Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Bolesna Rozela

Ići dole 
+2
Rea
Adrian
6 posters
AutorPoruka
Adrian

Adrian


Broj poruka : 8
Datum upisa : 14.11.2010
Godina : 38
Lokacija : Vrsac

Bolesna Rozela Empty
PočaljiNaslov: Bolesna Rozela   Bolesna Rozela Icon_minitimeNed Nov 14, 2010 11:39 pm

Dobar dan,

Imam papagaja Rozelu i pre 2 nedelje sam ustanovio po simptomima da ima ektoparazite. Stalno se ceska i primetio sam nedostatak perja na glavi i grudima malo. Po informacijama koje sam mogao da pronadjem na internetu, kupio sam Avisan sprej i bas sam je danas naprskao.

Veoma sam se uplasio jer je ptica posle tretmana bila u jako losem stanju, sada se oporavlja(nadam se).

Posto je ovo forum sa iskusnim ljudima u ovoj oblasti, ako mogu da dobijem neki savet kako treba dalje sa papagajem i da li je tretman sa Avisan sprejom dobar?

Kako se koristi Avisan? Nacin upotrebe i doziranje? Na njemu apsolutno nista ne pise (osim gde je proizveden itd..).

Unapred hvala,
Adrian
Nazad na vrh Ići dole
Rea

Rea


Broj poruka : 760
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 50
Lokacija : Indjija

Bolesna Rozela Empty
PočaljiNaslov: Re: Bolesna Rozela   Bolesna Rozela Icon_minitimePon Nov 15, 2010 8:52 am

Panmectin je nesto sto ja koristim , samo jedna kap ptici za vrat i ptica je zasticena u narednih 6 meseci i od vasi a isto tako i od crevnih bolesti . Lek koji si kupio ja nikad nisam koristila tako da i neznam nista o njemu ali si se trebao raspitati u veterinarskoj ambulanti ili apoteci o primeni . Nadam se da ce se neko odazvati kao bi ti pomogao sad da resis ovaj problem . koliko sam shvatila ti imas jednu pticu , tako da cemo to nekako resiti . Kod odgajivaca je problem kada se javi mnogo veci jer moraju sanirati bolesnu jedinku a isto tako i zastititi ostale ptice . Ti si pospricao pticu , ali je isto tako pozeljno da pospricas i uradis dezinfekciju dali kaveza ili voalijere kao i svih stvari u prostoru gde ptica provodi svoj dan . Ako si zainteresovan za kapi koje ja koristim ili za neke lekove , slobodno me kontaktiraj ja cu ti dati br telefona gde sve mozes nabaviti sto ti je potrebno kao i dobiti savet o primeni . Jako mi je zao sto nisam vise mogla nista da ti kazem kako bih ti pomogla ! pale
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Bolesna Rozela Empty
PočaljiNaslov: Re: Bolesna Rozela   Bolesna Rozela Icon_minitimePon Nov 15, 2010 9:21 am

Link
Nazad na vrh Ići dole
Adrian

Adrian


Broj poruka : 8
Datum upisa : 14.11.2010
Godina : 38
Lokacija : Vrsac

Bolesna Rozela Empty
PočaljiNaslov: Re: Bolesna Rozela   Bolesna Rozela Icon_minitimePon Nov 15, 2010 10:13 am

Hvala svima na odgovoru,

@Rea

Da li je Panmectin efikasan protiv ektoparazita? Posto mislim da su ovde u pitanju takozvani "perojedi". Avisan sam kupio po jednoj drugarici iz Beograda (posto u Vrscu tako nesto ne postoji) tako da onaj prodavac nije znao da objasni kako se koristi. Da imam jednu pticu. Poprskao sam malo i kavez po coskovima i na mestima gde papagaj obicno sedi. Interesuje me kako mogu najefikasnije da se izborim sa ovim problemom , bez mucenja papagaja (da ga ne hvatam u ruci jer se bas muci tako). Ako si imala nekada ovakvih problema kako si ih resila?

@Laza

Hvala na linku, pre registracije "procesljao" sam forum i nisam nigde nasao doziranje, tj da li se ptica prska na svaka 2 dana i slicno. Posto sam primetio da poznajes ovaj lek ako mozes da mi objasnis doziranje i jos neke stvari koje bi trebao da znam o ovome pri koriscenju.
Nazad na vrh Ići dole
Adrian

Adrian


Broj poruka : 8
Datum upisa : 14.11.2010
Godina : 38
Lokacija : Vrsac

Bolesna Rozela Empty
PočaljiNaslov: Re: Bolesna Rozela   Bolesna Rozela Icon_minitimePon Nov 15, 2010 10:17 am

@Laza

Na linku sam takodje procitao nesto veoma zabrinjavajuci, "Svako ko se duze bavi cuvanjem divljih ptica imao je problema sa pipom, ja sam imao zescih problema doduse nisam ni znao da je imam dok nije problem eskalirao i po meni "

Kako si primetio po sebi? Ako mozes to malo da objasnis please.

Hvala!
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Bolesna Rozela Empty
PočaljiNaslov: Re: Bolesna Rozela   Bolesna Rozela Icon_minitimePon Nov 15, 2010 10:27 am

Avisan je jako dobar za dezinfekciju kaveza, znaci posle pranja vrelom vodom kada se dobro osusi svaki cosak natopi avisanom, takodje mesto oko kaveza, supljine itd... sve je to odlicno mesto za skrivanje pipe, ti ih u toku dana ne vidis.
Sto se tice koriscenja avisana na ptici misljenja su podeljenja, ja nisam imao nikada problema ali ja sam prskao samo ispod krila...

Kod mene je prob eskalirao do te mere da sam morao da kompletno sredjujem prostoriju posle napada. Znanje je ponekad jako skupo Smile

Pre neko vece sam sa Aleksandrom sa foruma pricao i on kaze da je dobra i ona ampula kojom se psi stite od raznih gamadi. Ne mogu da se setim sad kako se zove...
Nazad na vrh Ići dole
Adrian

Adrian


Broj poruka : 8
Datum upisa : 14.11.2010
Godina : 38
Lokacija : Vrsac

Bolesna Rozela Empty
PočaljiNaslov: Re: Bolesna Rozela   Bolesna Rozela Icon_minitimePon Nov 15, 2010 10:43 am

@Laza

A kako se koristi na ptici? Tj, doziranje u smislu koliko puta nedeljno treba poprskati pticu ? Juce sam ga poprskao i kada bi trebao sledeci put? I koliko puta treba da ponovim tretman? Posle koliko vremena treba da vidim rezultate? Da li treba odmah da prestane da se ceska? Ako se ceska koliko ceskanja na dan spada u normalu? Da li je normalno da ptica bude osamucena posle tretmana?

Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Bolesna Rozela Empty
PočaljiNaslov: Re: Bolesna Rozela   Bolesna Rozela Icon_minitimePon Nov 15, 2010 12:53 pm

Prska se ispod krila. Max 2-3 puta nedeljno. Sutra ili prekosutra. Dok ptica ne ozdravi. Uskoro. Ne. Ne znam koliko ceskanja je normalno jer ni ja ne znam koliko se ceskam na dan. Normalno je jer je hvatas rukom.

A sad te molim da se opustis... Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
Adrian

Adrian


Broj poruka : 8
Datum upisa : 14.11.2010
Godina : 38
Lokacija : Vrsac

Bolesna Rozela Empty
PočaljiNaslov: Re: Bolesna Rozela   Bolesna Rozela Icon_minitimePon Nov 15, 2010 1:54 pm

@Laza

Izvini sto se mozda ponasam malo iracionalno ali sam se jako uplasio za papagaja. Znam da su ptice jako osetljive.

Hvala ti puno na informacijama.
Nazad na vrh Ići dole
Rea

Rea


Broj poruka : 760
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 50
Lokacija : Indjija

Bolesna Rozela Empty
PočaljiNaslov: Re: Bolesna Rozela   Bolesna Rozela Icon_minitimeSub Nov 20, 2010 12:57 am

Adrijane nadam se da ces uspeti da resis problem ! ne padaj u depresiju , ima ovde pticara koji su imali takih problema i to u js vecoj razmeri , pa su uspeli da se izbore sa takim problemima Javljaj nam sta se desava i kako ptica reaguje na probane tretmane ! ti ces mozda uspti ili neces ali ce i tvoja pomoc i tvoje izvestavanje ove , nekom pomoci u buduce ako mu se desi sto i tebi to jest tvojoj ptici .

Secno !
Nazad na vrh Ići dole
Adrian

Adrian


Broj poruka : 8
Datum upisa : 14.11.2010
Godina : 38
Lokacija : Vrsac

Bolesna Rozela Empty
PočaljiNaslov: Re: Bolesna Rozela   Bolesna Rozela Icon_minitimeSub Nov 20, 2010 4:06 pm

@Rea

Hvala. Evo sada sam je naprskao 2 put. Zvao sam jednu veterinarsku stanicu i pitao, oni su mi preporucili da ponovim tretman posle 7-10 dana, ali mi je Laza rekao posle par dana pa sam postupio po nekoj sredini. Ovih par dana primetio sam da se ne ceska toliko i ovaj drugi tretman je mnogo lakse podneo, nije vise tako osamucen i mnogo bolje izgleda. Videcu posle 2-3 nedelje ako se jos tako ceska.
Nazad na vrh Ići dole
Rea

Rea


Broj poruka : 760
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 50
Lokacija : Indjija

Bolesna Rozela Empty
PočaljiNaslov: Re: Bolesna Rozela   Bolesna Rozela Icon_minitimePon Nov 22, 2010 11:11 am

Super to je samo znak da lek deluje i daje pozitivne rezultate na zdravstveno stanje ptice . Bas mi je drago i obavezno nas i dalje izvestavaj o svemu Nazalost kod nas u nasoj drzavi uvek ima problema pa i takih da se potrebni lekovi teze nalaze kao i literatura i bilo sta vezano za pernata stvorenja jos je gore kada ti lek proda neko veterinarsko lice koje nezna da ti objasni postupak primene . Ali zato eto postoje forumi i ljubitelji i odgaivaci ptica sa kojima mozes da razmenjujes svoja iskustva kao i da zatrazis po neki savet

Srecno za dalje !
Nazad na vrh Ići dole
Adrian

Adrian


Broj poruka : 8
Datum upisa : 14.11.2010
Godina : 38
Lokacija : Vrsac

Bolesna Rozela Empty
PočaljiNaslov: Re: Bolesna Rozela   Bolesna Rozela Icon_minitimeSub Jan 15, 2011 10:10 am

Rozela se nije izlecila iz prvog tretmana (2 puta na svakih 7 dana) Sad . Juce sam poceo opet, pa cu je prskati na svakih 5 dana i 4 puta pa ako ni to ne uspe ja ne znam sta da radim vise Sad.. Ako neko ima nekih predloga bio bih zahvalan!

Pozdrav svima !
Nazad na vrh Ići dole
momoks

momoks


Broj poruka : 191
Datum upisa : 22.04.2010
Godina : 55
Lokacija : Svilajnac

Bolesna Rozela Empty
PočaljiNaslov: Re: Bolesna Rozela   Bolesna Rozela Icon_minitimeSub Jan 22, 2011 11:50 pm

Moze da se desi da je unisten koren pera tako da ogolela mesta ostanu trajno gola zauvek. Tako da ako si toliklo puta ponavljao tretman sigurno si umlatio perojede ali perje ne mozes vratiti.
Nazad na vrh Ići dole
Adrian

Adrian


Broj poruka : 8
Datum upisa : 14.11.2010
Godina : 38
Lokacija : Vrsac

Bolesna Rozela Empty
PočaljiNaslov: Re: Bolesna Rozela   Bolesna Rozela Icon_minitimeNed Jan 23, 2011 9:33 pm

Razumem to, nego je papagaj opet poceo da se ceska kod glave i da se ponasa nervozno (seta napred-nazad). Za sada sam ga naprskao 2 puta, ostaje jos 2 puta da zavrsim tretman.

Kada sam ga uhvatio bas sam ga zagledao i nisam primetio prazna mesta gde je unisten koren. On ni sada tako bolestan nema prazna mesta ali se bas puno ceska. Vidljivo je da je perje redje tu oko glave gde se najvise cupa. Mislim da ce biti "kao nov" ako uspem da mu unistim te perojede, ako ne, ne znam sta vise da radim. Valjda ce 4 puta biti dovoljno..

Imam drugara koji je imao papagaje (prelep par kozica) sa istom bolescu (sada sam saznao) i on ih je isto lecio nekim uljem ali nije uspeo pa ih je do kraja uspavao kod veterinara Sad .
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Bolesna Rozela Empty
PočaljiNaslov: Re: Bolesna Rozela   Bolesna Rozela Icon_minitimeNed Jan 23, 2011 9:53 pm

Adrijane kon nas u Nisu je imao da se kupi PULMOMEKTIN stavi se jedna kap za vrat ptice lek je Belgijski i bas je za ptice nije ono sto se stavlja na kucice i na macice a deluje mnogo dobro stiti pticu i od spoljasnih i od unutrasnjih parazita flasica ima pipetu i rastvor koji je dovoljan za 200 ptica,a kostao je 14eura.
Nazad na vrh Ići dole
milun

milun


Broj poruka : 133
Datum upisa : 25.01.2011
Godina : 57
Lokacija : Osecina

Bolesna Rozela Empty
PočaljiNaslov: Re: Bolesna Rozela   Bolesna Rozela Icon_minitimeUto Feb 15, 2011 5:42 pm

kao sto i sam naziv kaze,,Perojedi" em sto ostecuju pera vec borave bas u korenu pera gde parzitiraju, pouzdan znak da su tu prisutni je pregled samog pera koje je ptica sama pocupala ili koje je dosta osteceno,pa ga mi izvadimo radi provere.Pouzdan znak da su nasu pticu napali perojedi je,ako od korena pera primetite sitne rupice ili prosarane flekice na samom,,stablu" pera a i da je samo pero pojedeno do stabla.Imao sam priliku da vidim ptice koje su bile napadnute ovim parazitom i nisam mogao da verujem koliko im je perije osteceno,ali po celim pticama..moj prijatelj je koristio PERGAMADIN koji je kupio u Sapcu i stavljao ga u vodu kada se ptice kupaju.Druga stvar na koju treba obratiti paznju je mesto gde se ptica cese,da li nema promena na samoj kozi jer tu moze da bude u pitnju,,sugrac" koji izaziva sugu a to je vec druga tema
Nazad na vrh Ići dole
milun

milun


Broj poruka : 133
Datum upisa : 25.01.2011
Godina : 57
Lokacija : Osecina

Bolesna Rozela Empty
PočaljiNaslov: Re: Bolesna Rozela   Bolesna Rozela Icon_minitimeUto Feb 15, 2011 9:23 pm

moram da dodam kljucnu stvar koju sam u brzini preskocio a to je da perojedi sisaju krv pticama i ako to traje duze vreme ptice veoma slabe i dolaze u tesko stanje.Pera naravno ostecuju ptice prilikom cesanja od svraba pa tako dolazi i do cupenja istih ....izvinjavam se sto sam u zurbi preskocio neke detalje pa je kontekst mogao da izgled drugaciji nego sto bi trebao.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Bolesna Rozela Empty
PočaljiNaslov: Re: Bolesna Rozela   Bolesna Rozela Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Bolesna Rozela
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Bolesna rozela
» Rozele ( Platycercus eximius)
» Bolesna tigrica
» tigrica bolest
» bolesna nimfa

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Odrzavanje :: Nega i zaštita ptica :: Bolesti ptica-
Skoči na: