Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)

Ići dole 
+90
palermo
Giovanni
Duska
Djole
whitesuga
sasazako
levic88
Marjan
tanjasd
boske
Strumpf
marijavel
ZARKOTEKICA
tutti
karlo28
rosoft85
border
ivan79
daweed
aska
northstar
zaharije
gaborka
Poli
rakac
makimk
rado7rado
Miks
gogagrizli
Ondrej
Matija95
Nidzo
bosko
Laouni
srxa
GoranKac
dr.nenad86
predin
Mistiq
slobo
Iwan97
Abc
Dusko
milan istra
anita75love
dijana ostojic
MILAN
skorkovic
markoub
florida
Don Salinas
JanjaSaMeseca
mijnica
kokica56
tina
rade
pticar
žako
ATOS
n.ekv
suzy
Laza
Slobodan Kragujevac
fuz80
salle55
Dare
Bogdanik
tatjanasd
dino
Rea
nebojsa
Jocom
mime30
momoks
anamarija77
papayajamaica
ipapige
Caba-Su
jaran
Sale77-Nis
lakigtb
haralampijexxl
Luckyboy
Alex
goran092
rtomek
SrdjanKG
zoran ptice pjevice
Rale
Zika
94 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 19 ... 30  Sledeći
AutorPoruka
Iwan97

Iwan97


Broj poruka : 550
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 26
Lokacija : Sabac

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 9 Icon_minitimePet Dec 16, 2011 10:14 pm

Možda ima neka podvrsta,ako na to mislis.

Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 9 Icon_minitimePet Dec 16, 2011 11:22 pm

Abc ::
Molim Vas da li neko moze da mi odgovori koja je razlika izmedju "velikog" zako-a i "malog"? , posto sam cuo da postoji i manja vrsta zakoa. Jel su inteligentni kao i njegovi veliki rodjaci?... Svaka informacija bi mi dobrodosla.

Pročitaj žako temu od početka i već ćeš na prvoj stranici vidjeti da su "veliki" Psittacus erithacus, a "manji" Timneh.
Razlika je malo u boji perija, Ovi "manji" su malo tamniji i imaju svijetliji gornji kljun (boja slonovače). Što se inteligencije tiče, nema razlike. Ovo su sve podaci iz knjige Žako - afrička siva papiga, a autor je Josip Uzelac - Braco. Ako te zanimaju žakoi, onda je ovo prava knjiga.
Nazad na vrh Ići dole
slobo




Broj poruka : 3
Datum upisa : 06.08.2011

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 9 Icon_minitimeSub Dec 17, 2011 11:18 am

Exclamation Exclamation Exclamation


Poslednji izmenio Luckyboy dana Sub Dec 17, 2011 1:23 pm, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : Procitaj pravila foruma)
Nazad na vrh Ići dole
Abc




Broj poruka : 16
Datum upisa : 13.11.2011

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 9 Icon_minitimeSub Dec 17, 2011 4:31 pm

žako ::
Abc ::
Molim Vas da li neko moze da mi odgovori koja je razlika izmedju "velikog" zako-a i "malog"? , posto sam cuo da postoji i manja vrsta zakoa. Jel su inteligentni kao i njegovi veliki rodjaci?... Svaka informacija bi mi dobrodosla.

Pročitaj žako temu od početka i već ćeš na prvoj stranici vidjeti da su "veliki" Psittacus erithacus, a "manji" Timneh.
Razlika je malo u boji perija, Ovi "manji" su malo tamniji i imaju svijetliji gornji kljun (boja slonovače). Što se inteligencije tiče, nema razlike. Ovo su sve podaci iz knjige Žako - afrička siva papiga, a autor je Josip Uzelac - Braco. Ako te zanimaju žakoi, onda je ovo prava knjiga.


Hvala na odgovoru.


Nazad na vrh Ići dole
Mistiq

Mistiq


Broj poruka : 51
Datum upisa : 04.01.2012

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 9 Icon_minitimeSre Jan 11, 2012 9:16 pm

postovanje svima na forumu zaista se ima sta pametno i korisno procitati. Imam vec godinu ipo dana Zakoa i zaista je clan domacinstva. Kako bi rekli, prava mala tvrdoglava maza Smile Citajuci vase postove,videh da ne gresim u uzgajanju i korigovah neke sitnice. neverovatno je koliko se citavoj porodici navike promenise odkad je u kucu pristigao Zaki
Nazad na vrh Ići dole
predin

predin


Broj poruka : 141
Datum upisa : 07.02.2012
Godina : 49
Lokacija : Aleksandrovac Zupski

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 9 Icon_minitimeUto Feb 07, 2012 2:20 am

Sad sam se pridruzio forumu i imam da vam ispricam moje iskustvo sa mojim sivim africkim papagajem. Rucno je hranjen ima 10 meseci proslog ponedeljka mi izleteo kroz prozor jer zivi van kaveza. Umesto da ga lepo dozovemo i uhvatimo mi uplaseni uplasimo i njega i on se pusti sa grane i odleprsa u daljinu(kuca mi je na uzvisenju) trazili smo ga i ucinili sve sto je u nasoj moci ali uzalud jer je zaista daleko odleteo i nismo mogli da znamo gde je sleteo. Uhvatio nas mrak i prekinuli smo poteru. Moj sin koji je kriv za prozor i ja koji sam ga oterao sa grane preplakali smo tu najhladniju noc kazu da je bilo -26. Sutradan skrhani od bola nismo izlazili iz kuce a prekosutra je zako (zak mu je ime) doso kuci. kako je preziveo i kako se vratio ne znam ali ovo je cudo ja sam se vec raspitivao za drugo pile da ublazimo bol. Kad sam ga cuo mislio sam da me neko zeza a onda kad sam ga ugledao hteo sam da umrem od srece a i od straha da mi opet ne ode. zvao sam ga da dodje ali verovatno nije mogao vise da pusti granu jer se namestao nekoliko put da poleti ali nikako da se pusti. izneo sam i kavez jer je znao da udje u njega da bi je na kraju sam savio drvo i uzeo ga. kad sam ga uneo u kucu postepeno sam ga ugrejao i kad se lepo zagrejao na nozi prednji najduzi prst poceo je da krvari oko nokta i vec uvece mu je odpala kandza a ostao koscani deo nokta sutradan mu je otpala kandza i sa druge noge sa istog prsta ali bez krvarenja, nokte sam mu posuo sa dermatol praskom i previo da nebi dirao. juce sam mu skinuo zavoje i lepo izgleda mislim da ce mu izrasti nove kandze. Od prvog trenutka povratka lepo je jeo pio vodu i vrsio nuzdu nije kijao kasljao niti se treso jeste bio malo tisi i mirniji ali lepo je izgledao.Sad ce vec vraca normali i mislim da je sad jos veca maza ne izlazi iz ruka sad se mazi i sa mojim ukucanima sa kojima nije bio u dobrim odnosima. Sta vi mislite o ovim kandzama. Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 9 ZavojiAfricki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 9 Slikadscn77201236Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 9 Slikadscn77191235
Nazad na vrh Ići dole
ATOS

ATOS


Broj poruka : 200
Datum upisa : 12.02.2011
Godina : 50
Lokacija : tu i tamo

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 9 Icon_minitimeUto Feb 07, 2012 11:47 am

poz

prsti mu smrzli , ako nema dalje infekcije ,trebalo bi da je ok, za svaki slucaj ti mazi te prste , ,nazalost nokat mu nece izrasti ako je prethodno otpao, no bez brige , bez nokta tog moze da dozivi srecan zivot, malo vitamina ne bi skodilo ,eventualno malo jajcane hrane sa konopljem
Nazad na vrh Ići dole
predin

predin


Broj poruka : 141
Datum upisa : 07.02.2012
Godina : 49
Lokacija : Aleksandrovac Zupski

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 9 Icon_minitimeUto Feb 07, 2012 11:59 am

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 9 Slikadscn77201236
Nazad na vrh Ići dole
predin

predin


Broj poruka : 141
Datum upisa : 07.02.2012
Godina : 49
Lokacija : Aleksandrovac Zupski

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 9 Icon_minitimeUto Feb 07, 2012 12:01 pm

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 9 Slikadscn77191235
Nazad na vrh Ići dole
predin

predin


Broj poruka : 141
Datum upisa : 07.02.2012
Godina : 49
Lokacija : Aleksandrovac Zupski

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 9 Icon_minitimeUto Feb 07, 2012 12:07 pm

Evo slike kakvi su mu nokti znaci odpao mu spoljni deo nokta a ono u sredini nokta mu ostalo kao da se oljustio onaj roznati deo. Infekcija nema sve je dobro on koristi noge super jedino nemoze cvrsto da stoji na jednoj nozi fali mu taj nokat da se neokrece na stajalici.
Nazad na vrh Ići dole
ATOS

ATOS


Broj poruka : 200
Datum upisa : 12.02.2011
Godina : 50
Lokacija : tu i tamo

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 9 Icon_minitimeUto Feb 07, 2012 1:52 pm

ovako preko slike mi deluje da ce sve biti ok,obrati paznju na oporavak,ako primetis oteklinu na pristima onda je unutrasnja infekcija , treba iscediti i prati jodom, NE zavijati zavojom, to iritira pticu
Nazad na vrh Ići dole
predin

predin


Broj poruka : 141
Datum upisa : 07.02.2012
Godina : 49
Lokacija : Aleksandrovac Zupski

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 9 Icon_minitimeUto Feb 07, 2012 2:25 pm

Hvala ti na savetima vise nezavijam a dok je bilo zavijeno vodio sam racuna da ne dira. Nema otok prstiju ali mu je stopalo (zglob odakle se racvaju prsti) jedne noge malo oteceno nene muci to sto jemam veterinare koji bi mi pomogli vec samo neke kako sami kazu " mi smo za krupnu stoku" ja sam srecan i zadovoljan njegovom povratku pa i da nema noge ja bi ga i dalje voleo ali trudim se da ga vratim na staro. u svakom slucaju hvala ti.
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 9 Icon_minitimeUto Feb 07, 2012 2:27 pm

Koliko vidim sa slike, ovde se radi ili o promrzlini ili je negde zakacio te nokte pa ih je ostetio dok je bio ban kuce. Mislim da infekcije tu nece biti, jer je napolju hladno tako da to krvarenje i ne treba da te plasi, jer gadnije bi bilo da ga nema, da su prsti promrzli i da nema cirkulacije.

A sto se tice infekcije ako je bude bilo nekad, nemoj mu to zavijati, jer to pogoduje bakterijama, isperi obavezno prvo hidrogenom pa alkoholom ( a i ne mora) i na kraju jodom, tu su hidrogen i jod najbitniji .


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
predin

predin


Broj poruka : 141
Datum upisa : 07.02.2012
Godina : 49
Lokacija : Aleksandrovac Zupski

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 9 Icon_minitimeUto Feb 07, 2012 2:48 pm

Neso hidrogen i jod sam naravno koristio cak i neki prasak za zarastanje i dezinfekciju dermatol (nekadasnji bevicin za pupak kod bebe preporuka prijatelja dr.) ali ipak sam morao da mi zavijem da ne povredjuje jer je stajao na nogama i kad povredi skoci kao da je zivac pipnuo a i dirao je tako nezavijene a i posle zavijene je dirao pa da nebi dirao napravio sam mi oko vrata od case od jogurta zastitnik kao kucicima kad grizu rep tako je vireo iz case 2 dana dok se sve smirilo sad ne dira i sve je ok sem tog otoka stopala i so je bez noktiju, sta bude bice ali mi jos nije jasno da je 2 noci prenocio naopolu i na kraju uspeo da se vrati na mesto poletanja u etar. Hvala vam ljudi na svemu.
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 9 Icon_minitimeUto Feb 07, 2012 2:55 pm

Meni je neverovatno da papagaj koji izadje iz sobe i izgubi orjentaciju u prostoru napolju kad je izleteo da se opet vrati do kuce, to je za svaku pohvalu onda, imate vrlo inteligentnog papagaja.

A sto se tice infekcije i noktiju bice to sve ok, slika govori vise od hiljadu reci. Dobro je da ste stavili i taj prasak, nista vise od toga niej potrebno, to je sasvim dovoljno da doceka duboku starost...... Very Happy


Pozdrav cheers

Nazad na vrh Ići dole
ATOS

ATOS


Broj poruka : 200
Datum upisa : 12.02.2011
Godina : 50
Lokacija : tu i tamo

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 9 Icon_minitimeUto Feb 07, 2012 3:22 pm

NESO druze, moj edel sa avatara redovno izlazi na dvoriste , priznajem da ne zimi , nema je dan dva i varaca se matora, zivim na obali reke tise sa jedne strane je suma , a sa druge strane su vocnjaci, tu da vijas nema sanse.dokazano je da su papagaji dosta inteligentni cak i tigrice .
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 9 Icon_minitimeUto Feb 07, 2012 3:33 pm

Ja to do sada nisam cuo, znam za one koji redovno iznose papagaje napolju onda papagaji steknu neku orjentaciju i od prilike znaju gde se nalaze, ali u ovom sluicaju papagaj je prvi put izasao iz kuce, uhvatio ga mrak i posle se vratio....
Ove godine u Subotici na izlozbi mi se jedan zako zalepio za srce, tako da planiram u skorije vreme da uzmem jednog rucno hranjenog da ga vijam po kuci i dvoristu Very Happy



Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
predin

predin


Broj poruka : 141
Datum upisa : 07.02.2012
Godina : 49
Lokacija : Aleksandrovac Zupski

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 9 Icon_minitimeUto Feb 07, 2012 6:08 pm

Nso moj zako je letnuo sa drveta jer sam ga ja gadjao misleci da nece daleko ali kako ja zivim na uzvisenju on se otisnuo i odleteo bar 2 km prema nekom naselju i vinogradima 2 noci je prenocio i doso ja ga gledam i mazim i neverujem da je tu prosto je bilo van svakog smisla da ce da se vrati. Odmah sam sutra zvao neke odgajivace da vidim imaju li neko pile da nadoknadim bol. Jedan odgajivac mi predlozio da uzmem neku drugu pticu i tako ja sednem i izguglujem skoro sve vrste i opet sam se vratio na zakoa.Nekako osecam da ima dusu.
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 9 Icon_minitimeUto Feb 07, 2012 7:18 pm

Da imam mogucnosti trenutno jos novembra bi uzeo zakoa ali planiram u skorije vreme da uzmem jednog rucno hranjenog da se malo oprobam i sa papagajima.

Kod nas je pre nekih desetak godina izasla coveku ara iz kaveza i on je bio na uzvienju isto kao i ti, a kako je to bio lovni dan ( nedelja) , ta ara se nekom ucinila kao fazan Very Happy , dalje da ne kucam sta se desilo Very Happy Very Happy Very Happy

Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
momoks

momoks


Broj poruka : 191
Datum upisa : 22.04.2010
Godina : 56
Lokacija : Svilajnac

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 9 Icon_minitimeUto Feb 07, 2012 10:15 pm

Po slici bi se reklo kao sto ti i drugi kazu da je sve OK, pored spoljneg tretiranja koje radis nije naodmet, ne moze bas nista da mu skodi da mu das u vodu da pije neki antibiotik. Npr. mozes mu dati neosulfox ima tri antibiotika u jednom, kao ona kafa ide jedna ravna kafena kasicica na dva litra vode ili enrocin kapi one su univerzalne ide ti tri kapi na dva deci vode i obavezno vitamine u vodu zbog stresa izlozenostoi hladnoci, koliko vidim sve je u redu al da se osiguras, Ne moze da steti moze da koristi.
Moj zako sa avatara obicno leti bude zakacen na granu od oraha, ja sam znao da moze da otvori svaku vrstu alke, karabinjera i sl pa sam izmenio razne vrste i zadnji put sam mu vrata oigurao posebnim karabinjerom i provukao sam onu spitalnu jaku alku od privezaka. U neko zlo doba zovu me moji od kuce i kazu mi da mi ptica stoji na grani oraha, dodjem kuci pozovem prijatelja/zako je iz divljine/ on donese meredov posto nam drugo nista pametno nije palo na pamet, prisunjamo se i zamah meredovom....ode prema komsiji, na momenat skupi krila, prodje kroz rupu na ogradi mozda 20x20 i ode prema napustenom placu ali nisko. Ja sam bio ubedjen da je on los letac i utrcimu u taj plac trazeci ga po korovu misleci da je pao. Posto ga nisam nasao dao sam oglas na radiju, nakon desetak dana kada sam ja izgubio svaku nadu javi mi se covek iz drugog kraja grada da je cuo oglas i da je ptica koja mu jede danima tresnje verovatno moj papagaj. Kad sam otisao, moj zako, da ne duzim nisam nikako uspeo da ga uhvaimm,odneo sam kavez i on je nakon dva dana sam usao u njega. Otad ima mali katancic na njemu to nikako ne uspeva da otvori mada se trudi.
Nazad na vrh Ići dole
mime30

mime30


Broj poruka : 445
Datum upisa : 10.04.2010
Lokacija : Srbobran

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 9 Icon_minitimeUto Feb 07, 2012 11:11 pm

Hahaha!Dobre price i sve sa dobrim krajem !
Nazad na vrh Ići dole
predin

predin


Broj poruka : 141
Datum upisa : 07.02.2012
Godina : 49
Lokacija : Aleksandrovac Zupski

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 9 Icon_minitimeUto Feb 07, 2012 11:16 pm

I ja sam mislio da nemoze daleko da odleti u kuci 2 kruga npravi i umori se a tad sam gledao za njim dok se u tacku nije pretvorio bar 2 km sto sam ja video i ko zna de se zaustavio. Sutra cu naci jedan od ova 2 antibiotika a vitamine promotor sam mu odma ukljucio ako znas za neke bolje javi mi i jos nesto ove antibiotikr u veterinarskoj da kupim ili obicnoj apoteci.
Nazad na vrh Ići dole
momoks

momoks


Broj poruka : 191
Datum upisa : 22.04.2010
Godina : 56
Lokacija : Svilajnac

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 9 Icon_minitimeUto Feb 07, 2012 11:28 pm

Antibiotici u veterinarskoj apoteci ako nema neosulfox trazi mu triguard to je isto ima u sebi sulfadimidin,neomicin,
oksitetraciklin, enrocin ili roxacin ima u svakoj vet apoteci. Promotor L su dobri vitamini i mozes i njih da koristis, ja sam koristio jedno vreme sve sto mi padne pod ruku dok mi jedan veterinar nije objasnio da bi bilo pametno da koristim strogo vitamine koji su pripremljeni za papagaje a ne recimo neke koje sam uzimao sa obliznje farme za kokoske ili vitoligam koji je odlican preparat ali za pse i konje. dakle posto imas jednu pticu nije ti problem da uzmes kvalietnije vitamine koji su malo skuplji recimo Omni vit proizvodi Versele laga za opste stanje organizma ili od nekog drugog poznatog proizvodajaca posto su strucnjaci odradili to na vrhunskom nivou imas unutra izbalansirane vitamine i aminokiseline.Od minerala slobodno mu daj grit za golubove.

Nazad na vrh Ići dole
predin

predin


Broj poruka : 141
Datum upisa : 07.02.2012
Godina : 49
Lokacija : Aleksandrovac Zupski

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 9 Icon_minitimeSre Feb 08, 2012 6:15 pm

Prema meni se moj zako ponasa kao prema majci kad mu pipnem kljun on zabaci glavu nazad otvori ljum cucne i malo rasiri krila i zad pocinje da cima kao da trazi hranu.Tako se ponasa samo prema meni.

Jel to normalno
Dokle ce to da traje sad ima 10meseci
I jel postoji neka hrana koju bi mogo da mu dam tad' neka retka kasica ili nesto.
Nazad na vrh Ići dole
ATOS

ATOS


Broj poruka : 200
Datum upisa : 12.02.2011
Godina : 50
Lokacija : tu i tamo

Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 9 Icon_minitimeSre Feb 08, 2012 7:04 pm

nutribird A19 ili A21 prooizvodac verselle laga ili bilo koja hrana za rucno hranjenje velikih africkih papagaja quiko.....

stalno Very Happy



navikavaj na voce ili krupnu semenku ili parcadi dvopeka,suvog hleba
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)   Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus) - Page 9 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Africki sivi papagaj-Zako(Psittacus erithacus)
Nazad na vrh 
Strana 9 od 30Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 19 ... 30  Sledeći
 Similar topics
-
» Mutacije boje Zako (Psittacus erithacus)
» Cockey, CAG, Kongo africki sivi ...
» Sivi africki pevac (serinus leucopygius)
» amazonac ili zako - pomoc
» Bebica zako

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Papagaji :: Veliki papagaji-
Skoči na: