Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )

Ići dole 
+97
Miloš Stalać
coja
danee9877
amir2
saggit
MilanNis
karlo28
markan
banex
Miljan B.
daniel87
Don Milanessi
Dusan91ks
Pash031
cica
danee987
lepotica cana
marinac1
TomoCv
Marjan
milojed
gorany82
MilosPlana
Kyuzo
aleksa culuman
Ivan/Rex
steva27
mocur
miroslav bg
žako
miticsinger
blueboy
Aleksandar Djuric
magi
Djerdan
vladogouldovi
vasko
Exotic
sgrubi
goran74
Matija95
skorkovic
Dijamant
kelies
ivankv
Igorche81
florida
Šarengrad
tatjanasd
Stankovic
Dalibor Vasic
braneOS
Iwan97
ivan79
farmacy
vladimircvele
nemanja-77
boze
draganbely
Rea
Dare
milun
rade
GoranM
mt_manki
dr.nenad86
ado
marconi
ivan83
acca
dino
sipi
cody007
jecham
papayajamaica
bacobobi
srdjan vr
Gero
Vasa
fuz80
DarkoMne
vlatko-phoenix
stamil
lica
VeljaVa
rtomek
vecos
ZQKY
zucko
Danijel
SrdjanKG
Sale77-Nis
Alexandar
Perceval
Бане
Laza
Luckyboy
101 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 22 ... 30  Sledeći
AutorPoruka
ivan79

ivan79


Broj poruka : 211
Datum upisa : 11.07.2011
Godina : 44
Lokacija : nova pazova

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 14 Icon_minitimeUto Okt 04, 2011 6:47 pm

u zadnjoj turi zeba imam nekoliko mladih sa sveze ocerupanim repovima, jos ih hrane a i slamu sam ubacio dali da ih odvajam i oce li repovi izrasti
Nazad na vrh Ići dole
fuz80
egzoticar u usponu



Broj poruka : 532
Datum upisa : 18.06.2010

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 14 Icon_minitimeUto Okt 04, 2011 8:05 pm

ako ima desetak dana od kako su napustili kucicu slobodno odvoji ako ne ne bih ti preporucio odvajanje. a desava se da mlade ocerupaju stari zbog nedostatka materijala za gnezdo, zbog teranja sa svoje teritorije dok mladi ne nauce gde mogu da lete a gde ne i zbog mnogih drugih razloga, moras pratiti i videti sta se desava jer to cerupanje moze biti fatalno za mlade
Nazad na vrh Ići dole
ivan79

ivan79


Broj poruka : 211
Datum upisa : 11.07.2011
Godina : 44
Lokacija : nova pazova

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 14 Icon_minitimeUto Okt 04, 2011 8:21 pm

napustili su kucicu pre 15 dana i matorima sam ubacio materijal cim sam primetio da ih cupaju . u prvoj turi nisu ih dirali . a sad mi je taj par sam s njihovim mladima u 2x2 volijeri ,imaju grit jabuku klice i ovomix
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 14 Icon_minitimeUto Okt 04, 2011 8:51 pm

Onda sklanjaj mlade podhitno na neko vreme, ako umeju da jedu sami, mada verujem da umeju, i neka ih posebno dok ne oformiras nove parove sa tim mladima, i onda ih vrati u prvobitnu volijeru....


Pozdrav! cheers
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 14 Icon_minitimeUto Okt 04, 2011 8:54 pm

P.S. zaboravio sam da napišem, možda im od materijala fali neko perije, ne znam šta si stavio, ako nisi stavi perije, stavi ono paperje od kokoši ono što se nalazi kod trtice, ono mekano perje, to im je extra za gnezdo i grejanje....



Pozdrav! cheers
Nazad na vrh Ići dole
fuz80
egzoticar u usponu



Broj poruka : 532
Datum upisa : 18.06.2010

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 14 Icon_minitimeUto Okt 04, 2011 9:21 pm

[quote="Dalibor Vasic"]P.S. zaboravio sam da napišem, možda im od materijala fali neko perije, ne znam šta si stavio, ako nisi stavi perije, stavi ono paperje od kokoši ono što se nalazi kod trtice, ono mekano perje, to im je extra za gnezdo i grejanje....

ja ne bih stavljao perije uopste jer pogotovu od kokoske perije je puno bakterija i ko zna cega tako da se mogu lako razboleti stare ptice a kamoli mladi koji se izlegnu u tom periju..... suva trava je najbolja po meni
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 14 Icon_minitimeSre Okt 05, 2011 3:45 pm

To da, u pravu si, ja sam stavljao i nisam imao problema.... Onda ću ih i ja izbaciti iz upotrebe...

Pozdrav! cheers
Nazad na vrh Ići dole
Stankovic




Broj poruka : 52
Datum upisa : 19.07.2011
Godina : 34
Lokacija : Pancevo

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 14 Icon_minitimePet Okt 07, 2011 3:56 am

Dalibor Vasic ::
To da, u pravu si, ja sam stavljao i nisam imao problema.... Onda ću ih i ja izbaciti iz upotrebe...

Pozdrav! cheers

Bez brige Dalibore, perije je najbolje da se daje pticama za gnezdo, neki im davaju vatu koja je stvarno opasna za male ptice jer se razvaci i mladi mogu da je progutaju. Ja vec godinama dajem perije, ne Zebrastim Zebama jer njima samo treba trava ali Stiglicama, Cajzlama, Zelentarima itd, samo perije ili meka vlakna čička kad skupljam seme. Ako sumnjas da je fuz80 upravu onda stavi perije u plasticnu kutiju i stavi ih u Microvev za 30 sekundi i to je sve! Tako se i perije koje se prodaje u Pet sopovima tretira.
Nazad na vrh Ići dole
Iwan97

Iwan97


Broj poruka : 550
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 26
Lokacija : Sabac

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 14 Icon_minitimePet Okt 07, 2011 12:15 pm

ja mislim kad bi se perije stavilo u mikrotalasnu zapalilo bi se Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Stankovic




Broj poruka : 52
Datum upisa : 19.07.2011
Godina : 34
Lokacija : Pancevo

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 14 Icon_minitimePet Okt 07, 2011 4:48 pm

Iwan97 ::
ja mislim kad bi se perije stavilo u mikrotalasnu zapalilo bi se Very Happy

Nebi se zapalilo, ako ga ostavis na vise od 30 sekundi osusilo bi se! Mozes da stavis perije i u specijalne plasticne kese za Mikrotalasne rerne ali opet ne vise od tridesetak sekundi. Ja po nekada stavim salvijetu preko tanjira mesa da ne prska i to na 6 - 7 minuta i nista! Probaj pa ako se zapali nemoj opet!
Nazad na vrh Ići dole
Iwan97

Iwan97


Broj poruka : 550
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 26
Lokacija : Sabac

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 14 Icon_minitimePet Okt 07, 2011 5:16 pm

evo da vas obavestim da sam malopre probao i kad sam otvorio nasao sam prah hehe ali msm ako se stavi na 15 s nece se zapaliti
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 14 Icon_minitimePet Okt 07, 2011 5:16 pm

Ako bi mogli da se vratimo na temu zebraste zebe bilo bi lepo, a za pecenje perja bi mogli neku drugu temu da otvorimo? Smile
Nazad na vrh Ići dole
Iwan97

Iwan97


Broj poruka : 550
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 26
Lokacija : Sabac

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 14 Icon_minitimePet Okt 07, 2011 5:29 pm

:DDDD
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 14 Icon_minitimePet Okt 07, 2011 5:31 pm

Nikad nisam pokusavao tako nesto, sad imam ideju sta da radim kad ostanem sam kuci........ affraid



Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Stankovic




Broj poruka : 52
Datum upisa : 19.07.2011
Godina : 34
Lokacija : Pancevo

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 14 Icon_minitimeSub Okt 08, 2011 3:33 am

dr.nenad86 ::
Nikad nisam pokusavao tako nesto, sad imam ideju sta da radim kad ostanem sam kuci........ affraid



Pozdrav cheers

Ne pravi se pametan Lazo nego probaj, sad sam opet probao i nista, ja neznam kakvi Mikrotalasni vi upotrebljavate, ako treba sipajte malo vode i probajte na 15 sekundi. A i ti Nenande86 bas si neki doktor! Budale savetuju pametne "Samo napred Srbijo!"
Nenade kako se seme sterilizuje? A fuz80 brine se za perije da ne unese neke mikrobe a savetuju ljude da cuvaju svasta u volijerama od jarebica, Fazana, kokoska pa i zeceva a svi znamo da Zebe nesme da se mesaju sa svakojakom zivinom. Izgleda da je Mladenovic uvek bio u pravu a pametnjakovici sto prijavljuju dolaze sa nekog "drugog" foruma! Mad Nema od vas nista! cheers
A gde je onaj "stomatelog" da mi nadje gresku u textu. Laughing



Poslednji izmenio Stankovic dana Sub Okt 08, 2011 3:39 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 14 Icon_minitimeSub Okt 08, 2011 3:38 am

Stankovic ::
dr.nenad86 ::
Nikad nisam pokusavao tako nesto, sad imam ideju sta da radim kad ostanem sam kuci........ affraid



Pozdrav cheers

Ne pravi se pametan Lazo nego probaj, sad sam opet probao i nista, ja neznam kakvi Mikrotalasni vi upotrebljavate, ako treba sipajte malo vode i probajte na 15 secundi. A i ti Nenande86 bas si neki doktor! Budale savetuju pametne "Samo napred Srbijo!"
Nenade kako se seme sterilizuje? A fuz80 brine se za perije da ne unese neke mikrobe a savetuju ljude da cuvaju svasta u volijerama od jarebica, Fazana, kokoska pa i zeceva a svi znamo da Zebe nesme da se mesaju sa svakojakom zivinom. Izgleda da je Mladenovic uvek bio u pravu a pametnjakovici sto prijavljuju dolaze sa nekog "drugog" foruma! Mad Nema od vas nista! cheers
A gde je onaj "stomatelog" da mi nadje gresku u textu. Laughing



Xaxaxxaxa, e blago tebi, da mi je tvoj mozak bar na 15 minuta da se slatko odmorim,.........


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 14 Icon_minitimeSub Okt 08, 2011 8:11 am

Stankovicu ajde evo sad te konacno javno poslednji put opominjem pred ban pa idi na nekom drugom forumu da ucis ljude kako se kuva/pece/przi perje
Nazad na vrh Ići dole
fuz80
egzoticar u usponu



Broj poruka : 532
Datum upisa : 18.06.2010

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 14 Icon_minitimeČet Okt 20, 2011 7:37 pm

Da li neko poseduje ove mutacije kod nas u Srbiji ???????



[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
kelies

kelies


Broj poruka : 16
Datum upisa : 25.10.2010
Godina : 47
Lokacija : Zrenjanin

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 14 Icon_minitimePet Okt 21, 2011 2:08 am

Ja imam nesto slicno ovoj donjoj mutaciji, crna ptica, ali obrazi su ili crni ili crveni, nisu smedji kao kod ove ptice.
Nazad na vrh Ići dole
fuz80
egzoticar u usponu



Broj poruka : 532
Datum upisa : 18.06.2010

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 14 Icon_minitimePet Okt 21, 2011 3:21 am

ovaj muzjak u zavisnosti sa kakvom je zenkom uparen daje mlade sa crvenim ili crnim obrazima a moze i oba...... tj. tako bi trebalo ali sve zavisi ok kakvih je on roditelja i cija je krv jaca, mnogo je tu faktora koji uticu na konacan ishod ! nista se nezna dok se ne isproba Smile
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 14 Icon_minitimePet Okt 21, 2011 5:16 pm

Slikaj tu pticu koja lici na donju mutaciju i postavi ! bas me interesuje kako izgleda
Nazad na vrh Ići dole
kelies

kelies


Broj poruka : 16
Datum upisa : 25.10.2010
Godina : 47
Lokacija : Zrenjanin

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Evo slika, ovih sto lice. Slikano je telefonom, pa nije neki kvalitet slika..   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 14 Icon_minitimeUto Okt 25, 2011 12:48 am

[You must be registered and logged in to see this image.] ][You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
kelies

kelies


Broj poruka : 16
Datum upisa : 25.10.2010
Godina : 47
Lokacija : Zrenjanin

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: A imao bih nesto i da uparim sa pticom sa gornje slike....   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 14 Icon_minitimeUto Okt 25, 2011 12:51 am

[img][You must be registered and logged in to see this image.] [/img]
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 14 Icon_minitimeNed Nov 06, 2011 12:17 am

Danas sam bio kod drugara i ako mi verujete, na ovoj temperaturi trenutno koja je oko 5 stepeni preko noći i manje kod nas ovde, zebe imaju šest mlada od 10 dana u spoljnoj volijeri koja nije zaštićena ni najlonom niti šta, samo kućica i tu se sve nabiju i greju se, oduševio sam se kako rade po ovakvom vremenu i rekao sam mu da obloži volijeru, vreme je!


Pozdrav! cheers
Nazad na vrh Ići dole
vecos

vecos


Broj poruka : 88
Datum upisa : 31.03.2010
Godina : 40
Lokacija : CALGARY

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Inaće mutacije zebrastih zeba na slikama su u osnovnoj boji black face ili crno lice, sa kombinacijom mutacija crni obraz, crnoprse crnoprse smeđe i crvenoprse... ona prekrasna mutacija crvene zebe je crveno-crno gruda, black face smeđa kombinacija mutaci   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 14 Icon_minitimeČet Nov 10, 2011 12:08 pm

kelies ::
[You must be registered and logged in to see this image.] ][You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 14 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )
Nazad na vrh 
Strana 14 od 30Idi na stranu : Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 22 ... 30  Sledeći
 Similar topics
-
» Svetloleđe zebraste zebe
» Dijamant zeba (Stagonopleura guttata )
» Ringel amadina (Taeniopygia bichenovii)
» Leptir zeba

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Egzote :: Estrildidae-
Skoči na: