Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Niski belorepi visokoletac

Ići dole 
+17
Boda
dusan dragan
Saša vr
danijelsrbo
pedjavuksanovic
dr.nenad86
mladenbp
Vasa
slavuj
salle55
SrdjanKG
Rale KG
Bogdanik
sasaznas
Sale77-Nis
twins
Boban
21 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
Boban




Broj poruka : 281
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 63
Lokacija : Srbija Vranje

Niski belorepi visokoletac Empty
PočaljiNaslov: Niski belorepi visokoletac   Niski belorepi visokoletac Icon_minitimeUto Dec 29, 2009 5:24 pm

Niški belorepi visokoletač

Postojbina: Niš

Opšti izgled: Srednjeg je stasa, dobro razvijen, elegantnih linija, izraženih refleksa, dobro operjan, sa bogatom kapom.

Glava: Okrugla, duguljasta, sa širokim i blago ispupčenim čelom. Gledajući sa gornje strane, sa kljunom i ćubom, izgled glave je oblika romba. Imaju kapu od uha do uha ukrašenu sa dva cveta sa strane.

Oči: Krupne, tamne boje. Očni okviri dvostruki i glatki, bele boje .

Kljun: Srednje dužine, deblji i širi, s gornje strane blago povijen na vrhu, bele je boje. Kod crno belih, kljun sa gornje strane može biti tamne boje.

Vrat: Srednje dužine. Izdiže se vertikalno iznad prsa, a prema glavi se blago sužava i u luku prelazi u podbradak.

Prsa: Široka, malo ispupčena i zaobljena.

Leđa: Široka, blago zaobljena, malo nagnuta prema repu.

Krila: Prilično duga, jaka, dobro složena, priljubljena uz telo, leže na repu, krađa su od repa

Rep: Dugačak s (12-16) širokih pera, koja se u letu šire u lepezu.

Noge: Srednje dužine, snažne, neoperjane, crvene boje. Boja noktiju je u korelaciji sa bojom kljuna.

Perje: Sjajno, čvrsto, dobro prileže.

Boje i šare: Belorepci se uzgajaju u svim bojama, a bele boje su im glava, prednji deo kape, portikla, letna pera, zadnji deo leđa, rep, a ponekad i butine. Boje su intenzivne, sa metalnim prelivima na vratu i grudima.

GREŠKE

Niski ili linijski let, izlaženje iz vidljivog radijusa leta, prevrtanje, nasedanje ili pikiranje iz visa i izdvajanje iz jata, nedovoljna dužina leta. Neskladna figura tela. Visok, kratak, glava prevelika, mala ravna i jako izdužena, ulegnuto i usko čelo, nepravilna ćuba (polubela, bela, priljubljena, kockasta, uvrnuta), žute i crvene oči (uski okviri, naborani i crveni), kljun tanak i dug ili suviše kratak i debeo, zatim šaren, dug i tanak vrat, uske i viseće grudi, mlitava i viseća krila (beli kočani, krežava krila), rep rastrešen, lepezast, dvojno pero, noge visoke i operjane, raznobojni nokti, neintenzivne boje i nepravilne šare.

OCENJIVANJE

Opšti utisak- držanje tela - glava - čelo -kapa - oči -; kljun -boja kljuna- krila i rep -vrat-noge-boje i šare.
-------------------------------------------------------------------
Ovo je stari standard, koji vazi a koji zahteva izmene i radi se na tome
Standard za internet pripremio Vladimir Petrovic iz Nisa

Slike mojih belorepih golubova raznih boja

Niski belorepi visokoletac Normal805505.th


Niski belorepi visokoletac Normal805866.th


Niski belorepi visokoletac Normal805504r.th


Niski belorepi visokoletac Normal805527.th

Niski belorepi visokoletac Normal805868.th


Niski belorepi visokoletac Normal805856.th

Niski belorepi visokoletac Normal805862.th

Niski belorepi visokoletac Normal805534.th
Nazad na vrh Ići dole
twins

twins


Broj poruka : 31
Datum upisa : 13.01.2010
Godina : 59
Lokacija : Beograd

Niski belorepi visokoletac Empty
PočaljiNaslov: Re: Niski belorepi visokoletac   Niski belorepi visokoletac Icon_minitimeSre Jan 13, 2010 2:02 pm

Video sam golubove ove rase kod jednog druga u Nisu
prelepi su
Nazad na vrh Ići dole
Boban




Broj poruka : 281
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 63
Lokacija : Srbija Vranje

Niski belorepi visokoletac Empty
PočaljiNaslov: Re: Niski belorepi visokoletac   Niski belorepi visokoletac Icon_minitimeSre Jan 13, 2010 4:00 pm

Prelepi ali nestace, sve manje ljudi ih gaje, ranije ih je bilo jako puno u Nisu i Vranju pogotovu, danas nekoliko odgajivaca u navedenim gradovima, nekoliko mladih u Beloj Palanci, nesto malo u istocnoj Srbiji,te mozda jos po koji u nekom od gradova Srbije, a ima dva nova odgajivaca u republici Srpskoj, jedan je iz Doboja.
Nazad na vrh Ići dole
twins

twins


Broj poruka : 31
Datum upisa : 13.01.2010
Godina : 59
Lokacija : Beograd

Niski belorepi visokoletac Empty
PočaljiNaslov: Re: Niski belorepi visokoletac   Niski belorepi visokoletac Icon_minitimeČet Jan 14, 2010 8:23 am

vlada nish ::
Stanje je alarmantno, nabrojismo sve ljude na prstima jedne ruke.

Twins kod koga si dolazio u Nišu i koje godine?

Pozdrav
U Nis dollazim svake godine po nekoliko puta, imam puno prijatelja tamo sto pticara sto ljudi koji se bave drugim hobijima.
Nazad na vrh Ići dole
twins

twins


Broj poruka : 31
Datum upisa : 13.01.2010
Godina : 59
Lokacija : Beograd

Niski belorepi visokoletac Empty
PočaljiNaslov: Re: Niski belorepi visokoletac   Niski belorepi visokoletac Icon_minitimeČet Jan 14, 2010 10:24 am

Covek se zove Moca a zivi u okolini Nisa. Mislim da se selo zove Orljane
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Niski belorepi visokoletac Empty
PočaljiNaslov: Re: Niski belorepi visokoletac   Niski belorepi visokoletac Icon_minitimeČet Jan 14, 2010 3:12 pm

twins ::
Covek se zove Moca a zivi u okolini Nisa. Mislim da se selo zove Orljane
on cuva i fazane ima par labudova a njegov cale cuva pitove ja kad sam bio kod njega zadnji put imao je neke bele golubove koji su imali gace cheers
Nazad na vrh Ići dole
twins

twins


Broj poruka : 31
Datum upisa : 13.01.2010
Godina : 59
Lokacija : Beograd

Niski belorepi visokoletac Empty
PočaljiNaslov: Re: Niski belorepi visokoletac   Niski belorepi visokoletac Icon_minitimeČet Jan 14, 2010 3:57 pm

sale1977v ::
twins ::
Covek se zove Moca a zivi u okolini Nisa. Mislim da se selo zove Orljane
on cuva i fazane ima par labudova a njegov cale cuva pitove ja kad sam bio kod njega zadnji put imao je neke bele golubove koji su imali gace cheers

Senior se zove Moca...
ti beli golubovi koje gaje su rase madjarski domaci golub
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Niski belorepi visokoletac Empty
PočaljiNaslov: Re: Niski belorepi visokoletac   Niski belorepi visokoletac Icon_minitimeČet Jan 14, 2010 7:40 pm

da Vlado vido sam je bila je mlada cuvao je u garazi onde ispred
Nazad na vrh Ići dole
sasaznas

sasaznas


Broj poruka : 105
Datum upisa : 27.12.2009
Godina : 53
Lokacija : Bijeljina RS BiH

Niski belorepi visokoletac Empty
PočaljiNaslov: Re: Niski belorepi visokoletac   Niski belorepi visokoletac Icon_minitimeSub Jan 16, 2010 11:02 pm

svaka cast prelijepi golubovi izvandredni
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Niski belorepi visokoletac Empty
PočaljiNaslov: Re: Niski belorepi visokoletac   Niski belorepi visokoletac Icon_minitimeSub Jan 16, 2010 11:12 pm

vlado lepi su nema sta !!!
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Niski belorepi visokoletac Empty
PočaljiNaslov: Re: Niski belorepi visokoletac   Niski belorepi visokoletac Icon_minitimeNed Jan 17, 2010 2:51 am

Po meni najlepsi domaci golub, nije sto je iz Nis , al je lep. Pusti mi na pm, koliko je jedan par crvenih.
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Niski belorepi visokoletac Empty
PočaljiNaslov: Re: Niski belorepi visokoletac   Niski belorepi visokoletac Icon_minitimeNed Jan 17, 2010 1:05 pm

Poslao sam ti privatnu poruku, tamo sam ti sve napisao.
Nazad na vrh Ići dole
Rale KG

Rale KG


Broj poruka : 84
Datum upisa : 01.03.2010
Godina : 62
Lokacija : Kragujevac

Niski belorepi visokoletac Empty
PočaljiNaslov: Niški belorepi visokoletac   Niski belorepi visokoletac Icon_minitimeUto Mar 02, 2010 7:41 pm

Evo i ja da se javim i doprinesem na ovu temu. Veliki pozdrav Vladi iz Niša i Mladenu iz Bele Palanke. Od njih sam uzeo nekoliko para ovih prelepih golubova i zahvaljujući njima, kao i ostalima, nažalost, malom broju odgajivača, Belorepci će se polako vratiti na tron golubarstva gde i spadaju. Slika imam dosta ali to su sve Vladini Belorepci a on je postavio dosta slika a ja cu nadam se, čim izvedem nešto da postavim moje sličice. Dakle Bobane Belorepci se, hvala Bogu, šire tako da na tvoj spisak možeš da dodaš i Raleta iz Kragujevca. Pozdrav svim ljubiteljima ove prelepe rase golubova.
Nazad na vrh Ići dole
Boban




Broj poruka : 281
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 63
Lokacija : Srbija Vranje

Niski belorepi visokoletac Empty
PočaljiNaslov: Re: Niski belorepi visokoletac   Niski belorepi visokoletac Icon_minitimeUto Mar 02, 2010 7:49 pm

Odlicno, pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
Rale KG

Rale KG


Broj poruka : 84
Datum upisa : 01.03.2010
Godina : 62
Lokacija : Kragujevac

Niski belorepi visokoletac Empty
PočaljiNaslov: Re: Niski belorepi visokoletac   Niski belorepi visokoletac Icon_minitimeUto Mar 02, 2010 8:17 pm

Pozdrav i tebi Bobane. Puno sam čuo lepih reči o tebi od Vlade i Mladena a i video sam tvoj album na Tekiru. Golubovi su ti prelepi Smile Pozz!
Nazad na vrh Ići dole
Boban




Broj poruka : 281
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 63
Lokacija : Srbija Vranje

Niski belorepi visokoletac Empty
PočaljiNaslov: Re: Niski belorepi visokoletac   Niski belorepi visokoletac Icon_minitimeUto Mar 02, 2010 9:39 pm

Sada je jato belorepih manje, to je neko predhodno stanje iz 2008. recimo
Nazad na vrh Ići dole
Rale KG

Rale KG


Broj poruka : 84
Datum upisa : 01.03.2010
Godina : 62
Lokacija : Kragujevac

Niski belorepi visokoletac Empty
PočaljiNaslov: Re: Niski belorepi visokoletac   Niski belorepi visokoletac Icon_minitimeSre Mar 03, 2010 1:24 pm

Znam Bobane, ali zato imaš standarde prvoklasne. Ja sam od Vlade uzeo par Čekala. par Kaz`la i ostaviće mi par Kanalija. Počeo sam sa tim osnovnim bojama pa ćemo videti dalje. Od Mladena sam uzeo tri para NVL belih. Ptice su predivne. Želim ti puno uspeha u daljem radu. Veliki pozdrav iz Kragujevca!
Nazad na vrh Ići dole
Boban




Broj poruka : 281
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 63
Lokacija : Srbija Vranje

Niski belorepi visokoletac Empty
PočaljiNaslov: Re: Niski belorepi visokoletac   Niski belorepi visokoletac Icon_minitimeSre Mar 03, 2010 4:07 pm

Pa zahvaljujem i belorepih imam 11 ostavljenih parova, od toga je 8 komada sa prugama, ostali su uglavnom crni i zuti, crvenog imam jednog starog i jednu mavija zenku. Pozdrav i bas mi je drago da se belorepci sire i ka centralnoj Srbiji jer ih je pre desetak godina bilo u Topoli, znam jer su neki odlicni primerci kupljeni iz Vranja od strane tih odgajivaca.
Nazad na vrh Ići dole
SrdjanKG

SrdjanKG


Broj poruka : 442
Datum upisa : 18.02.2010
Godina : 52
Lokacija : Resnik,KG - SRB 10 2

Niski belorepi visokoletac Empty
PočaljiNaslov: Re: Niski belorepi visokoletac   Niski belorepi visokoletac Icon_minitimeČet Mar 04, 2010 11:02 pm

Imao sam ih davno,svidjaju mi se,ako Bog da gajicu ih opet,al kad dodju na red!!!A vama ljudi zelim puno uspeha u radu sa njima,da nam opstane ta rasa!!!
Nazad na vrh Ići dole
SrdjanKG

SrdjanKG


Broj poruka : 442
Datum upisa : 18.02.2010
Godina : 52
Lokacija : Resnik,KG - SRB 10 2

Niski belorepi visokoletac Empty
PočaljiNaslov: Re: Niski belorepi visokoletac   Niski belorepi visokoletac Icon_minitimePet Mar 05, 2010 10:17 pm

Xa xa xa,hvala Vlado!!Ma ima mesta,imam nesto malo drugih rasa golubova!Pravio sam pauzu sa golubovima jedno 2 godine(zbog prostora-imam podosta svacega),pa sam od jesenas ponovo poceo!Zanimaju me razne ukrasne rase,ali kvalitet! Ali koga kod nas najcesce nema,pa polako nabavljam!Evo za mesec dva teba da mi stignu 2 para staroholandskih kapucinera iz Zagreba!
Nazad na vrh Ići dole
Rale KG

Rale KG


Broj poruka : 84
Datum upisa : 01.03.2010
Godina : 62
Lokacija : Kragujevac

Niski belorepi visokoletac Empty
PočaljiNaslov: Re: Niski belorepi visokoletac   Niski belorepi visokoletac Icon_minitimePet Mar 05, 2010 10:24 pm

Pozdrav svima. Sta ste se zapalili bre za te Nishke, pa i nisu nesto Smile
Nazad na vrh Ići dole
SrdjanKG

SrdjanKG


Broj poruka : 442
Datum upisa : 18.02.2010
Godina : 52
Lokacija : Resnik,KG - SRB 10 2

Niski belorepi visokoletac Empty
PočaljiNaslov: Re: Niski belorepi visokoletac   Niski belorepi visokoletac Icon_minitimePet Mar 05, 2010 10:26 pm

Xe xe xe xe xe,Rale!
Nazad na vrh Ići dole
SrdjanKG

SrdjanKG


Broj poruka : 442
Datum upisa : 18.02.2010
Godina : 52
Lokacija : Resnik,KG - SRB 10 2

Niski belorepi visokoletac Empty
PočaljiNaslov: Re: Niski belorepi visokoletac   Niski belorepi visokoletac Icon_minitimePet Mar 05, 2010 10:43 pm

Apsolutno se slazem sa svim sto si rekao Vlado sto se tice nasih autohtonih rasa!!!A kad sam mislio na kvalitet nisam mislio samo na nase rese,tu se nismo razumeli,mislio sam i na druge rase,i veruj mi,kvalitet u globalu(bar onog sto mene zanima)je sve gori!!!


Poslednji put izmenio SrdjanKG dana Sub Apr 03, 2010 11:07 am, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
SrdjanKG

SrdjanKG


Broj poruka : 442
Datum upisa : 18.02.2010
Godina : 52
Lokacija : Resnik,KG - SRB 10 2

Niski belorepi visokoletac Empty
PočaljiNaslov: Re: Niski belorepi visokoletac   Niski belorepi visokoletac Icon_minitimeNed Mar 07, 2010 11:23 pm

Stvarno su lepi,nema sta!!!
Nazad na vrh Ići dole
salle55

salle55


Broj poruka : 259
Datum upisa : 27.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Rača

Niski belorepi visokoletac Empty
PočaljiNaslov: Re: Niski belorepi visokoletac   Niski belorepi visokoletac Icon_minitimePon Mar 29, 2010 12:05 am

Prelepi golubovi...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Niski belorepi visokoletac Empty
PočaljiNaslov: Re: Niski belorepi visokoletac   Niski belorepi visokoletac Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Niski belorepi visokoletac
Nazad na vrh 
Strana 1 od 5Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
 Similar topics
-
» Niški visokoletač
» Niski standard letac
» Kragujevacki visokoletac
» pecki visokoletac
» Bačkotopolski visokoletač

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Golubovi :: Letači-
Skoči na: