Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)

Ići dole 
+90
palermo
Giovanni
Duska
Djole
whitesuga
sasazako
levic88
Marjan
tanjasd
boske
Strumpf
marijavel
ZARKOTEKICA
tutti
karlo28
rosoft85
border
ivan79
daweed
aska
northstar
zaharije
gaborka
Poli
rakac
makimk
rado7rado
Miks
gogagrizli
Ondrej
Matija95
Nidzo
bosko
Laouni
srxa
GoranKac
dr.nenad86
predin
Mistiq
slobo
Iwan97
Abc
Dusko
milan istra
anita75love
dijana ostojic
MILAN
skorkovic
markoub
florida
Don Salinas
JanjaSaMeseca
mijnica
kokica56
tina
rade
pticar
žako
ATOS
n.ekv
suzy
Laza
Slobodan Kragujevac
fuz80
salle55
Dare
Bogdanik
tatjanasd
dino
Rea
nebojsa
Jocom
mime30
momoks
anamarija77
papayajamaica
ipapige
Caba-Su
jaran
Sale77-Nis
lakigtb
haralampijexxl
Luckyboy
Alex
goran092
rtomek
SrdjanKG
zoran ptice pjevice
Rale
Zika
94 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 22 ... 30  Sledeći
AutorPoruka
rado7rado




Broj poruka : 62
Datum upisa : 07.05.2012
Lokacija : Slovenija

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 14 Icon_minitimePet Maj 11, 2012 1:44 pm

puno hvala svima na svim savetima i sugestijama.naravno uradiču dnk analizu ovde kod nas u Sloveniji.Dat ču tih 50 eura (25 eura po komadu) i onda ču bit siguran.
hvala još jedanput
Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 14 Icon_minitimePet Maj 11, 2012 1:47 pm

Kod nas u RH je pregled 20 € po komadu. Hajde nam javi rezultate. Baš me zanima kakvi smo "stručnjaci". Shocked
Nazad na vrh Ići dole
rado7rado




Broj poruka : 62
Datum upisa : 07.05.2012
Lokacija : Slovenija

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 14 Icon_minitimePet Maj 11, 2012 1:52 pm

hoču kad uradim i dobijem rezultate odmah ču napisati
Nazad na vrh Ići dole
Ondrej

Ondrej


Broj poruka : 93
Datum upisa : 22.11.2011
Godina : 55
Lokacija : Backi Petrovac Vojvodina

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 14 Icon_minitimePet Maj 11, 2012 3:25 pm

žako ::
I ja sam ...
I ja mislim tako kao sto si napisao ono gore moze biti zenka ali je diskutabilno moze biti vrlo lako muzjak a ono dole je muzjak nema dileme.Eh samo da sto pre uradi analize pa da vidimo kakvi smo strucnjaci Wink
Nazad na vrh Ići dole
nebojsa

nebojsa


Broj poruka : 108
Datum upisa : 06.06.2010
Godina : 46
Lokacija : Kruševac

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 14 Icon_minitimePet Maj 11, 2012 6:39 pm

Ono što sam primetio na slikama a nije vezano za pol je debljina žice! Takva žica možda zadrži u volijeri rozele, ninfe, tigrice ali žakoa teško! Pod hitno menjaj žicu ako hoćeš da zadržiš price u volijeri.

Kod žakoa kao solidan pokazatelj da li je ptica ženka ili mužjak može poslužiti stav ptice. Možjaci obično stoje uspravno sa visoko uzdignutom glavom dok ženke stoje pogureno kao da nemaju vrat vidi sliku dole

Levo je mužjak a desno ženka
Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 14 Dscn2140ji
Nazad na vrh Ići dole
rado7rado




Broj poruka : 62
Datum upisa : 07.05.2012
Lokacija : Slovenija

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 14 Icon_minitimePet Maj 11, 2012 7:37 pm

nije problem žica.i ako bi poderali žicu nemogu totalno nikuda jer na prozoru i vratima je žica debeljine kao kod tebe ili možda malo deblja.tako da i u slučaju da poderaju žicu nemogu nikuda.to sam ja sve več prije razmišljao i zato stavio onu žicu na vratima i prozuru toliko deblju
Nazad na vrh Ići dole
rado7rado




Broj poruka : 62
Datum upisa : 07.05.2012
Lokacija : Slovenija

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 14 Icon_minitimePet Maj 11, 2012 7:56 pm

nebojsa ::
Kod žakoa kao solidan pokazatelj da li je ptica ženka ili mužjak može poslužiti stav ptice. Možjaci obično stoje uspravno sa visoko uzdignutom glavom dok ženke stoje pogureno kao da nemaju vrat vidi sliku dole

Levo je mužjak a desno ženka
Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 14 Dscn2140ji

To bi onda značilo da su kod mene oboje ženke.Jer celo vreme stav im je pogureno.Tek ponekad ona koja bi mogla da bude ženka stoji uspravno sa uzdignutom glavom.Tako da neznam.I ako bi to bilo stvarno tako onda bi kod mene ženka (koja je snažnija u telu slika DSCN1183) hranila mužjaka (koji je viši ali malo slabije građe slika DSCN1182)
Nazad na vrh Ići dole
predin

predin


Broj poruka : 141
Datum upisa : 07.02.2012
Godina : 49
Lokacija : Aleksandrovac Zupski

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 14 Icon_minitimePet Maj 11, 2012 9:33 pm

Kod mene je kao kod Nebojse muzijak uspravan zenka povijena a i na po slici se vidi da je muzijaku celo spljostano kao da ga neko udario po glavi slepljeno i ravno probacu da slikam i da docaram slikom. Zato sam posumljao da su ti obe zenke jer im je glava obla. Mom je to izrazeno kao da je udario u zid.
Nazad na vrh Ići dole
rado7rado




Broj poruka : 62
Datum upisa : 07.05.2012
Lokacija : Slovenija

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 14 Icon_minitimePet Maj 11, 2012 9:53 pm

onda bi po svemu napisanome ja trebao imat obje ženke pošto su oboje povijene.moja dvojica nijedan nema ispravno odnosno uzdignutu glavu.onaj na slici DSCN1183 koji bi po vama trebao bit mužjak je nekoliko manji od navodne ženke.pa sad više neznam.kod mene izgleda sve je nekako suprotno od svih normativa
Nazad na vrh Ići dole
momoks

momoks


Broj poruka : 191
Datum upisa : 22.04.2010
Godina : 56
Lokacija : Svilajnac

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 14 Icon_minitimePet Maj 11, 2012 10:39 pm

Moje misljenje je da najverovatnije imas dva muzjaka, za prvu pticu nisam bas siguran mozda bude i zenka, a za drugu odnosno onu koja stoji ispred kucice-panja bih smeo da se kladim da je muzjak. Kao sto ti je vec receno najbolji pokazatelj ti je DNK analiza pera, i bices tek onda siguran.
Nebojsa ti je slikom dao najbolji primer tipicnog para zakoa, ne znam zasto ali i oni se razlikuju kao jedinke, ja mislim da je zato sto zive na ogromnom prostoru, cini mi se da je precnik oblasti gde zive oko 2000 km i da su najkrupniji i najlepsi u Kongu. Muzjaci i zenke osim po stavu se razlikuju i po boji, zenke su belje odnosno sivlje, zenke imaju nijansu manji kljun, zenke imaju jajasto oko dok muzjaci imaju okruglo ovde mislim na samo oko ne ona koza okolo.
Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 14 Icon_minitimePet Maj 11, 2012 11:22 pm

evo ti i momoks kaže isto kao i ja. Jedva čekam da napraviš DNK.
Nazad na vrh Ići dole
predin

predin


Broj poruka : 141
Datum upisa : 07.02.2012
Godina : 49
Lokacija : Aleksandrovac Zupski

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 14 Icon_minitimePet Maj 11, 2012 11:44 pm

Boja pera zavisi i od ishrane ali ovo za oci i za oblik glave je tacno moj muzijak se bas razlikuje od zenke i tek kad sam dobijo taj par ja sam zakljucio da je moj ljubimac zak ustvari zaklina. Mozda ima razlike i od tog genetskog porekla ali ovaj muzijak sto je kod mene je tipican primer muskarcine po svim opisima koje ste sad i ranije pisali o razlikama.
Nazad na vrh Ići dole
predin

predin


Broj poruka : 141
Datum upisa : 07.02.2012
Godina : 49
Lokacija : Aleksandrovac Zupski

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 14 Icon_minitimeNed Maj 13, 2012 10:06 pm


Ne moze slolom da se docara razlika to ipak mora da se vidi evo mog para sta kazete ko je bata a ko seka i jel vidite razliku.

[img]URL=https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/32/slikadscn81852022.jpg/]Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 14 Slikadscn81852022[/URL] [/img]
Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 14 Icon_minitimeNed Maj 13, 2012 10:18 pm

Bolje volim kada je slika iz profila (sastrane), ali mislim da je gore cura, a dole dečko.
Nazad na vrh Ići dole
predin

predin


Broj poruka : 141
Datum upisa : 07.02.2012
Godina : 49
Lokacija : Aleksandrovac Zupski

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 14 Icon_minitimeNed Maj 13, 2012 10:23 pm

Jeste ali gospoda kad im prineses aparat nepomeraju oci sa aparata kao da je puska. Ceo dan sam vrebao da ih slikam ovo je najbolje sto sam uspeo.Jel vidis kako je muzijaku dlava odozgo ravna to je uzivo jos ravnije kao sto sam reko kao da je udaren.
Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 14 Icon_minitimeNed Maj 13, 2012 11:08 pm

predin ::
Jeste ali gospoda kad im prineses aparat nepomeraju oci sa aparata kao da je puska. Ceo dan sam vrebao da ih slikam ovo je najbolje sto sam uspeo.Jel vidis kako je muzijaku dlava odozgo ravna to je uzivo jos ravnije kao sto sam reko kao da je udaren.

Po tome se najbolje i vidi. Ima još nekih detalja, ali meni je to nekako najsigurniji pokazatelj. Ženki je glava više okrugla.
Znači li to da sam pogodio i iz ovih slika?
Nazad na vrh Ići dole
predin

predin


Broj poruka : 141
Datum upisa : 07.02.2012
Godina : 49
Lokacija : Aleksandrovac Zupski

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 14 Icon_minitimeNed Maj 13, 2012 11:11 pm

jesi pogodio si do je on dole a ona gore a zenki je ste glava okrugla tako i mom ljubimcu glava okrugla pa je sad zaklina
Nazad na vrh Ići dole
rado7rado




Broj poruka : 62
Datum upisa : 07.05.2012
Lokacija : Slovenija

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 14 Icon_minitimePon Maj 14, 2012 11:22 am

evo tek toliko da dam do znanja danas sam zvao i pitao sve u vezi dnk analize.cena je 15,90 EUR za 1-2 uzorka.kažu da treba da se uzmu najmanje 3 peraja sa leđa ili sa trbuha te poslati ili osobno donjeti kod njih
Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 14 Icon_minitimePon Maj 14, 2012 11:33 am

Pa to je onda jeftinije nego kod nas u RH. Kod nas je za jedan uzorak cijena 20 €.
Nazad na vrh Ići dole
rado7rado




Broj poruka : 62
Datum upisa : 07.05.2012
Lokacija : Slovenija

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 14 Icon_minitimePon Maj 14, 2012 12:38 pm

tako je kod nas za 1-2 uzorka.za viši broj je još jeftinije
Nazad na vrh Ići dole
Dusko




Broj poruka : 230
Datum upisa : 21.11.2011
Godina : 61
Lokacija : Republika Srpska

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 14 Icon_minitimePet Maj 18, 2012 1:01 pm

U Srbiji je bilo 1400 dinara koliko sam ja zadnju analizu platio. Moze se poslati i postom.
Nazad na vrh Ići dole
predin

predin


Broj poruka : 141
Datum upisa : 07.02.2012
Godina : 49
Lokacija : Aleksandrovac Zupski

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 14 Icon_minitimePet Maj 18, 2012 10:28 pm

Dusko daj neki kontakt telefon gde si ti radio dnk
Nazad na vrh Ići dole
gogagrizli

gogagrizli


Broj poruka : 70
Datum upisa : 20.02.2011
Godina : 53
Lokacija : Aleksandrovac Župski

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 14 Icon_minitimeSub Maj 19, 2012 8:35 am

predin ::
Dusko daj neki kontakt telefon gde si ti radio dnk
http://www.dnk.rs/Veterina
Nazad na vrh Ići dole
momoks

momoks


Broj poruka : 191
Datum upisa : 22.04.2010
Godina : 56
Lokacija : Svilajnac

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 14 Icon_minitimeSub Maj 19, 2012 9:01 am

Ja sam slao Dr. Jevrosimi Stevanovic, i ne samo ja znam vise odgajivaca, jako je korektna i ljubazna.


http://www.vet.bg.ac.rs/~biolog/index.php/vesti/1/35-usluge
Nazad na vrh Ići dole
nebojsa

nebojsa


Broj poruka : 108
Datum upisa : 06.06.2010
Godina : 46
Lokacija : Kruševac

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 14 Icon_minitimeSub Maj 19, 2012 1:17 pm

Sve preporuke za dr. Jevrosimu kao i Veterinarski fakultet!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 14 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)
Nazad na vrh 
Strana 14 od 30Idi na stranu : Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 22 ... 30  Sledeći
 Similar topics
-
» Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)
» Cockey, CAG, Kongo africki sivi ...
» Sivi africki pevac (serinus leucopygius)
» amazonac ili zako - pomoc
» Bebica zako

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Papagaji :: Veliki papagaji-
Skoči na: