minitimeSre Apr 04, 2012 1:14 am

dobro de to sam razymio malo da se nasalim
Nazad na vrh Ići dole
ivica.m




Broj poruka : 62
Datum upisa : 13.03.2012
Godina : 52
Lokacija : SKOPJE

Diskusija o bastardiranju - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 7 Icon_minitimeSre Apr 04, 2012 1:15 am

ivica.m ::
video sam kasno da nisam tacno naveo za sta se radi zanci hocu da uzmem zimovke ne bastarde

Nazad na vrh Ići dole
magnetic




Broj poruka : 9
Datum upisa : 16.01.2012
Godina : 63

Diskusija o bastardiranju - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 7 Icon_minitimeSre Apr 04, 2012 1:16 am

Ok, sa ovim zavrsavamo, a sta kazes za klipove?! Smile
Nazad na vrh Ići dole
ivica.m




Broj poruka : 62
Datum upisa : 13.03.2012
Godina : 52
Lokacija : SKOPJE

Diskusija o bastardiranju - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 7 Icon_minitimeSre Apr 04, 2012 1:17 am

za ovo sam rekao jesi li procitaosigurno ti je promaklo
Nazad na vrh Ići dole
ivica.m




Broj poruka : 62
Datum upisa : 13.03.2012
Godina : 52
Lokacija : SKOPJE

Diskusija o bastardiranju - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 7 Icon_minitimeSre Apr 04, 2012 1:18 am

super samo imam jedno pitanje jesi li sve zimovke pario sa istim kanarincem
Nazad na vrh Ići dole
magnetic




Broj poruka : 9
Datum upisa : 16.01.2012
Godina : 63

Diskusija o bastardiranju - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 7 Icon_minitimeSre Apr 04, 2012 1:19 am

Jeste, napisao sam da sam ga pario za razlicitim zimovkama.
Nazad na vrh Ići dole
ivica.m




Broj poruka : 62
Datum upisa : 13.03.2012
Godina : 52
Lokacija : SKOPJE

Diskusija o bastardiranju - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 7 Icon_minitimeSre Apr 04, 2012 1:24 am

pa ja bi ubacio jos nekog ne bi pario sve sa jednim znam da si rekao da je plodan ali mozda nezna dobro da skoci na zimovku najbilje bi bilo svaka zenka drugi muskarac po moju logiku
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Diskusija o bastardiranju - Page 7 Empty
PočaljiNaslov: Re: Diskusija o bastardiranju   Diskusija o bastardiranju - Page 7 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Diskusija o bastardiranju
Nazad na vrh 
Strana 7 od 8Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
 Similar topics
-
» Svilene kokice...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Bastardiranje-
Skoči na: