Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Aniflan diskusija

Ići dole 
+13
Boban
BOCKA
LERBI
Danijel
milos0205
zozi
BORA
milannish
szigics
gocke
dr.nenad86
Laza
kima
17 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
kima

kima


Broj poruka : 200
Datum upisa : 28.02.2010
Godina : 42
Lokacija : Kragujevac

Aniflan diskusija Empty
PočaljiNaslov: Re: Aniflan diskusija   Aniflan diskusija Icon_minitimePon Mar 08, 2010 10:40 pm

Kringlovi su kao i aniflani jako laki za rad zato su im i cena male po evropi.Nisu im potrebni crvi pri hranjenju mladih.
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Aniflan diskusija Empty
PočaljiNaslov: Re: Aniflan diskusija   Aniflan diskusija Icon_minitimePon Mar 08, 2010 10:42 pm

uh bre Kimo, pa ja bas imam losa iskustva sa aniflanima... daj molim te otvori temu i napisi kako radis sa njima
hvala i poz
Nazad na vrh Ići dole
kima

kima


Broj poruka : 200
Datum upisa : 28.02.2010
Godina : 42
Lokacija : Kragujevac

Aniflan diskusija Empty
PočaljiNaslov: Re: Aniflan diskusija   Aniflan diskusija Icon_minitimePon Mar 08, 2010 10:45 pm

Gocke izvodi aniflane on ti moze to bolje objasniti,a ja sam resio da ove godine u holandiji kupim bar dva para aniflana.Ja sam pario pre par godina normal i zabel kringle sa stiglicima
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Aniflan diskusija Empty
PočaljiNaslov: Re: Aniflan diskusija   Aniflan diskusija Icon_minitimePon Mar 08, 2010 10:47 pm

pricamo o aniflanima koji su izvedeni u kavezu ili divljim? ako su izvedeni ok, verujem da su za rad laksi, ali kod nas tesko mozes da nadjes izvedene
poz
Nazad na vrh Ići dole
kima

kima


Broj poruka : 200
Datum upisa : 28.02.2010
Godina : 42
Lokacija : Kragujevac

Aniflan diskusija Empty
PočaljiNaslov: Re: Aniflan diskusija   Aniflan diskusija Icon_minitimePon Mar 08, 2010 10:50 pm

izvedenim u kavezu naravno,kod nas i ja mislim da ih nema.Ako budem imao srece da ih nadjem uzecu ih.Inace slabo ih drze jer nisu atraktivni po boji.
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Aniflan diskusija Empty
PočaljiNaslov: Re: Aniflan diskusija   Aniflan diskusija Icon_minitimePon Mar 08, 2010 10:56 pm

to pozdravljam iz kaveza, a ni ja kod nas nisam video a ni cuo da je neko izveo u kavezu... mozda u volijeri... pa mi zbog toga cudno kad kazes da je lako Smile oni su cak jako teski za smirivanje
Nazad na vrh Ići dole
kima

kima


Broj poruka : 200
Datum upisa : 28.02.2010
Godina : 42
Lokacija : Kragujevac

Aniflan diskusija Empty
PočaljiNaslov: Re: Aniflan diskusija   Aniflan diskusija Icon_minitimePon Mar 08, 2010 10:58 pm

aniflani za razliku od stiglica traze manje dimenzije kaveza za parenje,nadam se da cu njih i planinske aniflane naci ove godine pa da probam sa njima
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Aniflan diskusija Empty
PočaljiNaslov: Re: Aniflan diskusija   Aniflan diskusija Icon_minitimePon Mar 08, 2010 11:48 pm

Lazar ::
to pozdravljam iz kaveza, a ni ja kod nas nisam video a ni cuo da je neko izveo u kavezu... mozda u volijeri... pa mi zbog toga cudno kad kazes da je lako Smile oni su cak jako teski za smirivanje

Laao doji na prolece u Nis pa te vodim da vidis kakos e izvode u zatvorenom prostoru i u manim kavezima.... Nacicu slike pa cu staviti na forum.....


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
gocke

gocke


Broj poruka : 200
Datum upisa : 01.03.2010
Lokacija : stokholm

Aniflan diskusija Empty
PočaljiNaslov: Re: Aniflan diskusija   Aniflan diskusija Icon_minitimeSre Mar 10, 2010 10:48 pm

Lazar ::
to pozdravljam iz kaveza, a ni ja kod nas nisam video a ni cuo da je neko izveo u kavezu... mozda u volijeri... pa mi zbog toga cudno kad kazes da je lako Smile oni su cak jako teski za smirivanje

U pravu je kima, sto se tice parenja aniflana. Laki su za izvodjenje i nije potrebno nikakvo odvajanje muzjaka od zenke, cak ni zivotinjska hrana. Za uzgoj aniflana je ipak najvaznija ishrana jer im se ishrana razlikuje od stigliceve dosta stoga ima i specijalna hrana koja se pravi za njih, a pritom isto i navikavanje na jajcanu hranu koju s pocetka ne rado uzimaju. Jedan muzjak se moze istovremeno pariti sa vise zenki u istom kavezu ili vulijeru.
Nazad na vrh Ići dole
szigics




Broj poruka : 47
Datum upisa : 17.03.2010
Lokacija : subotica

Aniflan diskusija Empty
PočaljiNaslov: Re: Aniflan diskusija   Aniflan diskusija Icon_minitimeČet Mar 18, 2010 8:15 pm

Bio nedavno u prilici da zbavim konopljarke.Lezene,prstenovane,sa papirima. A nisam.
Mozda uskoro opet bude u ponudi.
Nazad na vrh Ići dole
milannish

milannish


Broj poruka : 248
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 44
Lokacija : Niš

Aniflan diskusija Empty
PočaljiNaslov: Re: Aniflan diskusija   Aniflan diskusija Icon_minitimeČet Mar 18, 2010 8:19 pm

gocke ::
Lazar ::
to pozdravljam iz kaveza, a ni ja kod nas nisam video a ni cuo da je neko izveo u kavezu... mozda u volijeri... pa mi zbog toga cudno kad kazes da je lako Smile oni su cak jako teski za smirivanje

U pravu je kima, sto se tice parenja aniflana. Laki su za izvodjenje i nije potrebno nikakvo odvajanje muzjaka od zenke, cak ni zivotinjska hrana. Za uzgoj aniflana je ipak najvaznija ishrana jer im se ishrana razlikuje od stigliceve dosta stoga ima i specijalna hrana koja se pravi za njih, a pritom isto i navikavanje na jajcanu hranu koju s pocetka ne rado uzimaju. Jedan muzjak se moze istovremeno pariti sa vise zenki u istom kavezu ili vulijeru.

Pozdrav Gocke,
predpostavljam da si upucen u ishranu anifki pred parenje, pa bih te zamolio da napises nesto o tome, bilo bi od opsteg znacaja.
Unapred hvala i pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
gocke

gocke


Broj poruka : 200
Datum upisa : 01.03.2010
Lokacija : stokholm

Aniflan diskusija Empty
PočaljiNaslov: Re: Aniflan diskusija   Aniflan diskusija Icon_minitimeČet Mar 18, 2010 9:59 pm

Pozdrav Gocke,
predpostavljam da si upucen u ishranu anifki pred parenje, pa bih te zamolio da napises nesto o tome, bilo bi od opsteg znacaja.
Unapred hvala i pozdrav![/quote]

Neznam stvarno sta da ti kazem, spremam ih jednostavno kao i stiglice, razlikuje se samo malo u ishrani tokom citave godine. Tu mislim prethodno na semensku hranu koja se razlikuje od stigliceve. Ja sam ubedjen da za uspesno parenje ptica je vazno pticu drzati u dobroj kondiciji tokom citave godine, a ne samo pred sezonu parenja. Pticama tokom citave godine dajem jajcanu hranu 2puta nedeljno sa klijalim semenom isto tako i omni.vit,svojim pticama ne dajem nista osim brokole od voca i povrca i to jednom nedeljno tokom citave godine, sa izuzetkom kada imaju mlade tada ne dajem uopste, svetlost pocinjem od 1 januara podizati nedeljno za po 15. Od 1 marta pocinjem pticama davati jajcanu hranu svakodnevno sa klijalim semeno i u nju mesam vitamin e, basiliku i beli luk, krajem marta im pocinjem davati ferti-vit svakodnevno i nakon nedelju dana spajam ptice po parovima. Tek polovinom aprila ubacujem gnezda, i nakon 2-3 dana im dajem materijal za pravljenje. Prehrana mladih aniflana je dosta laksa nego stiglica, i kod njih ne vadim semensku hranu vec je imaju stalno na izboru kao i jajcanu hranu. Muzjaka ne odvajam i on je sa zenkom sve vreme jer nisu pristalice da razbijaju jaja i jedu ih, vec povremeno i sami leze nanjih.
Nazad na vrh Ići dole
BORA

BORA


Broj poruka : 249
Datum upisa : 10.03.2010
Godina : 44
Lokacija : Kragujevac

Aniflan diskusija Empty
PočaljiNaslov: Re: Aniflan diskusija   Aniflan diskusija Icon_minitimePet Mar 19, 2010 4:24 pm

Cime treba da se hrani aniflan da bi bio u dobroj formi i zdrav
Nazad na vrh Ići dole
gocke

gocke


Broj poruka : 200
Datum upisa : 01.03.2010
Lokacija : stokholm

Aniflan diskusija Empty
PočaljiNaslov: Re: Aniflan diskusija   Aniflan diskusija Icon_minitimeSub Mar 20, 2010 8:06 pm

BORA ::
Cime treba da se hrani aniflan da bi bio u dobroj formi i zdrav


cime u sustini im je hrana slicna stiglicima, mada aniflani vole ekstra semenja raznih trava, znaci kvalitetna hrana za stiglica plus seme trava, mada ima i da se kupi gotova smesa za aniflane.
Nazad na vrh Ići dole
BORA

BORA


Broj poruka : 249
Datum upisa : 10.03.2010
Godina : 44
Lokacija : Kragujevac

Aniflan diskusija Empty
PočaljiNaslov: Re: Aniflan diskusija   Aniflan diskusija Icon_minitimeSub Mar 20, 2010 8:20 pm

Ok gocke hvala
Nazad na vrh Ići dole
zozi

zozi


Broj poruka : 148
Datum upisa : 05.04.2010
Godina : 41
Lokacija : kragujevac

Aniflan diskusija Empty
PočaljiNaslov: Re: Aniflan diskusija   Aniflan diskusija Icon_minitimeUto Apr 06, 2010 9:01 pm

Boro sto raznovrsnija hrana i redovno vitamini i to je to.Inace to vazi za sve ptice
Nazad na vrh Ići dole
milos0205

milos0205


Broj poruka : 253
Datum upisa : 01.01.2010
Godina : 57
Lokacija : Beograd

Aniflan diskusija Empty
PočaljiNaslov: Re: Aniflan diskusija   Aniflan diskusija Icon_minitimeSre Maj 12, 2010 10:11 pm

Da li se desava kod Aneflana mislim na muzjake da jedu jaja, kod mog drugara se desilo da kanarinka snese trece jaje i da posle pola sata nema jajeta
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Aniflan diskusija Empty
PočaljiNaslov: Re: Aniflan diskusija   Aniflan diskusija Icon_minitimeSre Maj 12, 2010 10:58 pm

Sa divljim pticama nikad niste na cisto sta ce da urade, one to napolju ne rade ali kad su u kavezu sve je moguce...
Nazad na vrh Ići dole
LERBI

LERBI


Broj poruka : 6
Datum upisa : 30.04.2010
Godina : 40
Lokacija : Šabac

Aniflan diskusija Empty
PočaljiNaslov: Re: Aniflan diskusija   Aniflan diskusija Icon_minitimeČet Maj 13, 2010 4:37 pm

Pozdrav za sve forumaše! Zanima me, otprilike, koliko se kreću cene za alkirane aniflane?
Nazad na vrh Ići dole
BOCKA

BOCKA


Broj poruka : 106
Datum upisa : 02.01.2010
Lokacija : SKOPJE, MAKEDONIJA

Aniflan diskusija Empty
PočaljiNaslov: Re: Aniflan diskusija   Aniflan diskusija Icon_minitimeČet Maj 13, 2010 8:48 pm

LERBI, koja je to ptica na tvom avataru ?
Pozdrav Bocka
Nazad na vrh Ići dole
Boban




Broj poruka : 281
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 63
Lokacija : Srbija Vranje

Aniflan diskusija Empty
PočaljiNaslov: Re: Aniflan diskusija   Aniflan diskusija Icon_minitimeČet Maj 13, 2010 9:07 pm

serinus alario - crnoglavi kanarinac, alario kanarinac, africka ptica
Nazad na vrh Ići dole
LERBI

LERBI


Broj poruka : 6
Datum upisa : 30.04.2010
Godina : 40
Lokacija : Šabac

Aniflan diskusija Empty
PočaljiNaslov: Re: Aniflan diskusija   Aniflan diskusija Icon_minitimeČet Maj 13, 2010 9:41 pm

Boban je već odgovorio, to je serinus alario, afrički divlji kanarinac, nastanjuje oblast Južne Afrike.
Za bolje poznavaoce engleskog, evo malo literature uopšteno o ovoj prelepoj ptici http://en.wikipedia.org/wiki/Black-headed_Canary

Aniflan diskusija Swartkopkanarie[center]

Pozdrav svim forumašima i izvinjenje moderatorima za off topic!
Nazad na vrh Ići dole
Zika
Sumadinac
Sumadinac
Zika


Broj poruka : 1122
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Kragujevac

Aniflan diskusija Empty
PočaljiNaslov: Re: Aniflan diskusija   Aniflan diskusija Icon_minitimeČet Maj 27, 2010 7:53 pm

Principijelno u literaturi i praksi u vecini slucajeva,a i sam to radim poucen losim iskustvima.odvajam muzjaka divlju pticu,kada procenim da je suvisan u volijeri sa kanarinkom odnosno da je svoj cin oca buducih pokolenja odradio.U vecini slucajeva,a ne samo aniflani muzjaci,znaci vecina vrsta sumskih ptica,mislim na muzjake su skloni da u vreme parenja i dok ih drzi ljubavni zanos,delimicno ili potpuno rasture gnezdo koje zenka ljubomorno cuva,razbiju jaja,pojedu jaja ali u drustvu sa svojom dragom,i niz drugih losih okolnosti koje mogu da prirede.Za ovo mi ne trebaju nikakvi dokazi jer sam nazalost mnogo puta prisustvovao ovim ruznim scenama za nas pticare,kao iz najgorih nocnih mora,retkost je sloga mir i ljubav,dok odgaja mlade,mislim na kombinaciju kanarinka x divlja ptica,to je bas prava retkost a i zna se da nema potrebe da muzjak tutnji po kavezu ako je svojski obavio svoju duznost....... Smile
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Aniflan diskusija Empty
PočaljiNaslov: Re: Aniflan diskusija   Aniflan diskusija Icon_minitimeNed Jan 09, 2011 9:55 am

Procitao sam sve postove, ima dosta zanimljivih postova, Da se nadovezem na pricu oko aniflana, u mom gradicu ima jedan covek koji je uspeo da izvede samo jednog bastarda od aniflana i to slucajno, u volijeri je imao par aniflana i mislim da je imao nekoliko kanarinaca, i aniflan je gazio kanarinku i izveo je tog jednog, inace ga drzi u radnji i prelepo peva.... hteo bih da postavim jedno pitanje nadam se da ima neko da mi odgovori, nikad pre nisam pario divlje ptice a sad bih hteo da pocnem, pa me zanima sta da ima dajem za usiljavanje i sve to, oko parenja, cuo sam da treba proklijali niger?? Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
milos0205

milos0205


Broj poruka : 253
Datum upisa : 01.01.2010
Godina : 57
Lokacija : Beograd

Aniflan diskusija Empty
PočaljiNaslov: Re: Aniflan diskusija   Aniflan diskusija Icon_minitimeNed Jul 08, 2012 11:19 pm

Koliko Anefla lezi na jajima do izleganja mladih, procitao sam da postoji hrana za njih specijalna pa da li neko zna gde ima da se kupi
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Aniflan diskusija Empty
PočaljiNaslov: Re: Aniflan diskusija   Aniflan diskusija Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Aniflan diskusija
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Svilene kokice...
» Video klipovi, aniflan
» Aniflan,Konopljarka(Carduelis cannabina)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Avifauna Evrope :: Ptice pevacice :: Aniflan (Carduelis cannabina)-
Skoči na: