Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Gould amadine (Choloebia gouldiae)

Ići dole 
+77
coja
scepo22
ivankv
danee9877
ervinio
Nepa
n.ekv
ivica1
daniel87
Miro NZ
zeres
iljo
Pash031
Pepikg
tecasi
lepotica cana
iki
sgrubi
kasper
makimk
Ivan/Rex
rado7rado
Aleksandar Djuric
žako
Exotic
karlo28
grozing
vladogouldovi
ATOS
VlatkoSK
goran74
Matija95
skorkovic
rade
Marjan
igorsand
dule33
Milence
Gordanna
jecham
Miks
Iwan97
ivan79
milan istra
VeljaVa
jakupovic
koss
Banjalucanin
Tarantula6
jevca5
skembi69
farmacy
acca
milun
LOGOPED
zucko
Laza
Rea
cobras
dejanns
Srdjan
nikola nis
papayajamaica
santini
fuz80
srdjan vr
vecos
Vasa
bacobobi
SrdjanKG
Sale77-Nis
Vladoal
Danijel
salle55
Luckyboy
malinois
rtomek
81 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17, 18  Sledeći
AutorPoruka
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 15 Icon_minitimeUto Avg 06, 2013 7:58 pm

karlo28 ::
mužjak gulda mi ima proljev sad dal je to od vručine ili je od jajčane hrane pošto ju dobijaju ujutro i predvečer zbog toga što hrane brojno potomstvo.Šta da mu dam ili nedam pošto hrane mlade?
Probiotike.
Nazad na vrh Ići dole
vladogouldovi

vladogouldovi


Broj poruka : 282
Datum upisa : 22.01.2012
Godina : 36
Lokacija : cepin

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 15 Icon_minitimeUto Avg 06, 2013 8:08 pm

Apivet kupi u veterinarskoj i daj mu sedam dana za redom,a poslje toga vitamine
Nazad na vrh Ići dole
vladogouldovi

vladogouldovi


Broj poruka : 282
Datum upisa : 22.01.2012
Godina : 36
Lokacija : cepin

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 15 Icon_minitimePet Avg 09, 2013 11:41 pm

[url=[You must be registered and logged in to see this image.]][You must be registered and logged in to see this image.][/url]
Nazad na vrh Ići dole
vladogouldovi

vladogouldovi


Broj poruka : 282
Datum upisa : 22.01.2012
Godina : 36
Lokacija : cepin

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 15 Icon_minitimePet Avg 09, 2013 11:44 pm

[url=[You must be registered and logged in to see this image.]][You must be registered and logged in to see this image.][/url]
Nazad na vrh Ići dole
Pash031

Pash031


Broj poruka : 58
Datum upisa : 17.01.2012
Godina : 58
Lokacija : Čepin/Hrvatska

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 15 Icon_minitimeUto Avg 27, 2013 12:26 pm

U zajedničkoj volijeri (3x3x2.50) već duže vremena imam oko 10-tak vrsta egzota, koje su se nekako uspjele međusobno rasporedit po volijeri, tako da jedne druge ne smetaju pretjerano...Ali prije par dana mi se pojavio problem s guldovima...U volijeri su 2 para, od toga jedan par ima mlade, pred izlijetanje...I sad, obadvje ženke su počele kašljati i teško disati...Inače su super aktivne, normalno jedu, piju, lete, ne stavljaju glavu pod krilo, dobro su raspoložene, ali kašlju, kao da im nešto smeta pri disanju...Netko mi je rekao da imaju grinje i da im stavim FRONTLINE za pse, jednu kap iza vrata na kožu...To sam i napravio, jučer, ali za sada ne vidim neki rezultat...Napominjem da imam 10-tak vrsta egzota ( ringeli, maske, leptiri, špicevi, galebići, ogličaste zebe, i slično...) i kod nijedne druge vrste se to nije pojavilo, a ni kod mužjaka guldova... Ako netko ima sličnih iskustava, ili zna o čemu se tu radi....svaka pomoć je dobrodošla...
Nazad na vrh Ići dole
Matija95

Matija95


Broj poruka : 643
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Indjija

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 15 Icon_minitimeUto Avg 27, 2013 3:28 pm

Frontline deluje tek posle 48 sati tako mi je veterinar rekao.
Nazad na vrh Ići dole
Pash031

Pash031


Broj poruka : 58
Datum upisa : 17.01.2012
Godina : 58
Lokacija : Čepin/Hrvatska

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 15 Icon_minitimeUto Avg 27, 2013 8:09 pm

Hvala Matija95
Nazad na vrh Ići dole
lepotica cana

lepotica cana


Broj poruka : 134
Datum upisa : 30.03.2011
Godina : 55
Lokacija : Leskovac

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 15 Icon_minitimePet Avg 30, 2013 5:54 pm

Imam muzijaka a sledece nedelje mi stize zenka gulda te me interesuje optimalna velicina kaveza za par,trenutno muzijak zivi u kavezu na sredenju tacnu
Nazad na vrh Ići dole
Matija95

Matija95


Broj poruka : 643
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Indjija

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 15 Icon_minitimePet Avg 30, 2013 6:01 pm

50x50x35 sxvxd to su mere moih kaveza u kojim ih uzgajam...
Nazad na vrh Ići dole
lepotica cana

lepotica cana


Broj poruka : 134
Datum upisa : 30.03.2011
Godina : 55
Lokacija : Leskovac

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 15 Icon_minitimePet Avg 30, 2013 6:02 pm

hvala matija Very Happy 
Nazad na vrh Ići dole
Exotic

Exotic


Broj poruka : 41
Datum upisa : 27.01.2011
Lokacija : Kovačica

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 15 Icon_minitimePet Sep 06, 2013 11:03 am

Molim za hitnu pomoć.
Imam problema sa mladim guldovima, izleteli su iz gnezda pre dvadesetak dana i od tada svakih 4-5 dana ugine po jedan Crying or Very sad Šta bi mogao da bude uzrok za uginuće? Jeste da su ih roditelji kratko hranili, možda desetak dana od kako su izleteli i prvi od njih mislim da je uginuo baš zbog toga što ga nisu nahranili, ali ovi ostali su već znali da jedu a ipak su uginuli. Još da napomenem da je ovaj što je danas uginuo imao zasušen izmet "pozadi".
Unapred se zahvaljujem na odgovorima.
Nazad na vrh Ići dole
Pash031

Pash031


Broj poruka : 58
Datum upisa : 17.01.2012
Godina : 58
Lokacija : Čepin/Hrvatska

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 15 Icon_minitimePon Sep 09, 2013 1:13 pm

Po mom iskustvu, gould amadina nije uopće ptica laka za uzgoj, kako neki pišu...Kod mene je čest slučaj upravo to što si ti opisao i jedino uz puno sreće uspijem othraniti nekoliko mladih. Ja svoje gouldove imam u zajedničkoj volijeri, skupa sa još 10-tak vrsta egzota...Imam isti problem, odrasli gouldovi prerano prestaju hraniti mlade koji su izletjeli...Tu su mi se najbolje pokazali, vjerovali ili ne špicevi...Iako su u volijeri i japanski galebići, oni uopće ne pokazuju želju da dohranu mladih gouldova, ali zato špic amadina mužjak jedini othrani mlade gouldove, dok ne nauče samostalno jesti...Nekad ne uspije sve, ali trenutno hrani 4 mlada goulda.
Nazad na vrh Ići dole
Matija95

Matija95


Broj poruka : 643
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Indjija

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 15 Icon_minitimePon Sep 09, 2013 2:00 pm

Ja sam sve probo ove godine sto se tice lezenja guldova i najbolji su galebici i to ne svi ,a neki guldovi mi bez ikakvog problema odgajaju mlade.....
Nazad na vrh Ići dole
Exotic

Exotic


Broj poruka : 41
Datum upisa : 27.01.2011
Lokacija : Kovačica

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 15 Icon_minitimePon Sep 09, 2013 2:59 pm

Ja ptice isto držim u zajedničkoj volijeri, 3-4 vrste zajedno i kad smo kod špiceva, prošle godine su bili katastrofalni roditelji, sneli bi jaja, zatim ih zatrpali novim materijalom za gnezdo, sneli nova jaja i tako u krug (mada su još bili mladi, pa im je oprošteno Smile ). Ove godine kao da su savim druge ptice, uredno leže na jajima i hrane mlade evo već treću turu... Međutim, ne žele da hrane ništa osim njihovih (što mi je i normalno za njih). Guldovi su s druge strane prošle godine bili dobri roditelji, ali su ove godine počeli da se pare dosta kasno, tek krajem juna i na brzinu su othranili prvu turu i čim su mladi izleteli iz gnezda sneli su nova jaja i ovih dana bi trebalo da se legu. Videću kako će biti sa ovom turom, ali pošto ide hladnije vreme i uskoro ću da ih unosim unutra, nadam se da će ove dobro othraniti, jer neće ponovo praviti gnezdo... Inače nisam pristalica da se egzote izvode ispod galebića, najlepše mi je kada vidim da svaka vrsta othranjuje svoje mlade, ali ako se drukčije ne može, mogu i galebići poslužiti kao prva pomoć...
Nazad na vrh Ići dole
iljo




Broj poruka : 39
Datum upisa : 02.03.2013
Godina : 56
Lokacija : Skopje - Makedonija

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 15 Icon_minitimeSre Sep 11, 2013 5:41 pm

Nisam znao gde da smestim ovu temu pa sam morao ovde da napisem o mojem problemu .Radi se o zenki guldamadine vec tri dana ponasa se dezorientisano ,okrece glavu i pada na dno kafeza ,pokusava da leti ali nemoze vrti se u krug kao da ima neku vrtoglavicu .inace zenka je do pred tri dana hranila mlade i sad neznam stace biti i sa njim nadam se da ce otac koji ih sada sam harani izdrzati do kraja da ih ishrani .Moze li neko da mi kaze u cemu se radi i sta treba da uradim da bih pomogao zenki .
Nazad na vrh Ići dole
n.ekv

n.ekv


Broj poruka : 156
Datum upisa : 09.08.2010

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 15 Icon_minitimeČet Sep 12, 2013 4:19 pm

Može biti i moždani udar. I upala uha, ali... meni više liči na moždani.
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 15 Icon_minitimePet Sep 13, 2013 7:02 pm

kakav bre mozdani udar i upala uva ,......,radise o salmoneli 100% jer postoje 12 vidova salmonele jedan od oblika i je i ovaj kad se ptica vrti u krug okreceglavu na ledja,kad hoce da poletiona padne na ledja i okrece se u krug dezorjentisana i neartikulisanih pokreta!!
Nazad na vrh Ići dole
n.ekv

n.ekv


Broj poruka : 156
Datum upisa : 09.08.2010

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 15 Icon_minitimePet Sep 13, 2013 7:09 pm

ne znam kako je sa egzotama, niti kako ponasaju kad salmonela u pitanju, al znam da se papagaji tako ponasaju kad dozive mozdani udar. da gube ravnotezu, vtljaju glavim i slično
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 15 Icon_minitimePet Sep 13, 2013 7:15 pm

Druze covek je napisao da je u pitanju guld amadina a isto se ponasajui golubovi i kanarinci i papagaji kadih uhvati taj tip salmonele veliki broj ljudi kaze ima moja pticaili ptice imaju "vrtoglavicu" a to je ustvari salmonela!!e sad ja necu da kazem da nije i ovo sto si ti napisao ali veca verovatnoca da je salmonela od mozdanog udaru tu ptica retko ostaje ziva!!
Nazad na vrh Ići dole
Nepa

Nepa


Broj poruka : 7
Datum upisa : 26.11.2012
Godina : 48
Lokacija : Sarajevo

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 15 Icon_minitimePon Sep 16, 2013 8:08 pm

molim za savjet.mladi gouldovi su mi napustili gnijezdo prije dvadestak dana,vidim da uzimaju hranu ali i roditelji ih jos dohranjuju.e sad maticni par mi je ponovo poceo da nosi nova jaja{danas cetvrto}a pilad im jos uvijek ulaze u gnijezdo i ometaju ih.pitanje je kada je vrijeme za odvajanje mladih od roditelja.
pozzz svima.
Nazad na vrh Ići dole
karlo28




Broj poruka : 70
Datum upisa : 17.01.2012

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 15 Icon_minitimeUto Sep 17, 2013 7:47 am

ja sam svoje odvojio od roditelja kad su imali dva i pol tjedna i bilo je sve ok.Isto su imali roditelji druga jaja ali ženka nije htjela sjedit i propala jaja ali ti ih vec mozes odvojit.
Nazad na vrh Ići dole
Nepa

Nepa


Broj poruka : 7
Datum upisa : 26.11.2012
Godina : 48
Lokacija : Sarajevo

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 15 Icon_minitimeSre Sep 18, 2013 5:44 pm

odvojio sam ih prije dva dana i sve je ok.maticni par za sada uredno lezi na 5 jaja.
Nazad na vrh Ići dole
n.ekv

n.ekv


Broj poruka : 156
Datum upisa : 09.08.2010

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 15 Icon_minitimeNed Sep 22, 2013 10:06 pm

E, pa... došlo je vreme da i ja nabavim prve egzote... evo mojih 10 još neizmitarenih guldova.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
ervinio




Broj poruka : 17
Datum upisa : 23.11.2013
Godina : 53
Lokacija : Slovenija

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 15 Icon_minitimeSub Nov 23, 2013 9:29 pm

Jedno pitanje, koliko dana sede amadine na jajima ?
Nazad na vrh Ići dole
karlo28




Broj poruka : 70
Datum upisa : 17.01.2012

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 15 Icon_minitimeNed Nov 24, 2013 6:28 pm

od 12 do 14 dana.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 15 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 15 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Gould amadine (Choloebia gouldiae)
Nazad na vrh 
Strana 15 od 18Idi na stranu : Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17, 18  Sledeći
 Similar topics
-
» ćelavost gould amadina
» Plucni paraziti kod guld amadine
» Pomoc...Problem sa nogama kod guld amadine...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Egzote :: Estrildidae-
Skoči na: