Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Parenje tigrica

Ići dole 
+46
lepotica cana
holder
daki12
steva27
miticsinger
happy23
Nikola Marinkovic
Ivan/Rex
jomabo
nebojsa
jecham
Nikola24
veterinarboki
Aleksandar Djuric
MILAN
Laza
Nidzo
dr.nenad86
Luckyboy
mafijas
Matija95
saleksa99
goran74
skorkovic
ZokiLi88
Iwan97
psittacula
Nik
Dalibor Vasic
Bojan_ManUtd
Miks
Djavolchic90
Tarantula6
mokijam
mime30
Nikolanp123
suzic69
GoranKac
Vasa
wanjica
farmacy
ATOS
igorsand
milun
Rea
milkica5
50 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
AutorPoruka
mime30

mime30


Broj poruka : 445
Datum upisa : 10.04.2010
Lokacija : Srbobran

Parenje tigrica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 2 Icon_minitimeSre Mar 30, 2011 11:02 pm

Mislim da nemaju,verovatno se skidaju...
Ali ovo imaju...
Parenje tigrica - Page 2 Cage5
Nazad na vrh Ići dole
Nikolanp123

Nikolanp123


Broj poruka : 5
Datum upisa : 29.03.2011
Godina : 26
Lokacija : Novi Pazar

Parenje tigrica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 2 Icon_minitimeČet Mar 31, 2011 7:28 pm

Jer ima da se kupi preko neta Kavez i kucica za parenje?
Nazad na vrh Ići dole
mokijam




Broj poruka : 24
Datum upisa : 16.04.2011
Godina : 39
Lokacija : Paracin-Striza

Parenje tigrica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 2 Icon_minitimeČet Apr 28, 2011 7:19 am

E evo i mene sa prvim problemom. Moje tigrice zive u kavezu dimenzija D100cm V90cm S45cm. sa obe strane kaveza sam napravio rupe i zakacio 2kucice. Prvi par tigrica koji sam dobio od prijatelja sve ok muzijak hrani zenku maze se itd ali nikako da snesu jaje i ja onda na nekom forumu procitam da mozda treba da im se ubaci jos jedan par jer se neke lakse pare u jatu. Kupim jos jedan par od odgajivaca koji je malo iskusniji i vec je radio zenka odlican primerak za glavu veca od muzijaka. Kad sam ih uzeo covek mi je rekao da je zenka snela 5 jajeta i da ce on da ih podbaci nekom drugom paru a kod mene bi trebalo da pocne da nosi za mesec dva,medjutim cim sam ih doneo kuci odma isti dan zenka udje u kucicu i snese jaje cheers bas sam se obradovao,to mi bio najlepsi uskrsnji poklon. Ja pozovem odgajivaca kaze mu a on me odma ubi u pojam i rece da zenka mozda snela 1 jaje ali da nece da lezi na njemu ako ne snese jos neko za koji dan zbog promene okoline itd,itd i da se ne nadam mnogo, Sve ok taj dan i sutra ona lezi u kucici muzijak je hrani kad u utorak izadje iz kucice i vise neulazi ceo dan i noc.E tu nije kraj problemu,Jutros krenem na posao reko ajd caskom da im zamenim vodu kad na dnu kaveza razbijeno jaje, zenka ga je snela iznad jedne grane gde spava.
Pitanje: zasto nije htela u kucicu kad je vec snela jedno tamo a i iskusna je vec i sta mi je ciniti? Unapred hvala na pomoci Sad
PS:drugi par i dalje sve po starom,ljubav cveta a jaja nigde Neutral
Nazad na vrh Ići dole
igorsand




Broj poruka : 201
Datum upisa : 11.03.2010
Lokacija : Zrenjanin

Parenje tigrica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 2 Icon_minitimeČet Apr 28, 2011 4:34 pm

Odgajivac ti je rekao da se nenadas mnogo Smile I dao ti je odgovor unapred.Nije ti tu nista ciniti. Pusti je sada, mozda pocne normalno da leze jaja. Strpi se koji dan pa ces da vidis.
Nazad na vrh Ići dole
mokijam




Broj poruka : 24
Datum upisa : 16.04.2011
Godina : 39
Lokacija : Paracin-Striza

Parenje tigrica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 2 Icon_minitimeČet Apr 28, 2011 9:56 pm

Ma skapirao sam ja da nece da bude nista ali sam se ipak potajno nadao da me je ''ukakilo'' iz prve ali..... Nista sad cu da oporavim malo zenku pa ce mo videti, ali ocigledno je da ima potencijala cim je snela 7jaja a mozda ce jos neko.....A u izgradnji je i volijera pa cu nabaciti jos neki par i ima da bude milina od sarenisa......
Nazad na vrh Ići dole
Tarantula6




Broj poruka : 6
Datum upisa : 17.03.2011
Godina : 30
Lokacija : livno

Parenje tigrica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 2 Icon_minitimeSre Maj 18, 2011 12:13 am

imam jedan problem... 2 zenke mi se nalegle u istoj kucici svaka po 6 sta bi trebao da radim Smile
Nazad na vrh Ići dole
Rea

Rea


Broj poruka : 760
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 50
Lokacija : Indjija

Parenje tigrica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 2 Icon_minitimeSre Maj 18, 2011 1:42 pm

pa nista sta ces . Ptice ce da leze na jajima zenke muzjaci ce da ih obilaze i hrane . A ti samo pojacaj malo ishranu isto semenje malo jaja i plazme voca i povrca . Zenke znaju da smrsaju iscrpno je lezati i grejati jaja a posle i hraniti i paziti ptice . Nemoj da ostanu bez hrane redovno cista voda po mogustvu i dva puta dnevno .
Ovo je sve pisano naj verovatnije u nazad jos medju prvim postovima tako da nebi bilo ni lose da se vratis na pocetak pa malo da citas sta je ko napisao iz svog iskustva.
Nazad na vrh Ići dole
Djavolchic90




Broj poruka : 6
Datum upisa : 02.08.2011

Parenje tigrica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 2 Icon_minitimeUto Avg 02, 2011 1:38 pm

Ja moram da pitam kad sam bio mali imao sam pra ninfa,i od tad nisam cuvao papagaje do sad.Danas sam kupio par standardnih tigrica,lik koji mi je prodao mi je rekao da su mladi,ali dok sam dosao kuci zenka je snela jaje.On mi je rekao da ne pravim jos kucicu da sacekam verovatno nije racunao da ce ona da snese jaje tako brzo.Pa ako neko moze da mi kaze da li da pravim i kolika od prilike treba da bude velicina te kucice? I sta da radim sa ovim jajetom sto je snela u kavezu? Mozda je glupo pitanje ali stvarno nemam neko iskustvo sa papagajima.Unapred Hvala!
Nazad na vrh Ići dole
Rea

Rea


Broj poruka : 760
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 50
Lokacija : Indjija

Parenje tigrica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 2 Icon_minitimeUto Avg 02, 2011 1:56 pm

http://www.avikultura.com/t2p990-upoznavanje
Na ovom linku bi bilo lepo da se predstavis kako bi znali sa kim se druzimo i komuniciramo . To je bolje i za tebe i nas ostale Nemoj oo molim te da shvatis kao nesto negativno ili zlo namerno volim kada se ljudi interesuju za ptice i to mi je vrlo drago a zelja mi je da ostanes na forumu i jedan dan postanes nas kolega i pravi pticar . Odgovo na pitanje koje si postavio se nalazi na predhodnim stranama.
Nazad na vrh Ići dole
Djavolchic90




Broj poruka : 6
Datum upisa : 02.08.2011

Parenje tigrica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 2 Icon_minitimeUto Avg 02, 2011 2:10 pm

Hvala uradio sam to,posto sam nov nisam znao da to treba,izvinite i vi.Pa procitao sve prethodne strane ali nigde nisam video da pise sta treba da uradim sa ovim jajetom sto je vec sneseno u kavez i nzm da lli vec treba da postavim kucicu malo mi oko toga nije jasno jer se nisam nadao da ce ovako brzo na snese jaje.
Nazad na vrh Ići dole
Miks

Miks


Broj poruka : 85
Datum upisa : 21.05.2011
Godina : 58
Lokacija : ZR

Parenje tigrica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 2 Icon_minitimeSre Avg 03, 2011 12:21 am

Djavolchic90 ::
Hvala uradio sam to,posto sam nov nisam znao da to treba,izvinite i vi.Pa procitao sve prethodne strane ali nigde nisam video da pise sta treba da uradim sa ovim jajetom sto je vec sneseno u kavez i nzm da lli vec treba da postavim kucicu malo mi oko toga nije jasno jer se nisam nadao da ce ovako brzo na snese jaje.

Nisam nikada razmnozavao tigrice, ali kod vecine ptica je tako: svaka promena mesta boravka (pa i vlasnika), za pticu je šok i potrebno joj je neko vreme prilagodjavanja na novu sredinu. Ako je ptica sve ovo dozivela bas u periodu kada je trebala proneti, jaje obicno ispusti bilo gde, tako da i ako bi stavio kucicu, ne bi nista vredelo. Pogotovo ako muzjak kojeg si uzeo u "paru" nije njen muzjak, jaje mozes baciti ako ga nemas gde podmetnuti kod nekog drugog para.
Neka me isprave profesionalci ako gresim Wink
Nazad na vrh Ići dole
Djavolchic90




Broj poruka : 6
Datum upisa : 02.08.2011

Parenje tigrica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 2 Icon_minitimeSre Avg 03, 2011 1:05 am

Vidi ovako zenka i muzjak su bili u istom kavezu,tj bile su tri zenke i dva muzjaka,oni se odlicno slazu pratio sam to celog dana,cak je i zenka lezala vise od pola dana na jaje,bilo se otkotrljalo u cosku kaveza muzjak ga je dohvatio i prevukao na mesto gde je i sneseno,zenka sve dok se nisam ugasio svetlo je lezala na jaje,tad se popela na onu precku i kunja.Ja stvarno nemam iskustvo sa tim,zato sam i potrazio savet jer mnogo volim papagaje.Hvala u svakom slucaju na savetu.
Nazad na vrh Ići dole
Djavolchic90




Broj poruka : 6
Datum upisa : 02.08.2011

Parenje tigrica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 2 Icon_minitimeČet Avg 04, 2011 5:38 pm

Ovako napravio sam juce kucicu za parenje,zenka normalno ulazi unutra provodi vreme,kasikom sam ubacio jaje da ga ne bi dirao rukama jer su mi rekli da ne treba.Prvi put je izbacila sve iz kucice,ja sam opet uradio isto vratio piljevinu i jaje,zatim je ponovo sve izbacila iz kucice,nista nisam dirao i jutros ne znam kako je jaje bilo u kucici,sama ga je vratila.Danas je snela jos jedno jaje,ali opet van kucice ubacio sam ga unutra i evo vec par sati stoji unutra ali ona slabo ulazi,msm ulazi ali ne provodi vreme udje i izadje.Sta da radim da sklonim kucicu ili sta da uradim ako moze neko strucan da mi kaze? Hvala
Nazad na vrh Ići dole
farmacy




Broj poruka : 62
Datum upisa : 03.11.2010
Godina : 60
Lokacija : Vučje, Leskovac, Srbija

Parenje tigrica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 2 Icon_minitimeČet Avg 04, 2011 11:32 pm

Zenka nosi svaki drugi dan a pocinje da lezi tek posle drugog jajeta. malo koja zenka trpi piljevinu (izbaci je van) pa to nije nikakav problem. moj ti je predlog da je previse ne uznemiravas i pusti je pa kako bude. nadam se da ce poceti da nosi unutra a ako i izgubis jedno jaje nista strasno.
to od mene, pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
Djavolchic90




Broj poruka : 6
Datum upisa : 02.08.2011

Parenje tigrica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 2 Icon_minitimeČet Avg 04, 2011 11:54 pm

Izbacio sa piljevinu,negde sam procitao da stavim vatu i stavio sam.Ulazi ona u kucicu ali se malo zadzava,ne uznemiram ih samo kad ih hranim i vodu kad im sipam,pa tako svaki drugi dan i snosi,hvala puno na savetu,pozdrav i od mene.Smile
Nazad na vrh Ići dole
Bojan_ManUtd

Bojan_ManUtd


Broj poruka : 23
Datum upisa : 06.04.2011
Godina : 41
Lokacija : Uzice

Parenje tigrica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 2 Icon_minitimePet Avg 05, 2011 11:03 am

Sta staviti u kucice gde ce zenka nositi jaja (neka strugotina, grancice....)
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Parenje tigrica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 2 Icon_minitimePet Avg 05, 2011 11:47 am

Po mom iskustvu... ja ne stavljam nista, jer je kucica napravljena od sper ploce, i zenka sama guli zidove i od te ,,strugotine,, pravi gnezdo, moras imati na dnu kucice izvrtenu malu rupu gde ce zenka snositi jaja, i tu ona stavlja ovo sto izguli, tako je barem kod mene.

Pozdrav! cheers
Nazad na vrh Ići dole
Nik




Broj poruka : 2
Datum upisa : 14.08.2011

Parenje tigrica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 2 Icon_minitimeNed Avg 14, 2011 10:52 am

E ovako imam papagaja tigricu muzijaka starog 2 i po godine pre neki dan sam kupio zenku staru 8 meseci i sad me interesuje kad sam je doneo kuci on nju samo kao kljuca ali ne non stop povremeno.Evo tako je vec 6 dan cim mu ona pridje on kao oce da je ukljune.A ja bih voleo da se pare ima msve i veliki kavez i kucicu da li ce oni pare.Da li ce on nju prestati da kljuca i da li postoji hrana koja se daje kao afrodiziajka za parenje.Hvala Wink
Nazad na vrh Ići dole
Rea

Rea


Broj poruka : 760
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 50
Lokacija : Indjija

Parenje tigrica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 2 Icon_minitimeNed Avg 14, 2011 11:48 am

Nik ::
E ovako imam papagaja tigricu muzijaka starog 2 i po godine pre neki dan sam kupio zenku staru 8 meseci i sad me interesuje kad sam je doneo kuci on nju samo kao kljuca ali ne non stop povremeno.Evo tako je vec 6 dan cim mu ona pridje on kao oce da je ukljune.A ja bih voleo da se pare ima msve i veliki kavez i kucicu da li ce oni pare.Da li ce on nju prestati da kljuca i da li postoji hrana koja se daje kao afrodiziajka za parenje.Hvala Wink

http://www.avikultura.com/t1074p110-upoznavanje Kao prvo prati pravila foruma . kao drugo ovo sto si pitao naces u nazad ako se vratis. Pocni da citas ovu temu od prve strane i naces odgovor .
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Parenje tigrica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 2 Icon_minitimeUto Sep 20, 2011 6:30 pm

E ovako, danas sam primetio kod ženke da su joj tako reći stomak i grudi malo naduveni, kao kad se čovek dobro najede, ili kad je žena noseća, ne znam kako da objasnim. Ulazi u kućicu i gnezdo je malo napravljeno od onog što je ogulila, e sad ne znam da li pravi gnezdo ili samo pravi neki luft, jer je u ćoški kućice napravila mali otvor kroz koji gleda nešto kako kad, tako sam primetio. No, zanima me je l' imao neko ovakav slučaj, odgajivač od koga sam uzeo ptice i sa kojim sarađujem što se tiče ptica, kaže da je moguće da ima jaja, da je oplođena, e sad šta znam, 'ajde da pitam i vas, da vidim šta vi kažete ??


Pozdrav! cheers
Nazad na vrh Ići dole
psittacula




Broj poruka : 100
Datum upisa : 11.04.2011
Godina : 37
Lokacija : Zvornik

Parenje tigrica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 2 Icon_minitimeUto Sep 20, 2011 6:47 pm

99% ces da imas jaja...Smile
Ako pravi strugotinu i sakuplja je unutar kucice stizu jaja sigurno.
Donji deo stomaka treba da se znatno poveca kako se jaje razvija.Poz
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Parenje tigrica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 2 Icon_minitimeUto Sep 20, 2011 9:22 pm

To mi kaži brate. Very Happy pravi, pravi, uglavnom je iznutra i pravi i stavlja u rupu, pa jeste se povećao stomak i to se baš primećuje zato sam i postavi pitanje. Hvala u svakom slučaju, obavestiću vas ako ima noviteta.


Pozdrav! cheers
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Parenje tigrica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 2 Icon_minitimeUto Sep 27, 2011 5:06 pm

A šta mislite o grupnom parenju, tj.uzeo bih još jedan par, pa u manjoj volijerici da probam, to bi bila dva para, čuo sam da se bolje pare u paru, e sad strah me je da se ne tuku previše...


Pozdrav! cheers
Nazad na vrh Ići dole
Iwan97

Iwan97


Broj poruka : 550
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 26
Lokacija : Sabac

Parenje tigrica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 2 Icon_minitimeUto Sep 27, 2011 5:15 pm

bolje se razmnozavaju u kolonijama,ali mozes i svaki par zasebno!
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Parenje tigrica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 2 Icon_minitimeUto Sep 27, 2011 6:48 pm

Ma znam to, nego šta bi bilo kada bih stavio dva para u volijeru ??


Pozdrav! cheers
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Parenje tigrica - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Parenje tigrica
Nazad na vrh 
Strana 2 od 9Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
 Similar topics
-
» tigrice-muzijak i zenka starost za parenje
» Moja Tigrica!
» Priprema stiglica za parenje...
» Mutacije tigrica
» Priprema za parenje kanarinaca

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Papagaji :: Mali papagaji-
Skoči na: