Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Aniflan diskusija

Ići dole 
+13
Boban
BOCKA
LERBI
Danijel
milos0205
zozi
BORA
milannish
szigics
gocke
dr.nenad86
Laza
kima
17 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Đole




Broj poruka : 12
Datum upisa : 01.08.2010
Godina : 57
Lokacija : Nis

Aniflan diskusija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Aniflan diskusija   Aniflan diskusija - Page 2 Icon_minitimeNed Jul 22, 2012 7:47 pm

I moje iskustvo je da aniflana treba odvojiti posle treceg jajeta jer obavezno polomi ili izbaci jaja iz gnezda da bi opet pario kanarinku.Na ovaj nacin sam uspeo ogajiti dva lepa bastarda a sada je kanarinka snela jos tri jaja tako da se nadam novom podmladku.
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Aniflan diskusija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Aniflan diskusija   Aniflan diskusija - Page 2 Icon_minitimeNed Jul 22, 2012 11:13 pm

Jedan slucaj ne mora da znaci pravilo, to je karakteristika tvoje ptice, a ona se tokom godine moze promeniti, mada ti ne bi preporucio da ga iskusavas.
Svaka cast za bastarde.
Nazad na vrh Ići dole
Đole




Broj poruka : 12
Datum upisa : 01.08.2010
Godina : 57
Lokacija : Nis

Aniflan diskusija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Aniflan diskusija   Aniflan diskusija - Page 2 Icon_minitimePon Jul 23, 2012 11:06 pm

Sta mislite sa koliko kanarinki ga mogu pariti iduce godine a da ga ne preforsiram.
Nazad na vrh Ići dole
gocke

gocke


Broj poruka : 200
Datum upisa : 01.03.2010
Lokacija : stokholm

Aniflan diskusija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Aniflan diskusija   Aniflan diskusija - Page 2 Icon_minitimeUto Jul 24, 2012 1:13 pm

evo prvih mladih
Nazad na vrh Ići dole
gocke

gocke


Broj poruka : 200
Datum upisa : 01.03.2010
Lokacija : stokholm

Aniflan diskusija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Aniflan diskusija   Aniflan diskusija - Page 2 Icon_minitimeUto Jul 24, 2012 1:17 pm

evo malo porasli
Nazad na vrh Ići dole
milos0205

milos0205


Broj poruka : 253
Datum upisa : 01.01.2010
Godina : 57
Lokacija : Beograd

Aniflan diskusija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Aniflan diskusija   Aniflan diskusija - Page 2 Icon_minitimeSre Jul 25, 2012 10:56 am

Svaka cast izgleda zadivljujuce samo zasto ih hranis rucno gde su roditelji?
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Aniflan diskusija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Aniflan diskusija   Aniflan diskusija - Page 2 Icon_minitimeSre Jul 25, 2012 2:07 pm

gocke ::
evo malo porasli

Ima da ih naucis psovkama samo tako, ima da psuju pevajuci. Very Happy Vidim da koristis onu gotovu hranu za rucno hranjenje, zanima me dali je ona u prahu il je gotova? Inace svaka cas za trud i ulozeno vreme.
Nazad na vrh Ići dole
gocke

gocke


Broj poruka : 200
Datum upisa : 01.03.2010
Lokacija : stokholm

Aniflan diskusija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Aniflan diskusija   Aniflan diskusija - Page 2 Icon_minitimeČet Jul 26, 2012 10:40 am

matori su mi odvojeni vec imaju i drugu turu mladih i jos jedan par mi je izveo, ubacicu slike sutra prekosutra da malo porastu. Inace Danijele hranim ih gotovom hranom prvo sto je hranljivija a drugo lakse mi je nego sa jajima ili jajcanom jer se zaglavljuje u spricu pa mi se i desavalo da udavim mlade. Haha jbg ovde prvo se nauce psovke pa ostalo
Nazad na vrh Ići dole
milos0205

milos0205


Broj poruka : 253
Datum upisa : 01.01.2010
Godina : 57
Lokacija : Beograd

Aniflan diskusija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Aniflan diskusija   Aniflan diskusija - Page 2 Icon_minitimeČet Jul 26, 2012 10:57 pm

sta dajes matorima za hranjenje mladih, ja dajem jajcanu hranu za divlje ptice i proklijalo seme i njega prvo uzimaju a tek kasnije jajcanu
Nazad na vrh Ići dole
gocke

gocke


Broj poruka : 200
Datum upisa : 01.03.2010
Lokacija : stokholm

Aniflan diskusija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Aniflan diskusija   Aniflan diskusija - Page 2 Icon_minitimePet Jul 27, 2012 7:37 am

Isto to i ja dajem klasika plus dohranjivanje jer aniflan tesko da odhrani svih 4 ili pet mladih koje ima jer su i mladi ratoborno i izbacuju jedni druge iz gnezda tj one najmanje i najslabije
Nazad na vrh Ići dole
milos0205

milos0205


Broj poruka : 253
Datum upisa : 01.01.2010
Godina : 57
Lokacija : Beograd

Aniflan diskusija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Aniflan diskusija   Aniflan diskusija - Page 2 Icon_minitimePet Jul 27, 2012 1:47 pm

a sta se desava kada je jedno pile, da li ce ga i onda odhraniti normalno
Nazad na vrh Ići dole
gocke

gocke


Broj poruka : 200
Datum upisa : 01.03.2010
Lokacija : stokholm

Aniflan diskusija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Aniflan diskusija   Aniflan diskusija - Page 2 Icon_minitimePet Jul 27, 2012 4:15 pm

milos0205 ::
a sta se desava kada je jedno pile, da li ce ga i onda odhraniti normalno

e ako mene pitas stvarno neznam, mislim da bi u kavezu trebalo..
Nazad na vrh Ići dole
gocke

gocke


Broj poruka : 200
Datum upisa : 01.03.2010
Lokacija : stokholm

Aniflan diskusija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Aniflan diskusija   Aniflan diskusija - Page 2 Icon_minitimePet Jul 27, 2012 9:28 pm

evo jos malo pilica iz druge ture
Nazad na vrh Ići dole
milannish

milannish


Broj poruka : 248
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 44
Lokacija : Niš

Aniflan diskusija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Aniflan diskusija   Aniflan diskusija - Page 2 Icon_minitimeSub Jul 28, 2012 6:22 pm

Prelepo, buduci da ih ima vise nadam se da ce se lepo socijalizovati.
Nazad na vrh Ići dole
milos0205

milos0205


Broj poruka : 253
Datum upisa : 01.01.2010
Godina : 57
Lokacija : Beograd

Aniflan diskusija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Aniflan diskusija   Aniflan diskusija - Page 2 Icon_minitimeSub Jul 28, 2012 10:00 pm

Danas sam prstenovao jedino pile od anefli i zenka se vise ne vraca u gnezdo, u opstoj panici jer mi je drug danas imao nezgodu u padobranstvu tek pred sam mrak sam pile prebacio kod kanarinke koja oma jednog bastarda istog uzrasta. Sta mislite da li ce prihvatiti i odhraniti malog aneflana, odlicna je majka pa se nadam da ce se sve dobro zavrsiti
Nazad na vrh Ići dole
gocke

gocke


Broj poruka : 200
Datum upisa : 01.03.2010
Lokacija : stokholm

Aniflan diskusija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Aniflan diskusija   Aniflan diskusija - Page 2 Icon_minitimeNed Jul 29, 2012 9:37 am

Milose ako si ga alkirao, onda je mlado 6-7 dana staro..tad zenka vise ne lezi na njega vec dolazi samo u gnezdo da ga hrani tako da mislim da si mogao da ga ostavis. Ako je dobra kanarinka hranila bih i da si tri ubacio ne sekiraj se prezivece, mozes i rucno da ga hranis, a te aniflane pari opet bice i vise mladig.
Nazad na vrh Ići dole
milos0205

milos0205


Broj poruka : 253
Datum upisa : 01.01.2010
Godina : 57
Lokacija : Beograd

Aniflan diskusija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Aniflan diskusija   Aniflan diskusija - Page 2 Icon_minitimeNed Jul 29, 2012 9:21 pm

Od momenta alkiranja ona je jos 1 sat lezala i ustala,pile potpuno golo tek klice izbijaju a danas ima tacno 7 dana. Kanarinka ga hrani normalno tako da je za sada sve u redu. Da li ce se jos pariti ove sezone to ne znam bilo bi dobro ali to od mene ne zavisi. Muzjak je 4 godina a ona kod mene tak par meseci, pa zato kazem da nisam siguran da ce se jos pariti. Hvala na podrsci
Nazad na vrh Ići dole
gocke

gocke


Broj poruka : 200
Datum upisa : 01.03.2010
Lokacija : stokholm

Aniflan diskusija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Aniflan diskusija   Aniflan diskusija - Page 2 Icon_minitimePon Avg 20, 2012 8:49 am

Najstariji mladi polako dobivaju glas

Nazad na vrh Ići dole
gocke

gocke


Broj poruka : 200
Datum upisa : 01.03.2010
Lokacija : stokholm

Aniflan diskusija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Aniflan diskusija   Aniflan diskusija - Page 2 Icon_minitimeSub Okt 13, 2012 3:13 pm

planinske jurke i aniflani


Nazad na vrh Ići dole
gocke

gocke


Broj poruka : 200
Datum upisa : 01.03.2010
Lokacija : stokholm

Aniflan diskusija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Aniflan diskusija   Aniflan diskusija - Page 2 Icon_minitimeSub Okt 13, 2012 3:15 pm

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Aniflan diskusija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Aniflan diskusija   Aniflan diskusija - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Aniflan diskusija
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Svilene kokice...
» Video klipovi, aniflan
» Aniflan,Konopljarka(Carduelis cannabina)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Avifauna Evrope :: Ptice pevacice :: Aniflan (Carduelis cannabina)-
Skoči na: