Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Bolesna rozela

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
Damnjan




Broj poruka : 3
Datum upisa : 10.04.2014

Bolesna rozela Empty
PočaljiNaslov: Bolesna rozela   Bolesna rozela Icon_minitimeČet Apr 10, 2014 2:46 pm

Zdravo svima ja sam novi na ovom forumu potrebna mi je pomoc . Ja sam iz CG , gde nema mnogo veterinara pa sam se pitao mozete li mi pomoci . Rozela je depresivna skoro nista ne jede i ne pije po cio dan spava i oci joj se stalno zatvaraju . Uopste vise ne cvrkuce . Imam i problema sto je jos divlja znaci nije se navikla na nas i plasi nas se i nece da izadje iz kaveza . Nasao sam nekog veterinara koji mi je dao neki lijek da stavim u hranu i vodu ali papagaj uopste nista ni jede ni pije
MOLIM VAS POMOZITE . HVALA UNAPRED
Nazad na vrh Ići dole
Damnjan




Broj poruka : 3
Datum upisa : 10.04.2014

Bolesna rozela Empty
PočaljiNaslov: Re: Bolesna rozela   Bolesna rozela Icon_minitimeČet Apr 10, 2014 6:35 pm

Molim vas bilo ko hitno je
Nazad na vrh Ići dole
Kettyca

Kettyca


Broj poruka : 12
Datum upisa : 10.03.2014
Lokacija : NS

Bolesna rozela Empty
PočaljiNaslov: Re: Bolesna rozela   Bolesna rozela Icon_minitimeČet Apr 10, 2014 9:47 pm

Koliko dugo je u ovakvom stanju? na zalost ovo ne zvuci dobro.
Kakav joj je feces? Da li mozes da okacis neke slike?
Moja rozela se isto tako ponasala, isto je dobio terapiju preko vode (u vrlo malo vode, kad okrenes pojilicu vode da bude do plasticnog obojenog dela, ne vise u to se stavi 3 kapi terapije i vode se menja svaki dan, terapija je u mom slucaju trajala 7 dana, posavetuj se telefonom sa veterinarom)

Topla preporuka je da skupis svez feces i da zapakujes u kutijicu za stolicu i posaljes na analizu (paraziti bakterije gljivice itd) Cena toga u Beogradu je oko 2200 din (oko 20E) tako ces znati koja terapija je najpogodnija. Isto da bi poslao feces moras da ga skines sa tih lekova bar 24 sata da jede cistu hranu, da bi se dobili realni rezultati.

Molim te budi brz, zovi sve redom (lokalne odgajivace, veterinare), vreme je kljucno, sto vise vremena prolazi to je ptica slabija.
Nazad na vrh Ići dole
Damnjan




Broj poruka : 3
Datum upisa : 10.04.2014

Bolesna rozela Empty
PočaljiNaslov: Re: Bolesna rozela   Bolesna rozela Icon_minitimeČet Apr 10, 2014 9:55 pm

Hvala puno na odgovoru cijenim to , nazalost je malopre uginuo
Nazad na vrh Ići dole
Kettyca

Kettyca


Broj poruka : 12
Datum upisa : 10.03.2014
Lokacija : NS

Bolesna rozela Empty
PočaljiNaslov: Re: Bolesna rozela   Bolesna rozela Icon_minitimePet Apr 11, 2014 9:26 pm

jako mi je zao sto to cujem Sad

mene interesuje koliko dugo je bila bolesna? da li si mozda jos nesto primetio od simptoma, sta joj bi? pitam preventivno radi sebe, imam i ja rozelu, volela bih da je imam jos dugo dugo a vec je od pocetka nesto bolesljiva
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Bolesna rozela Empty
PočaljiNaslov: Re: Bolesna rozela   Bolesna rozela Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Bolesna rozela
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Bolesna Rozela
» Rozele ( Platycercus eximius)
» Bolesna tigrica
» tigrica bolest
» bolesna nimfa

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Odrzavanje :: Nega i zaštita ptica :: Bolesti ptica-
Skoči na: