Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Parenje tigrica

Ići dole 
+46
lepotica cana
holder
daki12
steva27
miticsinger
happy23
Nikola Marinkovic
Ivan/Rex
jomabo
nebojsa
jecham
Nikola24
veterinarboki
Aleksandar Djuric
MILAN
Laza
Nidzo
dr.nenad86
Luckyboy
mafijas
Matija95
saleksa99
goran74
skorkovic
ZokiLi88
Iwan97
psittacula
Nik
Dalibor Vasic
Bojan_ManUtd
Miks
Djavolchic90
Tarantula6
mokijam
mime30
Nikolanp123
suzic69
GoranKac
Vasa
wanjica
farmacy
ATOS
igorsand
milun
Rea
milkica5
50 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
AutorPoruka
holder




Broj poruka : 36
Datum upisa : 09.05.2010
Godina : 44
Lokacija : Padina

Parenje tigrica - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 8 Icon_minitimePet Maj 03, 2013 5:31 pm

Šta znači da nije baš velika?
Koje su dimenzije kucice?

Nazad na vrh Ići dole
daki12

daki12


Broj poruka : 7
Datum upisa : 01.05.2013
Godina : 33

Parenje tigrica - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 8 Icon_minitimeSub Maj 04, 2013 2:50 pm

16cm/12cm/16cm, S/D/V.
Nazad na vrh Ići dole
holder




Broj poruka : 36
Datum upisa : 09.05.2010
Godina : 44
Lokacija : Padina

Parenje tigrica - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 8 Icon_minitimeSre Maj 08, 2013 1:36 pm

Kucica bi trebalo da bude malo veca. mada kod mene su radili i u 14širina x 14dužina x 20visina, otvor 5cm. A najbolje su radili u 25šx18dx20v i otvor 5cm malo sa strane.
Nazad na vrh Ići dole
daki12

daki12


Broj poruka : 7
Datum upisa : 01.05.2013
Godina : 33

Parenje tigrica - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 8 Icon_minitimeSre Maj 08, 2013 4:32 pm

Znaci moram da napravim novu ili je dovoljna ova za parenje! A ako bi im napravio vecu zauzela bi im ceo kavez!
Nazad na vrh Ići dole
mime30

mime30


Broj poruka : 445
Datum upisa : 10.04.2010
Lokacija : Srbobran

Parenje tigrica - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 8 Icon_minitimeSre Maj 08, 2013 11:01 pm

stavi spolja..
Nazad na vrh Ići dole
daki12

daki12


Broj poruka : 7
Datum upisa : 01.05.2013
Godina : 33

Parenje tigrica - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 8 Icon_minitimeČet Maj 09, 2013 9:27 am

Ne znam kako spolja...
Nazad na vrh Ići dole
lepotica cana

lepotica cana


Broj poruka : 134
Datum upisa : 30.03.2011
Godina : 55
Lokacija : Leskovac

Parenje tigrica - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 8 Icon_minitimeČet Jun 13, 2013 9:56 pm

imam jednu po meni bezveze situaciju
u velikoj letilici sam pre 20-ak dana pustio dva para tigrica radi parenja,postavio jednu kucicu da bih odvojio jedan par,danas vidim zenke ulaze u kucicu izbacile su visak trinea muzijaci vani se ljube kljuckaju ...video nisam ko je koga gazio ali mi nista nije jasno
Da li da postavim jos jednu kucicu,ili da odvojim jedan par ali koji?
Nazad na vrh Ići dole
holder




Broj poruka : 36
Datum upisa : 09.05.2010
Godina : 44
Lokacija : Padina

Parenje tigrica - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 8 Icon_minitimeSub Jun 15, 2013 7:02 pm

Dodaj još dve kućice i nemaš brige, jer moje mišljenje je da dva para a jedna kućica nikako ne ide... Oni će već znati koji sa kojom ženkom da se upari.
Nazad na vrh Ići dole
lepotica cana

lepotica cana


Broj poruka : 134
Datum upisa : 30.03.2011
Godina : 55
Lokacija : Leskovac

Parenje tigrica - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 8 Icon_minitimeSub Jun 15, 2013 7:11 pm

nemam mesto za jos dve moze se postaviti jos jedna kucica ali mora biti ispod ove postojece,nisam siguran koliko ce im odgovarati:x
Nazad na vrh Ići dole
Petra Ignjatovic




Broj poruka : 1
Datum upisa : 19.06.2013

Parenje tigrica - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 8 Icon_minitimeSre Jun 19, 2013 1:18 pm

Ja imam samo jednu zenku staru oko godinu dana i planiram da kupim muzjaka za nju.Mnogi kazu da starost druge tigrice nije bitna, sto je super. Samo, imamo omanji stan pa da li mogu nekako da sprecim parenje tigrica?
Nazad na vrh Ići dole
mime30

mime30


Broj poruka : 445
Datum upisa : 10.04.2010
Lokacija : Srbobran

Parenje tigrica - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 8 Icon_minitimeSre Jun 19, 2013 2:43 pm

Kupiš još jednog mužijaka...A ostalo je sve mučenje ptica.Zbog parenja se i kupuje par...
Nazad na vrh Ići dole
marivaka




Broj poruka : 13
Datum upisa : 18.07.2013
Godina : 25
Lokacija : beograd

Parenje tigrica - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 8 Icon_minitimeČet Jul 18, 2013 6:58 am

ja imam 2 papagaja muzjaka od oko 5 godina i zenku koja ima oko 3 meseca. htela sam da ih parim kada zenka bude zrela. imam jedno pitanje:sta je tigricama potrebno da bi napravile gnezdo?
ako zna molim vas da mi odgovi.

za ishranu i kucicu znam sta je potrebno
Nazad na vrh Ići dole
marivaka




Broj poruka : 13
Datum upisa : 18.07.2013
Godina : 25
Lokacija : beograd

Parenje tigrica - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 8 Icon_minitimeČet Jul 18, 2013 8:00 am

и како уопсте да оне позеле да се паре и ста треба уцинити да би онибили способни за то и ста ако се добро слазу али се не паре и да ли несто треба ставити на дно куцице да ли мале треба дрзати у истом кавезу или не у како да разликујем зенку од музијака док су јако мали
препу07:59:02на ми је глава питанја Question Question Question 
Nazad na vrh Ići dole
Matija95

Matija95


Broj poruka : 643
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Indjija

Parenje tigrica - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 8 Icon_minitimeČet Jul 18, 2013 9:42 am

marivaka ::
ja imam 2 papagaja muzjaka od oko 5 godina i zenku koja ima oko 3 meseca. htela sam da ih parim kada zenka bude zrela. imam jedno pitanje:sta je tigricama potrebno da bi napravile gnezdo?
ako zna molim vas da mi odgovi.

                                                                             za ishranu i kucicu znam sta je potrebno
Ne treba im ništa drvena kućica 18x18x20cm na dnu kućice napravite udubljenje.....većinom je sve objašnjeno samo treba malo vremena da se iščita.....
Nazad na vrh Ići dole
marivaka




Broj poruka : 13
Datum upisa : 18.07.2013
Godina : 25
Lokacija : beograd

Parenje tigrica - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 8 Icon_minitimeČet Jul 18, 2013 9:47 pm

hvala vam puno na odgovoru, nadam se da ce dobiti mlade. za sada je sve ok. ljube se, maze, pricaju i stalno stoje na merdevinama u kavezu i gledaju se, imam kavez 100X70X40 i da li bi bilo bolje da za njih kupim drugi kavez ili da budu u istom kavezu? HVALA NA ODGOVORU JOS JEDNOM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
marivaka




Broj poruka : 13
Datum upisa : 18.07.2013
Godina : 25
Lokacija : beograd

Parenje tigrica - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 8 Icon_minitimeČet Jul 18, 2013 9:54 pm

mlade, ako ih budu dobili cu da cuvam dok ne budem znala koji je koj pol pa cu ostale pokloniti nekome a ove cu sacuvati.
Nazad na vrh Ići dole
Matija95

Matija95


Broj poruka : 643
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Indjija

Parenje tigrica - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 8 Icon_minitimeČet Jul 18, 2013 9:56 pm

Bez problema se mogu razmnozavati u tom kavezu.....
Nazad na vrh Ići dole
marivaka




Broj poruka : 13
Datum upisa : 18.07.2013
Godina : 25
Lokacija : beograd

Parenje tigrica - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 8 Icon_minitimePet Jul 19, 2013 6:29 am

hvala vam puno, nemam bas dobro iskustvo sa papagajima i mi slila sam da ne bi imali dovoljno mesta u tom kavezu pa sam mislila da kupim jos jedan kavez da bi bili srecni.
znam,znam,znam, da sam dosadna, ali da li bi neko mozda mogao da mi odgovori kada se mladi mogu odvojiti od majke i oca?
i...da li muzjak napada male ptice daok su u gnezdu ili kljuca jaja, molim vas da mi odgovori ko zna


                                                                                                     ______________________
                                                                                                     hvala u napred            cheers
Nazad na vrh Ići dole
Matija95

Matija95


Broj poruka : 643
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Indjija

Parenje tigrica - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 8 Icon_minitimePet Jul 19, 2013 12:39 pm

Mlade odvajas kad počnu da jedu, a dali će jesti jaja, ubijati mlade to ti ne mogu reći sve zavisi kakve maticne ptice imas....
Nazad na vrh Ići dole
marivaka




Broj poruka : 13
Datum upisa : 18.07.2013
Godina : 25
Lokacija : beograd

Parenje tigrica - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 8 Icon_minitimeUto Jul 30, 2013 11:16 pm

o hvala vam puno inace sta mogu da jedu od povrca i kakvu hranu treba da im pravim
hvala u napred
Nazad na vrh Ići dole
stesha

stesha


Broj poruka : 11
Datum upisa : 21.02.2013
Godina : 43
Lokacija : Beograd

Parenje tigrica - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 8 Icon_minitimeSre Jul 31, 2013 5:53 pm

Tigrice možeš da hraniš skoro svim povrćem (šagarepa, peršun, spanać, zelena salata, grašak i sl.). Ne preporučuje se da im se daje zelena salata dok je mokra jer može da im izazove nadimanje. Ne treba im ni previše davati zeleniša jer im to može izazvati proliv. Tigrice su ptice pretežno travnatih staništa, tako da je njihova primarna hrana zrnevlje raznih vrsta trava. Zato ne treba preterivati sa voćem i povrćem kada su tigrice u pitanju.
Nazad na vrh Ići dole
marivaka




Broj poruka : 13
Datum upisa : 18.07.2013
Godina : 25
Lokacija : beograd

Parenje tigrica - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 8 Icon_minitimeSre Jul 31, 2013 9:36 pm

hvala, ja sam im u kavez stavila jabuku i malo kruske, ali nisu jeli, mozda samo malo, ali vecinu su prosuli, da li mozda znate zasto
hvala u napred

Nazad na vrh Ići dole
marivaka




Broj poruka : 13
Datum upisa : 18.07.2013
Godina : 25
Lokacija : beograd

Parenje tigrica - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 8 Icon_minitimeČet Avg 01, 2013 10:36 am

hvala, ja sam im u kavez stavila jabuku i malo kruske, ali nisu jeli, mozda samo malo, ali vecinu su prosuli, da li mozda znate zasto
hvala u napred
Nazad na vrh Ići dole
stesha

stesha


Broj poruka : 11
Datum upisa : 21.02.2013
Godina : 43
Lokacija : Beograd

Parenje tigrica - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 8 Icon_minitimeČet Avg 01, 2013 5:52 pm

Možda su jeli koliko im je dovoljno a ostalo ostavili. A možda nisu naučeni da jedu voće (ne znam koliko su stare ptičice). Možeš da im ponudiš voće iz ruke (ako su pitome) i videćeš da li samo grickaju ili jedu. U svakom slučaju, posmatraj ptiice kad kljuckaju voće i videćeš da li ga jedu. U suštini, odgovor na mnoga pitanja možeš dobiti ako pažljivo posmatraš svoje ptice... Smile
Nazad na vrh Ići dole
marivaka




Broj poruka : 13
Datum upisa : 18.07.2013
Godina : 25
Lokacija : beograd

Parenje tigrica - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 8 Icon_minitimePet Avg 02, 2013 9:14 am

hvala vam, to mi je bilo od velike pomoci, upravo ih posmatram, nesto razgovaraju, sigurno su srecni:D Very Happy Very Happy 
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Parenje tigrica - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Parenje tigrica   Parenje tigrica - Page 8 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Parenje tigrica
Nazad na vrh 
Strana 8 od 9Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
 Similar topics
-
» tigrice-muzijak i zenka starost za parenje
» Moja Tigrica!
» Priprema stiglica za parenje...
» Mutacije tigrica
» Priprema za parenje kanarinaca

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Papagaji :: Mali papagaji-
Skoči na: