Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Izlozbene Tigrice

Ići dole 
+25
sasam
mime30
pikasovl
Laza
ado
Banjalucanin
Dalibor Vasic
Tomaz Grajzar
TomazGrajzar
Rea
Milena
fuz80
slobodan
Jugoslav
dr.nenad86
Bruno Čebulj
SrdjanKG
Alex
szigics
Saša vr
haralampijexxl
ZQKY
rtomek
Luckyboy
igorsand
29 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
AutorPoruka
igorsand




Broj poruka : 201
Datum upisa : 11.03.2010
Lokacija : Zrenjanin

Izlozbene Tigrice - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izlozbene Tigrice   Izlozbene Tigrice - Page 5 Icon_minitimePon Nov 15, 2010 12:51 am

Evo slike pobednika Norveske drzavne izlozbe 29-31 oktobar.
Sivi muzijak

Izlozbene Tigrice - Page 5 Nr1a.th


Izlozbene Tigrice - Page 5 Nr1b.th






Nazad na vrh Ići dole
igorsand




Broj poruka : 201
Datum upisa : 11.03.2010
Lokacija : Zrenjanin

Izlozbene Tigrice - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izlozbene Tigrice   Izlozbene Tigrice - Page 5 Icon_minitimeČet Nov 18, 2010 11:03 am

Evo jos slika sa ove izlozbe.


Izlozbene Tigrice - Page 5 75077270





Izlozbene Tigrice - Page 5 49697642


Nazad na vrh Ići dole
igorsand




Broj poruka : 201
Datum upisa : 11.03.2010
Lokacija : Zrenjanin

Izlozbene Tigrice - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izlozbene Tigrice   Izlozbene Tigrice - Page 5 Icon_minitimeČet Nov 18, 2010 11:14 am

Izlozbene Tigrice - Page 5 71402698


Izlozbene Tigrice - Page 5 70626356



Izlozbene Tigrice - Page 5 67204929


Izlozbene Tigrice - Page 5 80397013




Nazad na vrh Ići dole
Jugoslav




Broj poruka : 9
Datum upisa : 27.11.2010
Godina : 42
Lokacija : Gornji Milanovac

Izlozbene Tigrice - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izlozbene Tigrice   Izlozbene Tigrice - Page 5 Icon_minitimeSub Nov 27, 2010 9:47 pm

Pozdrav svim odgajivacim ovih prelepih papiga.Ja trenutno imam 6 pari tigrica i uspesno ih razmnozavam.
Nazad na vrh Ići dole
slobodan




Broj poruka : 10
Datum upisa : 16.12.2010

Izlozbene Tigrice - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izlozbene Tigrice   Izlozbene Tigrice - Page 5 Icon_minitimeSub Dec 18, 2010 6:03 pm

koja je razlika izmedzu izlozbene i standardne tigrice koja se drzi po domacinstvima
Nazad na vrh Ići dole
fuz80
egzoticar u usponu



Broj poruka : 532
Datum upisa : 18.06.2010

Izlozbene Tigrice - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izlozbene Tigrice   Izlozbene Tigrice - Page 5 Icon_minitimeSub Dec 18, 2010 8:25 pm

pogledaj ranije postove , ima slika jedne i druge
Nazad na vrh Ići dole
slobodan




Broj poruka : 10
Datum upisa : 16.12.2010

Izlozbene Tigrice - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izlozbene Tigrice   Izlozbene Tigrice - Page 5 Icon_minitimeNed Dec 19, 2010 12:15 am

Standardne Tigrice a posebno one zelene su 300 puta ljepse od izlozbenih
Nazad na vrh Ići dole
Alex




Broj poruka : 67
Datum upisa : 26.03.2010
Lokacija : Pancevo

Izlozbene Tigrice - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izlozbene Tigrice   Izlozbene Tigrice - Page 5 Icon_minitimeNed Dec 19, 2010 12:55 pm

slobodan ::
Standardne Tigrice a posebno one zelene su 300 puta ljepse od izlozbenih
to je sve stvar ukusa, a opste je poznato da se o ukusima ne vredi raspravljati
Nazad na vrh Ići dole
slobodan




Broj poruka : 10
Datum upisa : 16.12.2010

Izlozbene Tigrice - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izlozbene Tigrice   Izlozbene Tigrice - Page 5 Icon_minitimeNed Dec 19, 2010 2:46 pm

Tako je
Nazad na vrh Ići dole
igorsand




Broj poruka : 201
Datum upisa : 11.03.2010
Lokacija : Zrenjanin

Izlozbene Tigrice - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izlozbene Tigrice   Izlozbene Tigrice - Page 5 Icon_minitimeNed Dec 19, 2010 9:06 pm

Alex ::
slobodan ::
Standardne Tigrice a posebno one zelene su 300 puta ljepse od izlozbenih
to je sve stvar ukusa, a opste je poznato da se o ukusima ne vredi raspravljati



Mislis "obicne" australiske tigrice su lepse od izlozbenih odnosno standard tigrica? Smile Kada napises Standardne Tigrice mnogi bi pomislili da govoris upravo o izlozbenim tigricama. Koje se u Srbiji i zvanicno zovu standard tigrice. Neko koristi za izlozbene tigrice i naziv Engleske Tigrice.

I meni dok sam drzao samo obicne tigrice, izlozbene nisu bile interesantne. Cak su mi bile ruzne. Ali vremenom sam se potpuno prebacio na izlozbene. Tako da danas imam iskljucivo izlozbene. I jedna i druga imaju svoju lepotu, ali sa izlozbenim vremenom ulazis u svet takmicenja sto daje potpuno drugu draz hobiju.
Nazad na vrh Ići dole
slobodan




Broj poruka : 10
Datum upisa : 16.12.2010

Izlozbene Tigrice - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izlozbene Tigrice   Izlozbene Tigrice - Page 5 Icon_minitimeNed Dec 19, 2010 9:39 pm

Da da mislio sam na obicne ali nisam znao da su standardne tigrice u stvari izlozbene tigrice polako se uvodim tek u sve ovo
Nazad na vrh Ići dole
igorsand




Broj poruka : 201
Datum upisa : 11.03.2010
Lokacija : Zrenjanin

Izlozbene Tigrice - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izlozbene Tigrice   Izlozbene Tigrice - Page 5 Icon_minitimeNed Dec 19, 2010 10:44 pm

Samo polako, pa da postanes odgajivac izlozbenih tigrica! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
slobodan




Broj poruka : 10
Datum upisa : 16.12.2010

Izlozbene Tigrice - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izlozbene Tigrice   Izlozbene Tigrice - Page 5 Icon_minitimePon Dec 20, 2010 4:37 pm

Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Milena




Broj poruka : 3
Datum upisa : 28.12.2010

Izlozbene Tigrice - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izlozbene Tigrice   Izlozbene Tigrice - Page 5 Icon_minitimeUto Dec 28, 2010 11:29 am

Zdravo svima. Vidim da vas dosta ovde gaji standarde, pa imam par pitanja u vezi pripitomljavanja.
Naime, imam par standarda - ženku od oko 8 meseci i mužjaka od 3 meseca. U naš dom je prvo došla ženka, koja se veoma brzo pripitomila, a pre mesec dana uzeli smo i mužjaka koji je već došao pitom. Sad, pošto živim sa dečkom, ženka, koja me je u početku volela se potpuno promenila od kako je ušla u fazu polne zrelosti - mog dečka obožava i mazi se i ljubi sa njim,a mene bukvalno mrzi. Koristi svaku priliku da me ujede ili mi napakosti na drugi način. Kada je hranim, jede mi iz ruke, ali čim nestane hrane, počinje krvnički da me ujeda. Da li je ovo klasična netrpeljivost prema meni (kao drugoj ženki) i da li je moguće išta učiniti da se ponovo zbližim sa pticom? Napominjem da je nikada nisam uplašila ili joj nenela bol, već mi sve izgleda kao ljubomora, što se posebno vidi ako zagrlim ili poljubim dečka (ona pošizi).
Što se mužjaka tiče, teško ga je prihvatila, pokušala je da ga tuče, ali smo osujetili njenu agresivnost drugim kavezom u kom je bio on i malo, po malo, zavoleli su se. Ono što mene brine je što on konstantno gleda njeno agresivno ponašanje prema meni i počinje da me se kloni. Ako ja mazim mužjaka, ona će obavezno ujesti ili mene ili njega, zavisi ko joj je bliži.
Kako da pripitomim mužjaka pored ženke koja me ne voli?
Nazad na vrh Ići dole
fuz80
egzoticar u usponu



Broj poruka : 532
Datum upisa : 18.06.2010

Izlozbene Tigrice - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izlozbene Tigrice   Izlozbene Tigrice - Page 5 Icon_minitimeUto Dec 28, 2010 5:10 pm

nikako uvek ce biti tako! Bar ja teko mislim ili da nisu u istoj prostoriji.

ja imam nimfu muzjaka Kicu koji mene mrzi a sa mojom zenom se mazi i doziva je kad je u blizini. ako kojim slucajem ona mene zagrli ili poljubi pred njim postaje agresivan i puno kresti!!
Nazad na vrh Ići dole
igorsand




Broj poruka : 201
Datum upisa : 11.03.2010
Lokacija : Zrenjanin

Izlozbene Tigrice - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izlozbene Tigrice   Izlozbene Tigrice - Page 5 Icon_minitimeUto Dec 28, 2010 7:35 pm

Milena sreca pa su tigrice male ptice Smile
Pa zar muzijak nije vec pitom?
Nazad na vrh Ići dole
Milena




Broj poruka : 3
Datum upisa : 28.12.2010

Izlozbene Tigrice - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izlozbene Tigrice   Izlozbene Tigrice - Page 5 Icon_minitimeUto Dec 28, 2010 7:48 pm

@Fuz, ja se nadam da ova situacija nekako može da se promeni, ali sve mi liči na to što si ti opisao.

@Igorsand, jeste došao prilično pitom za pticu od dva meseca u smislu da bez problema staje na ruku, sleti na glavu, ne boji se ljudi i sl., ali sam ja imala ambicije da ga malo više od toga pripitomim, jer iz predhodnog iskustava znam da tigrice mogu biti jako privrženi kućni ljubimci. A, istina je da su male, ali ova naša ženka ima kljunčinu kojom i te kako ume da nanese bol kada to želi Smile
Nazad na vrh Ići dole
Rea

Rea


Broj poruka : 760
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 50
Lokacija : Indjija

Izlozbene Tigrice - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izlozbene Tigrice   Izlozbene Tigrice - Page 5 Icon_minitimeUto Dec 28, 2010 8:03 pm

Evo i mene
nadam se da me primate u diskusiju

Iz licnog iskustva znam da ptice koje nisu rucno odhranjene a ipak dovoljno pitome , cim dobiju partnera gube onu svoju pitomost polako dok se istovetno javlja i nesto slicno rivalstvu . Ptica se uvek vise privuce jednom od vlasnika razlozi su visestruki dali od jednog dobija vise hrane ili mu se svidja glas osobe faktora je vise . ja recimo odhranim pticu rucno na spric i sve je okej kad dodje vreme da ptica pocne da uci da jede semenje tada nastaje problem verovali ili ne ja moram da bezim u drugu prostoriju i ne progovaram tada posao preuzima moj suprug . Od njega prihvataju semenke od mene ne samo me gledaju i kmece jer znaju da sam im do juce davala hranu na spric .
Sumnjam da ce se situacija popraviti sanse su skoro nikake u krajnjem sucaju ocekuj jos gore muzjak i zenka ce navici jedno na drugo jer hormoni i nagon za prirodnom potrebom kao sto je parenje ce odraditi svoje . zaljubice se jedno u drugo , i imaces srecan par na kraju .
Nazad na vrh Ići dole
fuz80
egzoticar u usponu



Broj poruka : 532
Datum upisa : 18.06.2010

Izlozbene Tigrice - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izlozbene Tigrice   Izlozbene Tigrice - Page 5 Icon_minitimeSre Dec 29, 2010 12:42 am

evo opet mene Smile

Rea potpuno si u pravu ali kad se oni zaljube i sve to dodje na svoje , opet ce biti netrpeljivosri kad im se pridje. zenka ce u Mileni da vidi konkurenciju i naravno ljubomora ce da ucini svoje! moj Kica ima 2,5 godine i nikako to da prevazidje, a mislim da i nikad nece!

pozz od Nikole alien
Nazad na vrh Ići dole
Milena




Broj poruka : 3
Datum upisa : 28.12.2010

Izlozbene Tigrice - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izlozbene Tigrice   Izlozbene Tigrice - Page 5 Icon_minitimeSre Dec 29, 2010 3:16 pm

Hvala svima na odgovorima, ali mislim da možda postoji mala mogućnost da niste u pravu, jer mi je ženka danas dozvolila da je mazim, pa ću nastaviti da se trudim, ne mogu tek tako da dignem ruke od njih.
Nazad na vrh Ići dole
TomazGrajzar




Broj poruka : 2
Datum upisa : 02.01.2011

Izlozbene Tigrice - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izlozbene Tigrice   Izlozbene Tigrice - Page 5 Icon_minitimeNed Jan 02, 2011 9:44 pm

Slučajno sam našao ovaj zanimljiv forum. Poslje dvajstgodišnje pavze sam se prije četiri godine opet počeo bavit sa izložbenim tigricama. 95% mojih ptica je od Daniela Lutolfa, Kurta Vogta (švajcarska) i najboljeg Avstrijanca G. Payra. Kod Daniela Lutolfa sam bil 4 puta. Kod njega sam do sad kupio 11 ptica! Ima super ptice, godišnje okoli 500 komada! Najdražu do sad sam platio 1500 EVRA, ima i puno draže! Toliko da znate kakve su cjene kod najboljih ugojitelja! i ove godine idem 2 put kod njega - v aprilu i kraj junija.
Svi najbolji ugojitelji zapadne Evrope takmičuju v WBO, COM je druga ili treča liga!
Pozdrav iz Slovenije!
Tomaž Grajzar Smile
Nazad na vrh Ići dole
Rea

Rea


Broj poruka : 760
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 50
Lokacija : Indjija

Izlozbene Tigrice - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izlozbene Tigrice   Izlozbene Tigrice - Page 5 Icon_minitimeNed Jan 02, 2011 11:27 pm

Drago nam je da ima vise pticara i da je forum posecen kako bi se upoznavali i razmenjivali iskustva i mi stariji svoje znanje prenosili na mladje generacije . Ali trebao si se predstaviti u temi upoznavanje !
Nazad na vrh Ići dole
igorsand




Broj poruka : 201
Datum upisa : 11.03.2010
Lokacija : Zrenjanin

Izlozbene Tigrice - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izlozbene Tigrice   Izlozbene Tigrice - Page 5 Icon_minitimeNed Jan 02, 2011 11:34 pm

Dobro dosao Tomaz. Ajde okaci slike svojih ptica da vidimo kvalitet. Smile Slazem se da je najbolji kvalitet u WBO takmicenjima.
Nazad na vrh Ići dole
Tomaz Grajzar




Broj poruka : 4
Datum upisa : 02.01.2011

Izlozbene Tigrice - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izlozbene Tigrice   Izlozbene Tigrice - Page 5 Icon_minitimePon Jan 03, 2011 6:01 pm

Evo jednu sliku! Tu je star oko 7 meseci! Pozdrav! Tomaž
Nazad na vrh Ići dole
igorsand




Broj poruka : 201
Datum upisa : 11.03.2010
Lokacija : Zrenjanin

Izlozbene Tigrice - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izlozbene Tigrice   Izlozbene Tigrice - Page 5 Icon_minitimePon Jan 03, 2011 8:59 pm

Nema slike Tomaz. Malo je komplikovan nacin da se postavi slika ovde Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Izlozbene Tigrice - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Izlozbene Tigrice   Izlozbene Tigrice - Page 5 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Izlozbene Tigrice
Nazad na vrh 
Strana 5 od 8Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
 Similar topics
-
» vitamini za tigrice
» ponasanje zenke tigrice
» Par pitanja vezano za Tigrice
» Moja gnezda za izolžbene tigrice
» tigrice-muzijak i zenka starost za parenje

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Papagaji :: Mali papagaji-
Skoči na: