Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Talijanka...

Ići dole 
+39
ivica.m
Marjan
Raša 2
Milos-shomy
dejanraska
Matija95
makimk
Ivan/Rex
ludi-schumi
SDnebojsa
solim
ШУМАДИНАЦ
Banjalucanin
Dragan-Opovo
Milan Mladenovac
MarkoKV
misko
bozidar prorocic
Nemanja Ars
rasa
Mirko_98
boze
Beca272
braneOS
mokijam
szrtoma
dusan dragan
mik
Milan zr
SALE KV
skembi69
lazar lucic
toma
Alexandar
Jovo13
mmilan
dalibor
Luckyboy
zoranknez
43 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 7 ... 14  Sledeći
AutorPoruka
zoranknez

zoranknez


Broj poruka : 144
Datum upisa : 07.03.2010
Godina : 64
Lokacija : Kruševac

Talijanka... Empty
PočaljiNaslov: Talijanka...   Talijanka... Icon_minitimeSub Apr 24, 2010 10:43 pm

Današnja Jarebičasta Talijanka je postala od stare Talijanke sa
dodatkom krvi Engleskog borca, Minorke i Feniksa. U Americi je
poslužila za stvaranje Leghorna. Talijanka je dobra nosilja, prosečna
nosivost se kreće od 160 do 180 jaja godišnje.
Trup im je vodoravan i dug. Ramena su široka. Prsa su ispupčena i ne treba da budu uska. Leđna linija ide vodoravno do sedla i uzdiže se prema repu. Imaju širok, srednje visine stav. Butke su malo vidljive i dobro mesnate.
Kokoška treba da ima pun trup sa dobro razvijenim stomakom i širokim repom.
Petlova kresta je u obliku bubrega sa četiri ili pet zubaca, a prednja linija kreste treba da ide preko očiju. Kresta ne bi trebala da ima falte ili neke druge izrasline. Ne sme da bude teška, kod petla ne sme da pada u stranu.
Kokoškina kresta po mustri odgovara petlovoj kresti, ali je manja i prednja strana pada u stranu, a da pri tome ne sme da prekriva oko.
U grupi velike živine Italijani imaju 19 priznatih boja.
Boja kod petla, po svim pravilima, treba da bude: sedlo i vrat ne smeju da imaju tamne boje; leđa moraju da imaju puno sjaja; vratna pera i perje na sedlu moraju biti zlatasta; prekrivač ramena i leđa zlatno crvenkaste boje; prsa i butke sa malo crveno-braon boje; ako se u vratu nalazi mala uska crna linija onda pera na sedlu to ne smeju da imaju; ako je svetla vratna kragna onda ima manjak zlatne boje; takođe, ne sme da ima tamnu kesten braon boju leđa, čađavo perje na sedlu i ostala ukrasna pera bez sjaja.
Talijanka... 20italijankakd
porcelan
Talijanka... 20italijankakkd
graorasta
Talijanka... 20italijankapd
jarebičasta
Nazad na vrh Ići dole
zoranknez

zoranknez


Broj poruka : 144
Datum upisa : 07.03.2010
Godina : 64
Lokacija : Kruševac

Talijanka... Empty
PočaljiNaslov: Jarebičasta italijanka   Talijanka... Icon_minitimeSub Apr 24, 2010 10:50 pm

Evo još malo karakteristika o italijanki par petlova
Težina: petao 2,25 do 3 kg,
kokoška 1,75 do 2,5 kg
Veličina prstena: petao 18,
kokoška 16
Jaje za nasad: 56 g
Boja ljuske jajeta: bela

Talijanka... 20italijankappd
zlatni
Talijanka... 20italijankapppd
srebrni
Talijanka... 20italijankappppd
ken boja
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Talijanka... Empty
PočaljiNaslov: Re: Talijanka...   Talijanka... Icon_minitimeNed Apr 25, 2010 12:06 am

Da dodam samo da su jaja od talijanki sa najvise holesterola,a da su najukusnija i to stoji Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
dalibor

dalibor


Broj poruka : 277
Datum upisa : 06.04.2010
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac

Talijanka... Empty
PočaljiNaslov: Re: Talijanka...   Talijanka... Icon_minitimeNed Apr 25, 2010 8:08 pm

ken varijatet,kod nas se ustalio kao "raspoznavajuca talijanka"a jedne od kvalitetnijih primeraka je imao moj prijatelj iz Grocke ,Brana
Nazad na vrh Ići dole
dalibor

dalibor


Broj poruka : 277
Datum upisa : 06.04.2010
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac

Talijanka... Empty
PočaljiNaslov: Re: Talijanka...   Talijanka... Icon_minitimePon Maj 03, 2010 7:08 pm

evo nekih slicica od mojih srebrnih talijanki
Talijanka... Picture232y
"izuzetna je nosilja"
Talijanka... Picture235sTalijanka... Img0119loTalijanka... Picture269
jato je i dalje sa matorim petlom jer daje izuzetne pilice
Nazad na vrh Ići dole
mmilan




Broj poruka : 9
Datum upisa : 03.07.2010

Talijanka... Empty
PočaljiNaslov: Re: Talijanka...   Talijanka... Icon_minitimeSub Jul 03, 2010 11:51 pm

Dalibore,
vrlo lepo i kvalitetno jato.
Ja sam 2 godine imao jarebicaste i to vrlo lepe (nazalost vise nemam jer mi ih je kuna pocistila). Trenutno imam susex-e ali mi je u palnu ponovo da vratim Talijanke.
Nazad na vrh Ići dole
Jovo13

Jovo13


Broj poruka : 179
Datum upisa : 05.09.2010
Godina : 31
Lokacija : Vitkovac-Kraljevo

Talijanka... Empty
PočaljiNaslov: Re: Talijanka...   Talijanka... Icon_minitimeUto Sep 07, 2010 10:51 pm

Evo neka slika mojih mladih italijanki Very Happy

Ovo su mi najnovije slike,slikacu ih za neki dan opet Cool

Talijanka... S5006050

Talijanka... S5006045

Petao kog cu da ostavim

Talijanka... S5006028

Talijanka... S5006038
Nazad na vrh Ići dole
Jovo13

Jovo13


Broj poruka : 179
Datum upisa : 05.09.2010
Godina : 31
Lokacija : Vitkovac-Kraljevo

Talijanka... Empty
PočaljiNaslov: Re: Talijanka...   Talijanka... Icon_minitimeUto Sep 07, 2010 10:52 pm

Kokice koje ce prve proneti,bar tako mislim jer imaju najvece kreste

Talijanka... S5006030

Talijanka... S5006025

Talijanka... S5006022
Nazad na vrh Ići dole
dalibor

dalibor


Broj poruka : 277
Datum upisa : 06.04.2010
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac

Talijanka... Empty
PočaljiNaslov: Re: Talijanka...   Talijanka... Icon_minitimeSre Sep 08, 2010 2:36 pm

Jovo u sustini su lepe,mada me malo brine boja kod pojedinih kokica cije si slike postavio,vidis i sam da ima svetlijih i tamnijih varijateta,sto moze da znaci da u krvi imas i gene od jerebicastih i zlatnih talijana,a to kod izlaganja na izlozbama ne prolazi jer su to dva razlicita standarda tj.varijateta,pokusavam malo da ti pomognem,ako ti nesto znaci, pozzzz
Nazad na vrh Ići dole
Jovo13

Jovo13


Broj poruka : 179
Datum upisa : 05.09.2010
Godina : 31
Lokacija : Vitkovac-Kraljevo

Talijanka... Empty
PočaljiNaslov: Re: Talijanka...   Talijanka... Icon_minitimeSre Sep 08, 2010 7:05 pm

Znam i sam da koka sa druge slike nema da kazem normalnu boju,a ove druge tri koje imam iz prve ture su boje kao prva koka,tj jarebicasta,e sad ima tu jos necega,zbog slikanja uvece mnoge su ispale tamnije,tako npr zadnja i predzadnja koka imaju razlicite boje a to je u stvari jedna te ista koka.A znam da ova druga nema dobru boju i necu od nje da nalezem,inace nije mi cilj da ih izlazem ali ipak zelim da postignem neki kvalitet tako da cu da nabavim jaja od jarebicastih pa da osvezim krv i da dobijem nadam se bolje primerke Very Happy
Ti imas koliko vidim samo srebrne italijanke ili imas mozda jos neku boju?Da li ces mozda imati od njih jaja na prolece za prodaju?
Nazad na vrh Ići dole
dalibor

dalibor


Broj poruka : 277
Datum upisa : 06.04.2010
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac

Talijanka... Empty
PočaljiNaslov: Re: Talijanka...   Talijanka... Icon_minitimeSre Sep 08, 2010 8:06 pm

ok samo guraj kako treba, a za jaja nije problem,bicemo u kontaktu,od talijanki drzim samo srebrne,pre sedam,osam god. sam imao i jarebicastu,ali bas iz tog razloga sto sam uvek dobijao i pilice svetlije i tamnije sam batalio da je drzim,i koliko god da sam kupio kvalitetnog petlica uvek sa ponavljalo sto znaci da je kod nas slabo ubacivano kvalitetnih cistih primeraka od "preko"i da je sve kako tako provlaceno kroz zlatnu ili ko je vec sta imao,e onda sam stupio u kontak sa mojim sadasnjim dobrim drugarom iz Grocke,Koletom,koji je uvezao srebrne talijane iz Austrije,i radi rigoroznu selekciju,tako da sam tada poceo sa srebrnom i dan danas preko njega nabavljam petlove,inace je u nedelju prodavao u pozarevcu izuzetno kvalitetne primerke,od srebrnih i od jerebicastih,pozzz... pa se cujemo...
Nazad na vrh Ići dole
Jovo13

Jovo13


Broj poruka : 179
Datum upisa : 05.09.2010
Godina : 31
Lokacija : Vitkovac-Kraljevo

Talijanka... Empty
PočaljiNaslov: Re: Talijanka...   Talijanka... Icon_minitimeSre Sep 08, 2010 9:54 pm

Sve je moguce,jos je i malo onih koji vide razliku izmedju zlatne i jarebicaste boje pa su svasta mesali,bas cu da vidim kakvi ce mi pilici ispasti kad lepo odvojim najsevtlije koke sa petlom,pa bas da vidim da li ce opet biti ovih sa nekom cudnom bojom.Bicemo u kontaktu pa cemo se na prolece dogovoriti za srebrne.Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Talijanka... Empty
PočaljiNaslov: Re: Talijanka...   Talijanka... Icon_minitimePon Sep 13, 2010 9:21 pm

evo i mojih talijanki


Talijanka... Dsc00246n Cool

Talijanka... Dsc00248bk
Nazad na vrh Ići dole
Jovo13

Jovo13


Broj poruka : 179
Datum upisa : 05.09.2010
Godina : 31
Lokacija : Vitkovac-Kraljevo

Talijanka... Empty
PočaljiNaslov: Re: Talijanka...   Talijanka... Icon_minitimePon Sep 13, 2010 9:57 pm

Lepe su,odpriluke su starosti kao ove moje mlade koje su se izlegle 16.05.2010 koliko su tvoje stare?
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Talijanka... Empty
PočaljiNaslov: Re: Talijanka...   Talijanka... Icon_minitimeUto Sep 14, 2010 12:01 am

I ove moje su se polovinom maja izvele samo imam mnogo petlica
Nazad na vrh Ići dole
Jovo13

Jovo13


Broj poruka : 179
Datum upisa : 05.09.2010
Godina : 31
Lokacija : Vitkovac-Kraljevo

Talijanka... Empty
PočaljiNaslov: Re: Talijanka...   Talijanka... Icon_minitimeUto Sep 14, 2010 7:53 pm

uh petlove mi ne pominji,iz prve ture 5 koka i 7 petlica,od toga mi crklo 2 petla i 1 koka jer se nesto razboleli i nikakvi lekovi i vitamini im nisu pomogli,a iz druge ture bilo bolje imao sam 7 koka i 4 petla ali i njih zahvati ovo isto,bas iste simptome imali kao prva tura i u istoj starosti kad i prva tura se razboleli i tad mi srkne 3 koke i 2 petla,sad imam samo 8 koka i 5 petlica,2 sam zaklao.Bas mnogo petlova.
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Talijanka... Empty
PočaljiNaslov: Re: Talijanka...   Talijanka... Icon_minitimeUto Sep 14, 2010 9:26 pm

eeeeee meni od 30 komada izaslo 19 petlova i 11 koki pr0dao sam 4 komada tako da mi je sada ostalo 15 nisam pametan sta da radim sa njima
Nazad na vrh Ići dole
Jovo13

Jovo13


Broj poruka : 179
Datum upisa : 05.09.2010
Godina : 31
Lokacija : Vitkovac-Kraljevo

Talijanka... Empty
PočaljiNaslov: Re: Talijanka...   Talijanka... Icon_minitimeUto Sep 14, 2010 9:34 pm

auuuu bas mnogo,stvarno ne znam sta da ti kazem,ja dao jednog komsiji i on se dva puta vracao Laughing i sad nije tu komsija pa ne znam da li hoce opet da ga uzima,a ova dva sam morao da zakoljem,napadali mi ovog sto hocu da ostavim,mada koliko vidim i ove druge ce nazalosta da doceka ista sudbina,nemam kome da ih dam.
Nazad na vrh Ići dole
Jovo13

Jovo13


Broj poruka : 179
Datum upisa : 05.09.2010
Godina : 31
Lokacija : Vitkovac-Kraljevo

Talijanka... Empty
PočaljiNaslov: Re: Talijanka...   Talijanka... Icon_minitimePon Okt 04, 2010 9:55 pm

Evo neka nova slika mojih italijanki,da se vidi da su svetlije boje.
Danas im je tacno 6 meseci,mislim da su gotove da pronesu

Talijanka... S5006396

Talijanka... S5006404

Talijanka... S5006407

Talijanka... S5006408
Nazad na vrh Ići dole
Jovo13

Jovo13


Broj poruka : 179
Datum upisa : 05.09.2010
Godina : 31
Lokacija : Vitkovac-Kraljevo

Talijanka... Empty
PočaljiNaslov: Re: Talijanka...   Talijanka... Icon_minitimePon Okt 04, 2010 9:56 pm

Talijanka... S5006411

Talijanka... S5006437

Talijanka... S5006415

Talijanka... S5006413

Talijanka... S5006432
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Talijanka... Empty
PočaljiNaslov: Re: Talijanka...   Talijanka... Icon_minitimeUto Okt 05, 2010 12:03 am

Jovo lepa ti je zivina ali ako su jarebicaste onda bi trebalo pevci da ti budu tamniji ovi malo vise vuku na zlatne.

Nazad na vrh Ići dole
dalibor

dalibor


Broj poruka : 277
Datum upisa : 06.04.2010
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac

Talijanka... Empty
PočaljiNaslov: Re: Talijanka...   Talijanka... Icon_minitimeUto Okt 05, 2010 5:47 am

Jovo obrati malo paznju na formu kreste kod koka gde prva dva tri zuba moraju biti uspravna a od pola mora da se prelama ka oku ali tako da ga ne preklapa skroz,izuzetak su koke sa ehtremno velikim uspravnim krestam koje valja imati po jednu dve u jatu...Sto se petla tice rep bi trebao da mu bude dosta veci podledaj sliku od pre,Aleksandrovog petla koji sa cetiri meseca ima kvalitetan rep i lepo ga drzi vodoravno kako bi i trebalo... pozzz....
Nazad na vrh Ići dole
Jovo13

Jovo13


Broj poruka : 179
Datum upisa : 05.09.2010
Godina : 31
Lokacija : Vitkovac-Kraljevo

Talijanka... Empty
PočaljiNaslov: Re: Talijanka...   Talijanka... Icon_minitimeUto Okt 05, 2010 4:06 pm

Hvala Alexandar,na prvoj strani imaju dve slike jarebicastog petla i mislim da moj ne treba da bude tamniji,cak su mi neki rekli da su pretamni.

Dalibore jer mi za kreste kazes zato sto ne padaju ili zato sto padaju pre tri zubca?
Sto se tice petla,mom petlu rep nije skroz formiran i jos mu raste,ovaj alexandrov je tada imao onaj prvi rep kako ja to zovem i on je njemu sad sigurno opao,i sad krece da raste ovaj rep koji i mom petlu raste ali nije skroz izrastao,mislim da bi to trebao da znas,mislim to da promene pera na repu ali i na drugim mestima,samo sto se na repu i krilima najvise zapaza.Pogledaj njegovu kokicu sa te slike,vidis da je njoj jedan deo repa vec opao.
Nazad na vrh Ići dole
Jovo13

Jovo13


Broj poruka : 179
Datum upisa : 05.09.2010
Godina : 31
Lokacija : Vitkovac-Kraljevo

Talijanka... Empty
PočaljiNaslov: Re: Talijanka...   Talijanka... Icon_minitimeSre Okt 06, 2010 5:35 pm

Danas mi pronela jedna koka cheers
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Talijanka... Empty
PočaljiNaslov: Re: Talijanka...   Talijanka... Icon_minitimeSre Okt 06, 2010 7:27 pm

Bravo , nek je sa srecom cheers
Nebi bilo lose da im malo dodajes koncetrat za nosilje jer tako ce napraviti vece grozdove i bice puno jaja Cool
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Talijanka... Empty
PočaljiNaslov: Re: Talijanka...   Talijanka... Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Talijanka...
Nazad na vrh 
Strana 1 od 14Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 7 ... 14  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Ukrasna Zivina :: Krupne rase zivine-
Skoči na: