Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Cene ptica !

Ići dole 
+123
lepotica cana
adis
ikkacc
PapAj
Orthodox_Celt
sasam
Raša 2
vldmrt
SIMO PAJICIC
Pash031
Pepikg
ronyec mirjana
Šarengrad
Nenad985
dragoSG
Ikac
w1ktor
acafbatocina
Srdjan
Александра.Рај
border
zaharije
Vladakg
Milos993
milos0205
Carli
Exotic
Miloš Stalać
goranpirot
rado7rado
Ivan/Rex
mobiklik123
Dragomir
miticsinger
phaeo92
Ondrej
Damir
vasko
northstar
zoran kiza
Nidzo
Aleksandar Djuric
Mirko
Matija95
skorkovic
Atyesz
Alex
Dusko
Abc
vrscanin
dule33
anita75love
pikasovl
holder
madnesstears
ljubaribolovac
JanjaSaMeseca
Stankovic
Iwan97
Dalibor Vasic
Igor82
florida
Miks
Tihomir
silwert
Banjalucanin
psittacula
jecham
milannish
farmacy
Alen
marconi
Milan 92
pazarac
Livnjak.toni
Djuka
žako
Marjan
papayajamaica
stamil
akimak
klokkende
Luckyboy
salle55
ATOS
ax00
GoranKac
Rale
Slobodan Kragujevac
acca
Vladag
celavi
fuz80
momoks
dr.nenad86
gaca niš
dalibor
rade
Sale77-Nis
dino
goran092
dog&bird lover
Rea
Don
Nemanja
danijelsrbo
Stankopfc
ipapige
nebojsa
mime30
Bogdanik
divljak
MILAN
Alexandar
sasaznas
bojan*
Danijel
rtomek
Vasa
Siskin
SALE KV
kasper
Laza
127 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 14 ... 20  Sledeći
AutorPoruka
Tihomir

Tihomir


Broj poruka : 61
Datum upisa : 29.06.2011
Godina : 45
Lokacija : Doboj

Cene ptica ! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cene ptica !   Cene ptica ! - Page 9 Icon_minitimePon Avg 01, 2011 10:29 pm

pa da maloprodajne ali mislim da i ove cijene koje je Kasper napisao da su maloprodajne
Nazad na vrh Ići dole
psittacula




Broj poruka : 100
Datum upisa : 11.04.2011
Godina : 37
Lokacija : Zvornik

Cene ptica ! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cene ptica !   Cene ptica ! - Page 9 Icon_minitimePon Avg 01, 2011 10:57 pm

Samo dezinformacije.To su cijene u pet shopovima.
Ja svoje ptice kada je losa godina kao sada tacnije kada je skupa hrana prodajem po ovim cijenama: tigrice 2-3e najvise, rozenkolisi 5-7e, kozice 6-8e, rozele 15e, pjevajuci 6-8e, aleksandri 50-60e zavisno od boje.
U sustini gledam samo da podignem cijene za 1do2 eura na ptici nego sto je cijena u Srbiji a tigrice nisam iskreno nikada prodavao ispod 2e i necu pa makar ih pustio napolje jer ovdje se ne isplati ispod toga.
A to su cijene iz pet shopova kojima ja prodajem ptice, a inace prodajem i u Doboj tako da mozda Tihomire kupujes bas moje ptice...Smile
I iskreno ja nisam nikada vidjeo vece cijene od tih sto si ti naveo ni u jednom pet shopu kod nas.
Nazad na vrh Ići dole
silwert




Broj poruka : 34
Datum upisa : 18.04.2011
Godina : 41
Lokacija : Petrovaradin

Cene ptica ! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cene ptica !   Cene ptica ! - Page 9 Icon_minitimePon Avg 01, 2011 11:07 pm

Jel bi neko mogao da mi objasni kako da dodjem na pticiju pijacu u Subotici nisam nikad bio tamo, ali bih vrlo rado otisao da vidim sta ima i naravno da nesto kupim.

Naravno da mi treba informacija kada pocinje skupljanje prodavaca da ne bih dosao kada se svi pakuju i krecu kucama
Nazad na vrh Ići dole
Tihomir

Tihomir


Broj poruka : 61
Datum upisa : 29.06.2011
Godina : 45
Lokacija : Doboj

Cene ptica ! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cene ptica !   Cene ptica ! - Page 9 Icon_minitimePon Avg 01, 2011 11:14 pm

Psittacula cijene jesu iz pet shopa ali ovde i nemas gdje drugo da kupis jer i nema nekih odgajivaca bar ja neznam,a koje si ti mjesto kod zvornika mozda cu dolazit do Zv.pa da svratim da pazarimo nesto od ptica
Nazad na vrh Ići dole
Tihomir

Tihomir


Broj poruka : 61
Datum upisa : 29.06.2011
Godina : 45
Lokacija : Doboj

Cene ptica ! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cene ptica !   Cene ptica ! - Page 9 Icon_minitimePon Avg 01, 2011 11:17 pm

a ove cijene sto sam naveo su iz pet shopa koji se nalazi u Bingo Gracanica ja bio nedelju proslu
Nazad na vrh Ići dole
psittacula




Broj poruka : 100
Datum upisa : 11.04.2011
Godina : 37
Lokacija : Zvornik

Cene ptica ! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cene ptica !   Cene ptica ! - Page 9 Icon_minitimePon Avg 01, 2011 11:22 pm

Kako nema, pa ja sam tu...Smile
Za koju godinu ako Bog da srece,zdravlja najveci odgajivac papagaja u RS...Smile
Ne znam gdje je to, ja prodajem covjeku po imenu Benjamin.
Ja sam u Karakaju a to ti je odma do Zvornika, pa ti kad krenes obavezno navrati...Smile
Nazad na vrh Ići dole
Tihomir

Tihomir


Broj poruka : 61
Datum upisa : 29.06.2011
Godina : 45
Lokacija : Doboj

Cene ptica ! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cene ptica !   Cene ptica ! - Page 9 Icon_minitimePon Avg 01, 2011 11:27 pm

vazi javicu ti kad krenem a mozes li mi poslati br mob na pp
Nazad na vrh Ići dole
kasper

kasper


Broj poruka : 90
Datum upisa : 20.05.2010
Godina : 44
Lokacija : Kikinda

Cene ptica ! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cene ptica !   Cene ptica ! - Page 9 Icon_minitimePet Avg 05, 2011 9:39 pm

Mi smo za ninfe od nakupaca dobili 6 evra a pojedinacno su ih ljudi prodavali kako ko,za rozele 10evra .Nisu maloprodajne..Mislim da se pijaca odrzava svake nedelje,ima ovde pticara iz Subotice pa nek oni odgovore kad je naj bolje da se dodje.Ko moze nek ide u Pozarevac ja sam se odusevio prosle godine.Ove cu nadam se u Monor kazu da tek to treba videti.Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
MILAN

MILAN


Broj poruka : 320
Datum upisa : 26.08.2010
Godina : 32
Lokacija : BEZDAN

Cene ptica ! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cene ptica !   Cene ptica ! - Page 9 Icon_minitimePet Sep 09, 2011 10:29 pm

florida : cena je 30 e po paru ptica ne samo za zlatoprse, vec i za ostale 2 vrste koje se nalaze u istom transporteru, inace ptice su iz uvoza.
Nazad na vrh Ići dole
florida

florida


Broj poruka : 80
Datum upisa : 02.09.2011
Godina : 44
Lokacija : ledine

Cene ptica ! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cene ptica !   Cene ptica ! - Page 9 Icon_minitimeSub Sep 10, 2011 10:17 pm

znam da je uvozna ptica nego me bas interesovala cena koliko idu na berzi hvala ti puno pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
Igor82




Broj poruka : 5
Datum upisa : 06.09.2011
Lokacija : Leskovac

Cene ptica ! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cene ptica !   Cene ptica ! - Page 9 Icon_minitimeNed Sep 11, 2011 1:44 pm

Koliko se krecu cene stiglica i kanarinaca u Srbiji (konkretnije juzni deo, konkretnije Nis, Leskovac) i do kad bi trebao uzeti msm. kupiti pticu (prethodno navedene), jel' sto pre il' bi trebao cekati sledecu godinu? Hvala
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Cene ptica ! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cene ptica !   Cene ptica ! - Page 9 Icon_minitimeNed Sep 11, 2011 7:07 pm

Hm, brate to za kanarince, kako-ko, nego traži više pare, neko manje a i sve to zavisi od vrste kanarinaca koje hoćeš, boje, i to... mada neko prodaje i više nego što treba mada nećemo o tome, a za štigliće ne znam šta da ti kažem, jer to su zabranjene ptice i mora da se ima dozvola, ako već kupuješ kupuj od nekog ko je legalizovan i da ti proda pticu sa papirom, mada šta znam da li i to može.

Pozdrav! cheers
Nazad na vrh Ići dole
Igor82




Broj poruka : 5
Datum upisa : 06.09.2011
Lokacija : Leskovac

Cene ptica ! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cene ptica !   Cene ptica ! - Page 9 Icon_minitimeNed Sep 11, 2011 8:35 pm

Jel' imate neke prijatelje iz Leskovca, bilo da su sa foruma ili ovako licno sa kojima bih mogao da kontaktiram da me bolje upute u stanje cena i izbora?
Nazad na vrh Ići dole
Iwan97

Iwan97


Broj poruka : 550
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 26
Lokacija : Sabac

Cene ptica ! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cene ptica !   Cene ptica ! - Page 9 Icon_minitimePon Sep 12, 2011 2:25 pm

Nasao sam nekog coveka koji prodaje leptir zebe 35 e par,ali cena mi je mnogo sumnjiva.Da li su to divlje ptice ili sta vec,u odnosu na cene leptir zeba koje sam do sada vidjao ova je duplo manja ?
Nazad na vrh Ići dole
Stankovic




Broj poruka : 52
Datum upisa : 19.07.2011
Godina : 34
Lokacija : Pancevo

Cene ptica ! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cene ptica !   Cene ptica ! - Page 9 Icon_minitimePon Sep 12, 2011 3:45 pm

Iwan97 ::
Nasao sam nekog coveka koji prodaje leptir zebe 35 e par,ali cena mi je mnogo sumnjiva.Da li su to divlje ptice ili sta vec,u odnosu na cene leptir zeba koje sam do sada vidjao ova je duplo manja ?

E to su ti te prave Leptir Zebe, negledaj one velike, te velike mora da su neka "mutacija" Very Happy A 35 e nebi reko da je skupo za Leptir Zebe.

Nazad na vrh Ići dole
Iwan97

Iwan97


Broj poruka : 550
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 26
Lokacija : Sabac

Cene ptica ! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cene ptica !   Cene ptica ! - Page 9 Icon_minitimePon Sep 12, 2011 4:09 pm

ma ne kazem ja da je skupu,naprotiv,pomislio sam da su to divlje ptice zato sto su tako jeftine,posto sam video ovde cene leptir zeba
Nazad na vrh Ići dole
stamil

stamil


Broj poruka : 73
Datum upisa : 06.03.2010
Godina : 37
Lokacija : Niš-Srbija

Cene ptica ! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cene ptica !   Cene ptica ! - Page 9 Icon_minitimePon Sep 12, 2011 7:11 pm

Iwan97 to su sigurno divlje ptice.Cena Leptir zebe koje su uvezene se kreće od 30 do 35 eura par.
Nazad na vrh Ići dole
Iwan97

Iwan97


Broj poruka : 550
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 26
Lokacija : Sabac

Cene ptica ! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cene ptica !   Cene ptica ! - Page 9 Icon_minitimePon Sep 12, 2011 7:27 pm

ok,odgovorio mi je covek i rekao da su divlje,ali opet,da li moze neko da mi kaze koje su prednosti ptica izlezenih kod odgajivaca za razliku od divljih?
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Cene ptica ! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cene ptica !   Cene ptica ! - Page 9 Icon_minitimePon Sep 12, 2011 8:22 pm

Stankovic ::
Iwan97 ::
Nasao sam nekog coveka koji prodaje leptir zebe 35 e par,ali cena mi je mnogo sumnjiva.Da li su to divlje ptice ili sta vec,u odnosu na cene leptir zeba koje sam do sada vidjao ova je duplo manja ?

E to su ti te prave Leptir Zebe, negledaj one velike, te velike mora da su neka "mutacija" Very Happy A 35 e nebi reko da je skupo za Leptir Zebe.

Stankovicu neznam sta podrazumevas pod tim "mutacija"te sto covek prodaje su sigurno itz divljine.Leptir zebe koje su iz izlezene i prstenovane kod nas krecu se od 80-100e po paru mozda i vise neznam ali ja sam doso do tih informacija jer su veoma nezgodne za odgoj i veoma su nezne bro se razboljevaju zato ih ima malo kod nas koje su izlezene i prstenovane kao i granada astrilde i purpurne granada astrilde!!
Nazad na vrh Ići dole
JanjaSaMeseca

JanjaSaMeseca


Broj poruka : 3
Datum upisa : 06.09.2011
Godina : 36
Lokacija : beograd

Cene ptica ! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cene ptica !   Cene ptica ! - Page 9 Icon_minitimeUto Sep 13, 2011 1:11 am

gde imaju da se uzmu braunouhi za 35 evra? pliz odgovorite,jer ako stvarno ima rado bih ga kupila...
Nazad na vrh Ići dole
ljubaribolovac

ljubaribolovac


Broj poruka : 32
Datum upisa : 26.02.2011
Godina : 55
Lokacija : BEOGRAD

Cene ptica ! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cene ptica !   Cene ptica ! - Page 9 Icon_minitimeUto Sep 13, 2011 1:11 pm

pa po toj ceni bih i ja kupio braunouhe,ali nema nigde
Nazad na vrh Ići dole
MILAN

MILAN


Broj poruka : 320
Datum upisa : 26.08.2010
Godina : 32
Lokacija : BEZDAN

Cene ptica ! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cene ptica !   Cene ptica ! - Page 9 Icon_minitimeUto Sep 13, 2011 3:19 pm

Kod nas u braonuhi 25 e po komadu to je njihova cena, samo eto treba ih naci...u mađarskoj ptice su jeftinije, ali kad su braonuhi u pitanju situacija je drugacija jer kostaju cak 40 e po komadu.
Nazad na vrh Ići dole
Stankovic




Broj poruka : 52
Datum upisa : 19.07.2011
Godina : 34
Lokacija : Pancevo

Cene ptica ! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cene ptica !   Cene ptica ! - Page 9 Icon_minitimeUto Sep 13, 2011 5:14 pm

Sale77-Nis ::
Stankovic ::
Iwan97 ::
Nasao sam nekog coveka koji prodaje leptir zebe 35 e par,ali cena mi je mnogo sumnjiva.Da li su to divlje ptice ili sta vec,u odnosu na cene leptir zeba koje sam do sada vidjao ova je duplo manja ?

E to su ti te prave Leptir Zebe, negledaj one velike, te velike mora da su neka "mutacija" Very Happy A 35 e nebi reko da je skupo za Leptir Zebe.

Stankovicu neznam sta podrazumevas pod tim "mutacija"te sto covek prodaje su sigurno itz divljine.Leptir zebe koje su iz izlezene i prstenovane kod nas krecu se od 80-100e po paru mozda i vise neznam ali ja sam doso do tih informacija jer su veoma nezgodne za odgoj i veoma su nezne bro se razboljevaju zato ih ima malo kod nas koje su izlezene i prstenovane kao i granada astrilde i purpurne granada astrilde!!

Ma ništa, to dans ljudi prodavaju svašta, ako su divlje onda barem znaš da je to "to"!

Svaka ti čast Sale imaš srce za ptice a to vredi mnogo a i vidio sam ti voliere i za to dobijaš 10 od 10 od mene. Nego svaka vrsta ptica ima svoju dijetu i mora da ima ambijent koj joj pasuje. Da ti kažem da se "pohvalim" da su mi se juče izveli mladi od jedne sitne ptice koje samo ručica ljudi imaju u svetu a samo par od njih su uspeli da ih množe a slična hrana i ambijent je potreban kao i za Leptir Zebe.
Osnovne stvari znaš kao da voda mora da se menja svaki dan, meka hrana uvek se daje samo onliko kolko znaš da troše za jedan dan, ambijent mora da se čisti redovito i nikad nebi trebao da čuvaš previše ptica u jednoj volijeri ako hoćeš da ih množiš. Sve druge ptice koje nisu za množenje idu u drugu volijeru. To ti znaš ali opet eto za početnike ako neko čita.

Sada Leptir Zebe, u divljini jedu dosta žive hrane kao manjih Mlinskih crva, male zrikavce, malih leptirica (moljca), đenta (od muva), i Termita. Termite (beli mravi) nebi preporučio jer po svetu ima različitih vrsta termita neki mogu da urade ogromnu štetu a neki ne ali ono sve drugo može i kod nas da se nađe.
Drugo, mi u Srbiji imamo četri - pet meseca odličnog vremena kad bi ptice mogle da se čuvaju napolje, jer cirkulacija vazduha, sunce, kiša itd znači mnogo za dobrobit ptica. Ja neznam ali nebi reko da su Leptir Zebe ptice za kavez, ja samo znam da se one prilično dobro množe u volijerama a to što veća to bolje. Ali bolje je manja (2m širina sa 4 duboka i 2 visoka) jer je lakše da je osiguraš od miševa i pacova.

A kao i za sve druge zebe, zelenog semena što više ima to bolje se množe, pogotovu Štiglice, Cajzle itd.

Ako ti se ptice razboljevaju, mora da ima razlog za to! Ja u deset godina nisam izgubio više od par ptica. Dali im pereš sudove? Ja svaki dan pre nego što napunim tanjirić sa jajčanom hranom ja ga operem, tako i tepsiju za vodu ja je na brzinu oribam sa četkicom. U vodu (10 litara kanta) ja prsnem kapljicu - dve joda i to čuva vodu čistu i do dva dana. Ili možeš da im daš oko dve velike kašike sirćeta od jabuka u 10 litara vode, bakterije se ne množe dobro ako ima malo kiseline.
Ako čuvas zebe, Štiglice itd, netrebaju ti Prepelice dole, jer izmet im je prilično velik a toga ima dosta u toku dana a drugo ako ti mlada ptica padne iz gnjezda odma je ubiju.

Granada astrilde i Purpurne granaderi astrilde kao što mi pričaju su još teže od Leptir Zeba, ja ih nikad nisam čuvao ali ja bi isto, u malo većoj volieri posadio bi nešto, danas su Ruže popularne sa ptičarima, a ako nemožeš da nabavis raznu živu hranu onda zaboravi za njih.
Nazad na vrh Ići dole
florida

florida


Broj poruka : 80
Datum upisa : 02.09.2011
Godina : 44
Lokacija : ledine

Cene ptica ! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cene ptica !   Cene ptica ! - Page 9 Icon_minitimeUto Sep 13, 2011 8:05 pm

plava leptir zeba, slazem se osetljiva ptica koja trazi malo vise paznje. ja sa njima nemam problema uzeo sam ih iz uvoza i jako sam zadovoljan kako se ponasaju cak naslucuje odvajanje parova u volijerici ih drzim sa amarantima koje sam takodje uzeo iz uvoza koji za divno cudo jedan par lezi na 4 jajeta sa tim pticama samo malo vise paznje i uspeh zagarantovan.i naravno raznovrsna ishrana sto se tice vode njima uzimam rosu to sam cuo od jednog pticara pa tako da njima kupujem rosu a ja pijem gradsku vodu haha!!!
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Cene ptica ! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cene ptica !   Cene ptica ! - Page 9 Icon_minitimeUto Sep 13, 2011 8:44 pm

Kolege Stankovicu i Florida sve cestitke smoje strane i dragomije da se javlja sve vise egzoticara i da ima sta da se prica zelim vam dobar uspeh u odgoju i jednom i drugom pa da vidimo mlade kad izidju iz gnezda!!!!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Cene ptica ! - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cene ptica !   Cene ptica ! - Page 9 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Cene ptica !
Nazad na vrh 
Strana 9 od 20Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 14 ... 20  Sledeći
 Similar topics
-
» cene ptica u rusiji
» Medjugradska izlozba ptica Drustvo za zastitu i odgoj ptica,,SLAVUJ” iz Beograda, 21.11- 24.11.2013.
» Cene kaveza
» Cene hrane, lekova i opreme za ptice.
»  Odgoj ptica

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Razno :: Berze i izlozbe-
Skoči na: