Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Rozele ( Platycercus eximius)

Ići dole 
+66
jomabo
ivica1
Kettyca
ikkacc
dado-bi
goran2905
IgorV
ZARKOTEKICA
miticsinger
Nidzo
Vladakg
RADE 80
marinac1
gaborka
David
djuro123
rakac
makimk
goranpirot
Ivan/Rex
Ondrej
Dusko
batinic
vladogouldovi
karlo28
Matija95
golub978
fuz80
florida
Svrca
Dalibor Vasic
ivankv
shikis
skorkovic
Tamara
acahaski
anita75love
žako
Rozela
pedjolino
rade
Sale77-Nis
Angel
pedja cb
mime30
Iwan97
holder
acca
psittacula
igorsand
Atyesz
gogagrizli
MILAN
GoranKac
ljubaribolovac
Duska
ATOS
milun
Despot
Rea
Zika
Caba-Su
Luckyboy
Sasha
Boban
rtomek
70 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 17  Sledeći
AutorPoruka
mime30

mime30


Broj poruka : 445
Datum upisa : 10.04.2010
Lokacija : Srbobran

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 8 Icon_minitimeSub Jan 14, 2012 10:40 pm

Bez obzira što su neki parovi kod nas u našim uslovima već 20-30 50godina a potiču na primer iz Afrike njihov sat i dalje u njima kuca..
I ptice selice koje prelecu preko naj nemilosrdnijeg dela Afrike(Sahare) i dalje tuda lete jer je nekada ta maršuta bila puna vegetacije i vode a danas je čista bolest...A lete jer u njima i dalje njihov sat kuca iako je prošlo hiljade i hiljade generacija....
Nazad na vrh Ići dole
Rea

Rea


Broj poruka : 760
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 50
Lokacija : Indjija

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 8 Icon_minitimeNed Jan 15, 2012 3:36 am

Ok Mime to stoji i super je objasnjeno ali nije pozeljno pariti tokom cele godine . Ptici je potreban odmor . pa tako imamo one koji imaju maticne parove i dugi niz godina sa vrlo kvalitetnim mladima . A imamoo i one koji pare tokom cele godine , gde ih ne zanima ni kvalitet vec broj ptica ni dugovecnost maticnog para .
Nazad na vrh Ići dole
mime30

mime30


Broj poruka : 445
Datum upisa : 10.04.2010
Lokacija : Srbobran

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 8 Icon_minitimeNed Jan 15, 2012 10:48 am

Rea ::
Ok Mime to stoji i super je objasnjeno ali nije pozeljno pariti tokom cele godine . Ptici je potreban odmor . pa tako imamo one koji imaju maticne parove i dugi niz godina sa vrlo kvalitetnim mladima . A imamoo i one koji pare tokom cele godine , gde ih ne zanima ni kvalitet vec broj ptica ni dugovecnost maticnog para .
Pa ima i toga...i da nije dobro,nije...
Nazad na vrh Ići dole
florida

florida


Broj poruka : 80
Datum upisa : 02.09.2011
Godina : 44
Lokacija : ledine

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 8 Icon_minitimeNed Jan 15, 2012 8:17 pm

Rea ::
Ok Mime to stoji i super je objasnjeno ali nije pozeljno pariti tokom cele godine . Ptici je potreban odmor . pa tako imamo one koji imaju maticne parove i dugi niz godina sa vrlo kvalitetnim mladima . A imamoo i one koji pare tokom cele godine , gde ih ne zanima ni kvalitet vec broj ptica ni dugovecnost maticnog para .

ovo je odgovor pravog odgajivaca!!! slazem se sa ovim komentarom u potpunosti pozz..
Nazad na vrh Ići dole
Duska




Broj poruka : 30
Datum upisa : 23.02.2011

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 8 Icon_minitimePet Feb 10, 2012 2:01 am

Molim da mi neko odgovori na pitanje vezano za moju neudomicu, a to je: imam jedan par rozela muzjak povremeno hrani zenku vec nedelju dana. U zadnjih par dana je juri po volijeri ali ona bezi. Da li mogu da ocekujem da se upare? Muzjak je star oko dvije godine, zenka je stara oko godinu dana. A zajedno sa muzjakom je oko 5 meseci... Ok pocetka hranjenja za koliko dolZi do parenja? Hvala!
Nazad na vrh Ići dole
Iwan97

Iwan97


Broj poruka : 550
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 26
Lokacija : Sabac

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 8 Icon_minitimePet Feb 10, 2012 8:11 am

Ako se hrane sigurno su upareni a to sto je vija je verovatno usiljen.Ako ih drzis u toplom,stavi im kucicu pa ces videti sta je u pitanju,pozz
Nazad na vrh Ići dole
rade

rade


Broj poruka : 175
Datum upisa : 07.01.2011

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 8 Icon_minitimePet Feb 10, 2012 8:40 am

Samo ako ih drzis na toplom mestu ,stavi kucicu i prati ih svaki dan,ali ako mislis da je zenka spremna tj. da nije premlada...jajcanu hranu pa ces videti.
Nazad na vrh Ići dole
shikis




Broj poruka : 33
Datum upisa : 08.09.2011

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 8 Icon_minitimePet Feb 10, 2012 5:51 pm

florida ::
Rea ::
Ok Mime to stoji i super je objasnjeno ali nije pozeljno pariti tokom cele godine ...
ovo je odgovor pravog odgajivaca!!! slazem se sa ovim komentarom u potpunosti pozz..

A kako objasnjavate da pticama u prirodi niko ne sklanja kucice,nego imaju pristup svojim gnezdima non-stop, pare se po svom bioloskom casovniku...one kod nas u volijerama nisu navijene kad ce da se pare,zar ne???
Nazad na vrh Ići dole
Rea

Rea


Broj poruka : 760
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 50
Lokacija : Indjija

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 8 Icon_minitimePet Feb 10, 2012 7:29 pm

Priroda je priroda i prirodno staniste papagaja to je nesto drugo . Desavalo se pojedinim odgajivacima da ptice u voalijeri snesu i legnu i izpile . udari jaka hladnoca pa da bi spasavali mlade i maticni par pilice uzimaju hrane rucno ako ne ishod moze biti fatalan i po mlade i po roditelje . Ptica se ni u prirodi nepari tokom cele godine . Covek je u moci da sve natera i sve moze onome kome je stalo da ima kvalitetne ptice i duzi niz godina reprodukuje matican par taj ce se opredeliti za seznu .
Nazad na vrh Ići dole
Duska




Broj poruka : 30
Datum upisa : 23.02.2011

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 8 Icon_minitimePon Mar 12, 2012 4:16 pm

Mislim da se moj par rozela pario... zenka provodi puno vremena u kucici...da li mi moze neko odgovoriti na pitanja... koji su znaci da su upareni?da li i muzjak treba da sredjuje sa zenkom gnezdo jer on ne ulazi, vec samo gleda sta ona radi? koliko ce proci dana od parenja dok ne snese jaja? da li je dovoljna svetlost u kucici koja ulazi kroz otvor ? Nadam se da ce mi neko odgovoriti ... Hvala!!!
Nazad na vrh Ići dole
karlo28




Broj poruka : 70
Datum upisa : 17.01.2012

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 8 Icon_minitimePon Mar 12, 2012 6:20 pm

dovoljno je svjetlosti kroz otvor nema brige,a sto se tice nesenja jaja nakon parenja bit ce za koji dan samo im daj kalcij i ribana kuhana jaja mjesana s petit keksom i rezultat nece izostati.ja ih imam trenutacno 5 parova a bit ce valjda jos.sretno!
Nazad na vrh Ići dole
Duska




Broj poruka : 30
Datum upisa : 23.02.2011

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 8 Icon_minitimePon Mar 19, 2012 11:52 pm

Molim Vas da mi neko odgovori danas je moja rozela snela jaje. Kada mogu ocekivati jos jaja? Da li je normalno da sad dok je jedno jaje u kucici ona spava van kucice tj. u volijeri?
Nazad na vrh Ići dole
skorkovic

skorkovic


Broj poruka : 356
Datum upisa : 05.05.2011
Lokacija : Uzice

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 8 Icon_minitimePon Mar 19, 2012 11:56 pm

Pozdrav Duska. Procitajte ovih prethodnih 19 strana o rozeli i sigurno cete saznati i jos mnogo vaznih stvari. A ptica ce poceti da lezi na jajima posle 3-4 jajeta ako uopste kod nje postoji nagon za parenje. Je li se ona parila? Ima li muzjaka sa sobom?
Nazad na vrh Ići dole
Duska




Broj poruka : 30
Datum upisa : 23.02.2011

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 8 Icon_minitimePet Mar 23, 2012 9:55 pm

Molim vas za objasnjenje par rozela je sneo trece jaje i pocela ja zenka da lezi na njima. Da li je problem sto i mi boravimo u istoj prostoriji gde he i volijera tj. Kucica. Hvala na odgovoru
Nazad na vrh Ići dole
mime30

mime30


Broj poruka : 445
Datum upisa : 10.04.2010
Lokacija : Srbobran

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 8 Icon_minitimePet Mar 23, 2012 10:30 pm

Svaka životinja voli mir kada se gnezdi ili ima mladunce...Ptice često ustaju sa gnezda kada ih neko ometa,plaši...a to ne valja..
Nazad na vrh Ići dole
ivankv




Broj poruka : 28
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 46
Lokacija : Kraljevo

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 8 Icon_minitimePet Mar 23, 2012 10:49 pm

Duska, ukoliko su se ptice uparile u uslovima u kojima se i sada nalaze, prisustvo ljudi im nece smetati da izvedu i othrane ptice. One su se navikle na okruzenje, i prihvatile Vas. Jedino bi im smetalo pregvelika buka u prostoriji u kojoj se gnezdo nalazi. Samo napred i srecno! cheers
Nazad na vrh Ići dole
skorkovic

skorkovic


Broj poruka : 356
Datum upisa : 05.05.2011
Lokacija : Uzice

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 8 Icon_minitimeSub Mar 24, 2012 12:42 am

Pa trebalo bi da ptice ne budu u prostoriji gde se boravi ali cim su one vec radile i zenka pocela da nosi onda ne bi trebalo da bude problem...
Nazad na vrh Ići dole
Duska




Broj poruka : 30
Datum upisa : 23.02.2011

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 8 Icon_minitimeSre Mar 28, 2012 5:32 pm

Molim vas za joj jedan odgovor! Moje rozele imaju 5 jaja, zenka lezi na njima normalno. Moja neudomica je u tome sto zenka koja lezi na jajima kasno u noc dok je mrak u sobi ispusta cudne zvuke kao da cvili. O cemu se radi? To traje nekoliko minuta i predtane. Hvala, pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
Rea

Rea


Broj poruka : 760
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 50
Lokacija : Indjija

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 8 Icon_minitimeSre Mar 28, 2012 5:39 pm

Duska ::
Molim vas za joj jedan odgovor! Moje rozele imaju 5 jaja, zenka lezi na njima normalno. Moja neudomica je u tome sto zenka koja lezi na jajima kasno u noc dok je mrak u sobi ispusta cudne zvuke kao da cvili. O cemu se radi? To traje nekoliko minuta i predtane. Hvala, pozdrav!

Bez brige Duska to je normalno neznam zbog cega ali ja moje zenke cujem danju ali i nocu kad krenem u obilzak .
Nazad na vrh Ići dole
Duska




Broj poruka : 30
Datum upisa : 23.02.2011

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 8 Icon_minitimePet Mar 30, 2012 10:13 am

Molim vas za jos jedan savjet. Zenka je na trenutak izasla iz gnezda i tom prilikom sam vidjela da ima vec 6 jaja. Posto joj je ovo prvo parenje, a i meni prvi susret sa sa razmnozavanjem da li je zenki kojoj je ovo prvo leglo da li ona uopste moze da lezi na toliki broj jaja? Strah me je da mozda ne lezi dobro pa da od svog truda ne bude nista. Da li mozda trebam da vidim koja su jaja oplodjena pa da joj ih ostavim, a ako ima neoplodjenih da joj ih izbacim da bi lakse lezala ili da sve prepustim prirodi? Hvala na odgovorima unaprijed!!!
Nazad na vrh Ići dole
skorkovic

skorkovic


Broj poruka : 356
Datum upisa : 05.05.2011
Lokacija : Uzice

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 8 Icon_minitimePet Mar 30, 2012 10:28 am

Duska, mozete to da uradite ali koliko su jaja stara. Ne zaboravite da tek sa 7-8 dana, najmanje, mozete da proverite da li je jaje oplodjeno.
Nazad na vrh Ići dole
Rea

Rea


Broj poruka : 760
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 50
Lokacija : Indjija

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 8 Icon_minitimePet Mar 30, 2012 10:47 am

Duska ::
Molim vas za jos jedan savjet. Zenka je na trenutak izasla iz gnezda i tom prilikom sam vidjela da ima vec 6 jaja. Posto joj je ovo prvo parenje, a i meni prvi susret sa sa razmnozavanjem da li je zenki kojoj je ovo prvo leglo da li ona uopste moze da lezi na toliki broj jaja? Strah me je da mozda ne lezi dobro pa da od svog truda ne bude nista. Da li mozda trebam da vidim koja su jaja oplodjena pa da joj ih ostavim, a ako ima neoplodjenih da joj ih izbacim da bi lakse lezala ili da sve prepustim prirodi? Hvala na odgovorima unaprijed!!!

Ne beri brigu Duska jedan od mojih parova zna da zenka snese i 8 jaja od 8 izvedu se 6 malih i bez problema lezi i odhrani ih podjednako . lampiranje jja nije na odmet ali ja to nisam nikada radila rozelama koje legnu na prvo leglo . Znaju da se uznemire pa da odreaguju napustanjem jaja . Prati situaciju ako ona lezi muzjak je hrani i tci oko nje verujem da su onda jaja oplodjena ili na daj podatak kada je na njih legla pa da ti pomognemo da izxlampiras jaja
Nazad na vrh Ići dole
Duska




Broj poruka : 30
Datum upisa : 23.02.2011

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Prvo jaje je snela 19 marta sesto jaje je snela 29marta.    Rozele ( Platycercus eximius) - Page 8 Icon_minitimePet Mar 30, 2012 12:47 pm

Prvo jaje je snela 19 marta. Sesto 29 marta. A ona normalno lezi i muzijak je hrani. Da potvrdim moje svako jaje pod lampom ima neki crni krug unutra i kao izborane linije stim sto neka jaja imaju crvene kao zile. Kako se tacni gleda koja su oplodjena?
Nazad na vrh Ići dole
Duska




Broj poruka : 30
Datum upisa : 23.02.2011

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 8 Icon_minitimePet Mar 30, 2012 12:50 pm

A da, pocela je bas da lezi posle treceg snesenog jaja!
Nazad na vrh Ići dole
Iwan97

Iwan97


Broj poruka : 550
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 26
Lokacija : Sabac

Rozele ( Platycercus eximius) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 8 Icon_minitimePet Mar 30, 2012 1:03 pm

Ako jaja imaju te ''crvene zile'',oplodjena su!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Rozele ( Platycercus eximius) - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rozele ( Platycercus eximius)   Rozele ( Platycercus eximius) - Page 8 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Rozele ( Platycercus eximius)
Nazad na vrh 
Strana 8 od 17Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 17  Sledeći
 Similar topics
-
» Problem sa okom kod rozele
» Penant (Platycercus elegans)
» zeleni penant Platycercus caledonicus
» Štroh - slameno žuti penant (Platycercus flaveolus)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Papagaji :: Srednji papagaji-
Skoči na: