Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Srpski visokoletac

Ići dole 
+22
MarkoKV
LALE021
Sale77-Nis
toma_vranjanac
pazarac
Vasa
Goxplayer
Alexandar
joki_skrce
Toni
acko
jevca5
dr.nenad86
mavijan
marconi
Milic
macak
Boban
Bogdanik
salle55
Laza
Petar
26 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4
AutorPoruka
MarkoKV

MarkoKV


Broj poruka : 79
Datum upisa : 22.12.2011
Godina : 38
Lokacija : Kraljevo

Srpski visokoletac - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski visokoletac   Srpski visokoletac - Page 4 Icon_minitimeSre Apr 11, 2012 1:06 am

Dragomire,sta se ovo desilo?
Nazad na vrh Ići dole
Dragomir

Dragomir


Broj poruka : 259
Datum upisa : 20.03.2012
Godina : 37
Lokacija : Kraljevo

Srpski visokoletac - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski visokoletac   Srpski visokoletac - Page 4 Icon_minitimeSre Apr 11, 2012 1:11 am

MarkoKV ::
Dragomire,sta se ovo desilo?
to je bilo 20. juna 2010...taj dan sam terao generalku, spremao takmicenje...pustio sam 10 golubova, a ova tri su mi sisla u 13h, jedva...ostale nikad vise nisam video, niti me je neko zvao...daj dan je bila ona velika oluja i poplava u kraljevu...ovo sam slikao oko 16h, malo posle oluje...a u kavezu je tek bila katastrofa, mladi u prvim rafovima su mi se podavili...uzas, a nikad nisam imao bolje i spremnije jato :/
Nazad na vrh Ići dole
toma_vranjanac




Broj poruka : 66
Datum upisa : 19.08.2011
Godina : 54
Lokacija : Svajcarska-Velika plana

Srpski visokoletac - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski visokoletac   Srpski visokoletac - Page 4 Icon_minitimeČet Apr 12, 2012 7:20 am

Srpski visokoletac - Page 4 030420121986Srpski visokoletac - Page 4 030420121988Srpski visokoletac - Page 4 050420122017


Juniori
Nazad na vrh Ići dole
MarkoKV

MarkoKV


Broj poruka : 79
Datum upisa : 22.12.2011
Godina : 38
Lokacija : Kraljevo

Srpski visokoletac - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski visokoletac   Srpski visokoletac - Page 4 Icon_minitimeUto Apr 17, 2012 8:30 pm

Au steta bas ali polako bice opet novih letaca.Ja sam juce primetio jednog mladog koji je nekome odleteo ali je sa ulicnim golubovima pa ne znam kako da ga uhvatim i vidim ciji je da bih ga vratio,neka ga ako ga ne ulove cigani,mada uspesno ih branim dok hranim golubove kod moje zgrade,valjda ce bar odstati ziv ako ne uspem da ga uhvatim da ga vratim vlasniku,ako nista drugo
Nazad na vrh Ići dole
Dragomir

Dragomir


Broj poruka : 259
Datum upisa : 20.03.2012
Godina : 37
Lokacija : Kraljevo

Srpski visokoletac - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski visokoletac   Srpski visokoletac - Page 4 Icon_minitimePet Apr 20, 2012 11:47 am

naravno...trenutno ih nemam, ali bice Smile vidi gde spava, pa ga tad uhvati...verovatno nije daleko Smile
Nazad na vrh Ići dole
MarkoKV

MarkoKV


Broj poruka : 79
Datum upisa : 22.12.2011
Godina : 38
Lokacija : Kraljevo

Srpski visokoletac - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski visokoletac   Srpski visokoletac - Page 4 Icon_minitimeSub Apr 21, 2012 12:37 am

Spava mi na oluku od zgrade koji ne mogu ni pomocu trika da dohvatim tako da neka ga sa golubovima mojim mozda se i spari sa nekim,lep muzjak Smile
Nazad na vrh Ići dole
Dragomir

Dragomir


Broj poruka : 259
Datum upisa : 20.03.2012
Godina : 37
Lokacija : Kraljevo

Srpski visokoletac - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski visokoletac   Srpski visokoletac - Page 4 Icon_minitimeSub Apr 21, 2012 12:51 am

ako svaki dan hranis te golubove i ako su gladni, pusticete ili ce ti prici bas blizu...hrani ih dan-dva tako, da ti bas pridju, i ako imas brze ruke, uhvatices ga Smile
Nazad na vrh Ići dole
MarkoKV

MarkoKV


Broj poruka : 79
Datum upisa : 22.12.2011
Godina : 38
Lokacija : Kraljevo

Srpski visokoletac - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski visokoletac   Srpski visokoletac - Page 4 Icon_minitimeSub Apr 21, 2012 11:18 pm

bacam im hranu sa terase,samo jednog muzjaka starog 12 godina i zenku njegovu hranim na terasi,njih sam naucio da sami slete kad me vide,ostali idu dole.Plasljiv je cuban dosta bezi sa terase od pojilice cim me vidi,tesko cu ga uhvatiti,neka ga zasad posto je tek skoro dosao malo neka se navikne,dugo je leto Smile
Nazad na vrh Ići dole
Ivan/Rex

Ivan/Rex


Broj poruka : 242
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 26
Lokacija : Cacak

Srpski visokoletac - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski visokoletac   Srpski visokoletac - Page 4 Icon_minitimeNed Apr 22, 2012 10:17 am

mozda probas sa ovim patentom...
tako sam ja kao klinac uhvatio 100000 divljih golubova, a i po neki se nasao pitom...

stavis gajbu i potkocis je sa nekom lajsnom tako da bude odignuta od zemlje a lajsnu vezes kanapom sto tanjim (mozda bi ti odgovarao onaj zidarski) i pod gajbu stavis kukuruz, hleb cime ih vec namamis i on kad stane da jede ti povuces kanap padne gajba i on je uhvacen...
samo ima jedan mali problem mozda ce ti se drugi golubovi od toga zaplasiti....
Nazad na vrh Ići dole
Dragomir

Dragomir


Broj poruka : 259
Datum upisa : 20.03.2012
Godina : 37
Lokacija : Kraljevo

Srpski visokoletac - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski visokoletac   Srpski visokoletac - Page 4 Icon_minitimeNed Apr 22, 2012 9:06 pm

slazem se sa ivanovom metodom, ali to je dobro samo u slucaju kada ne hranis i nisi naviko divlje golubove, kao sto si to ti uradio...onda ces da imas problem da opet dodju, bice mnogo nepoverljiviji...da je veca vrucina, na pojilicu bi sigurno sleteo...tad nema sanse da ga neuhvatis Smile
Nazad na vrh Ići dole
MarkoKV

MarkoKV


Broj poruka : 79
Datum upisa : 22.12.2011
Godina : 38
Lokacija : Kraljevo

Srpski visokoletac - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski visokoletac   Srpski visokoletac - Page 4 Icon_minitimePon Apr 23, 2012 11:55 pm

Hvala na savetima,sve sam to do sada probao i ne vredi,moji golubovi su izuzetno pametni,divljaci,selekcija prirodna radi svoje,tako da na svaku neobicnost u dvoriistu reaguju povlacenjem na zgradu.I da,na zalost,vec par dana nema cubana tako da ne znam sta se sa njim desilo,ili su ga cigani uhvatili kada je jeo ili je neki kobac ne znam tako da sta da se radi Sad
Nazad na vrh Ići dole
marconi

marconi


Broj poruka : 163
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : Jagodina Srbija

Srpski visokoletac - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski visokoletac   Srpski visokoletac - Page 4 Icon_minitimeNed Mar 24, 2013 10:40 pm

Srpski visokoletac - Page 4 Gravura-SVL_zps3ada396d
Nazad na vrh Ići dole
Бане

Бане


Broj poruka : 326
Datum upisa : 02.01.2010
Godina : 43
Lokacija : Loznica-RS

Srpski visokoletac - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski visokoletac   Srpski visokoletac - Page 4 Icon_minitimePet Jan 10, 2014 9:01 pm

narode,kakve ste rezultate napravili ove godine?
ja sam imao za utakmicu 9sati i 3min,matori moj 8sati i 57min...izgubili smo dosta golubova jos do utakmice,od strane sokola....
Nazad na vrh Ići dole
NikolaVit99

NikolaVit99


Broj poruka : 62
Datum upisa : 03.01.2014
Godina : 24
Lokacija : Uzice

Srpski visokoletac - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski visokoletac   Srpski visokoletac - Page 4 Icon_minitimeNed Jan 19, 2014 12:41 pm

pozdrav,nov sam u golubarstvu pa mi treba mala pomoc,nabavio sam 3 para visokoletaca,vec sam ih odvojio da se upare,pa me zanima koliko da budu odvojeni,koliko im treba da se upare i kako se razmnozavaju?
Hvala! Question Question 
Nazad na vrh Ići dole
Dragomir

Dragomir


Broj poruka : 259
Datum upisa : 20.03.2012
Godina : 37
Lokacija : Kraljevo

Srpski visokoletac - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski visokoletac   Srpski visokoletac - Page 4 Icon_minitimePon Feb 17, 2014 10:20 pm

[img]Srpski visokoletac - Page 4 Jqvy [/img]
Nazad na vrh Ići dole
Dragomir

Dragomir


Broj poruka : 259
Datum upisa : 20.03.2012
Godina : 37
Lokacija : Kraljevo

Srpski visokoletac - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski visokoletac   Srpski visokoletac - Page 4 Icon_minitimePon Feb 17, 2014 10:23 pm

prvi golub u kraljevu koji je leteo preko 12 sati...dva puta zanocio, a ima dve zlatne alke...jednu za region, juniori 1999, 12h46min i drugu za region seniori 2000, 12h40...golub je vlasnistvo dusana karapandzica iz kraljeva...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Srpski visokoletac - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpski visokoletac   Srpski visokoletac - Page 4 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Srpski visokoletac
Nazad na vrh 
Strana 4 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» Bačkotopolski visokoletač
» Niski belorepi visokoletac
» Niški visokoletač
» Kragujevacki visokoletac
» pecki visokoletac

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Golubovi :: Letači-
Skoči na: