Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Gould amadine (Choloebia gouldiae)

Ići dole 
+77
coja
scepo22
ivankv
danee9877
ervinio
Nepa
n.ekv
ivica1
daniel87
Miro NZ
zeres
iljo
Pash031
Pepikg
tecasi
lepotica cana
iki
sgrubi
kasper
makimk
Ivan/Rex
rado7rado
Aleksandar Djuric
žako
Exotic
karlo28
grozing
vladogouldovi
ATOS
VlatkoSK
goran74
Matija95
skorkovic
rade
Marjan
igorsand
dule33
Milence
Gordanna
jecham
Miks
Iwan97
ivan79
milan istra
VeljaVa
jakupovic
koss
Banjalucanin
Tarantula6
jevca5
skembi69
farmacy
acca
milun
LOGOPED
zucko
Laza
Rea
cobras
dejanns
Srdjan
nikola nis
papayajamaica
santini
fuz80
srdjan vr
vecos
Vasa
bacobobi
SrdjanKG
Sale77-Nis
Vladoal
Danijel
salle55
Luckyboy
malinois
rtomek
81 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 13 ... 18  Sledeći
AutorPoruka
vladogouldovi

vladogouldovi


Broj poruka : 282
Datum upisa : 22.01.2012
Godina : 36
Lokacija : cepin

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 9 Icon_minitimeČet Feb 16, 2012 9:49 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
fuz80
egzoticar u usponu



Broj poruka : 532
Datum upisa : 18.06.2010

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 9 Icon_minitimeNed Mar 25, 2012 4:19 am

Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 9 Icon_minitimeNed Apr 15, 2012 8:21 pm

Evo ti i odgovor i ideja....
[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Aleksandar Djuric

Aleksandar Djuric


Broj poruka : 138
Datum upisa : 05.10.2011
Godina : 26
Lokacija : Vlasotince

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 9 Icon_minitimeSub Maj 26, 2012 4:05 pm

Procitao sam negde da ako se upare guldovi sa razlicitom bojom glave(crvenoglavi-crnoglavi itd)obicno su kobni rezultati za zensko potomstvo,dok ce musko potomstvo imati vecu sansu da prezivi,odnosno zenka ce poloziti jaja sa vecim brojem muskog potomstva....
Da li je to tacno ? bounce
Nazad na vrh Ići dole
ivan79

ivan79


Broj poruka : 211
Datum upisa : 11.07.2011
Godina : 44
Lokacija : nova pazova

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 9 Icon_minitimeSub Maj 26, 2012 8:14 pm

NE. to je budalastina ja sam pario crvenoglavu sa crnoglavom 5 jaja i pet zivih i zdravih pilica
Nazad na vrh Ići dole
Aleksandar Djuric

Aleksandar Djuric


Broj poruka : 138
Datum upisa : 05.10.2011
Godina : 26
Lokacija : Vlasotince

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 9 Icon_minitimeSub Maj 26, 2012 8:21 pm

Ok,hvala.Znao sam da je neka budalastina,nego reko' cisto da pitam Very Happy Imam crvenoglavog muzijaka i crnoglavu zenku.Zenka je pre neki dan snela jaja i lezi na njima,za dalje cemo videti.

Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
ivan79

ivan79


Broj poruka : 211
Datum upisa : 11.07.2011
Godina : 44
Lokacija : nova pazova

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 9 Icon_minitimeSub Maj 26, 2012 8:22 pm

ja sam iz te kombinacije dobio 1 zuto sa crvenom glavom 2 zelena i 2 beelicasta pileta
Nazad na vrh Ići dole
rado7rado




Broj poruka : 62
Datum upisa : 07.05.2012
Lokacija : Slovenija

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 9 Icon_minitimeČet Maj 31, 2012 8:28 pm

dali neko od vas drži gouldove zimi vani.ja naime imam jednog druga koji gaji gouldove u velikoj zidanoj volieri koja ima sa prednje strane žicu i zimi nit ne zaštiti osim jednu trečinu gornjeg dijela te voliere i kaže da prezime bez svakog problema.jedino što kaže da je potrbno da se promatra je da se ne kupaju.kaže de se veoma vole kupat i zimi.zato on stavlja takve pojilice gde se nemogu kupat.pa me zato interesuje dali to još neko uopšte gaji na takav način.
Nazad na vrh Ići dole
vladogouldovi

vladogouldovi


Broj poruka : 282
Datum upisa : 22.01.2012
Godina : 36
Lokacija : cepin

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 9 Icon_minitimePet Jun 01, 2012 5:29 pm

Neznam lega,mislim da je budalastina drzat takve ptice na velikim minusima.moze bit da izdrze minus veliki ali ta je ptica corak,ko puska bez municije.kolega je parove neke imao vani i radili su u proljece nikako.
Nazad na vrh Ići dole
Matija95

Matija95


Broj poruka : 643
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Indjija

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 9 Icon_minitimeNed Jul 22, 2012 10:31 pm

Posle koliko vremena mlade Guld Amandine dobiju svoju pravu boju?
Nazad na vrh Ići dole
Exotic

Exotic


Broj poruka : 41
Datum upisa : 27.01.2011
Lokacija : Kovačica

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 9 Icon_minitimeČet Avg 02, 2012 12:13 pm

Jedan mladi par guldova je prvi put imao jaja, ležali su na njima, izlegli su se mladi, počeli su da ih hrane i prve nedelje je sve bilo ok. Evo sad je druga nedelja od kako su se izlegli, ali je početkom nedelje uginuo jedan ptić a danas još dva. Da li možda znate u čemu je problem? U početku mi se činilo da ih ne hrane dovoljno ali danas kada sam video uginule ptiće bili su nahranjeni. Ostao je još jedan živ i on je takođe nahranjen, pa ne znam koji bi mogli biti uzroci za uginuće.
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
fuz80
egzoticar u usponu



Broj poruka : 532
Datum upisa : 18.06.2010

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 9 Icon_minitimeČet Avg 02, 2012 5:28 pm

mislim da je stvar u tome što ih hrane ali im ne daju vode, pa mladi pocrkaju od dehidracije... to se dešava i kod mene ...da nije dadilja ja ne bih izveo ništa..........

ipak ako grešim neka me neko ispravi
Nazad na vrh Ići dole
Exotic

Exotic


Broj poruka : 41
Datum upisa : 27.01.2011
Lokacija : Kovačica

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 9 Icon_minitimePet Avg 03, 2012 12:17 pm

Mislim da im vodu daju zajedno sa hranom, jer kada im poslužim nove količine hrane, jedu jajčanu hranu, semenke, ono što imaju na raspolaganju od voća i povrća, pojedu malo sipine kosti, napiju se vode i idu da hrane mlade. To radi uglavnom mužjak svakog dana kada ih nahranim, pa pretpostavljam da isto radi i u toku dana. Kao drugi uzrok za uginuće sumnjam da bi mogao biti problem sa crevima, mada dobijali su probiotike da bih to sprečio. Ne znam šta bi drugo moglo biti u pitanju.
Nazad na vrh Ići dole
Ivan/Rex

Ivan/Rex


Broj poruka : 242
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 26
Lokacija : Cacak

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 9 Icon_minitimePet Avg 03, 2012 6:05 pm

Mozda im je vrucina?!?!?
Nazad na vrh Ići dole
makimk




Broj poruka : 132
Datum upisa : 13.04.2012
Lokacija : skopje

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 9 Icon_minitimePet Avg 03, 2012 8:00 pm

ja sam imao slican problem sa kanarincima super ih hrane ciste gnezdo sve je standardno ali posle 6/7og dana pocnu da umiru jedno po jedno.problem je bila velika vrucina i jaja u voljku dodje do kvarenje hrane i pilici su izgubljeni to sam resio sa nistatinom za bebe suspenziju rastvorim pola zato sto moze da se koristi samo nekoliko dana i u poilicu zavisno od velicine ubacim pipetom oko 10kapi i nema uginuca pokusajte nije komplikovano a daje rezultate pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Exotic

Exotic


Broj poruka : 41
Datum upisa : 27.01.2011
Lokacija : Kovačica

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 9 Icon_minitimePet Avg 03, 2012 9:05 pm

Moguće je i to da im je bilo previše toplo, koliko sam primetio, mladi se najbolje izvode kada je temperatura 20 - 30 stepeni. Što se tiče ove suspenzije za bebe, to nisam razumeo Smile
Nazad na vrh Ići dole
makimk




Broj poruka : 132
Datum upisa : 13.04.2012
Lokacija : skopje

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 9 Icon_minitimePet Avg 03, 2012 10:38 pm

evo da pojasnim bebe kada piju mleko dobijaju jednu gljivicu od koje im obele jezik i grlo za suzbijanje infekcije se koristi ovaj nistatin ima ga u svaku hjuman apoteku.Od jajcanu hranu nesto slicno dobiju i pilici i kada uginu obicno su sa punom gusom to je zbog nemogucnosti radi infekcije da hrana ode u zeludac proveri bolesne pilice i videces da preko jezika i grlo imaju zutu gnojnu prevlaku kada to dobiju nemozes im vise pomoci nistatin posle treceg dana od izleganja treba davati preventivno u pojilicu 10/12 kapi to se daje oko 15 dana posle toga vise im ne preti infekcija. To vam je iz mog licnog iskustva nadam se da sam vam objasnio pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Exotic

Exotic


Broj poruka : 41
Datum upisa : 27.01.2011
Lokacija : Kovačica

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 9 Icon_minitimeSub Avg 04, 2012 12:16 am

Sad mi je jasno šta ste hteli da kažete. Smile Generalno, meni jako retko uginu mladi (osim ako nisu njihovi roditelji krivi), pa nikad nisam razmišljao da se može javiti takav problem kod pilića. U svakom slučaju, ako se ovakvo nešto ponovi, mogu probati to sredstvo.
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Srdjan

Srdjan


Broj poruka : 287
Datum upisa : 02.02.2010
Godina : 49
Lokacija : Niš

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 9 Icon_minitimeNed Avg 05, 2012 10:25 pm

Kod guldova postoji jedan problem što uz veliku tenperaturu treba da bude i optimalna vlažnost vazduha . Druga stvar je što se može desiti je da mužijak zbog velikog nagona za parenje izbacuje mlade iz kućice .Dešava se da usled velike temperature u prostoriji a samim tim i u kućici u kojoj je više mladih zbog vrućine oni napuštaju kućicu .Ako su oni suviše mali i ne mogu samostalno da se vrate unutra oni sigurno ostaju bez hrane jer ih roditelji isključivo hrane unutar kućice .Ja lično zbog toga za izvođenje guldova koristim dadilje i zimski period zbog lakše regulacije temperature i vlažnosti vazduha. Ove godine sam izveo sedamdesetak
Nazad na vrh Ići dole
fuz80
egzoticar u usponu



Broj poruka : 532
Datum upisa : 18.06.2010

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 9 Icon_minitimePon Avg 06, 2012 1:37 am

svaka čast kolega ....
mislio sam da si kanarindžija ali kad ono iznenađenje ... EGZOTIČAR lol! lol! lol!
Nazad na vrh Ići dole
rade

rade


Broj poruka : 175
Datum upisa : 07.01.2011

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 9 Icon_minitimePon Avg 06, 2012 12:02 pm

Srdjane odlicno objasnjenje jasno i glasno..svaka cast! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Srdjan

Srdjan


Broj poruka : 287
Datum upisa : 02.02.2010
Godina : 49
Lokacija : Niš

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 9 Icon_minitimeSre Avg 08, 2012 9:23 pm

E moj Niđžo , imam ja i kanarince i egzote i mnogo toga još da ne nabrajam jer nije tema. Videćemo se pa ...
Rade tu smo da pomognemo jedni drugima , ja sam prve godine kad sam počeo da držim guldove od tri para izveo samo dva pileta ali idemo dalje ...
Nazad na vrh Ići dole
fuz80
egzoticar u usponu



Broj poruka : 532
Datum upisa : 18.06.2010

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 9 Icon_minitimeSre Avg 08, 2012 10:35 pm

Srdjan ::
E moj Niđžo , imam ja i kanarince i egzote i mnogo toga još da ne nabrajam jer nije tema. Videćemo se pa ...
Rade tu smo da pomognemo jedni drugima , ja sam prve godine kad sam počeo da držim guldove od tri para izveo samo dva pileta ali idemo dalje ...
samo napred i nadam se da ću ih videti uživo prijatelju ... Smile
Nazad na vrh Ići dole
Srdjan

Srdjan


Broj poruka : 287
Datum upisa : 02.02.2010
Godina : 49
Lokacija : Niš

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 9 Icon_minitimeSre Avg 08, 2012 11:58 pm

Poziv je uvek otvoren
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 9 Icon_minitimeUto Avg 14, 2012 7:52 pm

Egzotičari, kako vam se čini ova mutacija guldove amadine?

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 9 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Gould amadine (Choloebia gouldiae)
Nazad na vrh 
Strana 9 od 18Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 13 ... 18  Sledeći
 Similar topics
-
» ćelavost gould amadina
» Plucni paraziti kod guld amadine
» Pomoc...Problem sa nogama kod guld amadine...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Egzote :: Estrildidae-
Skoči na: