Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima

Ići dole 
+37
žako
border
Džoni
MILAN
rtomek
ivan79
Damir
itan
ZQKY
Dalibor Vasic
Iwan97
skorkovic
mime30
Rale
pedja cb
Matija95
Nidzo
vladogouldovi
Marjan
sasko
Alexandar
Laza
Sale77-Nis
mica
Bogdanik
BORA
Rea
Vasa
goranb
joki_skrce
santini
Aleksa
Nikolasbc
Luckyboy
maki
Danijel
dr.nenad86
41 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
mica

mica


Broj poruka : 538
Datum upisa : 15.01.2010
Godina : 69
Lokacija : Svilajnac

Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima   Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 3 Icon_minitimePon Jan 31, 2011 7:49 pm

Ovo su slike sa hranilišta broj 1. To je daleko slabije posećeno hranilište od hranilišta broj 2. Njega posećuje tek desetak najhrabrijih ptica. Prošle godine na tom hranilištu koje je ispred volijera bila je gomila ptica. Iz bezbednosnih razloga pred početak zime postavio sam ispred volijera ,,kalifornisku ogradu,,. Na taj način sam zaštitio svoje ptice od napada grabljivica (kopca , sove, mačaka) koje su ranije često naletale na mrežu vilijera i uznemiravale ptice. Okca zaštitne mreže su 5x10 cm. Kroz njih može da proleti svaka sitnija ptica od Gugutke. Postavljanje zaštitne mreže imalo je za posledicu da mali broj ptica posećuje hranilište ispred volijera. Ptice su oprezna stvorenja, ako ne moraju, neće sebe dovesti u situaciju koja im je sumljiva.
Na hranilišti br.1 ostavljam hranu jer mi je pozicija za slikanje ptica veoma povoljna. Mogu da napravim fotografije iz velike blizine.
Nekoliko ptica u krupnom planu:
Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 3 20110130hranilite10028

Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 3 10035

Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 3 10029f

Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 3 20110130hranilite10012
Kada su mrazevi jaki a ptice gladne, promrzle ptice postaju trome i samim tim lak plen grabljivicama. Namogućnost stvaranja toplote zbog nedostatka hrane je pogibeljna kombinacija za ptice zimi. Ako imaju dovoljno hrane koja sagorevanjem stvara nophodnu toplotu, ptice odlevaju jako niskim tempeaturama.
Prija saznanje, da možemo svojom aktivnošću spasiti živote mnogim pticama. Ptice mnogo više dobrog čine za nas nego mi za njih. Zima je vreme da im se bar delimično odužimo.

Nazad na vrh Ići dole
mica

mica


Broj poruka : 538
Datum upisa : 15.01.2010
Godina : 69
Lokacija : Svilajnac

Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima   Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 3 Icon_minitimeUto Feb 01, 2011 12:46 pm

Danas:
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima   Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 3 Icon_minitimeUto Feb 01, 2011 10:40 pm

Mico jako lep prizor i moram reci pre svega HUMANO
BRAVOOOOO cheers
Nazad na vrh Ići dole
mica

mica


Broj poruka : 538
Datum upisa : 15.01.2010
Godina : 69
Lokacija : Svilajnac

Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima   Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 3 Icon_minitimeSre Feb 02, 2011 11:56 am

U vremenima teškim mnogi nemaju dovoljno sredstava da prehranjuju svoju porodicu. Tako da ne razmišljaju o gladnim pticama. Ali o gladnim pticama ne razmišljaju ni oni koji imaju. Kada imućni odvajaju delić svog bogastva da bi nekome pomogli, njihov motiv je najčešće smirivanje savesti, jer znaju na koji način su bogatsdtvo stekli. Kada onaj ko nema, od svoje nemaštine odvaja da bi nekome pomogao to je više nego plemenito. Pticama svakako treba pomagati. Svako prema svojim mogućnostima pre svega materijalinim i prostornim.
Ne bacajte hranu sa svog stola u kontejner. Mrvice sa vašeg stola su prava gozba za izgladnelu pticu.
Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 3 Z0031
Prehranjivanje ptica zimi nije jeftino. Naročito kada su u većim jatima. Prosečna potrošnja semenja je na mom hranilištu je oko 3 kg. dnevno. Od toga 80% je semenje suncokreta. Srećom suncokret ne kupujem. Dobijam semenje suncokreta od vlasnika uljarice koji se bavi proizvodnjom hladno ceđenog ulja suncokreta.
Kada je pre 15 g. pokrenuo proizvodnju hladno ceđenog ulja suncokreta, prodaja ulja je išla dosta slabo.
Reklamirajući na lokalnim medijima hladno ceđeno ulje suncokreta kao zdravu životnu namirnicu, pomogao sam vlasniku uljarice da pokrene proizvodnju i opstane u poslu. Pri tome nisam tražio nikakvu novčanu nadoknadu za svoj trud.
Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 3 Z0015
Tada nisam znao da će od toga imati korist ptice koje dolaze na hranilište. Iz zahvalnosti što sam mu tada pomagao, vlasnik uljarice ne naplaćuje mi suncokret.
Kada se dobro dobrim vraća, svi imaju koristi od toga. Čak i ptice.
Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 3 Z0022
Nazad na vrh Ići dole
sasko




Broj poruka : 16
Datum upisa : 13.12.2010

Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima   Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 3 Icon_minitimeČet Feb 03, 2011 9:55 am

Kada se dobro dobrim vraća, svi imaju koristi od toga. Čak i ptice.

Bravo !
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima   Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 3 Icon_minitimePet Feb 03, 2012 10:51 pm

Zimska prihrana ptica!

Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima   Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 3 Icon_minitimePet Feb 03, 2012 11:15 pm

Bravo Marijane,
ja cu uskoro staviti slike sa akcija prihrane ptica, bilo ih je ove godine dosta....

I uputio bi apel svima koji imaju viska hrane ( otpadaka) da sada iznesu makar ispred kuce jer sada je najbitnija prehrana ptica, jer u ovom dubokom snegu one ne mogu naci hranu, sada im je prihrana najpotrebniaj i moze ih spasiti !!!


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
vladogouldovi

vladogouldovi


Broj poruka : 282
Datum upisa : 22.01.2012
Godina : 35
Lokacija : cepin

Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima   Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 3 Icon_minitimeSub Feb 04, 2012 11:56 am

Svaka cast na ovako humanom radu.jako ljepo.iznjecu i ja danas u dvoriste suncokreta pa nek jedu.ako je apel za ishranu ptica preko zime onda neka svatko od nas ucini sitnicu i spasit ce mo puno ptica.
Nazad na vrh Ići dole
Nidzo




Broj poruka : 120
Datum upisa : 08.01.2012
Godina : 26

Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima   Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 3 Icon_minitimeSub Feb 04, 2012 12:17 pm

Stvarno svaka cast svima onima koji drze ptice nepolju i u vreme zime nemaju smrtnih ishoda tj. neugine im nijedna ptica!
Nazad na vrh Ići dole
Matija95

Matija95


Broj poruka : 643
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Indjija

Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima   Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 3 Icon_minitimeSub Feb 04, 2012 2:25 pm

Ispirisani vasim radom drug i ja smo napravili hranilista na tri mesta jedno u mom dvoristi drugo u njegovom dvoristu i trece pored pruge uz sumu
Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 3 Dscn0968cZastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 3 Dscn0969neZastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 3 Dscn0970b
hranilista u mom dvoristu Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Nidzo




Broj poruka : 120
Datum upisa : 08.01.2012
Godina : 26

Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima   Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 3 Icon_minitimeSub Feb 04, 2012 2:34 pm

To su pravi pticari nema sta Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima   Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 3 Icon_minitimeSub Feb 04, 2012 3:02 pm

Matija95 ::
Ispirisani vasim radom drug i ja smo napravili hranilista na tri mesta jedno u mom dvoristi drugo u njegovom dvoristu i trece pored pruge uz sumu
Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 3 Dscn0968cZastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 3 Dscn0969neZastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 3 Dscn0970b
hranilista u mom dvoristu Very Happy

Svaka cast lepo je ovo videti, pravi pticari brinu o pticama kad im je najteze !!!


P.S pored klukuruza i suncokreta mozes staviti i odpatke od mesavine ako je koristis.

Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Matija95

Matija95


Broj poruka : 643
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Indjija

Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima   Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 3 Icon_minitimeSub Feb 04, 2012 3:06 pm

dr.nenad86 ::
Matija95 ::
Ispirisani vasim radom drug i ja smo napravili hranilista na tri mesta jedno u mom dvoristi drugo u njegovom dvoristu i trece pored pruge uz sumu
Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 3 Dscn0968cZastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 3 Dscn0969neZastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 3 Dscn0970b
hranilista u mom dvoristu Very Happy

Svaka cast lepo je ovo videti, pravi pticari brinu o pticama kad im je najteze !!!


P.S pored klukuruza i suncokreta mozes staviti i odpatke od mesavine ako je koristis.

Pozdrav cheers
Stavio sam posle jos otpada iz hranilica i prekrupe
Nazad na vrh Ići dole
mica

mica


Broj poruka : 538
Datum upisa : 15.01.2010
Godina : 69
Lokacija : Svilajnac

Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima   Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 3 Icon_minitimeNed Feb 05, 2012 12:37 pm

BRAVO ZA SVE PRAVE LJUBITELJE PTICA cheers

Pre ovog snega kupio sam 35 kg. suncokreta za ishranu divljih ptica. Suncokret pomešam sa ostatkom hrane od mojih ptica. U otpadu hrane mojih ptica ima svačega. Pored raznog semenja ima jajčane industriske mešavine, voćne industriske mešavine, mešavine sa sasušenim insektima...
Valjda je to razlog da se na hraniličtu pojavlkjije i jedna Crvenorepka.
Danas sam u mešavinu za divlje ptice ubacio i kanarinsko seme i nešto ljuštenog ovsa.
Sudeći po poseti hranilištu, pticama odgovara takva hrana.
Ispod su fotke dananas slikane i jedan današnji video.
Ja sam definitivno smrznut čovek. Dok sam ovo islikao i snimio smrzo sam se kao planinar.
Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 3 2012020550022

Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 3 2012020550019

Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 3 2012020550015

Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 3 2012020550014

Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 3 2012020550012

Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 3 2012020550003

Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 3 2012020550001

Nazad na vrh Ići dole
pedja cb

pedja cb


Broj poruka : 353
Datum upisa : 02.09.2010
Godina : 48
Lokacija : Indjija

Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima   Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 3 Icon_minitimeNed Feb 05, 2012 4:10 pm

Matija sve pohvale i od mene
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima   Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 3 Icon_minitimeNed Feb 05, 2012 5:06 pm

Bravo za Micu i sve ostale a i ja sam se pridruzio ovoj akciji i prosipao 3 dzaka odpada sto je ostalo od egzota i posecenost je neverovatna jedu ne probiraju bas su izgladnele!!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
Rale

Rale


Broj poruka : 320
Datum upisa : 26.12.2009
Godina : 49
Lokacija : Backa Palanka Vojvodina

Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima   Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 3 Icon_minitimeNed Feb 05, 2012 5:32 pm

Kad su ovakvi vremenski uslovi najbolja opcija je suncokret ,uljana repica i bilo koje od masnih semenki...konoplja, kikiriki, mak,cicak, orasi...komad slanine ili loja govedjeg..ma bilo sta ptice nase voljene su u velikoj oskudaciji
Nazad na vrh Ići dole
Nidzo




Broj poruka : 120
Datum upisa : 08.01.2012
Godina : 26

Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima   Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 3 Icon_minitimeNed Feb 05, 2012 6:57 pm

Svaka cast svima!
Nazad na vrh Ići dole
mime30

mime30


Broj poruka : 445
Datum upisa : 10.04.2010
Lokacija : Srbobran

Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima   Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 3 Icon_minitimeNed Feb 05, 2012 9:34 pm

Bravo !
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima   Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 3 Icon_minitimeUto Feb 07, 2012 9:45 pm

Još neki snimak sa hranilišta!




Nazad na vrh Ići dole
skorkovic

skorkovic


Broj poruka : 356
Datum upisa : 05.05.2011
Lokacija : Uzice

Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima   Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 3 Icon_minitimeUto Feb 07, 2012 11:15 pm

Stvarno lepo. Na moju hranilicu ako sleti koji vrabac, odlicno. Uzice je ove godine jedan od najzagadjenijih gradova i smog je oterao ptice u okolna sela, tjs uzbrdo..
Nazad na vrh Ići dole
Iwan97

Iwan97


Broj poruka : 550
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 26
Lokacija : Sabac

Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima   Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 3 Icon_minitimeSre Feb 08, 2012 9:56 am

Svaka cast!!
Ja pticama iznosim takodje suncokret,rendanu sargarepu,otpatke od mojih ptica,jabuku i moram da navedem slaninu koju zavezem za granu i oko nje se okupi veliki broj senica.Ponekad naidje i koji stiglic,cajzlic i jos po koja vrsta ali seince su glavne haha.Mozda zbog hranilice koja je okacena na grani a citao sam da vecina vrsta jede sa poda pa ne znam da li bi bilo bolje da stavim malo na pod?
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima   Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 3 Icon_minitimeSre Feb 08, 2012 10:45 am

Jako lepo to što radimo, zima je katastrofalna ne pamtim da je ovako bilo od kako sam se rodio. Izgubićemo veliki broj ptica to je neminovno, ali ako bi svako od nas postavljao hranilice smanjili bi taj broj koliko toliko. Kod mene su stalni, finkovi, stiglici, krenglovi, senice, vrapci, severne zebe, ševe, kosovi, i još dosta ptice koje prvi put vidim, iskreno, u dvorištu sam postavio dve posude sa vodom, koju menjam kad i kod mojih u volijerama, 5-6 puta na dan, od hrane stavljam, jabuke, sargarepu, suncokret, mesavine, odpadke od volijera, do sad sam vec jedan džak od 10 kg izbacio, žito, pšenicu, kukuruz, ovas, ječam, sve na šta naiđem, i mogu slobodno da kažem da ne biraju.

cheers
Nazad na vrh Ići dole
ZQKY

ZQKY


Broj poruka : 139
Datum upisa : 23.02.2010
Godina : 36
Lokacija : Knjazevac

Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima   Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 3 Icon_minitimeSre Feb 08, 2012 9:22 pm

Evo i ja se pridruzujem temi, do sada sam svake zime hranio divlje ptice a kamoli sada kada je sneg ovoliko napadao...kao sto rece Dalibor ne secam se kada je bilo zadnji put ovoliko snega. U hranilici stavljam MM-maticni miks za golubove ,proso ,kukuruz ,psenica obavezno slanina i suvog hleba...
Evo jedan moj snimak snimljen spijunskom kamerom...
E da prosle godine sam imao problem sa sokolicem naucio gde dolaze ptice na hranilici pa je obilazio svakog jutra za sada ne dolazi ...nadam se da ce tako i ostati...
Postavicu sutra i sliku hranilice... Very Happy

Pozdrav

Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima   Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 3 Icon_minitimeSre Feb 08, 2012 10:33 pm

Pozdrav, pozdravljam akciju ali nemoj hleb stavljati. Vise loseg nego dobrog, cak sta vise i poguban moze da bude u ovom periodu.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima   Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 3 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima
Nazad na vrh 
Strana 3 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
 Similar topics
-
» Medjugradska izlozba ptica Drustvo za zastitu i odgoj ptica,,SLAVUJ” iz Beograda, 21.11- 24.11.2013.
» Zaštita guld amandine u postojbini- Australija
» Pseudomonijaza ptica
» Koja je ovo ptica ?
» Cene ptica !

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Zaštita ptica-
Skoči na: