Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Cene ptica !

Ići dole 
+123
lepotica cana
adis
ikkacc
PapAj
Orthodox_Celt
sasam
Raša 2
vldmrt
SIMO PAJICIC
Pash031
Pepikg
ronyec mirjana
Šarengrad
Nenad985
dragoSG
Ikac
w1ktor
acafbatocina
Srdjan
Александра.Рај
border
zaharije
Vladakg
Milos993
milos0205
Carli
Exotic
Miloš Stalać
goranpirot
rado7rado
Ivan/Rex
mobiklik123
Dragomir
miticsinger
phaeo92
Ondrej
Damir
vasko
northstar
zoran kiza
Nidzo
Aleksandar Djuric
Mirko
Matija95
skorkovic
Atyesz
Alex
Dusko
Abc
vrscanin
dule33
anita75love
pikasovl
holder
madnesstears
ljubaribolovac
JanjaSaMeseca
Stankovic
Iwan97
Dalibor Vasic
Igor82
florida
Miks
Tihomir
silwert
Banjalucanin
psittacula
jecham
milannish
farmacy
Alen
marconi
Milan 92
pazarac
Livnjak.toni
Djuka
žako
Marjan
papayajamaica
stamil
akimak
klokkende
Luckyboy
salle55
ATOS
ax00
GoranKac
Rale
Slobodan Kragujevac
acca
Vladag
celavi
fuz80
momoks
dr.nenad86
gaca niš
dalibor
rade
Sale77-Nis
dino
goran092
dog&bird lover
Rea
Don
Nemanja
danijelsrbo
Stankopfc
ipapige
nebojsa
mime30
Bogdanik
divljak
MILAN
Alexandar
sasaznas
bojan*
Danijel
rtomek
Vasa
Siskin
SALE KV
kasper
Laza
127 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 14 ... 20  Sledeći
AutorPoruka
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Cene ptica ! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cene ptica !   Cene ptica ! - Page 8 Icon_minitimeSub Jul 09, 2011 7:49 pm

Koliko samo kosta kvalitetna hrana koju ptica pojede za god dana? a kamoli tek koja je muka izvesti pticu ako je neka teza za odgajanje...
Moje razmisljanje je da kad je ptica jeftina sigurno nesto nije u redu sa njom.
Nazad na vrh Ići dole
milannish

milannish


Broj poruka : 248
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 44
Lokacija : Niš

Cene ptica ! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cene ptica !   Cene ptica ! - Page 8 Icon_minitimeSub Jul 09, 2011 9:14 pm

Sve je istina sto ste napisali ali u svakom hobiju ima ulaganja da bi se doslo do nekih rezultata, satisfakcija, negde su veca negde manja i sve je to relativno.
Svoje ptice hranim Verselelaga goldfinch mesavinom koja je 250din/kg + suncokret 100din/kg + divlje seme 280din/kg pa onda jajcana Verselelaga za sumske 780din/800gr + jos jedna, neznam tacan naziv koja je kao univerzalna i za mekokljunce i za zebe 210din/300gr a tu su i mesavina za klijanje koju sam pravim oko 200din/0.5kg + posebne komponente tipa perila, niger... grit, sipina kost... a da ne racunam brasnare, puzice koje skupljam i silno korovsko bilje koje svakodnevno berem... samo kes ode oko 10e u proseku mesecno Very Happy
I kolika bi onda trebala da bude minimalna cena nase faune, mada, kako sam razumeo, jos uvek ne moze da se legalno otudji ptica???
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

Cene ptica ! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cene ptica !   Cene ptica ! - Page 8 Icon_minitimeSub Jul 09, 2011 10:30 pm

CENE PTICE Cena ptica nikada me nije interesovala.Jer ptice držim radi sebe iz ljubavi i za otkrićima u usavršavanju znanja u odgoju istih.Znajući koliko me košta opremanje odgajivačnice,korišćenjem najboljih hrana zapadnoevropskih renomiranih firmi i svih uslova koji sam im obezbedio cena ptica ne igra nikakvu ulogu sa moje tačke gledišta.To mogu da kažem jer moja odgajivačnica nije tako mala ,kao i iskustvo koje imam.Ptice odgajam u našim uslovima,a hranim i negujem po svim evropskim standardima.Vodim evidenciju izvođenja i matičnu knjigu. Iz te administracije dolazim do podataka koji su itekako bitni za dalji pravilan odgoj ptica.Vodeći evidenciju izvođenja znam:od kog para su novoizležene ptice, koja su generacija izležene ptice u kućnim uslovima. Tako kroz godine imam saznanja za svaku pticu ponaosob od kog je porekla t.j.od kojih ptica potiču jer su sve ptice prstenovane saveznim prstenom pa tako znam pre-dedu,dedu ,oca ,pra-babu,babu, majku ptice. Kakvi su bili roditelji ,koliko su gnezda u sezoni imali ,prosek jaja koji su polagale ženke u jednom gnezdu.Kolika je plodnost jaja bila.Koliko su mlade ptice izležene od jednog para na kraju godine. Od kojih parova su dobijene ptice u mutaciji . I mnogo toga što se vidi u odgoju a zabeleži u knjigu izvođenja i matičnu knjigu za vreme odgoja i mirovanja.Pa zato znajući svaku pticu od jajeta ,preko pileta mladog sve do izmitarene ptice,koju ću spremati za narednu sezonu razmnožavanja, jednostavno iz mog ugla ptica izležena u našoj odgajivačnici nema cenu.Pa zato višak ptica isključivo poklanjam ljudima koji imaju približno iste uslove kao Ja.Jer samo tako poklonjene ptice imaju šansu da pokažu svoj kvalitet koji imaju.Ma kakva zarada od ptica! Kada bi stavio crtu koliko me koštaju ,trebao bi odmah sebi reći da sam obična budala kada u ovoj besparici toliko ulažem para koje se nikada neće vratiti.Ali za đzabe naš narod ne kaže da zadovoljstvo nema cenu. Ovo je primer na šta je sve jedan ljubitelj ptica spreman da bi došao do cilja koji je postavio još od samog početka druženja sa pticama. A cilj je naravno ODGOJ PTICA i priključenje zapadnoevropskim odgajivačima u pokušaju domistifikacije pojedinih vrsta ptica na kućne uslove. Delimično sam uspeo ,ZAHVALJUJUĆI partnerstvu sa SOF- om i COM-om a moji ciljevi će uskoro biti ispunjeni. I na kraju poruka svim ljubiteljima ptica ,,Družite se sa pticama radi uživanja u njihovoj lepoti i pesmi a ne radi neke finansiske dobiti od njih,, !!!
Autor Marjan Stanijev iz Pirota
Nazad na vrh Ići dole
jecham

jecham


Broj poruka : 273
Datum upisa : 21.10.2010
Godina : 52
Lokacija : Smederevo

Cene ptica ! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cene ptica !   Cene ptica ! - Page 8 Icon_minitimeSre Jul 27, 2011 4:47 pm

Cene neke hrane u prodavnici u Smederevu.
konoplja 300
lan 130
uljana repica 90
sirak 45
suncokret 70
proso 59
ljusteni jecam 80
svetlo seme 180
Nazad na vrh Ići dole
psittacula




Broj poruka : 100
Datum upisa : 11.04.2011
Godina : 37
Lokacija : Zvornik

Cene ptica ! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cene ptica !   Cene ptica ! - Page 8 Icon_minitimeSre Jul 27, 2011 7:09 pm

Meni je prije neki dan doslo da otvorim kaveze i da pustim sve ptice napolje.Imam oko 200 tigrica i 50 rozenkolisa a svi znamo koliko one jedu.
Sve zive sam zvao da nadjem hranu i nisam uspjeo i na kraju kupim versele laga prestige clasic 250din/kg i to im dajem vec oko 20 dana i plus jajcana hrana svaki dan po 2 puta.Do sad sam bio zadovoljan samo kad sebe ptice prehrane ali ovo sad...
Na kraju cu morati vjerovatno da prodam bar polovinu jata ili da pustim napolje jer stvarno ne znam kako dalje.Da sam zaposlen trosio bih platu na njih i briga me ali ovako ne znam ni kako ni sta.
Nazad na vrh Ići dole
Banjalucanin




Broj poruka : 60
Datum upisa : 07.02.2011
Godina : 51
Lokacija : Banja Luka

Cene ptica ! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cene ptica !   Cene ptica ! - Page 8 Icon_minitimeSre Jul 27, 2011 10:36 pm

[quote="psittacula"]Meni je prije neki dan doslo da otvorim kaveze i da pustim sve ptice napolje.Imam oko 200 tigrica i 50 rozenkolisa a svi znamo koliko one jedu.
Sve zive sam zvao da nadjem hranu i nisam uspjeo i na kraju kupim versele laga prestige clasic 250din/kg i to im dajem vec oko 20 dana i plus jajcana hrana svaki dan po 2 puta.Do sad sam bio zadovoljan samo kad sebe ptice prehrane ali ovo sad...
Na kraju cu morati vjerovatno da prodam bar polovinu jata ili da pustim napolje jer stvarno ne znam kako dalje.Da sam zaposlen trosio bih platu na njih i briga me ali ovako ne znam ni kako ni sta.
Neznam gdje si uzimao tu hranu,ali ovdje je manje od 3KM na vrecu(25kg).Proso 1,67,svjetlo sjeme 3KM(u maloprodaji),suncokret 2KM.
Nazad na vrh Ići dole
psittacula




Broj poruka : 100
Datum upisa : 11.04.2011
Godina : 37
Lokacija : Zvornik

Cene ptica ! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cene ptica !   Cene ptica ! - Page 8 Icon_minitimeSre Jul 27, 2011 10:46 pm

E izvini stvarno moja greska...150din tacnije 2,5km za kg.
I sto je najgore nema nikakve druge, a iskreno nisam zadovoljan tom hranom kad su tigrice u pitanju.A preguracu nekako do zetve i onda pravac becej ima 500kg prosa da uzmem...Smile
Nazad na vrh Ići dole
silwert




Broj poruka : 34
Datum upisa : 18.04.2011
Godina : 41
Lokacija : Petrovaradin

Cene ptica ! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cene ptica !   Cene ptica ! - Page 8 Icon_minitimeČet Jul 28, 2011 11:01 pm

Tema je cene ptica


Poslednji izmenio Luckyboy dana Čet Jul 28, 2011 11:12 pm, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : Pročitaj pravila foruma)
Nazad na vrh Ići dole
psittacula




Broj poruka : 100
Datum upisa : 11.04.2011
Godina : 37
Lokacija : Zvornik

Cene ptica ! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cene ptica !   Cene ptica ! - Page 8 Icon_minitimeČet Jul 28, 2011 11:43 pm

Ne znam zasto se osjecam prozvanim...Smile
Nazad na vrh Ići dole
kasper

kasper


Broj poruka : 90
Datum upisa : 20.05.2010
Godina : 44
Lokacija : Kikinda

Cene ptica ! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cene ptica !   Cene ptica ! - Page 8 Icon_minitimeSub Jul 30, 2011 6:57 pm

Sutra idem na pijacu u Suboticu ako vas zanimaju cene posaljite za sta da se interesujem.
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Cene ptica ! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cene ptica !   Cene ptica ! - Page 8 Icon_minitimeSub Jul 30, 2011 7:04 pm

kasper ::
Sutra idem na pijacu u Suboticu ako vas zanimaju cene posaljite za sta da se interesujem.
Ksper druze mene interesuju cene egzota koje se egzote prodaju i koja je cena ako moze odgovor za to hvala unapred!!!!!!!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
kasper

kasper


Broj poruka : 90
Datum upisa : 20.05.2010
Godina : 44
Lokacija : Kikinda

Cene ptica ! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cene ptica !   Cene ptica ! - Page 8 Icon_minitimeSub Jul 30, 2011 8:04 pm

Moze samo da nas kisa ne zezne.
Nazad na vrh Ići dole
silwert




Broj poruka : 34
Datum upisa : 18.04.2011
Godina : 41
Lokacija : Petrovaradin

Cene ptica ! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cene ptica !   Cene ptica ! - Page 8 Icon_minitimeSub Jul 30, 2011 9:15 pm

ako mozes da pogledas cene senegalaca, kaludjerica i rizarica Smile to me interesuje posto bih isao
Nazad na vrh Ići dole
Tihomir

Tihomir


Broj poruka : 61
Datum upisa : 29.06.2011
Godina : 45
Lokacija : Doboj

Cene ptica ! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cene ptica !   Cene ptica ! - Page 8 Icon_minitimeSub Jul 30, 2011 9:36 pm

Kasper ako ti nije problem da vidis cijenu m.alexandra zreo par (plavi ili zeleni)
ili mladi par.
hvala
Nazad na vrh Ići dole
kasper

kasper


Broj poruka : 90
Datum upisa : 20.05.2010
Godina : 44
Lokacija : Kikinda

Cene ptica ! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cene ptica !   Cene ptica ! - Page 8 Icon_minitimeNed Jul 31, 2011 2:04 pm

Slabo ljudi slabo evo i cena ninfe 600, kozice 500,rozele normal1000,rozenkolisi 600,fiseri 800 ,aleksandri zreli od 40 pa navise zavisi od boje, veliki aleksandar 12000,penanti normali 3000 pa navise, burkovi 1500 ,kanarinci 1500,baster 1200,rizarice 750, zebe od 200 do 250.Sale jako malo je bilo egzota sve po par komada,da nije bilo nas iz Kkikinde bilo bi pusto.Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Cene ptica ! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cene ptica !   Cene ptica ! - Page 8 Icon_minitimeNed Jul 31, 2011 2:12 pm

Ok Kasper hvala lepo na informaciji!!!!!!!!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
kasper

kasper


Broj poruka : 90
Datum upisa : 20.05.2010
Godina : 44
Lokacija : Kikinda

Cene ptica ! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cene ptica !   Cene ptica ! - Page 8 Icon_minitimeNed Jul 31, 2011 5:29 pm

Nema na cemu i drugi put.
Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Cene ptica ! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cene ptica !   Cene ptica ! - Page 8 Icon_minitimeNed Jul 31, 2011 5:49 pm

Cene su uzas, pogotovo kod bastarda, kanarinac 1500 a bastard 1200, a velika je razlika u reprodukciji a zenke bastarda i ne racunam... Užas...
Nazad na vrh Ići dole
Tihomir

Tihomir


Broj poruka : 61
Datum upisa : 29.06.2011
Godina : 45
Lokacija : Doboj

Cene ptica ! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cene ptica !   Cene ptica ! - Page 8 Icon_minitimeNed Jul 31, 2011 6:22 pm

Kasper hvala na informacijama
Nazad na vrh Ići dole
kasper

kasper


Broj poruka : 90
Datum upisa : 20.05.2010
Godina : 44
Lokacija : Kikinda

Cene ptica ! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cene ptica !   Cene ptica ! - Page 8 Icon_minitimeNed Jul 31, 2011 8:31 pm

Vaso jako mala ponuda je bila egzota.
Nazad na vrh Ići dole
Miks

Miks


Broj poruka : 85
Datum upisa : 21.05.2011
Godina : 58
Lokacija : ZR

Cene ptica ! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cene ptica !   Cene ptica ! - Page 8 Icon_minitimePon Avg 01, 2011 12:18 am

Vasa ::
Cene su uzas, pogotovo kod bastarda, kanarinac 1500 a bastard 1200, a velika je razlika u reprodukciji a zenke bastarda i ne racunam... Užas...

U kom smislu mislis "uzas cene"?
Izvini, nisam upucen pa zato pitam. Puno ili malo?
Nazad na vrh Ići dole
silwert




Broj poruka : 34
Datum upisa : 18.04.2011
Godina : 41
Lokacija : Petrovaradin

Cene ptica ! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cene ptica !   Cene ptica ! - Page 8 Icon_minitimePon Avg 01, 2011 2:47 pm

znaci katastrofa od berze

jel se zna kada ce u subotici biti neka berza da se ode
Nazad na vrh Ići dole
Tihomir

Tihomir


Broj poruka : 61
Datum upisa : 29.06.2011
Godina : 45
Lokacija : Doboj

Cene ptica ! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cene ptica !   Cene ptica ! - Page 8 Icon_minitimePon Avg 01, 2011 10:15 pm

Pa ljudi tamo su ptice dzabe recimo kod nas u Doboju obicna tigrica je 30 maraka(15evra) a pre neki dan gledam rozela 150 maraka,rozenkolis i kozice
po 50.
Nazad na vrh Ići dole
Tihomir

Tihomir


Broj poruka : 61
Datum upisa : 29.06.2011
Godina : 45
Lokacija : Doboj

Cene ptica ! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cene ptica !   Cene ptica ! - Page 8 Icon_minitimePon Avg 01, 2011 10:25 pm

Kasper kad bude pijaca u Subotici.
neki odredjen dan ili ???
Nazad na vrh Ići dole
MILAN

MILAN


Broj poruka : 320
Datum upisa : 26.08.2010
Godina : 32
Lokacija : BEZDAN

Cene ptica ! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cene ptica !   Cene ptica ! - Page 8 Icon_minitimePon Avg 01, 2011 10:26 pm

Tihomir ::
Pa ljudi tamo su ptice dzabe recimo kod nas u Doboju obicna tigrica je 30 maraka(15evra) a pre neki dan gledam rozela 150 maraka,rozenkolis i kozice
po 50.
To su verovatno maloprodajne cene ili cene u pet sopovima, da je ta cena ptica pri otkupu isli bi pticari iz Srbije svake nedelje za Republiku Srpsku, mislim da bi mogli dobar kamion ptica natovariti nedeljno Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Cene ptica ! - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Cene ptica !   Cene ptica ! - Page 8 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Cene ptica !
Nazad na vrh 
Strana 8 od 20Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 14 ... 20  Sledeći
 Similar topics
-
» cene ptica u rusiji
» Medjugradska izlozba ptica Drustvo za zastitu i odgoj ptica,,SLAVUJ” iz Beograda, 21.11- 24.11.2013.
» Cene kaveza
» Cene hrane, lekova i opreme za ptice.
» Sta imate od ptica?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Razno :: Berze i izlozbe-
Skoči na: