Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Istine o PPFE

Ići dole 
+34
rade
milannish
Ninoslav84
Luckyboy
MILAN
drozd
Džoni
milos0205
pedja cb
ticar
salle55
slavishab
Aleksa
klokkende
nebojsa
Rale
Srdjan
Marjan
mime30
bastard kv
Rea
Bogdanik
KUM
Lale
Gasa NS
grujo
Vasa
Danijel
szigics
Laza
rtomek
vlada nish
dr.nenad86
Sale77-Nis
38 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 12 ... 21  Sledeći
AutorPoruka
KUM

KUM


Broj poruka : 170
Datum upisa : 27.10.2010
Godina : 45
Lokacija : Krusevac

Istine o PPFE - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Istine o PPFE   Istine o PPFE - Page 4 Icon_minitimePon Apr 25, 2011 10:46 pm

HAHAHA! DR bas si zabavan! Vaskrs,prasence, mezence, picence, gosti...
pa nemogu ja uvek momentalno da odgovaram, MNOGO Znam tako da cu odgovoriti vrlo rado ono sto znam!

Ja o legalizaciji vi o drustvima ali ok.

Bogdanik ako nesto tvrdis, treba to i da obrazlozis dobro je sto citas ali procitaj jos nekoliko puta dok to lepo neshvatis. Sve bi bilo kao u bajci kada bi to moglo tako kao sto ti mislis. Ali Zakon je Zakon i moze da se primenjuje samo onako kako pise. Recicu ti samo jednu stvar necu o tome da polemisem clan 88. nema nikakve veze sa ovim popisom i ptice sa ovog popisa nemogu biti predmet clana 88. mozes i da mi neverujes tvoje pravo!

DR KUM nelaze! Nadji gde sam napisao da nikada nisu podnosene prijave!

Naprotiv nasa je duznost i obaveza da prijavljujemo kriminalce, unistivace, ljude koji rade protiv interesa zivotinja i koji rade u suprotnosti sa Zakonom.To je ideja oko koje smo se okupili, pored legalizacije odgoja FE i okupljanja pticara u jednu ovakvu organizaciju! Brojnos clanstva samo pokazuje da su ljudi prepoznali ispravnost ovakvih ideja.
Ovo udruzenje se pokazalo i kao vizionarsko kada je podnelo zahtev za prijem U SOF pre samo godinu dana vasi sefovi su tvrdili da nezele odgajivace FE u svojim redovima i da oni nemaju takve odgajivace!
Sta je sad? Sada kada je legalizacija docekana sada oni to svojakaju kao mi smo ovo mi smo ono ne ne samo mi.....
Ma daj tye ljudi to su postale otrcane fraze u koje vise neveruju ni onih par ljudi koji ih ponavljaju,
kao i ona otrcana fora za 500 din na nesrecu nekih a na srecu clanova oni ce postati legalni za 500din svidjalo se to nekome ili ne, ali to su 500 din uplacenih legalno na zr. Udruzenja sa finansiskim izvestajem.... a ne kao neki "evo ti brate 50e vidi sredi mi za alke" to su stvari koji ce u Srbiji postati proslost!
Nazad na vrh Ići dole
rtomek

rtomek


Broj poruka : 721
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 49
Lokacija : SU-V-SRB

Istine o PPFE - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Istine o PPFE   Istine o PPFE - Page 4 Icon_minitimePon Apr 25, 2011 11:10 pm

Pozdrav

jako mi je drago da ima neko među nama ko zna sve ....i to više nego oni koji pravilnike i zakone sprovode pošto iz mailova koje dobijam od nadležnih ovo što ti KUM-e pišeš nepije vodu ..i da svako ko je prijavio ili će prijaviti bilo koje ptice predviđa se provera navoda iz IZJAVE u kojoj pojedinac izjavjuje poreklo o jedinkama koje je prijavio .....znači gde ih je nabavio i te navode će da kontroliše stručnjaci naučnih i stručnih organizacija pa ukoliko oni procene ili budu imali dokaze da su jedinke uzete iz prirode nelegalnim putem snjima će se postupiti po Zakonu o zaštiti prirode !!!...
što znamo kako funkcioniše .....

pozdrav ..ROBY

Nazad na vrh Ići dole
KUM

KUM


Broj poruka : 170
Datum upisa : 27.10.2010
Godina : 45
Lokacija : Krusevac

Istine o PPFE - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Istine o PPFE   Istine o PPFE - Page 4 Icon_minitimePon Apr 25, 2011 11:17 pm

ROBY nisam rekao da znam SVE vec MNOGO!

Roby ovo je nesto najkorektnije sto sam procitao od pocetka diskusije!
U potpunosti se slazem sa ovim sto je napisao Roby.

Znaci slazemo se da ce veliki broj ptica biti oduzet u skladu sa Zakonom!

Pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
KUM

KUM


Broj poruka : 170
Datum upisa : 27.10.2010
Godina : 45
Lokacija : Krusevac

Istine o PPFE - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Istine o PPFE   Istine o PPFE - Page 4 Icon_minitimePon Apr 25, 2011 11:21 pm

Verujem da ce istu sudbinu doziveti i ptice koje su svercovane i raznim drugim kanalima stizale na ovo trziste odnosno za one za koje nije moguce dokazati poreklo!
Nazad na vrh Ići dole
rtomek

rtomek


Broj poruka : 721
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 49
Lokacija : SU-V-SRB

Istine o PPFE - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Istine o PPFE   Istine o PPFE - Page 4 Icon_minitimePon Apr 25, 2011 11:25 pm

KUM-e dali to onda znači da od onih 5000 što je predalo udruženje PPFE isto mnogo može biti oduzeto pošto postoji mnogo materijala i podataka da su ljudi iz samog vrha udruženja PPFE nezakonito hvatali na stotine zaštićenih vrsta pa neki i bili pod kaznama do skoro zbog krivolova ..šta misliš dali su to dovoljni dokazi da su ptice nezakonito sticane i kao takve mogu biti predmet oduzimanja ....

pitanje mislim da je sasvim korektno na šta me iskreno zanima tvoj odgovor

pozdrav ROBY
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Istine o PPFE - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Istine o PPFE   Istine o PPFE - Page 4 Icon_minitimePon Apr 25, 2011 11:26 pm

KUM ::
HAHAHA! DR bas si zabavan! Vaskrs,prasence, mezence, picence, gosti...
pa nemogu ja uvek momentalno da odgovaram, MNOGO Znam tako da cu odgovoriti vrlo rado ono sto znam!

Ja o legalizaciji vi o drustvima ali ok.

Bogdanik ako nesto tvrdis, treba to i da obrazlozis dobro je sto citas ali procitaj jos nekoliko puta dok to lepo neshvatis. Sve bi bilo kao u bajci kada bi to moglo tako kao sto ti mislis. Ali Zakon je Zakon i moze da se primenjuje samo onako kako pise. Recicu ti samo jednu stvar necu o tome da polemisem clan 88. nema nikakve veze sa ovim popisom i ptice sa ovog popisa nemogu biti predmet clana 88. mozes i da mi neverujes tvoje pravo!

DR KUM nelaze! Nadji gde sam napisao da nikada nisu podnosene prijave!

Naprotiv nasa je duznost i obaveza da prijavljujemo kriminalce, unistivace, ljude koji rade protiv interesa zivotinja i koji rade u suprotnosti sa Zakonom.To je ideja oko koje smo se okupili, pored legalizacije odgoja FE i okupljanja pticara u jednu ovakvu organizaciju! Brojnos clanstva samo pokazuje da su ljudi prepoznali ispravnost ovakvih ideja.
Ovo udruzenje se pokazalo i kao vizionarsko kada je podnelo zahtev za prijem U SOF pre samo godinu dana vasi sefovi su tvrdili da nezele odgajivace FE u svojim redovima i da oni nemaju takve odgajivace!
Sta je sad? Sada kada je legalizacija docekana sada oni to svojakaju kao mi smo ovo mi smo ono ne ne samo mi.....
Ma daj tye ljudi to su postale otrcane fraze u koje vise neveruju ni onih par ljudi koji ih ponavljaju,
kao i ona otrcana fora za 500 din na nesrecu nekih a na srecu clanova oni ce postati legalni za 500din svidjalo se to nekome ili ne, ali to su 500 din uplacenih legalno na zr. Udruzenja sa finansiskim izvestajem.... a ne kao neki "evo ti brate 50e vidi sredi mi za alke" to su stvari koji ce u Srbiji postati proslost!


Evo Kume da ti odgovorim........... Odma, bez velikog brata. i da ti se zahvalim na komplimentu i jos jednom te pozivam da vidimo tvoje ptice....Cool

Na forumu vasi predstavnici iz vrha po skrivanim nikovima pisu pa i gosn mica koji je imao hrabrsti da napise da se iz udruzenja ne salju prijave, DEMATOVALI SMO VAS ZA TU NEISTINU. Eno gore dokaza. Ako kazte da ste kompaktno udruzenja , kad jedan zvanicnik ili dr faune evrope to kaze morate ga podrzati, a kako sad odjednom , slali ste prijave????

Dalje...
Puna su vam usta bila toga da SOF nije deo COM-a, vi radite po principu app ( ako prodje prodje) ali tako ne moze. Skoro na svetskom prvenstvu general Slobodan Kulic koji predvodi armiju od vise hiljada odgajivaca sa zastavom Srbije i delegat Srbije slikao sa predsednikom i rukovodstvom COM-a, vi zanemeli, i odjednom ne potencirate to,toga se svi secamo. A navodili ste neke detalje kako Srbija nije deo toga. Opet ste lagali. Evo dokaza.
General Kulic kao delegat SOF-a koji predstavlja Srbiju u svetu.
Istine o PPFE - Page 4 16722116034167734838010

General Kulic sa predsednikom COM-a a koliko me pamcenje sluzi ovo je zastava Republike Srbije, svidelo se to vama ili ne.
Istine o PPFE - Page 4 18168016034757401445710

Dalje kazete da ste skup odgajivaca, da volite ptice itd itd..... Ja posecujem veci broj izlozbi u zemlji, pa recite mi jedno ime i prezime a clan je vaseg udruzenja da je ucestvovalo na nekoj izlozbi u poslenje vreme??? da ga cujemo???

Dalje.... Kazes da ste duzni da prijavljujete one krivolovce koji hvataju ptice, i vrsili genocid nad pticama?? tu sam vas cekao.........
Ako vam, to i stoji u statutu zasto disciplinka komisija nije podnela krivicne prijave protiv vasih celnika??? Svi znamo sta su radili, mnogobrojni klipvi svedoce o tome, ??? Ima slika gde se to vidi, ima presuda raznih sudova gde su vasi funksioneri kaznjavani zbog krivolova i unistavanja faune republike Srbije??? I takvi vode to drustvo...... Alal vera za pravdu onda........

Dalje ti Kume kazes da se SOF odrekao odgajivaca ovih plemenitih ptica. Tu laz ste plasirali vi i vas delegat koji je bio na skupstini SOF-a. Tada je bio miran kao bubica ( mada znojio se malo i crveneo zbog napete situacije, jer mu je odgovoreno na svaku neistinu, ja sedeo na pola metra od njega, za svaki slucaj da pruzim pomoc coveku ako zatreba), i slusao je, zastupao vase neargumentovane stavove i citav SOF mu se smejao kad je rekao , citiram: "da iza vas PPFE stoji ORNITOLOSKI INSTITUT U zemlji Srbiji" pedeset ljudi mu se smejalo, na licu mesta smo zvali ornitologe da proverimo tu dezinformaciju i neistinu, i naravno doticni nije govorio istinu, otkriven je u startu.

Dalje...Vama se nije svidjala odluka skupstine SOF-a pa ste sa delegatom plasirali razne lazi, o tome da SOF ne zeli te clanove... I ta vasa neistina pada u vodu odma.... Pogledajte nase adresare od ranijih godina, tad kad vas nigde nije bilo gospodo,a o pticama faune Evrope i legalnom odgoju sada nesto pricate, pa pogledajte malo u onim rubrikama u adresarima SOF-a, kojih je sve odgajivaca bilo i sta sve tamo pise, tako da sto se toga tice, i to ste slagali narod.

Dalje sto se zakona tice ne brinite , imamo mi pravnike oni tumace sve, jer ljudi uculi skolu za to. Vi ste sada legalni, i nemojte da trosite energiju na nas, i pored popunjavanja formulara i praznika uz ice , pice, ligdnje, jagnje , dagnje, ja danas dosao sa trodnevnog tuluma jos nsiam spavao ali.... imamo mi energije da s'vama caskamo.
Ovo je demokratski forum, svi koji su pricali istinu su banovani s tog vaseg foruma koji je tada propagirao hvatanja ptica, a ciji je vlasnik javno zvao na krivolov staroj planini uz jagnje i ostale specijalitete, eto i to se sacuvalo iz starih dobrih vremena sa tog foruma koji je "pobrisao sve to" i odjednom sve legalno, pa nije gospodo........... Ne moze to tako, sve sto se jednom napsie ostaje......

Dalje... Ma dosta je, vazno da su ove vase neistine razbijene do detalja sa dokazima, pa da vidimo sta cete dalje izmisliti. Da se jos malo smejemo vasim neproverenim informacijama i neistinama.
I sam ne volim opsirne tekstove, pa eto necu ni ja opsirno pisati. Za pocetak je dosta. A od sutra pocinjemo s drugim aktivnostima.


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
KUM

KUM


Broj poruka : 170
Datum upisa : 27.10.2010
Godina : 45
Lokacija : Krusevac

Istine o PPFE - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Istine o PPFE   Istine o PPFE - Page 4 Icon_minitimePon Apr 25, 2011 11:27 pm

Za svaku pticu Roby za koju se DOKAZE!
Nema veze cija je ona Zakon je isti za sve!
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Istine o PPFE - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Istine o PPFE   Istine o PPFE - Page 4 Icon_minitimePon Apr 25, 2011 11:32 pm

KUM ::
Za svaku pticu Roby za koju se DOKAZE!
Nema veze cija je ona Zakon je isti za sve!

To Miki to mi se svidja, sto priznajes.........

Odoh da brojim ptice sa onih snimaka koje sma dobio iz mreze i turske kapane da vim koji je to broj do koga ste dosli, ostalo ste naravno izlegli, svaka cast.... Skidam kapu.

P.s cekam odgovore na ona pitanja Miki....... ima ih podosta u mom tekstu.

Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
KUM

KUM


Broj poruka : 170
Datum upisa : 27.10.2010
Godina : 45
Lokacija : Krusevac

Istine o PPFE - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Istine o PPFE   Istine o PPFE - Page 4 Icon_minitimePon Apr 25, 2011 11:46 pm

DR sve to sto ti pricas to su Prazne price! Napisi nesto krace argumentovano kao Roby vidi se da je covek upoznat sa materijom.

Sto se tice SOFa vise nikoga nije ni briga za taj savez jer on fakticki NEPOSTOJI! Da je bio toliko dobar i da je radio u interesu pticara nebi ovoliki broj clanova a u poslednje vreme i jedan broj bivsih udruzenja kolektivno pristupao kod ovih"kriminalaca"!
Zasto? Pa verovatno zato DR sto su im cipele otupele ucestvujuci na izlozbama po celoj Evropi gostujuci na izlozbe COM-a... NE shvatili su da ih neko obmanjuje i da prica price, takav je nas narod nevoli da ga lazu i to jos neki "balavci" kako kazu!

Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Istine o PPFE - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Istine o PPFE   Istine o PPFE - Page 4 Icon_minitimePon Apr 25, 2011 11:50 pm

KUM ::
DR sve to sto ti pricas to su Prazne price! Napisi nesto krace argumentovano kao Roby vidi se da je covek upoznat sa materijom.

Sto se tice SOFa vise nikoga nije ni briga za taj savez jer on fakticki NEPOSTOJI! Da je bio toliko dobar i da je radio u interesu pticara nebi ovoliki broj clanova a u poslednje vreme i jedan broj bivsih udruzenja kolektivno pristupao kod ovih"kriminalaca"!
Zasto? Pa verovatno zato DR sto su im cipele otupele ucestvujuci na izlozbama po celoj Evropi gostujuci na izlozbe COM-a... NE shvatili su da ih neko obmanjuje i da prica price, takav je nas narod nevoli da ga lazu i to jos neki "balavci" kako kazu!

Pozdrav!


Xaxxaxa, jel to Veliki Baja kaze....

Ti covece , izgleda preterao sa tim prasicima. Holesterol........... Pazi se moj ti je savet, jer ne mogu a da ne reagujem kad vidim coveka sa simptomima...

SOF ne postoji, ajde bree...................
Sad si mnogo nizi nego sto sma mislio..... Ako sve to radis samoz a jednu plaketu....Mnogo si pao............. Necu se upustati u neke ozbiljne teme s tobom, a mislio sma da si drugaciji od njih..... Ozbiljno mogu samo u temi o ptiucarenju, cekam te tamo. Ovo mi je ispod nivoa, casi i titule da razglabam s tobom......

Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Istine o PPFE - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Istine o PPFE   Istine o PPFE - Page 4 Icon_minitimePon Apr 25, 2011 11:55 pm

KUM ::
DR sve to sto ti pricas to su Prazne price! Napisi nesto krace argumentovano kao Roby vidi se da je covek upoznat sa materijom.

Sto se tice SOFa vise nikoga nije ni briga za taj savez jer on fakticki NEPOSTOJI! Da je bio toliko dobar i da je radio u interesu pticara nebi ovoliki broj clanova a u poslednje vreme i jedan broj bivsih udruzenja kolektivno pristupao kod ovih"kriminalaca"!
Zasto? Pa verovatno zato DR sto su im cipele otupele ucestvujuci na izlozbama po celoj Evropi gostujuci na izlozbe COM-a... NE shvatili su da ih neko obmanjuje i da prica price, takav je nas narod nevoli da ga lazu i to jos neki "balavci" kako kazu!

Pozdrav!


Samo za Kuma s plaketom i vekikog Brata...........
http://www.avikultura.com/t962-gostovanje-slobodana-kulia-na-rts-u

To nije istina, to ne postoji, to se ne desava...... XAXxaxaxa...... E moj Kume........


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
KUM

KUM


Broj poruka : 170
Datum upisa : 27.10.2010
Godina : 45
Lokacija : Krusevac

Istine o PPFE - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Istine o PPFE   Istine o PPFE - Page 4 Icon_minitimeUto Apr 26, 2011 12:07 am

Politika 08.04.2011.

Istine o PPFE - Page 4 Politika08032011
Nazad na vrh Ići dole
KUM

KUM


Broj poruka : 170
Datum upisa : 27.10.2010
Godina : 45
Lokacija : Krusevac

Istine o PPFE - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Istine o PPFE   Istine o PPFE - Page 4 Icon_minitimeUto Apr 26, 2011 12:09 am

Istine o PPFE - Page 4 Politika08032011
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Istine o PPFE - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Istine o PPFE   Istine o PPFE - Page 4 Icon_minitimeUto Apr 26, 2011 12:09 am

KUM ::
Politika 08.04.2011.

Istine o PPFE - Page 4 Politika08032011


Pa ???? 666 clanka ima napisemo ne samo za politiku nego za sta god buce trebalo...

A o prelasku celih udruzenja clanova i ostalim snovima, znas kako kazu " balavci" zeleli bi vi ili ajd ne smaraj..... Cool


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
rtomek

rtomek


Broj poruka : 721
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 49
Lokacija : SU-V-SRB

Istine o PPFE - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Istine o PPFE   Istine o PPFE - Page 4 Icon_minitimeUto Apr 26, 2011 12:21 am

KUM-e ko i šta je upoznat o tome bi mogli danima da diskutujemo , ja sam dane i noći pregovarao sa vašim sadašnjim predsednikom za koda onda možda niste ni čuli, tako da netreba ništa da mi pričaš ni o njemu ni o njegovim "PTIČARSKIM " kvalitetima , čovek ima divnu maštu pa kad još oko sebe skupi one kojima može da priča sve te bajke to je onda prava predstava ..a to što je Neša napisao je do slova tačno ....
ja ti preporučujem da na vašem forumu potražiš sve moje postove i ako imaš vremena pročitaj ..pa posle mi reci zbog čega su me banovali ....
brda neistina koje su napisana za SOF-a za koga sam oduvek tvrdio da je bilo propusta u njegovom radu ( kao i u svakoj organizaciji ili društvu ..ima propusta ) ali organizacija koja radi preko pet decenija da nija radila dobro ona nebi opstala . Nažalost oni koji pišu neke postove o Sofu pretežno nemaju pojma ni šta se i kako radi niti imaju bilo kakve podatke informacije o aktivnostima , dali imate podatke o radu istih saveza u okruženju ...pa da recimo uporedite .....iznenadili bi ste da i pored ogromnih problema koje su zadesile našu državu ova organizacija je uspela da održi neki zavidan nivo što je svakako za respekt a ne neke bajke koje izmišlja i plasiraju neki koji su u ptičarstvu zbog kinte a ne zbog perja..o tome bi ti isto mogao mnogo da pišem pa čak i da ti prosledim gomilu pisanog materijala ....

Kume ja ptičarim od svoje 10 -te godine još u 80 -tim godinama sam bežao iz škole da bi išao da hranim ptice po izložbama pa i izlagao od kraja osamdesetih ..tako da veruj mi da imam dovoljno podataka o mnogima i o mnogim stvarima ..

pozdrav ROBY
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Istine o PPFE - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Istine o PPFE   Istine o PPFE - Page 4 Icon_minitimeUto Apr 26, 2011 12:32 am

Xaxaxxa, ma Roby, kad smo mi pisali o legalizaciji i kad smo pticarili ti takvi nigde nisu bili.

Inace ja znam zasto si banovan, zato sto si pisao istinu i sto se nisi poverovao bajkama, jer si odrastao covek.... JA sma medju prvima banovan, jer nsiam prihvatio funckiju u tom "udruzenju" ......

A sve sto je napisano je istina i to ih pogadja..... ali sta ces kad ljudi zive u snovima i kinta je bitan faktor a ne ptice i ljubav prema ovom hobiju....
Nema ih u pticarskim temamam jer su jako tanki i iza ovoga se skrivaju, polozio ja psihologiju s avisokom ocenom, ap bar to mogu da provalim, a;i zato..... l zato rekla-kazala i bajke im lepo idu....
Ajde Kume po 94-ti put, dodji u pticarske teme da cujemo koju mudru rijec da nas naucite nesto svojim iskustvom i znjanjem........ Laughing !!!!!



Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Lale

Lale


Broj poruka : 35
Datum upisa : 01.12.2010

Istine o PPFE - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Istine o PPFE   Istine o PPFE - Page 4 Icon_minitimeUto Apr 26, 2011 10:38 am

Prvenstveno da pozdravim clanove SOF-a!!


Vidi se da sam puno sta propustio ali nazalost na ove sve postove covek nemoze da ostane ravnodusan.

Sto se tice banovanja na forumu doticnom udruzenju sve je jasno i poznato na tom forumu moze da se pise samo ono sto debelom tati odgovara i ide u prilog puno clanova je banovano samo iz razloga sto nisu zeleli da budu clanovi takozvanog kvazi udruzenja kao i pojedini koji su upozoravali celnike tog istog udruzenja da ponasanje i nelegalna dela koja sprovode nepiju vodu.

Ja sam banovan na dozivotno zbog toga sto nisam hteo da za doticnog udruzenje prisliskujem telefonske razgovore doticne Tadicke i prijavljujem pticare sirom Srbije to mi je licno trazio M Mladenovic.

Rea je banovana na dozivnotno samo zbog toga jer nije podrzavala miniranje izlozbi i berzi gde je stvar eskalirala pred samo odrzavanje berze u Sremskoj Mitrovici gde je samo koji dan ranije upozorila Mitrovcane na plan doticnog udruzenja.

Drugi clanovi barem jedna vecina je dibila ban samo zbog toga sto su clanovi ovog foruma kao i clanovi SOF-a.
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Istine o PPFE - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Istine o PPFE   Istine o PPFE - Page 4 Icon_minitimeUto Apr 26, 2011 12:51 pm

Lale ::
Prvenstveno da pozdravim clanove SOF-a!!


Vidi se da sam puno sta propustio ali nazalost na ove sve postove covek nemoze da ostane ravnodusan.

Sto se tice banovanja na forumu doticnom udruzenju sve je jasno i poznato na tom forumu moze da se pise samo ono sto debelom tati odgovara i ide u prilog puno clanova je banovano samo iz razloga sto nisu zeleli da budu clanovi takozvanog kvazi udruzenja kao i pojedini koji su upozoravali celnike tog istog udruzenja da ponasanje i nelegalna dela koja sprovode nepiju vodu.

Ja sam banovan na dozivotno zbog toga sto nisam hteo da za doticnog udruzenje prisliskujem telefonske razgovore doticne Tadicke i prijavljujem pticare sirom Srbije to mi je licno trazio M Mladenovic.

Rea je banovana na dozivnotno samo zbog toga jer nije podrzavala miniranje izlozbi i berzi gde je stvar eskalirala pred samo odrzavanje berze u Sremskoj Mitrovici gde je samo koji dan ranije upozorila Mitrovcane na plan doticnog udruzenja.

Drugi clanovi barem jedna vecina je dibila ban samo zbog toga sto su clanovi ovog foruma kao i clanovi SOF-a.


Oxo, lale ovo su dragoceni podaci...

Znaci tata te vrbovao da plasisi ljude po Srbiji, a taj tata se prestavlja kao pticar. JAdno i bedno.... Ima ovde elemenata raznih krivicnih dela....

Pokusali su oni moj lale da miniraju izlozbe jer to nisu pticari vec profiteri. Ali nije im uspelo, inspekcije su dolazile po prijavama udruzenja PPFE ali uvek su konstantovalo isp[ravno stanje, nekoliko puta sam se i ja zadesio tu, pricao s ainspekcijama, pokazivao im nasu plavu knjigu, standard za ocenjivanje, trazili neke latinske nazive i lepo caskali s ainspektorima. Oni su tada bili dobro upoznati ko je ko i sta je sta, prisutni su na doticnom forumu i imaju sacuvane nekek detalje, sto me posebno raduje, znaju ona lepa stara vremena tog foruma, kad se pisalo samo, ali samo o krivolovu i unistavanju faune zemlje Srbije.
Kad su videli da ne mogu minirati ni jednu izlozbu vise, jer je SOF jaka institucija sa 5o godina tradicije, oni su iz ocaja samo prijavljivali i prijavljivali i prijavljivali, a sta drugo mogu , profiteri, nista..........

Evo i zvanicnih saopstenja SOF-a i naseg generala Kulica koji je do sada prisustvovao i branio boje Srbije na Svetskom prsvenstvu i to 8 puta, sudio 5 puta. Takav staz retko ko ima... To je pravi general kojiu predvodi armiju postenih i normalnih odgajivaca, kojima je prvenstveno hobi na prvom mestu. www.sof.rs

P.s gledajte generala danas od 17 i 20 na televiziji rts 1

Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Istine o PPFE - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Istine o PPFE   Istine o PPFE - Page 4 Icon_minitimeUto Apr 26, 2011 10:35 pm

General Kulic objasnio.......... cheers
Nazad na vrh Ići dole
Rea

Rea


Broj poruka : 760
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 50
Lokacija : Indjija

Istine o PPFE - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Istine o PPFE   Istine o PPFE - Page 4 Icon_minitimeSre Apr 27, 2011 12:01 am

Opa a Djurdjoo
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Istine o PPFE - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Istine o PPFE   Istine o PPFE - Page 4 Icon_minitimeČet Apr 28, 2011 12:36 am

KUM ::
Gospodo ko nije podneo zahtev za izdavanje dozvole po clanu 131. Zakona o zastiti prirode, nece moci da cuva zivotinje koje sad prijavljuje to kaze slovo zakona a ne tamo neko...

Umesto sto vodite politiku ko je sta radio bolje objasni ljudima zasto nisi odradio posao!

Zivotinje ce biti oduzimane posle popisa to nekazem ja vec Zakon, nemoze onaj ko neposeduje dozvolu da poseduje te zivotinje to kaze Zakon.


Vreme ce pokazati ko obmanjuje ljude! Ali svi imaju pravo da znaju svoja prava i da su uskraceni za nesto zbog nemara drugih!

Pozdrav za sve pticare koji rade po Zakonu!


Kume evo ga jedan tvoj citat, gde se vidi namera da iznosis neistine, tumaceci zakjon kako tebi i velikom bratu odgovara....

A evo jednog citata, gde se jasno vidi da legalizacija traje do 01.06.2011 i da ko podnese zahtev za uzgoj dobice na osnovu tog istog zakona posle prijave ptica i provere, tako da se jasno vidi tvoja zla namera...

Evo citata koji dokazuje da si govorio neistinu, zamolio bi te da lazi i poluproverene informacije plasiras na nekom drugom mestu, ovde si vise dosadan i provaljen...

20.Pošto je ovo,verovatno, samo prvi korak ka legalizaciji odgoja ptica i dobijanju dozvole za uzgoj, kada početi sa predajom Zahteva za uzgoj? Da li sačekati završetak ovog procesa i dobijanje nekog dokumenta o tome ili početi sa predajom Zahteva sa potvdom koju bi dobili prilikom prijave jata?
Uzgajivači su već bili u obavezi da prijave uzgoj vrsta sa Priloga I, II , VII i VIII (od. 08.decembra 2009. godine, kad je stupio na snagu Pravilnik o prekograničnom prometu i trgovini zaštićenim vrstama). Formular je na internet prezentaciji www.ekoplan.gov.rs/cites u delu “Uzgoj”, i zahtev je moguće podneti i pre 01.juna 2011. godine. Podnošenje zvaničnog zahteva za dozvolu za uzgoj, može se smatrati dovoljnom za upis jedinki navedenih u zahtevu u evidenciju.



Srdacan pozdrav svim nasim prijateljima i pravim podgajivacima ptica......... cheers
Nazad na vrh Ići dole
Rea

Rea


Broj poruka : 760
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 50
Lokacija : Indjija

Istine o PPFE - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Istine o PPFE   Istine o PPFE - Page 4 Icon_minitimePet Apr 29, 2011 9:57 am

Clanovi tog doticnog foruma necu da mu spominjem ime kao ni imena clanova , posto mi je izpod svake casti ljudskosti i pticarstva . Osobe koji su clanovi foruma kao i fb prijatelji doticnih i sada postavljaju oglase gde nude mreze , kapane , i kojekve zamke za hvatanje ptica u prirodi .. zalosno i bedno ! Pa molim sve one koji su novi i ne upoznati sa svetom pticarstva da dobro pripaze i ne nasedaju na takve oglase kao i price celnika tog udruzenja. Hvatanje ptica je prrotiv zakonita radnja
Oni koji su vodje udruzenja treba da vode racuna o ponasanju kao i delima svojih kolega i clanova .
Sto se u doticnom udruzenju pokazalo prevarom , lazi i nezakonitim radnjama .
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Istine o PPFE - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Istine o PPFE   Istine o PPFE - Page 4 Icon_minitimePet Apr 29, 2011 10:10 am

Stigao mi je na mejl jedan tekst nasih dusebriznika u ocajnickom pokusaju da plasiraju sto veci broj lazi, zarad nekog njihovog zadovoljenja sujete.
Posto ljudsku psihologiju poznajem odlicno iz ovoga vidim da su ovo poslednji trzaji iz ocaja, lecenje kompleksa nize vredniosti, pokusaj malih da se prestave velikim i ocajnicki pokusaj da se sto vecim brojem lazi zadovolji sujeta, zloba i zavist...
Malo udruzenja ppfe, se meri sa SOF-om , SMESNO..........
SOF - SRPSKA ORNITOLOSKA FEDERACIJA ima u svom clanstvu 50 takvih drustava kao ovo sto se predtsvlja kao savez i obnanjuje ljude.
MNOGO JE KUME........

Evo malo novoizmisljotina i lazi, pa citajte uz kaficu, smejte se malo, smeh leci... Kao i sve do sada plasirane lazi smo razotkrili, i dokazali suprotno i pokazali javnosti da lazu i mazu i iznose neproverene informacije, oni iz ocaja, zavisti i panike smisljaju nove, ali na sve to smo spremni , istina uvek ispliva i pobedi nepravdu, uvek........

Uzimajući u obzir činjenicu da Srpska ornitološka federacija nija u zakonskom roku izvršila preregistraciju SAVEZA možemo slobodno da zaključimo da ova organizacija više ne postoji. Od 22.04.2011. godine isti nemaju ŽR, pečat, mogućnost odluka i učestvovanja u projektima i akcijama u Republici Srbiji.
Da situacija bude još gora od strane monopolističkog lobija ovog saveza prevarena su sva društva njihove članice u Srbiji jer im je uskraćemo pravo da učestvuju u donošenju NOVOG STATUTA, izboru predstavnika i organa saveza. Neko je iz Srpske ornitološke federacije napravio novi statut mimo zakona o udruženjima, izabrao ovlašćenog zastupnika i pokušao da izvrši prijavu saveza i na taj način isključio sva društva iz Srbije iz ovog procesa. Savez je bio dužan da nacrt novog statuta dostavi svim društvima svojim članicama na uvid kako bi ista mogla da reaguju i izmene članove statuta koji im ne odgovaraju, nakon toga SAVEZ je morao na SKUPŠTINI, uz ućešće delegata svih društva u Srbiji koji prenose stavove svojih članova, da usvoji novi statut, da se od strane delegata društva iz Srbije izabere OVLAŠĆENI ZASTUPNIK saveza i da isti prosledi Agenciji za privredne registre prijavu za preregistraciju uz ostalu potrebnu dokumentaciju koju su morala da verifikuju sva društva članice SAVEZA.
U toku 2010 godine održana je samo jedna skupština na kojoj ovaj deo posla nije odradjen, od te skupštine pa do danas niko iz SAVEZA nije obavestio i upoznao svoje članice sa njihovim pravima i obavezama čak šta više bez njihovog znanja i odobrenja nihovih članova i organa SAVEZ je u njihovo ime poslao statut koji nije verifikovan i na taj način im onemogućio da aktivno u skladu sa zakonom učestvuju u procesu preregistracije. Mnoga društva u Srbiji su se pobunila zbog toga tako da je neko iz saveza odlučio da SKUPŠTINA (osnivačka skupština novog saveza) bude u Subotici sa namerom i ciljem da se što manji broj predstavnika odnosno delegata pojavi na skupštini i odlučuje. Medjutim, društvo iz SUBOTICE je uvidelo mnoge nelogičnosti i neispravnosti te je čak od strane organa ovog društva i disciplinske komisije iz istog isključen ROBERT TOMEK što će biti verifikovano na skupštini nakon izlaganja njegove žalbe. Nakon ovih dešavanja uzimajući u obzir činjenicu da je subotičko društvo najače u Srbiji po pitanju članstva te da im isti nisu ukazali poverenje, mimo statuta i svih pravila saveza promenjena je lokacija održavanja skupštine koja će sada biti održana u Beogradu uz naznaku da na istoj pravo glasa imaju samo delegati iz udruženja koja su izvršila preregistraciju. I ovom prilikom niko od predstavnika društava nije dobio nacrt novog statuta i ostalu dokumentaciju koja treba da se usvoji na skupštini SAVEZA i sa kojom bi mogao da upozna svoje članove čije stavove treba da zastupa na toj skupštini. Sve ovo govori da se u SAVEZU vodi borba za očuvanje monopolističkog lobija na štetu svih društva i odgajivača i Srbiji.
Cilj je izmendju ostalog da se ugase i unište sva manja udruženja u Srbiji i da se mimo njihove volje pripoje novoformiranim sekcijama u SAVEZU te da se na taj način stvori jedno jako udruženje gradjana (poput nas Smile ) u Srbiji.

U prilogu dostavljam dva dokumenta koja potvrdjuju navode.
Srpska ornitološka federacija je pokušala prijavu kao udruženje gradjana na isti način kao i udruženje PPFE.

Istine o PPFE - Page 4 Ppfe145
Istine o PPFE - Page 4 Ppfe14


Iskreno se nadam da će društva u Srbiji uspeti da se izbore za svoja demokratska prava i da će sprečiti manipulacije koje štete svim odgajivačima u Srbiji.

Sa poštovanjem i iskrenom podrškom predsednik udr............


Evo da citaju ljudi da imaju zanimaciju, kako neko ko je veliki, ko misli da je legalan, i najjaci u svetu. legalniji cak i od EU i od COM-a, napada male i one koji nepostoje, smesno...... XAXAXAXAX, napadati nesto sto ne postoji, slab pokusaj ubedjivanja i iznosenja neistine, ali panika i zavist su cudo, ljudska psihologija je to dosta dobro proucila. Zdrav razum ovo ne moze da smisli, a ni deca u ovo ne mogu da poveruju..........

Pozdrav svim pravim i postenim pticarima cheers
Nazad na vrh Ići dole
Rea

Rea


Broj poruka : 760
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 50
Lokacija : Indjija

Istine o PPFE - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Istine o PPFE   Istine o PPFE - Page 4 Icon_minitimePet Apr 29, 2011 10:28 am

Nadam se samo da ce u skorije vreme se i nase sudstvo probuditi i znati kako da sudi i donosi presude za ovakva krivicna dela Jer nazalost samo jos kod nas mozete osnovati pticarsko udruzenje iako protiv celnika istog postoje dokazi ili se vodi sudski proces . Istina je spora ali dostizna!!
Doticne su napravili udruzenje rasporedili po mestima gde ima zanesenjaka svoje predstavnike ali sav novac skuplja kod debelog tate pa tako da ni predstavnici nemaju uvid .
Nazad na vrh Ići dole
KUM

KUM


Broj poruka : 170
Datum upisa : 27.10.2010
Godina : 45
Lokacija : Krusevac

Istine o PPFE - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Istine o PPFE   Istine o PPFE - Page 4 Icon_minitimePet Apr 29, 2011 11:06 am

Znaci SOF nepostoji!!!

Opet si lagao DR!!!

Po ovom dokumentu se vidi da SOF nije mogao da se registruje ni kao obicno udruzenje a tek kao savez No

Ti DR verovatno tvrdis da ni ovo nije tacno i da su to ovi iz AGENCIJE ZA PRIVREDNE REGISTRE namerno ovo izmislili jer mozda oni iz onog udruzenja imaju i tamo coveka?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Istine o PPFE - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Istine o PPFE   Istine o PPFE - Page 4 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Istine o PPFE
Nazad na vrh 
Strana 4 od 21Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 12 ... 21  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Razno :: Zabava-
Skoči na: