Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Rozele ( Platycercus eximius)

Ići dole 
+66
jomabo
ivica1
Kettyca
ikkacc
dado-bi
goran2905
IgorV
ZARKOTEKICA
miticsinger
Nidzo
Vladakg
RADE 80
marinac1
gaborka
David
djuro123
rakac
makimk
goranpirot
Ivan/Rex
Ondrej
Dusko
batinic
vladogouldovi
karlo28
Matija95
golub978
fuz80
florida
Svrca
Dalibor Vasic
ivankv
shikis
skorkovic
Tamara
acahaski
anita75love
žako
Rozela
pedjolino
rade
Sale77-Nis
Angel
pedja cb
mime30
Iwan97
holder
acca
psittacula
igorsand
Atyesz
gogagrizli
MILAN
GoranKac
ljubaribolovac
Duska
ATOS
milun
Despot
Rea
Zika
Caba-Su
Luckyboy
Sasha
Boban
rtomek
70 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 10 ... 17  Sledeći
AutorPoruka
Angel

Angel


Broj poruka : 30
Datum upisa : 11.07.2011
Godina : 27
Lokacija : Kać

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 4 Icon_minitimeUto Jul 12, 2011 12:04 am

Pa hvala, u njegovo ime Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Rea

Rea


Broj poruka : 760
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 50
Lokacija : Indjija

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 4 Icon_minitimeUto Jul 12, 2011 3:43 pm

Nazad na vrh Ići dole
Iwan97

Iwan97


Broj poruka : 550
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 26
Lokacija : Sabac

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 4 Icon_minitimeČet Jul 14, 2011 8:09 pm

jel zna neko zasto muzijak rozele cuci i sleze krilima i peva??
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 4 Icon_minitimeČet Jul 14, 2011 9:13 pm

Pa trebas da mu das zenku to radi jer je najverovatnije usiljen i oce da ...........!!!!!!!!!!!!1
Nazad na vrh Ići dole
rade

rade


Broj poruka : 175
Datum upisa : 07.01.2011

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 4 Icon_minitimeČet Jul 14, 2011 9:47 pm

Iwan97 nabavi zenku ako je sada sam pa ces videti dogodine posto je kasno sada vec ,jedino stariji parovi legu drugu turu koji su bili upareni i sigurni...
Nazad na vrh Ići dole
Iwan97

Iwan97


Broj poruka : 550
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 26
Lokacija : Sabac

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 4 Icon_minitimeČet Jul 14, 2011 9:51 pm

pa ima zenku,ali hvala u svakom slucajuuu!
Nazad na vrh Ići dole
Angel

Angel


Broj poruka : 30
Datum upisa : 11.07.2011
Godina : 27
Lokacija : Kać

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 4 Icon_minitimeČet Jul 14, 2011 11:57 pm

Šta ako ovom mom naiđe....?
Moram da mu nabavim žensku?
Nazad na vrh Ići dole
GoranKac

GoranKac


Broj poruka : 87
Datum upisa : 20.12.2010
Godina : 37
Lokacija : Vojvodina, Kac

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 4 Icon_minitimeSub Jul 16, 2011 12:25 pm

Angel ::
Šta ako ovom mom naiđe....?
Moram da mu nabavim žensku?

Pozdrav komsija.

To bi ti bilo najpametnije da mu nabavis zenku da nebude sam a mozda na kraju bude i mladih Rozela. Znaci ti i Cale napravite jednu volijericu 1m sirina-1m visina i 2 metra duzina nabavis mu curu i uzivas i ti i oni u daljem zivotu.

A ako ti nesto treba slobodno me pitaj ili navrati do mene pa da vidis kako ih ja drzim, posto svakako zivis jedan cosak dalje od mene ako si skontao ko sam!!

zzz
Nazad na vrh Ići dole
Angel

Angel


Broj poruka : 30
Datum upisa : 11.07.2011
Godina : 27
Lokacija : Kać

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 4 Icon_minitimeSub Jul 16, 2011 1:57 pm

Aha, svejedno trebao bi da kupim novi kavez, ali moram debelo da razmislim o volijeri jer nemam baš mesta da ga držim u kući u tome...moji mi ne bi dali Wink
Jedino da probam da nagovorim tatu da napravimo nešto veliko, fiksirano napolju, ali je OGROMAN problem zima....
Nazad na vrh Ići dole
Angel

Angel


Broj poruka : 30
Datum upisa : 11.07.2011
Godina : 27
Lokacija : Kać

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 4 Icon_minitimeNed Avg 14, 2011 1:13 pm

Svečano da objavim, danas je moj plavac jeo iz moje ruke cheers cheers cheers
Nazad na vrh Ići dole
rade

rade


Broj poruka : 175
Datum upisa : 07.01.2011

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 4 Icon_minitimeNed Avg 14, 2011 10:50 pm

Bas lepo,znaci da je stekao poverenje u tebe... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
pedjolino




Broj poruka : 1
Datum upisa : 17.08.2011

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 4 Icon_minitimeSre Avg 17, 2011 6:16 pm

Zdravo svima,

Imam par predivnih plavih bledocelih rozela (Platycercus Adscitus). Kao i ovogodisnje njihove ptiće stare oko 2 meseca. Odavno su izasli iz gnezda i vec pevaju i zezaju se Very Happy

Hteo bih da pitam za neki savet ili sugestiju za te ptiće, sta dalje s njima, da li kupovati novi kavez i odvojiti ih od roditelja ili kako?

Hvala



Poslednji izmenio Luckyboy dana Sre Avg 17, 2011 6:36 pm, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : Pročitaj pravila foruma)
Nazad na vrh Ići dole
Rozela

Rozela


Broj poruka : 24
Datum upisa : 13.08.2011
Godina : 30
Lokacija : Vrbas

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 4 Icon_minitimeČet Avg 18, 2011 2:51 am

Najbolje bi ti bilo da napravis volijeru i da sve mlade stavis posebno, a matore Smile da ostavis dje su i sad . I ako mozes stavi slike da i mi malo naparimo oci . Pozz od Kokija! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Rea

Rea


Broj poruka : 760
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 50
Lokacija : Indjija

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 4 Icon_minitimeČet Avg 18, 2011 2:38 pm

pedjolino ::
Zdravo svima,

Imam par predivnih plavih bledocelih rozela (Platycercus Adscitus). Kao i ovogodisnje njihove ptiće stare oko 2 meseca. Odavno su izasli iz gnezda i vec pevaju i zezaju se Very Happy

Hteo bih da pitam za neki savet ili sugestiju za te ptiće, sta dalje s njima, da li kupovati novi kavez i odvojiti ih od roditelja ili kako?

Hvala



Kao prvo bilo bi lepo da se predstavis svim forumasima u temi predvidjenoj za to i napises par stvari o sebi
http://www.avikultura.com/t1074p120-upoznavanje sto mozes odraditi na ovom linku.
Sto se tice odgovora na tvojje pitanje . Ako se mladi sami hrane trebalo bi da ih izdvojis od roditelja. Muzjaci rozela su agresivi i rema svojim potomcima . Osecaju se ugrozenima i samim tim brane svoju zenku i svoju terioriju cak i od svojih naslednika .
Ovo vec negde na predhodnim straama pise , nije lose da to sve lepo iscitas . Sam post je vrlo edukativan i sarenolik .
Nazad na vrh Ići dole
Rozela

Rozela


Broj poruka : 24
Datum upisa : 13.08.2011
Godina : 30
Lokacija : Vrbas

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 4 Icon_minitimePet Avg 19, 2011 7:47 am

Tako je Rea, lepo objasnjenje, ja sam samo uopsteno rekao sta bi trebalo da uradi! Smile
Nazad na vrh Ići dole
Rozela

Rozela


Broj poruka : 24
Datum upisa : 13.08.2011
Godina : 30
Lokacija : Vrbas

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 4 Icon_minitimePon Avg 22, 2011 4:45 am

Evo da pokazem i ja sta imam ! Smile

5 Normal Rozeli, fali 1, dole je pije vodu! Smile
Rozele ( Platycercus eximius) - Page 4 DSCN3022

Stari i najlepsi muzijak . . . Smile
Rozele ( Platycercus eximius) - Page 4 DSCN3023

Stariji par koji vec radi . . . Smile
Rozele ( Platycercus eximius) - Page 4 DSCN3024

Mladi par . . . Smile
Rozele ( Platycercus eximius) - Page 4 DSCN3017

Ove Rozele sam nabavio pre mesec dana i odusevljen sam njima, lepe su za dvoriste, lepo pevuse . . . Novi sam u svetu papagaja, pa bi mi puno znacio neki komentar i neki savet u vezi njih ! Wink
Toliko od mene za sad i unapred hvala! Smile
Pozz od Kokija ! ! !
Nazad na vrh Ići dole
gogagrizli

gogagrizli


Broj poruka : 70
Datum upisa : 20.02.2011
Godina : 53
Lokacija : Aleksandrovac Župski

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 4 Icon_minitimePon Avg 22, 2011 7:11 am

ako nije tajna kako se osećaju ptice u ovom plehu po ovoj vrućini
Nazad na vrh Ići dole
Rozela

Rozela


Broj poruka : 24
Datum upisa : 13.08.2011
Godina : 30
Lokacija : Vrbas

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 4 Icon_minitimePon Avg 22, 2011 7:58 am

Nije to pleh! To je sestougaona volijera koja ima 3 stranice zatvorene limom, a tri stranice zicom !
Rozele ( Platycercus eximius) - Page 4 Image000 Rozele ( Platycercus eximius) - Page 4 Image004 Rozele ( Platycercus eximius) - Page 4 Image006

Nazad na vrh Ići dole
gogagrizli

gogagrizli


Broj poruka : 70
Datum upisa : 20.02.2011
Godina : 53
Lokacija : Aleksandrovac Župski

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 4 Icon_minitimePon Avg 22, 2011 9:02 am

Izvini izgledala je kao cela u limu ......... Lepa volijera !


Poslednji izmenio Luckyboy dana Pon Avg 22, 2011 11:27 pm, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : Isključi Caps Lock na tastaturi,ne piši velikim slovima)
Nazad na vrh Ići dole
Rozela

Rozela


Broj poruka : 24
Datum upisa : 13.08.2011
Godina : 30
Lokacija : Vrbas

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 4 Icon_minitimePon Avg 22, 2011 10:44 am

Ma u redu je! Tek cu da pravim volijere kad ih budem razmestao po parovima! Naravno i to cu staviti ali to tek tamo kasnije. Very Happy
Pozdrav od Kokija ! ! !
Nazad na vrh Ići dole
Angel

Angel


Broj poruka : 30
Datum upisa : 11.07.2011
Godina : 27
Lokacija : Kać

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 4 Icon_minitimePon Avg 22, 2011 7:27 pm

Koki, papagaji su ti lepi, ali volijera im je DIVNA Very Happy
Mnogo mi se sviđa...I jel nameravaš tu da ih ostaviš i preko zime? I čime ćeš obložiti ovu žicu da im ne duva vetar?
Nazad na vrh Ići dole
Rozela

Rozela


Broj poruka : 24
Datum upisa : 13.08.2011
Godina : 30
Lokacija : Vrbas

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 4 Icon_minitimeUto Avg 23, 2011 3:58 pm

Hvala Angel, ne nameravam da ih tu ostavljam. Sigurno cu praviti nove volijere. Trebalo bi da renoviram cardak i da u njega napravim iste. A da ih ne premestam iz ove sadasnje volijere dovoljno bi bilo da ovaj deo dje je zica da ga samo oblozim najlonom, to je dovoljno za Rozele, Nimfe i sve te papagaje iz Australije. Smile
Pozdrav od Kokija ! ! ! Smile
Nazad na vrh Ići dole
Angel

Angel


Broj poruka : 30
Datum upisa : 11.07.2011
Godina : 27
Lokacija : Kać

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 4 Icon_minitimeČet Sep 29, 2011 7:35 pm

Ovako je bilo nekad:Rozele ( Platycercus eximius) - Page 4 Dscn2772d
A od danas, je ovakvo stanje! Rozele ( Platycercus eximius) - Page 4 265488
Rozele ( Platycercus eximius) - Page 4 Dscn2814v
Dobio sam danas od mojih, jednu 8-mesečnu rubinku I love you
Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 4 Icon_minitimeČet Sep 29, 2011 9:22 pm

Super. Jesu li to sada cura i dečko i koliko su stari?
Nazad na vrh Ići dole
Angel

Angel


Broj poruka : 30
Datum upisa : 11.07.2011
Godina : 27
Lokacija : Kać

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 4 Icon_minitimePet Sep 30, 2011 9:10 pm

Plavac je dečkić a ova šmruljava je devojčica, on ima negde oko godinu dana, a ona 8 meseci... Very Happy -baš sam very happy kao ovaj smajlić.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Rozele ( Platycercus eximius) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 4 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Rozele ( Platycercus eximius)
Nazad na vrh 
Strana 4 od 17Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 10 ... 17  Sledeći
 Similar topics
-
» Problem sa okom kod rozele
» Penant (Platycercus elegans)
» zeleni penant Platycercus caledonicus
» Štroh - slameno žuti penant (Platycercus flaveolus)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Papagaji :: Srednji papagaji-
Skoči na: