Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)

Ići dole 
+90
palermo
Giovanni
Duska
Djole
whitesuga
sasazako
levic88
Marjan
tanjasd
boske
Strumpf
marijavel
ZARKOTEKICA
tutti
karlo28
rosoft85
border
ivan79
daweed
aska
northstar
zaharije
gaborka
Poli
rakac
makimk
rado7rado
Miks
gogagrizli
Ondrej
Matija95
Nidzo
bosko
Laouni
srxa
GoranKac
dr.nenad86
predin
Mistiq
slobo
Iwan97
Abc
Dusko
milan istra
anita75love
dijana ostojic
MILAN
skorkovic
markoub
florida
Don Salinas
JanjaSaMeseca
mijnica
kokica56
tina
rade
pticar
žako
ATOS
n.ekv
suzy
Laza
Slobodan Kragujevac
fuz80
salle55
Dare
Bogdanik
tatjanasd
dino
Rea
nebojsa
Jocom
mime30
momoks
anamarija77
papayajamaica
ipapige
Caba-Su
jaran
Sale77-Nis
lakigtb
haralampijexxl
Luckyboy
Alex
goran092
rtomek
SrdjanKG
zoran ptice pjevice
Rale
Zika
94 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 22 ... 30  Sledeći
AutorPoruka
Ondrej

Ondrej


Broj poruka : 93
Datum upisa : 22.11.2011
Godina : 55
Lokacija : Backi Petrovac Vojvodina

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 15 Icon_minitimeSre Maj 23, 2012 9:55 pm

Ja sam isto radio na fakultetu kod Dr.Jevrosime a i danas sam poslao 1 uzorak za Zakoa koji bi trebao biti curica.Posaljite ko ima da se skupi 10 uzoraka jer ne rade dok ne skupe 10.
Nazad na vrh Ići dole
predin

predin


Broj poruka : 141
Datum upisa : 07.02.2012
Godina : 49
Lokacija : Aleksandrovac Zupski

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 15 Icon_minitimeSre Maj 23, 2012 10:23 pm

Dusko ::
U Srbiji je bilo 1400 dinara koliko sam ja zadnju analizu platio. Moze se poslati i postom.

Ajde Dule otvori se za tu adresu.
Nazad na vrh Ići dole
Dusko




Broj poruka : 230
Datum upisa : 21.11.2011
Godina : 61
Lokacija : Republika Srpska

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 15 Icon_minitimeČet Maj 24, 2012 12:11 am

Pa Mili eto napisali su drugi, Veterinarski fakultet Beograd, katedra za biologiju. dr. Jevrosima Stevanovic i dr. Milos Vucicevic
biolog@vet.bg.ac.rs
Nazad na vrh Ići dole
Dusko




Broj poruka : 230
Datum upisa : 21.11.2011
Godina : 61
Lokacija : Republika Srpska

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 15 Icon_minitimeČet Maj 24, 2012 12:15 am

Da zaboravio sam napisati ima i druga skuplja varijanta, tamo sam prije radio analize bile su negdje oko 30 Evrica. Radi se na Bioloskom fakultetu u Beogradu. Ondrej ako nije tajna ta mlada ptica iz tvog odgoja ili si nabavio. Ja trazim isto jednu zenku samo niko nece da radi DNK svi nesto garantuju.
Nazad na vrh Ići dole
Ondrej

Ondrej


Broj poruka : 93
Datum upisa : 22.11.2011
Godina : 55
Lokacija : Backi Petrovac Vojvodina

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 15 Icon_minitimeČet Maj 24, 2012 9:22 pm

Dusko ::
Da zaboravio sam napisati ima i druga skuplja varijanta, tamo sam prije radio analize bile su negdje oko 30 Evrica. Radi se na Bioloskom fakultetu u Beogradu. Ondrej ako nije tajna ta mlada ptica iz tvog odgoja ili si nabavio. Ja trazim isto jednu zenku samo niko nece da radi DNK svi nesto garantuju.
Dusko nije iz mog odgoja meni su ispali muzjaci a taj covek inace stari odgajivac je imao 6 mladih pa mi je dao mlado koje racunamo da je zenka da uradim DNK ako je zenka da ostavim sebi ako je muzjak da mu vratim.Inace tu smo iz kraja pa se uzajamno pomazemo i druzimo i ja ga izuzetno cenim i postujem.


Poslednji izmenio Ondrej dana Čet Maj 24, 2012 9:28 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Ondrej

Ondrej


Broj poruka : 93
Datum upisa : 22.11.2011
Godina : 55
Lokacija : Backi Petrovac Vojvodina

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 15 Icon_minitimeČet Maj 24, 2012 9:27 pm

Dusko da ne bude zabune ovo na slici na ramenu na avataru je zenka koju smo zimus kupili 2010 godiste kupljena je na srecu i ispala je zenka radjen je DNK kad i muzjacima.Bila je 3-4 meseca kucni ljubimac kod ljudi gde je kupljena (do zime).Sad je u volieri sa 2 muzjaka pa neg bira.
Nazad na vrh Ići dole
Dusko




Broj poruka : 230
Datum upisa : 21.11.2011
Godina : 61
Lokacija : Republika Srpska

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 15 Icon_minitimePet Maj 25, 2012 9:24 am

Zenka e zenka lako je Vama, ja treba da nadjem pa da provjerim pa da dogovorim cijenu i tek onda da nosim kuci, kako stvari idu izgleda da je najlakse ovom mom muzijaku odvrnuti glavu i rijesiti problem. Rijetko ko hoce da uradi DNK a znaju da zavale cijene najskuplje u regionu i da prodaju po dvije ili tri godine iste ptice. Uskoro Srbija ima da bude puna Zakoa moja procjena je oko 400 uparenih parova, to najbolje znaju ovi sto su popisivali samo izgleda da su njima bitni podaci i nikom drugom. Izgleda da je opet neka tajna. Koliko ce proci vremena da se objavi spisak na netu odgajivaca sta ko sve ima i gaji. To bi uveliko doprinjelo razvoju odgoja ptica i nebi bilo stihiskog drzanja za vecom zaradom.
Nazad na vrh Ići dole
Ondrej

Ondrej


Broj poruka : 93
Datum upisa : 22.11.2011
Godina : 55
Lokacija : Backi Petrovac Vojvodina

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 15 Icon_minitimePet Maj 25, 2012 9:19 pm

Dusko jos samo da bude zenka cheers a bice zaista se nadam.Pa ima dosta zakoa ja sam cak nasao i zenku 2010 godiste po dosta povoljnoj ceni ali ne mogu vise cekati hocu da zavrsim pricu sa zakoima nek sazrevaju pa posle sta bog da.Covek me uslovljavao da kupim i muzjaka ili da sacekam da proda muzjaka i onda mogu nositi zenku.Mozda i ima toliko parova ne znam ali je pitanje koliko parova od toga radi posto ja znam dosta odgajivaca koji drze vise parova cak i 6-7 i isto toliko godina a jos ni jaje nisu videli.
Nazad na vrh Ići dole
makimk




Broj poruka : 132
Datum upisa : 13.04.2012
Lokacija : skopje

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 15 Icon_minitimePet Maj 25, 2012 9:30 pm

znam da nije bas mesto za cene ali kolika je prosecna cena zakoa kod vas
Nazad na vrh Ići dole
Dusko




Broj poruka : 230
Datum upisa : 21.11.2011
Godina : 61
Lokacija : Republika Srpska

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 15 Icon_minitimeNed Maj 27, 2012 10:52 am

Kad zagusti oko 400Evrica a idu do 600. Ali najcesce se prodaju 400-450.

Kako vrijeme ide i prorade drugi parovi mozda ce biti i jeftinije, kao i sve zavisi od ponude i potraznje. Malo smo mi trziste za ovoliki broj papagaja. Usloznjavanjem politike trgovine pticama mislim da ce i to biti uveliko presudno za cijenu.
Nazad na vrh Ići dole
makimk




Broj poruka : 132
Datum upisa : 13.04.2012
Lokacija : skopje

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 15 Icon_minitimeNed Maj 27, 2012 9:16 pm

hvala dusko pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Ondrej

Ondrej


Broj poruka : 93
Datum upisa : 22.11.2011
Godina : 55
Lokacija : Backi Petrovac Vojvodina

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 15 Icon_minitimeSre Jun 06, 2012 2:56 pm

Stigao izvestaj analize cheers zenka Smile
Nazad na vrh Ići dole
Dusko




Broj poruka : 230
Datum upisa : 21.11.2011
Godina : 61
Lokacija : Republika Srpska

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 15 Icon_minitimeSre Jun 06, 2012 4:19 pm

Blago tebi Ondrej. Ja imam ponuda ali niko nije radio DNK svi kazu 100% su sigurni da je zenka. Izgleda da je problem 15 Evrica.
Nazad na vrh Ići dole
momoks

momoks


Broj poruka : 191
Datum upisa : 22.04.2010
Godina : 56
Lokacija : Svilajnac

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 15 Icon_minitimeSre Jun 06, 2012 8:12 pm

Ja mislim da je problem to sto su sve muzjaci, pa ako prodje prodje.
Nazad na vrh Ići dole
rade

rade


Broj poruka : 175
Datum upisa : 07.01.2011

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 15 Icon_minitimeSre Jun 06, 2012 9:46 pm

i ja delim momoksovo misljenje,kom upali ,upali...pa posle nek se ceska onaj sto kupi... scratch
Nazad na vrh Ići dole
Ondrej

Ondrej


Broj poruka : 93
Datum upisa : 22.11.2011
Godina : 55
Lokacija : Backi Petrovac Vojvodina

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 15 Icon_minitimeSre Jun 06, 2012 11:45 pm

Zna se da na trzistu ima puno muzjaka a ko je tako siguran ne vidim razlog da ne napravi analizu.Mi smo svi bili sigurni za prva dva da su par ali dokazalo se da su dva muzjaka kad smo uradili analizu.
Nazad na vrh Ići dole
Ondrej

Ondrej


Broj poruka : 93
Datum upisa : 22.11.2011
Godina : 55
Lokacija : Backi Petrovac Vojvodina

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 15 Icon_minitimeSre Jun 06, 2012 11:50 pm

Mozda skrecem s teme ali danas smo poslali uzorke zelenokrilih ara za njih 100 posto odgajivac garantuje da su par i da ne treba analiza pa cemo bas videti mada bi se reklo da su par ali nikad se ne zna.
Nazad na vrh Ići dole
momoks

momoks


Broj poruka : 191
Datum upisa : 22.04.2010
Godina : 56
Lokacija : Svilajnac

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 15 Icon_minitimeČet Jun 07, 2012 3:57 pm

Skrecemo malo sa teme ali da malo i procaskamo, ja imam odgajivaca koji je odgajivac sigurno 40 godina. Kaze on meni dve ptice su par, mozda i jesu ako su muskog i zenskog pola. Ja smatram da nas sve spaja ljubav prema pticama, u lazi su kratke noge, na duze staze laz se ne isplati. Svakom svoje i svakom po zasluzi.
Nazad na vrh Ići dole
Dusko




Broj poruka : 230
Datum upisa : 21.11.2011
Godina : 61
Lokacija : Republika Srpska

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 15 Icon_minitimeČet Jun 07, 2012 4:22 pm

Ja samo da kazem hvala doktorki Jevrosimi Stevanovic, da nije nje i fakulteta blejili bi mi u mnoge nazovi parove. Ja imam dvije plavoglave aratinge sad im je 5 godina a nikako da se nalegu. Ulaze u kucicu nesto struzu hrane se kao gaze. Prije godinu dana poslao sam perje na analizu kad ono dva muzijaka. Da bar potrefi na dvije zenke lakse bi bilo ovako jos ne mogu da nadjem iste za ova dva momka. Ako ko sta sazna neka me se sjeti.
Nazad na vrh Ići dole
Ondrej

Ondrej


Broj poruka : 93
Datum upisa : 22.11.2011
Godina : 55
Lokacija : Backi Petrovac Vojvodina

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 15 Icon_minitimePet Jun 08, 2012 12:28 am

momoks ::
Skrecemo malo sa teme ali da malo i procaskamo, ja imam odgajivaca koji je odgajivac sigurno 40 godina. Kaze on meni dve ptice su par, mozda i jesu ako su muskog i zenskog pola. Ja smatram da nas sve spaja ljubav prema pticama, u lazi su kratke noge, na duze staze laz se ne isplati. Svakom svoje i svakom po zasluzi.
Apsolutno se slazem sa tobom!
Nazad na vrh Ići dole
rado7rado




Broj poruka : 62
Datum upisa : 07.05.2012
Lokacija : Slovenija

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 15 Icon_minitimeUto Jun 26, 2012 1:53 pm

evo jav ljam tek toliko da vidite dali ste bili u pravu kod mojih žakoa.Danas sam dobio rezultate dnk analize.I kako ste več neki naslučivali obojica su muškarci.Znači ja bih mogo do kraja sveta da čekam mladunce Razz
Sad se počinje potraga za ženkom a to če več biti nešto teža zadača pošto ih ima manje kod nas u Sloveniji nego muškaraca.
Hvala svima i pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 15 Icon_minitimeUto Jun 26, 2012 10:58 pm

Eto sam ipak pogodio. DNK je najsigurnija metoda i tu nema dileme, ali je slatko i ovo kada ga pogodiš od oka. Heheheheheheh.
Ali sada si stvarno u drami....... teže je naći ženku u to nema sumnje. Tako je i kod nas u RH, a i u Srbiji. To ti govorim iz osobnog iskustva. Mlada ženka se može naći, ali treba čekati 4 do 5 godina da bude spolno zrela. A odraslu ženku ćeš naći malo teže. Samo budi uporan i ne predaj se. Kada nabaviš ženke, imaćeš dva para.
Samo naprijed. cheers
Nazad na vrh Ići dole
rakac

rakac


Broj poruka : 26
Datum upisa : 31.05.2012
Godina : 46
Lokacija : nova pazova

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 15 Icon_minitimeSre Jun 27, 2012 10:12 pm

najlepse ptice Smile
Nazad na vrh Ići dole
rado7rado




Broj poruka : 62
Datum upisa : 07.05.2012
Lokacija : Slovenija

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 15 Icon_minitimePon Jul 02, 2012 10:02 pm

Imam jedno pitanje u vezi dnk testa.Koliko % mogučnost postoji da dođe do pogrešnog rezultata dnk testa?
Znam da bi trebao da to stavim u drugu temu ali se nanosi na žakoe pa zato pitam u toj temi.
Nazad na vrh Ići dole
rado7rado




Broj poruka : 62
Datum upisa : 07.05.2012
Lokacija : Slovenija

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 15 Icon_minitimePon Jul 02, 2012 10:05 pm

Pitam to jer se moji muškarci hrane ko veliki.Evo kratki filmič koji sam snimio.
https://www.youtube.com/watch?v=zQ18cFAkydc&feature=youtu.be
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 15 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)
Nazad na vrh 
Strana 15 od 30Idi na stranu : Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 22 ... 30  Sledeći
 Similar topics
-
» Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)
» Cockey, CAG, Kongo africki sivi ...
» Sivi africki pevac (serinus leucopygius)
» amazonac ili zako - pomoc
» Bebica zako

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Papagaji :: Veliki papagaji-
Skoči na: