Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Gould amadine (Choloebia gouldiae)

Ići dole 
+77
coja
scepo22
ivankv
danee9877
ervinio
Nepa
n.ekv
ivica1
daniel87
Miro NZ
zeres
iljo
Pash031
Pepikg
tecasi
lepotica cana
iki
sgrubi
kasper
makimk
Ivan/Rex
rado7rado
Aleksandar Djuric
žako
Exotic
karlo28
grozing
vladogouldovi
ATOS
VlatkoSK
goran74
Matija95
skorkovic
rade
Marjan
igorsand
dule33
Milence
Gordanna
jecham
Miks
Iwan97
ivan79
milan istra
VeljaVa
jakupovic
koss
Banjalucanin
Tarantula6
jevca5
skembi69
farmacy
acca
milun
LOGOPED
zucko
Laza
Rea
cobras
dejanns
Srdjan
nikola nis
papayajamaica
santini
fuz80
srdjan vr
vecos
Vasa
bacobobi
SrdjanKG
Sale77-Nis
Vladoal
Danijel
salle55
Luckyboy
malinois
rtomek
81 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 10 ... 16, 17, 18
AutorPoruka
Matija95

Matija95


Broj poruka : 643
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Indjija

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 18 Icon_minitimePon Mar 03, 2014 11:06 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
scepo22




Broj poruka : 9
Datum upisa : 03.02.2014
Godina : 37
Lokacija : Beograd

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 18 Icon_minitimeČet Mar 06, 2014 9:27 am

Pozdrav svima, potrebna mi je pomoc iskusnih! Naime, moji guldovi se non stop cesu i mene to iritira, a verovatno i njih! Dva puta sam ih vec prskao AVISSAN-om, sredstvom koje suzbija ektoparazite, buve, krpelje itd. ali nista... Zna neko nesto bolje da mi predlozi!? Hvala, pozzzz
Nazad na vrh Ići dole
Srdjan

Srdjan


Broj poruka : 287
Datum upisa : 02.02.2010
Godina : 49
Lokacija : Niš

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 18 Icon_minitimeČet Mar 06, 2014 12:06 pm

Avisan jeste dobar za suybijanje pipe ali je i štetan za pero (nagriza ga). dosta je jak . Najbolji je neomektin . Sa njim nećeš imati problema. O ovom problemu imaš detaljnije u temi o parazitima.
Nazad na vrh Ići dole
scepo22




Broj poruka : 9
Datum upisa : 03.02.2014
Godina : 37
Lokacija : Beograd

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 18 Icon_minitimeNed Mar 09, 2014 12:44 pm

Hvala Srdjane!!! Pozzz
Nazad na vrh Ići dole
n.ekv

n.ekv


Broj poruka : 156
Datum upisa : 09.08.2010

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 18 Icon_minitimePon Mar 17, 2014 10:56 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
iljo




Broj poruka : 39
Datum upisa : 02.03.2013
Godina : 56
Lokacija : Skopje - Makedonija

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 18 Icon_minitimeSre Mar 26, 2014 9:52 am

[You must be registered and logged in to see this image.]

20 dana stari..
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 18 Icon_minitimeSre Mar 26, 2014 7:38 pm

lepo lepo jer to 6 komada u gnezdu? cheers 
Nazad na vrh Ići dole
iljo




Broj poruka : 39
Datum upisa : 02.03.2013
Godina : 56
Lokacija : Skopje - Makedonija

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 18 Icon_minitimeSre Mar 26, 2014 7:59 pm

Jeste Sale 6 komada. Very Happy 
Nazad na vrh Ići dole
scepo22




Broj poruka : 9
Datum upisa : 03.02.2014
Godina : 37
Lokacija : Beograd

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 18 Icon_minitimeSre Apr 02, 2014 9:21 pm

[You must be registered and logged in to see this link.] Ovo je savrseno! Smile
Nazad na vrh Ići dole
scepo22




Broj poruka : 9
Datum upisa : 03.02.2014
Godina : 37
Lokacija : Beograd

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 18 Icon_minitimeČet Apr 10, 2014 10:50 am

Da li je potrebno guldovima skraćivati nokte!? Rekli su mi da postoji neki živac u njihovim noktima pa me zanima ako može neko da mi objasni kako se to radi, i da li je to neophodno raditi jer moji imaju poprilično velike nokte!? Kroz nokat je uočljiva kao neka tanka crvenkasta nit pa me zanima da li je to to! Smile Hvala
Nazad na vrh Ići dole
Exotic

Exotic


Broj poruka : 41
Datum upisa : 27.01.2011
Lokacija : Kovačica

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 18 Icon_minitimeČet Apr 10, 2014 5:07 pm

Jeste, to je nerv i dotle može da se seče, znači samo krajevi. A ako imaju dugačke nokte, bilo bi ih dobro skratiti, najlakše grickalicom. Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Luka Dokic




Broj poruka : 2
Datum upisa : 03.03.2014
Lokacija : Veliko Gradiste

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 18 Icon_minitimeUto Apr 15, 2014 8:57 pm

Sto se tice štucanja i teskog disanja ptice ,kao preventivu stavljati nesto na bazi IVERMEKTINA,ja koristim PULMOMEKTIN, na vrat na posepno mesto gde im je koza najtanja prepoznacete taj deo zato sto izgleda kao beli kruzic.A za unutrasnje parazite kao sto je koksidija davati koksigel.Bice mi drago ako sam nekom pomogao.Vazno je da tim pticama ne bi trebalo davati mnogo vitamina,voca jer im nije potrbno,dovoljno je dati jednom sedmicno.Taj Ivrmektin mozete davati kada se ptice ve na parenje,pa kada zavrse parenje i pocnu se mitariti,znaci posle odredjenog vremena.Uslucaju da je ptica tesko obolela te kapi mozete davati(iz sprica sa iglom)direktno u usta,ali pazljivo i veoma mala kolicina,ali kazem jos jednom ako je u stvarno losem stanju. Smile 
Nazad na vrh Ići dole
Browningbar

Browningbar


Broj poruka : 10
Datum upisa : 26.03.2014
Godina : 37
Lokacija : Trstenik, Srbija

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 18 Icon_minitimeUto Jun 03, 2014 12:16 pm



Nadjoh ovaj video na netu, odusevio sam se kad sam video! Very Happy 

Sve vise mi se svidjaju guldovi i razmisljam da nabavim jedan par.
Kako se krecu cene ovih ptica? Smile
Nazad na vrh Ići dole
DJURA RADIVOJEV

DJURA RADIVOJEV


Broj poruka : 10
Datum upisa : 25.08.2014
Godina : 61
Lokacija : Pancevo

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 18 Icon_minitimePet Sep 05, 2014 9:59 pm

Drugari da ne ispadnem mnogo pametan, ali da li ste primetili razliku izmedju malisana koje odhrane guldovi i onih koje hrane dadilje. DRASTICNA. Na stranici 1 je krenula prica. Samo forsirati prirodno po ceni da imamo kvalitet a ne kvantitet. Nezivimo mi od njih nego za njih, barem ja.
Nazad na vrh Ići dole
karlo28




Broj poruka : 70
Datum upisa : 17.01.2012

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 18 Icon_minitimeNed Sep 21, 2014 8:48 pm

Imam problem sa guld ženkom,kada je mužijak napravio gnjezdo ona je trebala snijet jaje no međutim ona je stalno napirena i više nije zainteresirana za ništa.Jede i dao sam joj vitamine u vodu i posebno sam je izdvojio iz volijere ali mislim da nece preživit.Inace to je prošlogodišnja ženka i to je prvi puta da je trebala imat potomstvo.
Nazad na vrh Ići dole
Matija95

Matija95


Broj poruka : 643
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Indjija

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 18 Icon_minitimePon Sep 22, 2014 12:53 am

Da joj se nije mozda jaje zaglavilo?
Nazad na vrh Ići dole
karlo28




Broj poruka : 70
Datum upisa : 17.01.2012

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 18 Icon_minitimePon Sep 22, 2014 4:52 pm

Ma nije,takva je bila par dana i nije jaje imala a evo danas je i uginula.A ništa mislim da nije bila dobra tj loša je bila.
Nazad na vrh Ići dole
Milos Matorcevic 99




Broj poruka : 5
Datum upisa : 25.05.2015
Godina : 25
Lokacija : Beograd/Grocka

Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 18 Icon_minitimeČet Sep 03, 2015 11:15 am

Kako se odradjuje pol kod guld amadina ? Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 18 Empty
PočaljiNaslov: Re: Gould amadine (Choloebia gouldiae)   Gould amadine (Choloebia gouldiae) - Page 18 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Gould amadine (Choloebia gouldiae)
Nazad na vrh 
Strana 18 od 18Idi na stranu : Prethodni  1 ... 10 ... 16, 17, 18
 Similar topics
-
» ćelavost gould amadina
» Plucni paraziti kod guld amadine
» Pomoc...Problem sa nogama kod guld amadine...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Egzote :: Estrildidae-
Skoči na: