Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Lekovi i upotreba

Ići dole 
+35
paja
peca
lepotica cana
Matija95
Dalibor Vasic
Gagi77
Ivan/Rex
mica vasic
goran092
sasaznas
MILAN
fzen
danijelsrbo
zoran ptice pjevice
Srdjan
Beca272
srdjan vr
Luckyboy
rtomek
Danijel
SrdjanKG
igorsand
Ivan_NIsh
gocke
kima
GRANDE
seadriver
sestoperac
dr.nenad86
Laza
Bogdanik
Sale77-Nis
BOCKA
milannish
milos0205
39 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
AutorPoruka
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Lekovi i upotreba - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lekovi i upotreba   Lekovi i upotreba - Page 2 Icon_minitimePet Mar 12, 2010 3:27 pm

Ja ti to nebi preporucio ne zbog toga sto lek mozda nece da deluje, vec zbog nacina doziranja. Taj lek je namenjen za ljudsku upotrebu, a koliko kilograma telesno ima covek, a koliko ptica i koju bi ti dozu dao ptici i sta ce se desiti ako pogresis? Zato ti ja preporucujem neki drugi antibiotik koji se koristi u veterini i gde je poznat nacin doziranja, mozes probati s Enrocinom to je antibiotik sirokog spektra i daje se 12 kapi na 1L vode, tako da kad vec dajes antibiotike bolje daj ono sto je provereno. Pozdrav...
Nazad na vrh Ići dole
igorsand




Broj poruka : 201
Datum upisa : 11.03.2010
Lokacija : Zrenjanin

Lekovi i upotreba - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lekovi i upotreba   Lekovi i upotreba - Page 2 Icon_minitimePet Mar 12, 2010 3:43 pm

E problem je sto kod mene znanje lokalnog veterinara nije vece od mog Smile A i inace nemaju neko znanje o pticama. Tako da se moram snalaziti.
Mogu da dajem u kljun nekoliko kapi direktno. Kapsulu otvorim i prasak rastvorim u malo vode.
Mnogo je lakse dole doci do lekova, nego ovde. A ovu pticu ne bi smeo da izgubim.
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Lekovi i upotreba - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lekovi i upotreba   Lekovi i upotreba - Page 2 Icon_minitimePet Mar 12, 2010 3:54 pm

Antibiotikom sirokog spektra ces restiti bakterijsku infekciju samo onom efektivnom dozom koja deluje na pticiji organizam, svaka doza preko efektivne jeste toksicna i nece pomoci toliko organizmu, vise ce da odmogne ptici a i uz to se stvara rezistentnost na dati antibiotik. Ako tada uspete da izlecite pticu, sledeci put kada ima isti problem uzrokovan istom bakterijom necete moci resiti problem istim antibiotikom upravo zbog rezistentnosti na vec uopotrebljeni antibiotik... Nisam zagovornik primene antibiotika ni kod coveka a kamo li kod ptica, ali ako je vec situacija takva primeni antibiotik, ali posle toga vodi vise racuna o profilaksi, ( higijeni i ishrani) i neces imati problema.....


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
igorsand




Broj poruka : 201
Datum upisa : 11.03.2010
Lokacija : Zrenjanin

Lekovi i upotreba - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lekovi i upotreba   Lekovi i upotreba - Page 2 Icon_minitimePet Mar 12, 2010 4:09 pm

Slazem se da treba biti oprezan sa koristenjem antibiotika. Ovde je upotreba svakako veoma kontrolisana i stroga. Pa je cesto i problem doci do leka.
Nazad na vrh Ići dole
rtomek

rtomek


Broj poruka : 721
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 49
Lokacija : SU-V-SRB

Lekovi i upotreba - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lekovi i upotreba   Lekovi i upotreba - Page 2 Icon_minitimePet Mar 12, 2010 4:47 pm

Lekove iz humane medicine ja nikad nisam koristio, kod nas se najviše koristi Enrocin ( što je i danijel već napomenio ) ali pošto ti "tamo daleko" nemožeš da dožeš do njega ja bi ti preporučio da se raspitaš u veterinarskoj službi da ti daju lek koji u sebi ima enrofoksacina i to je to ( i naš Enrocin ime tu supstancu) to je antibiotik širokog spektra pa ako deluje onda si imao sreću...nažalost i kod nas je slična situacija malo koji veterinar se bavi ukrasnim pticama( ali ima nade jedan naš drugar ptičar iz Sombora se trenutno školuje u Zagrebu i baš ide na smer koji obuhvata egzotične i ptice uopšte!! ali mogliste već da čitate njegove tekstove u Avifauni naravno radi se o Galić Stanku !!! mom prijatelju koji mi je i preporučio preparate koje sadržavaju enrofloksacin ali posle antibiotika OBAVEZNO probiotik!!!
pozdrav ROBY
Nazad na vrh Ići dole
SrdjanKG

SrdjanKG


Broj poruka : 442
Datum upisa : 18.02.2010
Godina : 52
Lokacija : Resnik,KG - SRB 10 2

Lekovi i upotreba - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lekovi i upotreba   Lekovi i upotreba - Page 2 Icon_minitimePet Mar 12, 2010 5:00 pm

Imamo istog veterinara Roby!"-))) Citace i ovde Roby Stankove tekstove,xe xe!Cuo sam se sa njim,ne moza sad od ispita,al cim bude mogo,napisace nesto ovde!!:-)))
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Lekovi i upotreba - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lekovi i upotreba   Lekovi i upotreba - Page 2 Icon_minitimePet Mar 12, 2010 5:31 pm

igorsand,dali si mozda posumnjao na parazite u plucima,guld se tako ponasa kada ima parazite Question
Nazad na vrh Ići dole
igorsand




Broj poruka : 201
Datum upisa : 11.03.2010
Lokacija : Zrenjanin

Lekovi i upotreba - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lekovi i upotreba   Lekovi i upotreba - Page 2 Icon_minitimePet Mar 12, 2010 6:48 pm

rtomek, hvala za ove informacije. A probiotik naravno nakon antibiotika obavezno.

Luckyboy nisam na to posumnjao.
Ali mi je stanje ptice u principu cudno. Vise manje izgleda ok. Do sada nisam imao ovakve simptome. Kada je "prehlada" u pitanju obicno se nakostresi, miruje, potpuno povuce. Ova samo cudno dise. A to vidim po repu koji nikako ne miruje.
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Lekovi i upotreba - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lekovi i upotreba   Lekovi i upotreba - Page 2 Icon_minitimePet Mar 12, 2010 7:40 pm

Slazem se sa ostelim pticarima u vezi davanja lekova koji su namenjeni ljudima ali Igore mozes da probas sa NIFURAMICIN-om.
Nazad na vrh Ići dole
igorsand




Broj poruka : 201
Datum upisa : 11.03.2010
Lokacija : Zrenjanin

Lekovi i upotreba - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lekovi i upotreba   Lekovi i upotreba - Page 2 Icon_minitimePet Mar 12, 2010 11:57 pm

Problem je u tome sto je ova zemlja na svoju ruku. Dok ja to pronadjem moze da bude kasno. Tek su nedavno dozvolili prodaju Red Bulla,Smile a multi vitaminiski sokovi jos nisu u slobodnoj prodaji. Kazu, mogu deca da se predoziraju vtaminima Smile
U svakom slucaju dobro je da se razmenjuju informacije. Na pretrazivacima sam upisao ove lekove/supstance koje ste spominjali, ali rezultat je nula nadjeno.

Od svega spomenutog na ovom sajtu pronasao sam samo Baycox. Nadam se da cu moci dobiti recept za njega. Spominju ga samo u kontekstu lecenja ovaca.
Nazad na vrh Ići dole
SrdjanKG

SrdjanKG


Broj poruka : 442
Datum upisa : 18.02.2010
Godina : 52
Lokacija : Resnik,KG - SRB 10 2

Lekovi i upotreba - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lekovi i upotreba   Lekovi i upotreba - Page 2 Icon_minitimeSub Mar 13, 2010 12:11 am

Baycox je extra Bajerov lek i namenjen je prvenstveno za kokcidiozu!
Nazad na vrh Ići dole
igorsand




Broj poruka : 201
Datum upisa : 11.03.2010
Lokacija : Zrenjanin

Lekovi i upotreba - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lekovi i upotreba   Lekovi i upotreba - Page 2 Icon_minitimeSub Mar 13, 2010 12:27 am

Da video sam da je za to. MNOGI imaju probleme sa simptomima koji se pojavljuju kod kokcidioze.
Iznenadio sam se kada sam ovde procitao da ima tako efikasan lek.
Jesenas na jednoj izlozbi, razgovarao sam sa nekim veoma iskusnim odgajivacima, koji su tvrdili da kada ptica pocne da "mrsavi" i pokazuje simptome kokcidioze nema pomoci! Istina nisu spominjali kokcidizu, vec termin da ptica samu sebe "jede". Ali po svemu sudeci radi se kokcidiozi. Mislim da cu zahvaljujuci ovom forumu imati jako dobre vesti za ovdasnje iskusne odgajivace Smile
Nazad na vrh Ići dole
SrdjanKG

SrdjanKG


Broj poruka : 442
Datum upisa : 18.02.2010
Godina : 52
Lokacija : Resnik,KG - SRB 10 2

Lekovi i upotreba - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lekovi i upotreba   Lekovi i upotreba - Page 2 Icon_minitimeSub Mar 13, 2010 12:32 am

Xe xe xe,eto!!! A imas isto Bayerov lek Baytril,isto ekstra!!Antibiotik sirokog spekra najnovije generacije!!Izadji na Bayerov sajt i videces!!!
Nazad na vrh Ići dole
gocke

gocke


Broj poruka : 200
Datum upisa : 01.03.2010
Lokacija : stokholm

Lekovi i upotreba - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lekovi i upotreba   Lekovi i upotreba - Page 2 Icon_minitimeSub Mar 13, 2010 9:09 am

igorsand ::
Treba mi jedan savet/misljenje.
Primetio sam da mi je jedna ptica van forme. Leti normalno, jede normalno, ali vidim po repu da dise otezano/ubrzano. Pokusao sam 4-5 dana da je drzim na toplijem mestu, ali nije bilo poboljsanja. Posto sumnjam da je u pitanju problem sa plucima ili disajnim putevima, nameravam da joj dam antibiotik. Pri ruci imam samo Palitreks za ljudsku upotrebu.
Sta mislite ima li svrhe pokusati sa Palitreksom?

Moze da bude bakterijalna infekcija ili problem u disajnim organima, ako je ova bolest onda ptica nece imati kosku na grudima i mozes je tretirati sa baytrilom jer on je i namenjen za tu vrstu bolesti, mada je mnogo jak i treba ga samo upotrebljavati ako je ptica isuvise bolesna. 1,5 ml na litru vode 10 dana. ili 2 ml na litru 5 dana obavezno multivitamin nakon toga. Vidim zivis u norveskoj evo ti adresa od italijana u oslu moze ti pomoci oko medicine. vpinelli@online.no
Nazad na vrh Ići dole
kima

kima


Broj poruka : 200
Datum upisa : 28.02.2010
Godina : 42
Lokacija : Kragujevac

Lekovi i upotreba - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lekovi i upotreba   Lekovi i upotreba - Page 2 Icon_minitimeSub Mar 13, 2010 12:42 pm

Igore Baycox namenjen za ptice je 2.5% i on je bezbojan dok taj za svinje i ovce je 5% i on je beo i gust poput jogurta.Ako vec nadjes taj za ovce onda na pojalicu daj dve kapi leka.
Nazad na vrh Ići dole
igorsand




Broj poruka : 201
Datum upisa : 11.03.2010
Lokacija : Zrenjanin

Lekovi i upotreba - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lekovi i upotreba   Lekovi i upotreba - Page 2 Icon_minitimeSub Mar 13, 2010 1:01 pm

Hvala gocke! Ptica nema kosku na grudima.
Hvala i kima, vazna informacija!
Nazad na vrh Ići dole
igorsand




Broj poruka : 201
Datum upisa : 11.03.2010
Lokacija : Zrenjanin

Lekovi i upotreba - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lekovi i upotreba   Lekovi i upotreba - Page 2 Icon_minitimeSub Mar 13, 2010 1:37 pm

gocke, reci mi na koga da se pozovem ili mogu odma da mu kazem sta mi treba?
Nazad na vrh Ići dole
igorsand




Broj poruka : 201
Datum upisa : 11.03.2010
Lokacija : Zrenjanin

Lekovi i upotreba - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lekovi i upotreba   Lekovi i upotreba - Page 2 Icon_minitimePon Mar 15, 2010 5:09 pm

Od petka dajem ovoj ptici PALITREKS, ali koliko vidim nema promene kod ptice. Ima li svrhe nastaviti?
Nazad na vrh Ići dole
igorsand




Broj poruka : 201
Datum upisa : 11.03.2010
Lokacija : Zrenjanin

Lekovi i upotreba - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lekovi i upotreba   Lekovi i upotreba - Page 2 Icon_minitimePon Mar 15, 2010 5:12 pm

Luckyboy,
Sta se radi u slucaju parazita u plucima? Imas li neko iskustvo?
Nazad na vrh Ići dole
sestoperac

sestoperac


Broj poruka : 173
Datum upisa : 30.12.2009
Godina : 47
Lokacija : Podgorica, Crna Gora

Lekovi i upotreba - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lekovi i upotreba   Lekovi i upotreba - Page 2 Icon_minitimePon Mar 15, 2010 7:54 pm

Tilogal, ako ga vise ima dje kupiti. Cini mi se da je zamjena Tilosina.
Nazad na vrh Ići dole
milos0205

milos0205


Broj poruka : 253
Datum upisa : 01.01.2010
Godina : 56
Lokacija : Beograd

Lekovi i upotreba - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lekovi i upotreba   Lekovi i upotreba - Page 2 Icon_minitimeUto Mar 16, 2010 8:22 am

Da li je pocela prodaja BAYCOX-a u manjim merama od 1L i kako da je nabavim. Poydrav No
Nazad na vrh Ići dole
igorsand




Broj poruka : 201
Datum upisa : 11.03.2010
Lokacija : Zrenjanin

Lekovi i upotreba - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lekovi i upotreba   Lekovi i upotreba - Page 2 Icon_minitimeUto Mar 16, 2010 1:14 pm

Pronasao sam "BAYTRIL" ima vise nekih rastvora, tableta i injekcija. Koji rastvor procenat treba koristiti?
Nazad na vrh Ići dole
igorsand




Broj poruka : 201
Datum upisa : 11.03.2010
Lokacija : Zrenjanin

Lekovi i upotreba - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lekovi i upotreba   Lekovi i upotreba - Page 2 Icon_minitimeUto Mar 16, 2010 1:29 pm

Koji je glavni sastav tog ESB-a?
Ja ovde ne mogu da ga pronadjem pod tim imenom, ali mozda mogu ako neko zna sta mu je glavni sastva. Verovatno da je ESB samo komercialni naziv leka.
Nazad na vrh Ići dole
gocke

gocke


Broj poruka : 200
Datum upisa : 01.03.2010
Lokacija : stokholm

Lekovi i upotreba - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lekovi i upotreba   Lekovi i upotreba - Page 2 Icon_minitimeUto Mar 16, 2010 2:17 pm

igorsand ::
Koji je glavni sastav tog ESB-a?
Ja ovde ne mogu da ga pronadjem pod tim imenom, ali mozda mogu ako neko zna sta mu je glavni sastva. Verovatno da je ESB samo komercialni naziv leka.

zove se esb3, ali na zalost neces ga naci negde u norveskoj a ni u skandinaviji, ako dobro ne poznajes nekog veterinara koji ti to moze prepisati.
Nazad na vrh Ići dole
igorsand




Broj poruka : 201
Datum upisa : 11.03.2010
Lokacija : Zrenjanin

Lekovi i upotreba - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lekovi i upotreba   Lekovi i upotreba - Page 2 Icon_minitimeČet Mar 18, 2010 6:10 pm

Jedno pitanje za ovaj BAYCOX.
Nabavio sam BAYCOX koji je 5% odnosno na kutiji pise 50mg/ml (za ovce).
Na flasici pise da se mora prosuti 3. meseca nakon otvaranja ukoliko nije sve potroseno.
Ovaj koji sam nabavio je od jednog stocara koji je ovo otvorio sigurno pre vise od 3-4 meseca.
Ineteresuje me ima li svrhe koristiti ovaj "stari" BAYCOX?
Jos me interesuje kako da tacno doziram ovaj jaci BAYCOX 5%?

Kima mi rece da stavim 2. kapi u pojilicu. A koliko bi to bilo na 1 litar vode?

Meni izgleda logicno da koristim 1 ml BAYCOX 5% na litru vode, jer se BAYCOX od 2,5% stavlja 2 ml, na 1 litar.
E to meni izgleda logicno, ali dali je ova logika tacna? Smile

Da dodam jos, da pise 4 ml na svakih 10 kg tezine ovce! Znaci ovca teska 20 kg 8 ml Baycox-a.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Lekovi i upotreba - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lekovi i upotreba   Lekovi i upotreba - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Lekovi i upotreba
Nazad na vrh 
Strana 2 od 5Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći
 Similar topics
-
» Lekovi-dejstvo
» Upotreba kuhinjske soli?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Odrzavanje :: Nega i zaštita ptica :: Lekovi i primena-
Skoči na: