Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Talijanka...

Ići dole 
+39
ivica.m
Marjan
Raša 2
Milos-shomy
dejanraska
Matija95
makimk
Ivan/Rex
ludi-schumi
SDnebojsa
solim
ШУМАДИНАЦ
Banjalucanin
Dragan-Opovo
Milan Mladenovac
MarkoKV
misko
bozidar prorocic
Nemanja Ars
rasa
Mirko_98
boze
Beca272
braneOS
mokijam
szrtoma
dusan dragan
mik
Milan zr
SALE KV
skembi69
lazar lucic
toma
Alexandar
Jovo13
mmilan
dalibor
Luckyboy
zoranknez
43 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 14  Sledeći
AutorPoruka
MarkoKV

MarkoKV


Broj poruka : 79
Datum upisa : 22.12.2011
Godina : 38
Lokacija : Kraljevo

Talijanka... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Talijanka...   Talijanka... - Page 6 Icon_minitimePon Jan 02, 2012 11:31 pm

Sto se zelenisa tice to nije problem posto su meni kokoske pustene po ceo dan od ujutru rano dok same ne legnu imaju sve na raspolaganju.Interesuje me koja hrana se daje dok su pilici?Ja npr dajem koncentrat prvi za tovne pilice u startu,hleba uvek,kasnije kada odrastu malo oko mesec dva pocinju da dobijaju psenicu i jedu sa kokoskama kukuruz jer ja pilim pod kvockama pa ih ona vodi svuda.Kokoskama velikim ne dajem hleb jer prestanu da nose.Koncentrat za nosilje je neprevazidjen mada ja nisam davao taj nikada vec nas odavde iz Kraljeva i super je

Ok,nadje ali mislio sam prevashodno na hranu dok ne odrastu.Sta je najbolje davati pilicima,ja imam malo sarenolika iskustva pa zato pitam za vasa
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Talijanka... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Talijanka...   Talijanka... - Page 6 Icon_minitimeUto Jan 03, 2012 12:49 am

Ja mojima dajem 100 % dok su pilici a psenicu ukljucujem posle mesec dana nakon toga i kukuruz i to je to ostalo ima u prirodi i naravno vitamine u vodu .
Nazad na vrh Ići dole
Jovo13

Jovo13


Broj poruka : 179
Datum upisa : 05.09.2010
Godina : 31
Lokacija : Vitkovac-Kraljevo

Talijanka... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Talijanka...   Talijanka... - Page 6 Icon_minitimeUto Jan 03, 2012 5:48 pm

Marko odgovoricu ti ovde i na ono pitanje iz druge teme posto se odnosi na italijanke Wink

Pronose u sustini sa 6 meseci,neke malo pre,a neke malo kasnije,mada ove godine su mi srebrne nesto zakasnile,sad su pronele sve,ali ipak im je 8 meseci,malo vise,dok su jarebicaste takodje neke pronele,a imaju 6 meseci,mada sam cuo da jarebicaste inace pronose ranije i da nose krupnija jaja.

Sto se tice hrane,ja isto izlezem pod kvockom,prvih nekoliko dana naravno dajem kuvana jaja,a sa tim i koncentrat za tovne pilice,dajem im i psenicu i kukuruz(mada je kukuruz samo za kvocku),meni pilici sa kvockom krenu da jedu psenicu posle 3,4 dana jer ih kvocka nauci.Kasnije kad porastu dovoljno da mogu da jedu granule,kupim im koncentrat za tovne pilice u granulama,prvih dana je problem jer nisu navikli,ali ja to resim tako sto im tih nekoliko dana ne dajem ama bas nista osim granula,posle toga se naviknu na granule i bas ih vole,naravno psenica se uvek daje a kukuruz kad vidim da krenu da jedu onda krenem i njega da dajem,obicno pre hranjenja bacim prvo malo kukuruza da bi ga pojeli jer kad bacim sve odjednom nece kukuruz,sa 5 meseci krenem da im dajem koncentrat za nosilje i to je to.A inace su stalno napolju dok su mali i zimi samo u prolece i leti budu zatvorene tokom dana a ujutru i uvece ih pustim,to zbog baste Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Milan Mladenovac




Broj poruka : 71
Datum upisa : 28.12.2011

Talijanka... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Talijanka...   Talijanka... - Page 6 Icon_minitimeUto Jan 03, 2012 7:16 pm

Zna li neko gde je prva izlozba?
Nazad na vrh Ići dole
MarkoKV

MarkoKV


Broj poruka : 79
Datum upisa : 22.12.2011
Godina : 38
Lokacija : Kraljevo

Talijanka... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Talijanka...   Talijanka... - Page 6 Icon_minitimeUto Jan 03, 2012 8:11 pm

Za Milana iz Mladenovca-uzmi najnoviju reviju Zov ima raspored sada za januar i februar.
Aha pa dobro,i ja onda neki slican sistem hranjenja imam kao i vi.Mislio sam mozda da duze dajete koncentrat za tovne kako bi ih izvukli da budu krupniji malo ali izgleda da to nema efekta.Znaci nisam gresio nigde:) . Postavicu slike uskoro mojih koka koje su mesanci,pevac je bio jarebicasti italijan a ostalo domace i verujte da mi sve koke izgledaju kao vase italijnke,ma nema razlike nikakve Smile jos samo mesec dana da pronesu i super ce biti,melezi su mi se pokazali kao najbolji ali moram nabaviti amroke ili australorpa jer su mi italijanke bile mnogo divlje zato sam prestao da ih gajim
Nazad na vrh Ići dole
Milan Mladenovac




Broj poruka : 71
Datum upisa : 28.12.2011

Talijanka... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Talijanka...   Talijanka... - Page 6 Icon_minitimeSre Jan 04, 2012 2:32 pm

Hvala Marko...da, mnogo divlja rasa...lete na sve strane
Nazad na vrh Ići dole
MarkoKV

MarkoKV


Broj poruka : 79
Datum upisa : 22.12.2011
Godina : 38
Lokacija : Kraljevo

Talijanka... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Talijanka...   Talijanka... - Page 6 Icon_minitimePet Jan 06, 2012 4:41 pm

Nema na cemu i drugi put,i srecni praznici Smile)
Nazad na vrh Ići dole
toma




Broj poruka : 41
Datum upisa : 30.04.2010
Godina : 33
Lokacija : Beograd

Talijanka... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Talijanka...   Talijanka... - Page 6 Icon_minitimePon Jan 23, 2012 9:51 pm

Mali problem.. Koke jarebicaste talijanke nose skoro bez jaja, dosta tamnije od srebnih talijanki koje imam, i koje nose cisto bela jaja?!
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Talijanka... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Talijanka...   Talijanka... - Page 6 Icon_minitimePon Jan 23, 2012 9:55 pm

onda verovatno nisu ciste negde u krvi se provukao neki domaci dasa jer bi trebalo biti bela kao sneg
Nazad na vrh Ići dole
toma




Broj poruka : 41
Datum upisa : 30.04.2010
Godina : 33
Lokacija : Beograd

Talijanka... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Talijanka...   Talijanka... - Page 6 Icon_minitimeSre Jan 25, 2012 6:38 pm

kad budem imao vremena, slikacu ih i pokazati, jer im je boja ista kao i jarebicaste, i dosta su krupne!
Nazad na vrh Ići dole
MarkoKV

MarkoKV


Broj poruka : 79
Datum upisa : 22.12.2011
Godina : 38
Lokacija : Kraljevo

Talijanka... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Talijanka...   Talijanka... - Page 6 Icon_minitimeČet Jan 26, 2012 12:04 am

Omak se neki domacin iz komsiluka,imam i ja mesavinu samo st je meni pevac bio jarebicati italijan a koke domace i apsolutno isto izgledaju kao jarebicaste italijanke,videcemo kakve boje ce biti jaja,mlade su,treba za mesec dana da pronesu.Inace bela kao sneg i sitnija treba da budu u odnosu na obicne
Nazad na vrh Ići dole
Jovo13

Jovo13


Broj poruka : 179
Datum upisa : 05.09.2010
Godina : 31
Lokacija : Vitkovac-Kraljevo

Talijanka... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Talijanka...   Talijanka... - Page 6 Icon_minitimeČet Jan 26, 2012 12:06 pm

Ne bih se bas slozio da trebaju da budu sitnija jaja od domacih,pogotvou ako su jarebicaste jer one nose krupnija jaja nego ostale boje italijanki,a nose mala u pocetku kad pronesu,posle su dosta krupna.Boja im je bela,a moze malo i da vuce na krem,ali u sustini bela.
Nazad na vrh Ići dole
toma




Broj poruka : 41
Datum upisa : 30.04.2010
Godina : 33
Lokacija : Beograd

Talijanka... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Talijanka...   Talijanka... - Page 6 Icon_minitimePet Jan 27, 2012 8:43 pm

e bas ovako kako je objasnio jova!!! Bila su sitnija u pocetku i svetlija, a sada su u odnosu na prvi period dosta krupna, cak dosta krupnija i od jaja srebrnih italijanki!!!!
Nazad na vrh Ići dole
Dragan-Opovo




Broj poruka : 60
Datum upisa : 02.02.2012
Godina : 53
Lokacija : Opovo-Juznibanat

Talijanka... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Talijanka...   Talijanka... - Page 6 Icon_minitimeČet Feb 02, 2012 12:14 am

Pozzz drustvo, nov sam ovde ,ali imam visegodisnje iskustvo u gajenju rasne zivine. Posebno me zanima srebrna italijanka...


Poslednji izmenio marjan pirot dana Čet Feb 02, 2012 10:33 am, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : Pročitajte pravila foruma!)
Nazad na vrh Ići dole
Dragan-Opovo




Broj poruka : 60
Datum upisa : 02.02.2012
Godina : 53
Lokacija : Opovo-Juznibanat

Talijanka... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Talijanka...   Talijanka... - Page 6 Icon_minitimeNed Feb 05, 2012 5:40 pm

Drusvo, da li vam nose italijanke i po ovoj niskoj temperaturi...
Nazad na vrh Ići dole
bozidar prorocic




Broj poruka : 114
Datum upisa : 01.11.2011
Godina : 45
Lokacija : cetinje

Talijanka... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Talijanka...   Talijanka... - Page 6 Icon_minitimePon Feb 06, 2012 10:49 pm

meni nose izvredno na cetinju je tenperatura padala ispod deset stepeni ali im dajem toplu hranu i koncentrat i bas su dobro nosile skupio sam jaja za izvodjenje pilica za sebe od srebrnih talijanki
Nazad na vrh Ići dole
Dragan-Opovo




Broj poruka : 60
Datum upisa : 02.02.2012
Godina : 53
Lokacija : Opovo-Juznibanat

Talijanka... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Talijanka...   Talijanka... - Page 6 Icon_minitimeUto Feb 07, 2012 12:28 am

Odlično, bas mi je drago. Ovu boju nisam imao.Kakva su tvoja iskustva sa njima ?
Nazad na vrh Ići dole
bozidar prorocic




Broj poruka : 114
Datum upisa : 01.11.2011
Godina : 45
Lokacija : cetinje

Talijanka... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Talijanka...   Talijanka... - Page 6 Icon_minitimeUto Feb 07, 2012 9:35 am

dragane hvala tebi na ljubaznosti jako lijepa iskustva imam odlicno podnose hladnocu i sada u danima kada su niske tenperature od 6 koka bude dana kada ima po 6 jaja izvaredne su za dvoriste i okucnicu mali su potrosaci hrane a ako ima uslova jako vole ispust i zelenis posebno ali treba biti obazriv da ne dobiju proliv jaja su bila isprva sitnija a kasnije mnogo krupnija preporucio bih svakome talijanku za uzgoj sada zavisi ko kakvu boju voli za mene je srebrna jako lijepa koka
Nazad na vrh Ići dole
Dragan-Opovo




Broj poruka : 60
Datum upisa : 02.02.2012
Godina : 53
Lokacija : Opovo-Juznibanat

Talijanka... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Talijanka...   Talijanka... - Page 6 Icon_minitimeNed Feb 19, 2012 2:47 pm

Evo i neka slicica italijanki jarebicastih- ovo je mlado jato koje sam odvojio za ovu godinu.Koke su pocele da nose mada ne jos uvek sve.

Talijanka... - Page 6 Xxov2qkuowx5yv7jnau
Talijanka... - Page 6 8kwop8zryzl4uit46hoq
Talijanka... - Page 6 4tz3ru6xlid0m2km8ts4
Nazad na vrh Ići dole
bozidar prorocic




Broj poruka : 114
Datum upisa : 01.11.2011
Godina : 45
Lokacija : cetinje

Talijanka... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Talijanka...   Talijanka... - Page 6 Icon_minitimeNed Feb 19, 2012 6:08 pm

jako lijpi primjerci koka kao i pijetao zao mi je sto mu je malo promrazla kresta pa to malo umanjuje ljepotu ovako divne rase ali prelijepi primjerci
Nazad na vrh Ići dole
Dragan-Opovo




Broj poruka : 60
Datum upisa : 02.02.2012
Godina : 53
Lokacija : Opovo-Juznibanat

Talijanka... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Talijanka...   Talijanka... - Page 6 Icon_minitimePet Feb 24, 2012 8:32 pm

ljudi, meni juce izasli pilici... od 42 jajeta imam 34 pileta od ovih sa slika..Ja sam zadovoljan... vitalni su i veseli..
Nazad na vrh Ići dole
Jovo13

Jovo13


Broj poruka : 179
Datum upisa : 05.09.2010
Godina : 31
Lokacija : Vitkovac-Kraljevo

Talijanka... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Talijanka...   Talijanka... - Page 6 Icon_minitimeSub Feb 25, 2012 11:11 am

Nek je sa srecom Dragane,sad samo nek rastu Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Dragan-Opovo




Broj poruka : 60
Datum upisa : 02.02.2012
Godina : 53
Lokacija : Opovo-Juznibanat

Talijanka... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Talijanka...   Talijanka... - Page 6 Icon_minitimeNed Feb 26, 2012 12:00 am

Hvala Jovo... nose li tvoje? Će biti nesto..
Nazad na vrh Ići dole
Jovo13

Jovo13


Broj poruka : 179
Datum upisa : 05.09.2010
Godina : 31
Lokacija : Vitkovac-Kraljevo

Talijanka... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Talijanka...   Talijanka... - Page 6 Icon_minitimeNed Feb 26, 2012 9:27 am

Sad su opet krenule,skoro sve nose,saljem ti pp Wink
Nazad na vrh Ići dole
Jovo13

Jovo13


Broj poruka : 179
Datum upisa : 05.09.2010
Godina : 31
Lokacija : Vitkovac-Kraljevo

Talijanka... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Talijanka...   Talijanka... - Page 6 Icon_minitimePet Mar 02, 2012 6:31 pm

Evo malo novih slika Wink

Talijanka... - Page 6 DSCF0255

Talijanka... - Page 6 DSCF0263

Talijanka... - Page 6 DSCF0298

Talijanka... - Page 6 DSCF0295

Talijanka... - Page 6 DSCF0292

Talijanka... - Page 6 DSCF0258
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Talijanka... - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Talijanka...   Talijanka... - Page 6 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Talijanka...
Nazad na vrh 
Strana 6 od 14Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 14  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Ukrasna Zivina :: Krupne rase zivine-
Skoči na: