Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )

Ići dole 
+97
Miloš Stalać
coja
danee9877
amir2
saggit
MilanNis
karlo28
markan
banex
Miljan B.
daniel87
Don Milanessi
Dusan91ks
Pash031
cica
danee987
lepotica cana
marinac1
TomoCv
Marjan
milojed
gorany82
MilosPlana
Kyuzo
aleksa culuman
Ivan/Rex
steva27
mocur
miroslav bg
žako
miticsinger
blueboy
Aleksandar Djuric
magi
Djerdan
vladogouldovi
vasko
Exotic
sgrubi
goran74
Matija95
skorkovic
Dijamant
kelies
ivankv
Igorche81
florida
Šarengrad
tatjanasd
Stankovic
Dalibor Vasic
braneOS
Iwan97
ivan79
farmacy
vladimircvele
nemanja-77
boze
draganbely
Rea
Dare
milun
rade
GoranM
mt_manki
dr.nenad86
ado
marconi
ivan83
acca
dino
sipi
cody007
jecham
papayajamaica
bacobobi
srdjan vr
Gero
Vasa
fuz80
DarkoMne
vlatko-phoenix
stamil
lica
VeljaVa
rtomek
vecos
ZQKY
zucko
Danijel
SrdjanKG
Sale77-Nis
Alexandar
Perceval
Бане
Laza
Luckyboy
101 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 26 ... 30  Sledeći
AutorPoruka
Ivan/Rex

Ivan/Rex


Broj poruka : 242
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 26
Lokacija : Cacak

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 22 Icon_minitimeSre Apr 25, 2012 11:12 pm

e tako na srpskom da vas ceo svet razume Wink
Nazad na vrh Ići dole
jecham

jecham


Broj poruka : 273
Datum upisa : 21.10.2010
Godina : 52
Lokacija : Smederevo

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 22 Icon_minitimeČet Apr 26, 2012 2:58 pm

Ni ja nisam bio siguran, ali čika Gogl mi je šapnuo. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Ivan/Rex

Ivan/Rex


Broj poruka : 242
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 26
Lokacija : Cacak

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 22 Icon_minitimeČet Apr 26, 2012 3:45 pm

hehe Wink
nista bez gogl-a Wink
Nazad na vrh Ići dole
ivan79

ivan79


Broj poruka : 211
Datum upisa : 11.07.2011
Godina : 44
Lokacija : nova pazova

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 22 Icon_minitimeČet Apr 26, 2012 8:00 pm

a sto NE crve za pecanje?
Nazad na vrh Ići dole
mocur




Broj poruka : 11
Datum upisa : 09.10.2011

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 22 Icon_minitimePet Apr 27, 2012 8:17 pm

Moje zebe i golubići.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
mocur




Broj poruka : 11
Datum upisa : 09.10.2011

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 22 Icon_minitimePet Apr 27, 2012 8:19 pm

Jedan par zebe ima jaja,ali nikada ne vidim mužjaka da sjedi. svaki puta kada priđem volijeri ženka iskoći iz gnjezda.
Nazad na vrh Ići dole
Ivan/Rex

Ivan/Rex


Broj poruka : 242
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 26
Lokacija : Cacak

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 22 Icon_minitimePet Apr 27, 2012 8:43 pm

mocur lepi golubici i zebe...
Nazad na vrh Ići dole
skorkovic

skorkovic


Broj poruka : 356
Datum upisa : 05.05.2011
Lokacija : Uzice

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 22 Icon_minitimePet Apr 27, 2012 8:45 pm

Svaka cast mocure, lepe ptice. Jesu li ovo standard zebe ili australijske, male? Lezi i muzjak 100% samo ga ne vidis nikad. Kod mojih parova leze i muzjaci ali kod nekih parova retko, kod nekih isto kao i zenke.
Nazad na vrh Ići dole
aleksa culuman




Broj poruka : 7
Datum upisa : 13.03.2012
Lokacija : zrenjanin

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 22 Icon_minitimeNed Apr 29, 2012 12:07 pm

imam jedno pitanje
imam kineske prepelice 2 zenke 1 muzjaka i hocu da kupim Zebraste zebe dali mogu da ih drzim zajedno? Suspect
Nazad na vrh Ići dole
blueboy




Broj poruka : 32
Datum upisa : 02.02.2012
Lokacija : Pozarevac

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 22 Icon_minitimePon Apr 30, 2012 1:33 pm

moze li meni objasniti neko moj slucaj zeba,naime imam jedan par zeba gde zenka nosi jaja non stop,dakle radi se o tome da mi je npr. od pocetka godine 4 put pocela nositi jaja,prvi put su od 5 prezivele 3 ptice,drugi put sam ja zabrljao,3 put pre nekoliko dana kada sam odvojio sve ptice su bile ok i posle dan sve uginule odjednom,e danas vidim zenka opet nosi jaja 4 komada za sada,nisam im davao jajcanu hranu hteo sam da odmori i da posle nekog vremena snese kako treba jaja da prezive mladi ,jer ocigledno iscrpno nosi jaja,... neznam sta da radim,sve mi se cini ako nastavi ovako cesto da nosi jaja od kvalitetnih i zdravih ptica nema nista,dok imam jedan par belih cubastih zeba one nose za sada drugi put jaja za godinu dana i od njih 4 su sve prezivele od ove nove ture isto se nadam,dok ove sive snese maltene 8 jaja i od toga pola odpadne u pocetku,a ostalo ili ugine ili kao u prvoj turi prezivi malo, ptice su uparene od razlicitih jata i od posebnih roditelja do znam sigurno,nema srodstva...? sta da preduzmem zao me silnih jaja i uginulih ptica
Nazad na vrh Ići dole
mocur




Broj poruka : 11
Datum upisa : 09.10.2011

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 22 Icon_minitimePon Apr 30, 2012 8:00 pm

Meni je prošla godina bila katastrofa. Od silnih izleženih mladih zeba samo je 1 preživjela. Nadam se da ce ove godine biti bolje. Imam 6 parova od toga jedan par ima 5 jaja i dobro sjedi, drugi par ima 4 jaja i sjedi samo ženka koja kad se približim volijeri odmah iskoći van iz gnjezda. Treći par malo nese u jednom gdnjezdu malo u drugom. Ostatak ekipe još štrajka niti u kučice ne ulaze,a imaju sve potrebnu hranu i vitamine za razmnožavanje.
Nazad na vrh Ići dole
blueboy




Broj poruka : 32
Datum upisa : 02.02.2012
Lokacija : Pozarevac

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 22 Icon_minitimePon Apr 30, 2012 9:03 pm

to da nosi u dva gnezda sam i ja imao slucaj,morao sam zatvoriti jedno gnezdo da bi nosila samo u jednom,ali cvrc nisu hteli posle uci u to jedno gnezdo nego se molili ceo mesec i onda usli,...
Nazad na vrh Ići dole
ivankv




Broj poruka : 28
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 46
Lokacija : Kraljevo

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 22 Icon_minitimeSre Maj 02, 2012 5:09 pm

Da se pohvalimo malo na ovom forumu. Prosle godine sam krenuo sa uzgojem ove prelepe pticice. U prvom pokusaju da se razmnoze, par je od 7 jaja, izveo 2 pileta, od toga su othranili prelepu zenkicu. E sada, ta zenkica se ispilila 15 oktobra prosle godine. A vec sada je ponosna mama, sa 7 lepo razvijenij pticicaa koji su pre par dana izasli iz gnezda. Postavicu uskoro i slicice ovih lepotana. ziveli ... cheers
Nazad na vrh Ići dole
Ivan/Rex

Ivan/Rex


Broj poruka : 242
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 26
Lokacija : Cacak

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 22 Icon_minitimeNed Maj 06, 2012 11:16 am

Mozda glupo i retardirano pitanje ali ipak da pitam.
Koja je razlika izmedju australijske i zebraste zebe i da li one mogu medjusobno da se pare?
Nazad na vrh Ići dole
skorkovic

skorkovic


Broj poruka : 356
Datum upisa : 05.05.2011
Lokacija : Uzice

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 22 Icon_minitimeNed Maj 06, 2012 11:24 am

Ivane australijska je drugi naziv za zebrastu zebu. A najpreciznije je reci Australijska zebrasta zeba, jer kad se kaze zebrasta zeba nije precizno da li se misli na australijsku(malu) ili standard(izlozbenu, veliku) zebu.
Nazad na vrh Ići dole
Ivan/Rex

Ivan/Rex


Broj poruka : 242
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 26
Lokacija : Cacak

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 22 Icon_minitimeNed Maj 06, 2012 1:04 pm

e bas ti hvala, posto ja jurim australijske a posle kad se raspitujem svi mi kazu imam zebraste Very Happy

znaci to je jedna te ista zeba
Nazad na vrh Ići dole
steva27




Broj poruka : 17
Datum upisa : 05.04.2012
Lokacija : Prokuplje

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 22 Icon_minitimePet Maj 18, 2012 8:19 am

Molim za jedan savet. Imam par zeba, muzjak je skroz beo, a zenka zebrasta. vec drugi put nose jaja i izgleda da ce kao i prvog sva jaja biti neoplodjena. Inace pre nego sto snesu pare se redovno.
Interesuje me sta moze da bude uzrok?
Da menjam muzjaka?
Unapred hvala
Nazad na vrh Ići dole
fuz80
egzoticar u usponu



Broj poruka : 532
Datum upisa : 18.06.2010

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 22 Icon_minitimePet Maj 18, 2012 1:24 pm

steva27 ::
Molim za jedan savet. Imam par zeba, muzjak je skroz beo, a zenka zebrasta. vec drugi put nose jaja i izgleda da ce kao i prvog sva jaja biti neoplodjena. Inace pre nego sto snesu pare se redovno.
Interesuje me sta moze da bude uzrok?
Da menjam muzjaka?
Unapred hvala
velika je verovatnoća da je mužjak neplodan ..... tako da bi ga trebalo zameniti
Nazad na vrh Ići dole
steva27




Broj poruka : 17
Datum upisa : 05.04.2012
Lokacija : Prokuplje

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 22 Icon_minitimePet Maj 18, 2012 8:24 pm

Hvala, ja sam mislio da je to u pitanju, ali sam hteo da proverim da ne postoji jos neka mogucnost...
Nazad na vrh Ići dole
kelies

kelies


Broj poruka : 16
Datum upisa : 25.10.2010
Godina : 47
Lokacija : Zrenjanin

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Valja li ovo sta?   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 22 Icon_minitimeUto Maj 22, 2012 12:51 am

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
fuz80
egzoticar u usponu



Broj poruka : 532
Datum upisa : 18.06.2010

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 22 Icon_minitimeUto Maj 22, 2012 6:05 am

naravno da valja ....... kad bude bilo mladih od ovog crvenog, jedan mužjačić za mene obaveznoo .....!!! Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
skorkovic

skorkovic


Broj poruka : 356
Datum upisa : 05.05.2011
Lokacija : Uzice

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 22 Icon_minitimeUto Maj 22, 2012 8:40 am

Svaka cast, lep je
Nazad na vrh Ići dole
kelies

kelies


Broj poruka : 16
Datum upisa : 25.10.2010
Godina : 47
Lokacija : Zrenjanin

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Evo ga i smedji. Nemam zenku za njega, tako da ce sacekati   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 22 Icon_minitimeUto Maj 22, 2012 12:53 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
mocur




Broj poruka : 11
Datum upisa : 09.10.2011

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 22 Icon_minitimeUto Maj 29, 2012 11:44 pm

Pozdrav!
Ljudi ja ne kužim u cemu je problem s mojim zebama i dijamantnim golubićima. Dajem im najbolju mješavinu hrane, jajčanu hranu, voće.... i samo jedan par mi ima mlade. Ostali niti gnjezda prave! Ista stvar je s golubićima.
Ne kužim šta se dešava?
Nazad na vrh Ići dole
skorkovic

skorkovic


Broj poruka : 356
Datum upisa : 05.05.2011
Lokacija : Uzice

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 22 Icon_minitimeSre Maj 30, 2012 10:07 am

Klijajte im seme
[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 22 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 22 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )
Nazad na vrh 
Strana 22 od 30Idi na stranu : Prethodni  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 26 ... 30  Sledeći
 Similar topics
-
» Svetloleđe zebraste zebe
» Dijamant zeba (Stagonopleura guttata )
» Ringel amadina (Taeniopygia bichenovii)
» Leptir zeba

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Egzote :: Estrildidae-
Skoči na: