Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Hitno potrebna pomoc u vezi tekuti

Ići dole 
AutorPoruka
vladov




Broj poruka : 1
Datum upisa : 16.01.2014

Hitno potrebna pomoc u vezi tekuti Empty
PočaljiNaslov: Hitno potrebna pomoc u vezi tekuti   Hitno potrebna pomoc u vezi tekuti Icon_minitimeČet Jan 16, 2014 4:51 pm

Postovane kolege pticari, treba mi hitno savjet u vezi problema koji imam.Naime, do prije dva mjeseca od ptica sam imao par nimfi koje sam drzao zajedno u kavezu i stiglica i zenku bastarda koje sam drzao u jednoj mini volijeri. POtom sam od druga dobio komodu sa 3 parilice i kavez uz koje su isli i par kanarinaca. Nakon sto sam se upoznao sa kanarincima i osnovnim savjetima u vezi parenja pristupio sam istom i za rezultat kanarinka sada lezi na jajima a kanarinca sam odvojio u zasebni kavez. Juce dok sam ujutro hranio ptice u mini volijeri primjetim na rubovima drvene precke nekoliko tekuti (lupio sam precku od stol i ispale su). Spalio sam rubove svih precki i ocistio ih, a pticama sam ukapao po dve kapi nekog rastvora sto sam dobio od veterinara. PLaniram hitno nabaviti naftu i njome premazati volijeru jer je drvena..Moj problem je sto sam jutros pregledao precke kod kanarinke i iz one precke koja je do gnjeza je ispalo puno tekuti. Sve precke sam krajeve spalio ali je problem sto je vjerovatno gnjezdo u kojem kanarinka lezi puno tekuti (bar predpostavljam) pa ne znam sta da radim. Gnjezdo je spoljasnje i u plasticno gnjezdo sam stavio podlosku koju sam oho ljepilom zaljepio za gnjezdo jer je kanarinka izvrtala gnjezdo prilikom izlazenja, a potom je na to kanarinka savila svoje gnjezdo. Sad ne znam sta da radim jer se plasim da bi uznemiravanjem samo mogao uznemiriti kanarinku i otjerati je sa jaja. Da li postoji nesto sto mogu u ovom trenutku uraditi protiv tekuti, pogotovo sto bi kroz 3-4 dana trebali se izlaci mladi?Nadam se da ce mi neko od iskusnijih pticara pomoci sa savjetom...
Nazad na vrh Ići dole
 
Hitno potrebna pomoc u vezi tekuti
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Potrebna pomoc pronadjenoj povredjenoj ptici!!!!
» Krvavo oko nimfe (hitno !)
» Mali Aleksandar-HITNO POMOC
» Hitno pomoc mali aleksandar
» HITNA POMOC U VEZI MALOG ALEKSANDRA!!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Odrzavanje :: Nega i zaštita ptica :: Bolesti ptica-
Skoči na: