Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima

Ići dole 
+37
žako
border
Džoni
MILAN
rtomek
ivan79
Damir
itan
ZQKY
Dalibor Vasic
Iwan97
skorkovic
mime30
Rale
pedja cb
Matija95
Nidzo
vladogouldovi
Marjan
sasko
Alexandar
Laza
Sale77-Nis
mica
Bogdanik
BORA
Rea
Vasa
goranb
joki_skrce
santini
Aleksa
Nikolasbc
Luckyboy
maki
Danijel
dr.nenad86
41 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima   Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 2 Icon_minitimePon Apr 19, 2010 1:14 am

A moze i ovako u zimskim mesecima kada im je to potrebno i kada padnu veliki snegovi, kada prekriju hranu, e tada moramo izaci iz kuce ( mi koji volimo ptice ) i moramo im pomoci.....
Za predsstojecu sezonu i hladnije dane , najavljujem brojnije akcije mog drustva "GAJ"-NIS u prehrani i zastiti ptica , malo ucimo i sa ovih klipova radi sto bolje organizacije i realizacije.....




Kad uzivo vidite ovakav prizor ne mozete a da ne ucicnite nesto, bar oni koji vole ptice iskreno oni moraju preduzeti nesto i uciniti da se ovvakve scene ne desavaju ili da ih bude sto manje....


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
santini

santini


Broj poruka : 30
Datum upisa : 26.08.2010

Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima   Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 2 Icon_minitimePet Avg 27, 2010 11:54 pm

Nije to samo problem u nisu,takvih problema ima svuda usrbiji.Dosta putujem i ponavljam iz licnog iskustva znam da nema pijaca gde se ne prodaju divlje ptice.Tacno je da su usporedicnim slucajevima oduzimane ptice i podnosene prijave ali to je retkost.Stati tome na put je veliki pohod a ne sporedicna akcija.Ne bave se samo kod nas pojedinci krivolovom to je rasprostranjeno svuda u svetu. Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 2 Icon_sad
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima   Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 2 Icon_minitimeSub Avg 28, 2010 12:00 am

To je tacno, idu hladni dani, a sa njima i oni koji to jedva cekaju, da pocnu sa krivolovom, takodje se i mi sporemamo sa nadleznima da sprovedemo odredjene akcije, krenuli smo od skora sa njima da dogovaramo neke akcije, uspesno smo se oko svega dogovorili i na nase veliko zadovoljstvo naisli na veliko razumevanje od strane nadleznih i na podrsku u tom nasem planu da zastitimo ptice u prirodi.... Sredinom septembra krecemo sa tim akcijama i bicete blagovremeno obavesteni o svemu...........


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
santini

santini


Broj poruka : 30
Datum upisa : 26.08.2010

Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima   Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 2 Icon_minitimeSub Avg 28, 2010 12:15 am

Zaista od srca vam zelim da uspete u tome ,to je zaista ali zaista tezak poduhvat.Ali kako se kod nas kaze sreca prati hrabre,a ovde je potrebna isreca i
hrabrost samo napred........ Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 2 Icon_cheers
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima   Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 2 Icon_minitimeSub Avg 28, 2010 12:20 am

Tako je prijatelju, kao sto si rekao, sreca prati hrabre a mi smo hrabri i odlucni da to sprevedemo u delo, prvo u nasem gradu pa onda i sire.........




Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
joki_skrce

joki_skrce


Broj poruka : 4
Datum upisa : 30.10.2010
Lokacija : macedonia

Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima   Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 2 Icon_minitimeSub Okt 30, 2010 1:47 am

pozdrav tema e svarno humana mora da se pomogne
Nazad na vrh Ići dole
goranb




Broj poruka : 16
Datum upisa : 11.11.2010
Godina : 58
Lokacija : sombor

Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima   Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 2 Icon_minitimeUto Nov 30, 2010 6:06 pm

Clan sam kluba za zastitu i odgoj ptica Sombor.Predsednik sam komisije za zastitu ptica u prirodi,delujemo u okviru kluba,saradjujemo sa ekoloskim pokretom iz Stanisica i drustvom za zastitu i proucavanje prirode Natura iz Sombora,gde smo zajednicki ucestvovali u akciji prehrane u zimskim uslovima i proucavanju ptica,to nije sve,imali smo jos dosta akcija i kod sprecavanja trgovine i drzanja zasticenih ptica u prirodi,u tom smeru smo dosta aktivni i saradjujemo sa inspekcijama.
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima   Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 2 Icon_minitimeUto Nov 30, 2010 9:47 pm

Svaka cast kolege, tako i treba da radi svako udruzenje koje je clan SOF-a , koje voli ptice i koje radi u skladu sa zakonom...

U mom maticnom udruzenju "GAJ" NIS se pripremaju akcije prehrane ptica u zimskim mesecima, sprecavanje nelegalnog hvatanja ptica i stavljnja u promet istih, mogu sa zadovoljstvom reci da nam inspekcije za zastitu zivotne sredine u tome dosta pomazu, lovocuvari su dostupni 24 h dnevno, tako da na svaku dojavau nama, alarmiramo iste...


ZASTITIMO PTICE U PRIRODI....


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima   Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 2 Icon_minitimePet Dec 03, 2010 12:18 pm

Poceli su hladni dani, imajte to u vidu, voleo bi u ovoj temi da se pridruzi jos neko da vidimo kako ko pomaze pticama u zimskim mesecima kada im je to preko potrrebno....






Od septembra meseca smo krenuli sa prikupljanjem hrane za ove lepotane, komisija za zastitu ptica drustva "GAJ"NIS aktivno radi na prikupljanju hrane i pripremi dovoljnih kolicina za one hladne dane koji nas ocekuju. Tu smo da pomognemo pticama kada im to bude bilo najvise potrebno, imace nasu pomoc tada...... Koja im dosta znaci kad debeli sloj snega pokrije sve izvore hrane.....


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima   Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 2 Icon_minitimePet Dec 03, 2010 6:43 pm

Evo i mi da se pohvalimo da društvo "KOLIBRI" Vranje polako ali sigurno prikuplja hranu za predstojeće duge zimske dane i radi se na tome da se postave sto vise hranilista kako bi pomogli pticama kad im je to najpotrebnije.

Pozdrav iz Vranja
Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima   Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 2 Icon_minitimePet Dec 03, 2010 6:45 pm

Cim padne sneg eto i prvih slika sa terena Cool
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima   Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 2 Icon_minitimePet Dec 03, 2010 11:50 pm

Bravo Vaso, ipak mi pticari iz SOF-a moramo da pozitivnim primerom pokrenemo i ostale da nam se pridruze, jos jednom sve cestitke.....




Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
goranb




Broj poruka : 16
Datum upisa : 11.11.2010
Godina : 58
Lokacija : sombor

Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima   Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 2 Icon_minitimeSub Dec 11, 2010 4:59 pm

pozdrav,napravio sam hranilice od plasticnih flasa,napunio semenjem,koricom hleba i okacio parce slanine vec sutra dan su se pojavile 5 do 6 senica,tako da sad i u dvoristu imam sta da hranim,pogotovo sad kad zaveje sneg to ce im biti jedini izvir hrane u okolini,ocekujem jos pticica.

Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima   Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 2 Icon_minitimePon Dec 20, 2010 6:46 pm

Bravo kolega, mi smo skoro izneli oko stotinak kilograma hrane na terenu, napravili dva hranilista, prve ptice koje su dosle na hranu su crvendaci....

Zabelezili smo mobilnim telefonima, sledeci put nosimo aparate, uskoro planiramo jos nekoliko takvih akcija.


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima   Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 2 Icon_minitimePon Dec 20, 2010 6:49 pm

Evo jednog interesantnog linka o tome trebamo li hraniti ptice zimi, te kako bi se i čime one trebale hraniti.....
Pročitajte u intervjuu s vrsnim ornitologom prof. dr. sc. Zdravkom Dolencem!


http://biologija.com.hr/modules/AMS/article.php?storyid=8218

Preuzeto sa neta.



Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Rea

Rea


Broj poruka : 760
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 50
Lokacija : Indjija

Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima   Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 2 Icon_minitimeSub Dec 25, 2010 2:13 pm

Evo i mene !
U mom gradu nazalost niko ne praktikuje prehranu kazem nazalost jer grad sa tri osnovne skole tri srednje i fakultetom zvuci malo sramno , da se niko nije odazvao ili setijo da moze nesto korisno da uradi ali sad to nije vazno
U mom dvoristu nalazi se stara supa gde prezime vrapci tu se i pare i legu svakog jutra kad hranim papagaje dva lonceta hrane je spremno i za njih nije veliki izdatak ali ih je lepo videti cak im se i papagaji raduju u fontani u kojoj uvek ima vode imaju dostupnu vodu za pice Ni nas ukucana se neboje navikli valjda i godi im jer znaju da imaju siguran izvor hrane i vode .
Nazad na vrh Ići dole
BORA

BORA


Broj poruka : 249
Datum upisa : 10.03.2010
Godina : 44
Lokacija : Kragujevac

Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima   Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 2 Icon_minitimePon Jan 03, 2011 11:31 pm

Na koju visinu da postavim hranilicu?Ima jedno mesto u blizini moje kuce pa mogao bih kada krenem za badnjak da ostavim par kilograma hrane za ptice a vec sutra napravicu neku hranilicu pozz
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima   Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 2 Icon_minitimePon Jan 03, 2011 11:40 pm

BORA ::
Na koju visinu da postavim hranilicu?Ima jedno mesto u blizini moje kuce pa mogao bih kada krenem za badnjak da ostavim par kilograma hrane za ptice a vec sutra napravicu neku hranilicu pozz


Pozdrav BORO, lepo je to sto hoces u ove hladne dane da uradis nesto humano i da krenes sa akcijom prihrane nase faune...

Hranilice ne moraju biti postavljene bas visoko, mogu biti i metar od zemlje, a mogu biti i na zemlji, bitno je da se to mesto obezbedi od vlage ( kako se hrana bi budjala i vlazila ), obezbediti hraniliste od padavina da na tom delu gde stoji hrana ne pada kisa ili sneg i da ne duva vetar ( da raznosi hranu )...


Moje udruzenje je vec pocelo sa prehranom ptica na terenu, drustvo za zastitu i odgajanje ptica "GAJ"-Nis je ove godine obezbedilo preko pola tone zrnaste hrane koju cemo redovno iznositi na terenu , kako bi pomogli u ove hladne dane faunu da prebrodi tu zimu i kako bi na prolece bila spremna za reprodukciju.... Bice slika uskoro i kompletan izvestaj o nasim aktivnostima.


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima   Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 2 Icon_minitimeUto Jan 04, 2011 1:04 am

Evo i ja sam od skoro organizovao mini hraniliste ispod mog prozora u komsijskom vocnjaku. Hranim suncokretom i sto mi ostane kad praznim hranilice od ptica a to je uglavnom repica i svetlo seme. Dolaze finkovi , senice i vrapci. Dok nije pao sneg imali su travu okolo da kljucaju , a sad svi jedu sa hranilista ! Cuvajmo ptice u prirodi !
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima   Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 2 Icon_minitimeUto Jan 04, 2011 1:24 am

Bravo bogdanik, svaka cast, tako rade pravi pticari koji osim hobija su i malo humani kada bude potrebno. Slikaj ovih dana pa postavi slike na forum kad budes mogao.



Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima   Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 2 Icon_minitimeUto Jan 04, 2011 10:30 am

Mogu da slikam , ali ih ne mogu postaviti jer me zeza net. A imam idealnu poziciju za slikanje , jer se hraniliste nalazi na samo jedan metar od prozora i ptice me ne vide dok ja njih gledam, prelep prizor.
Nazad na vrh Ići dole
mica

mica


Broj poruka : 538
Datum upisa : 15.01.2010
Godina : 69
Lokacija : Svilajnac

Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima   Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 2 Icon_minitimePon Jan 31, 2011 12:50 pm

Neki detelji sa hranilišta za ptice:
Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 2 X0014
Hraneći ptice ove zime uočio sam dva nedostatka.
Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 2 X0015
Hranilište je nedovoljnog kapaciteta. Mora biti veće kako se ptice ne bi tukle oko hrane.
Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 2 X0020
Postavljeno je na prometnom mestu. Prolazak ljudi i automobila često uznemirava ptice.
Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 2 X0019
Sada je kasno za popravke. Te nedostatke ukloniću sledeće Zime.
Ovo je najmanje što ja mogu učiniti za ptice i nagviše što je njima potrebno u ovim hladnim danima.
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima   Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 2 Icon_minitimePon Jan 31, 2011 2:16 pm

Bravo Mico, bitno je da su ptice site i da znaju gde da potraze hranu kad su gladne !!!!!!!!!!!
jos jednom cestitke s moje strane!
Nazad na vrh Ići dole
mica

mica


Broj poruka : 538
Datum upisa : 15.01.2010
Godina : 69
Lokacija : Svilajnac

Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima   Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 2 Icon_minitimePon Jan 31, 2011 2:52 pm

Zimski ptičiji Raj:
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima   Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 2 Icon_minitimePon Jan 31, 2011 4:44 pm

Bravo Mico, isto i ja radim kod svoje kuce ali je jedini problem sto hrane ponestane jako brzo Sad
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima   Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Zastita i prehrana ptica u zimskim mesecima
Nazad na vrh 
Strana 2 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
 Similar topics
-
» Medjugradska izlozba ptica Drustvo za zastitu i odgoj ptica,,SLAVUJ” iz Beograda, 21.11- 24.11.2013.
» Zaštita guld amandine u postojbini- Australija
» Pseudomonijaza ptica
» Koja je ovo ptica ?
» Cene ptica !

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Zaštita ptica-
Skoči na: