Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Lekovi i upotreba

Ići dole 
+35
paja
peca
lepotica cana
Matija95
Dalibor Vasic
Gagi77
Ivan/Rex
mica vasic
goran092
sasaznas
MILAN
fzen
danijelsrbo
zoran ptice pjevice
Srdjan
Beca272
srdjan vr
Luckyboy
rtomek
Danijel
SrdjanKG
igorsand
Ivan_NIsh
gocke
kima
GRANDE
seadriver
sestoperac
dr.nenad86
Laza
Bogdanik
Sale77-Nis
BOCKA
milannish
milos0205
39 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
kima

kima


Broj poruka : 200
Datum upisa : 28.02.2010
Godina : 42
Lokacija : Kragujevac

Lekovi i upotreba - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lekovi i upotreba   Lekovi i upotreba - Page 3 Icon_minitimeČet Mar 18, 2010 6:31 pm

Igore na litar vode sipas 1ml baycox-a od 5%,mada ja dajem dve kapi po pojilici kad mi se razboli ptica.Ja imam i 2.5% i 5% i ni na jednom mi nepise da se mora upotrebiti za 3 meseca nakon otvaranja.
Nazad na vrh Ići dole
milannish

milannish


Broj poruka : 248
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 44
Lokacija : Niš

Lekovi i upotreba - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lekovi i upotreba   Lekovi i upotreba - Page 3 Icon_minitimeČet Mar 18, 2010 8:13 pm

milos0205 ::
Da li je pocela prodaja BAYCOX-a u manjim merama od 1L i kako da je nabavim. Poydrav No

Oko nove godine mi je prodavac reko da pocinje sa prodajom "na malo" pocetkom aprila; svraticu sutra kod njega da vidim da li je poranio i javljam.
Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
milos0205

milos0205


Broj poruka : 253
Datum upisa : 01.01.2010
Godina : 57
Lokacija : Beograd

Lekovi i upotreba - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lekovi i upotreba   Lekovi i upotreba - Page 3 Icon_minitimeČet Mar 18, 2010 9:36 pm

Hvala Milane, ovde kod mene ga nema kazu da se vise ne proizvodi. Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
igorsand




Broj poruka : 201
Datum upisa : 11.03.2010
Lokacija : Zrenjanin

Lekovi i upotreba - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lekovi i upotreba   Lekovi i upotreba - Page 3 Icon_minitimeČet Mar 18, 2010 10:28 pm

Hvala ti puno Kima!
Uslikao bi da ti pokazem, ali ti nista nece znaciti sem broja 3. Smile Ja sam bas zbog toga danas odustao da dajem pare, jer za 3 meseca nemogu da potrosim flasicu. Veterinar mi rece da pitam nekog ko drzi ovce ima li malo da mi da. Jer oni to masovno koriste. Pa sam se onda bacio u akciju i nadjoh kod prvog.
Imam jednu pticu koja trenutno pokazuje sve simptome i bas je losa par dana. Tako da cu izvrsiti jedan test, pa da vidim ima li efekat.
Nameravam da joj dajem rastvor direktno sa spricom. Uradi cu ovako kako ti kazes. 2 kapljice u pojilicu, pa izvuci spricom.
Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
igorsand




Broj poruka : 201
Datum upisa : 11.03.2010
Lokacija : Zrenjanin

Lekovi i upotreba - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lekovi i upotreba   Lekovi i upotreba - Page 3 Icon_minitimePet Mar 19, 2010 9:58 am

Odlucio sam se da uslikam. Podvukao sam crvenom linijom, pa mozes da naslutis sta pise.
Prevod je:
DATUM ISTICANJA
Nakon otvaranja, iskoristi u roku od 3 meseca.

Lekovi i upotreba - Page 3 Baycox
Nazad na vrh Ići dole
igorsand




Broj poruka : 201
Datum upisa : 11.03.2010
Lokacija : Zrenjanin

Lekovi i upotreba - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lekovi i upotreba   Lekovi i upotreba - Page 3 Icon_minitimePet Mar 19, 2010 10:08 am

Evo i ova slika.

Lekovi i upotreba - Page 3 Baykox3
Nazad na vrh Ići dole
milannish

milannish


Broj poruka : 248
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 44
Lokacija : Niš

Lekovi i upotreba - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lekovi i upotreba   Lekovi i upotreba - Page 3 Icon_minitimePet Mar 26, 2010 4:23 pm

Kao sto sam obecao raspitao sam se i od ponedeljka se prodaje Baycox na malo, bar mi je tako reko prodavac i cene su
10ml - 200din i
20ml - 360din

Rekao je da je u tim kolicinama faktorisan i da naravno daje fiskalni racun za iste.
Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
igorsand




Broj poruka : 201
Datum upisa : 11.03.2010
Lokacija : Zrenjanin

Lekovi i upotreba - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lekovi i upotreba   Lekovi i upotreba - Page 3 Icon_minitimePet Mar 26, 2010 5:08 pm

Ja samo da pohvalim ovaj Baycox! Ptica koja je dugo bila van forme i koja bi sigurno uskoro uginula (iskustvo sa drugim pticama do sada) nakon 4. dana digla se sa poda! Plasio sam se zbog datuma i isteka datuma (ovo o cemu sam gore pisao), ali izgleda da je ipak dejstvo duze nego sto pise.

A jesu li to originalna pakovanja, milannis?
Nazad na vrh Ići dole
igorsand




Broj poruka : 201
Datum upisa : 11.03.2010
Lokacija : Zrenjanin

Lekovi i upotreba - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lekovi i upotreba   Lekovi i upotreba - Page 3 Icon_minitimePet Mar 26, 2010 6:43 pm

A imam i jedno pitanje u vezi Baycox-a. Moze li da se daje pticama koje hrane mlade? Posto hocu da im dam preventivno 2 dana Baycox svakog meseca. Onako kako sam ovde procitao.
Nazad na vrh Ići dole
milannish

milannish


Broj poruka : 248
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 44
Lokacija : Niš

Lekovi i upotreba - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lekovi i upotreba   Lekovi i upotreba - Page 3 Icon_minitimePet Mar 26, 2010 8:14 pm

igorsand ::
A jesu li to originalna pakovanja, milannis?

Predpostavljam da nisu jer sam video samo orginalnu ambalazu od 1l, postavio sam sliku u jednom od predhodnih postova.
Nazad na vrh Ići dole
igorsand




Broj poruka : 201
Datum upisa : 11.03.2010
Lokacija : Zrenjanin

Lekovi i upotreba - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lekovi i upotreba   Lekovi i upotreba - Page 3 Icon_minitimeSre Apr 07, 2010 9:48 pm

Evo mene ponovo sa nekim pitanjima Smile Koliko moze da steti ili ima manji ucinak lek kojem je rok istekao pre 1 godinu?
Nazad na vrh Ići dole
SrdjanKG

SrdjanKG


Broj poruka : 442
Datum upisa : 18.02.2010
Godina : 52
Lokacija : Resnik,KG - SRB 10 2

Lekovi i upotreba - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lekovi i upotreba   Lekovi i upotreba - Page 3 Icon_minitimeSre Apr 07, 2010 10:02 pm

Koliko sam ja razgavarao sa farmeceutima,ako je pravilno skladisten,lek i nakon isteka roka ne bi trebao da skodi,ali ima umanjeno dejstvo! Pozz
Nazad na vrh Ići dole
igorsand




Broj poruka : 201
Datum upisa : 11.03.2010
Lokacija : Zrenjanin

Lekovi i upotreba - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lekovi i upotreba   Lekovi i upotreba - Page 3 Icon_minitimeSre Apr 07, 2010 10:12 pm

E koliko mu umanji dejstvo Smile ? To je pravo pitanje Smile
Nazad na vrh Ići dole
SrdjanKG

SrdjanKG


Broj poruka : 442
Datum upisa : 18.02.2010
Godina : 52
Lokacija : Resnik,KG - SRB 10 2

Lekovi i upotreba - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lekovi i upotreba   Lekovi i upotreba - Page 3 Icon_minitimeSre Apr 07, 2010 10:15 pm

E na to pitanje stvarno neznam odgovor! Verovatno zavisi i od toga koji je lek! Ovo je vec pitanje za farmaceute!
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Lekovi i upotreba - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lekovi i upotreba   Lekovi i upotreba - Page 3 Icon_minitimeSre Apr 07, 2010 10:15 pm

Neki lekovi izgube potpuno dejstvo.
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Lekovi i upotreba - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lekovi i upotreba   Lekovi i upotreba - Page 3 Icon_minitimeSre Apr 07, 2010 10:20 pm

Adali baycox izgubi skroz dejstvo posle isteka roka,dali ga je neko od vas tada davao i kakvi su rezultati?
Nazad na vrh Ići dole
igorsand




Broj poruka : 201
Datum upisa : 11.03.2010
Lokacija : Zrenjanin

Lekovi i upotreba - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lekovi i upotreba   Lekovi i upotreba - Page 3 Icon_minitimeSre Apr 07, 2010 10:26 pm

sale1977. davao sam skoro Baycox kojem je po onome sto pise istekao rok. Jer je pisalo da ja nakon otvaranja rok 3 mes. a otvoren je sigurno pre pola godine. Medjutim ptice su bolje! Jedna koja je stalno lezala na podu nakon mozda 3 dana se prvi put digla. Da li je lek dao 100% neznam. Ali nesto je od dejstva ocigledno ostalo.
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Lekovi i upotreba - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lekovi i upotreba   Lekovi i upotreba - Page 3 Icon_minitimeSre Apr 07, 2010 10:31 pm

Igorsand hvala na odgovoru hteo sam da vidim dali je neko imao iskustva sa tim lekom kojem je prosao rok i dobio sam odgovor iz prve ruke tako da sad netreba da se plasi ako mu istekne rok hvala na odgovoru i pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
igorsand




Broj poruka : 201
Datum upisa : 11.03.2010
Lokacija : Zrenjanin

Lekovi i upotreba - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lekovi i upotreba   Lekovi i upotreba - Page 3 Icon_minitimeSre Apr 07, 2010 10:47 pm

Nema na cemu. Samo da dodam da cu uskoro preventivno sve ptice baycox-om da obradim, ali necu rizkovati uzecu nov. Na ovim pticama nisam imao sta da izgubim pa sam koristio taj "stari".
Nazad na vrh Ići dole
igorsand




Broj poruka : 201
Datum upisa : 11.03.2010
Lokacija : Zrenjanin

Lekovi i upotreba - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lekovi i upotreba   Lekovi i upotreba - Page 3 Icon_minitimeČet Apr 08, 2010 5:48 pm

Gde se moze naci Baytril? Ima li ga u veterinarskim apotekama? Zamolio sam jednog da mi donese Baytril iz Srbije, ali ga moram uputiti gde da kupi.

Dali je neko od vas koristio preparate od Veterinarskog zavoda Zemun? Imaju dosta toga na ponudi pa me interesuje kakva su vam iskustva sa njihovim preparatima. Narucio bi nesto i iz njihovog programa.

Hocu da napravim malu apoteku pa sam malo dosadan sa pitanjima, ali sta da radim Smile
Nazad na vrh Ići dole
srdjan vr

srdjan vr


Broj poruka : 68
Datum upisa : 26.03.2010
Godina : 61
Lokacija : Vranje

Lekovi i upotreba - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lekovi i upotreba   Lekovi i upotreba - Page 3 Icon_minitimeUto Apr 13, 2010 8:08 pm

Lekovi i upotreba - Page 3 Img9540w


Zna li neko nesto o antibiotiku pod imenom ROXACIN?Veterinar mi kaze da je antibiotik sirokog spektra.Dozira se 5 kapi na 1l vode.
Nazad na vrh Ići dole
Beca272

Beca272


Broj poruka : 32
Datum upisa : 28.04.2010
Godina : 52
Lokacija : okolina Lazarevca

Lekovi i upotreba - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lekovi i upotreba   Lekovi i upotreba - Page 3 Icon_minitimeUto Okt 12, 2010 10:24 am

Ne mogu da nadjem Baycox ili ESB3, već samo Neokokcin pa me zanimaju vaša iskustva sa ovim lekom, tj vredi li ga koristiti ?
Hvala i pozdrav

PS. srdjan vr, ja sam Roxacin uzeo uz preporuku veterinara kada sam kupovao ćuriće u maju, rekao mi je da je odličan ako dobiju proliv. Na sreću nisam morao da ga koristim
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Lekovi i upotreba - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lekovi i upotreba   Lekovi i upotreba - Page 3 Icon_minitimeUto Okt 12, 2010 11:52 am

Dobar je i on, ja sam sparim par ptica njime. Esb vise nema u Srbiji, ako i nadjes negde to su stare zalihe sa kratkim rokom trajanja. Baycox-a ima u vecim gradovima u bolje snabdevenim apotekama!
Nazad na vrh Ići dole
Beca272

Beca272


Broj poruka : 32
Datum upisa : 28.04.2010
Godina : 52
Lokacija : okolina Lazarevca

Lekovi i upotreba - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lekovi i upotreba   Lekovi i upotreba - Page 3 Icon_minitimeUto Okt 12, 2010 12:17 pm

Hvala Bogdanik, ja sam iz okoline Lazarevca i u Lazarevcu Baycox-a nemaju, a za ESB koliko sam razumeo ne uvoze više. Ništa , uzeću Neokokcin pa će mo videti. U pitalju su mlade japanske prepelice koje sam skoro uzeo i par njih jedu kao i ostale ali deluju pokunjeno, stavljaju glavu pod krilo,zaostaju i imaju izraženu grudnu kost pa hoću da im dam. Inače prepelicama koje su izležene kod mene u startu dajem, pored kokošijeg žumanca i koncetrat jedinicu za ćuriće u kome ima kokcidostatika, tako da nisam imao problema i potrebe da naknadno kupujem lek.
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Lekovi i upotreba - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lekovi i upotreba   Lekovi i upotreba - Page 3 Icon_minitimeUto Okt 12, 2010 3:33 pm

Ne valja da preterujes sa lekom, preventivu mozes 1 do 2 puta godisnje. A lecenje samo po potrebi. Za preventivu slabiji rastvor i obavezno posle vitamini isto dana koliko su dobijali lek.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Lekovi i upotreba - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lekovi i upotreba   Lekovi i upotreba - Page 3 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Lekovi i upotreba
Nazad na vrh 
Strana 3 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
 Similar topics
-
» Lekovi-dejstvo
» Upotreba kuhinjske soli?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Odrzavanje :: Nega i zaštita ptica :: Lekovi i primena-
Skoči na: