Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno

Ići dole 
+52
ATOS
makimk
Ondrej
srxa
Dusko
žako
rade
MILAN
laci
marconi
Dalibor Vasic
Džoni
GoranKac
dusan dragan
itan
bubnjar
papayajamaica
VeljaVa
salle55
milannish
jecham
igorsand
fuz80
psittacula
Aleksa
Marjan
pedja cb
Alex
Rale
akimak
Rea
Luckyboy
momoks
Bogdanik
milos0205
ticar
slavishab
KUM
mime30
klokkende
Sale77-Nis
Boban
vlada nish
ipapige
jevca5
micko
Laza
dr.nenad86
Danijel
TheFameMonster
szigics
rtomek
56 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15  Sledeći
AutorPoruka
Dusko




Broj poruka : 230
Datum upisa : 21.11.2011
Godina : 61
Lokacija : Republika Srpska

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 14 Icon_minitimeSre Jun 06, 2012 11:50 am

Evo vidite gospodine Nebojsa kako razmisljate i namecete pravila. Koje tri strane? Do prosle godine nije bilo bitno da li je papagaj prstenovan ili ne. Tako je bilo zadnjih 100 godina. Odjednom se pojavljuju toboze ljudi koji stite papagaje i traze citavu proceduru. Od koga i cega stite papagaje koji su izlezeni kod nas i zbog cega se moraju prstenovati. Drzava ima institucije sa kojima moze efikasno da sprijeci uvoz papagaja iz divljine. Ta Vasa prica nema nikakvog smisla. Posledice ovakog obaveznog prstenovanja su pogubne po same papagaje. Treba reci da sto se moze prstenovati nek se prstenuje a rizicni parovi sa prstenovima koji se naknadno stavljaju. Ali to sve mora da se unaprijed odradi ne kad dodju ovakve posledice, ali kako vidim i dalje nema odgovora. Izgleda da ljudi iz SOF-a ne prate ovaj forum.

Proslo pitanje je bilo sta ce biti? Ako se mladi papagaj ne prstenuje i ne prijavi ministarstvu.
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 14 Icon_minitimeSre Jun 06, 2012 1:08 pm

Zakoni Republike Srbije!
http://www.ekoplan.gov.rs/srl/cites/images/Zakon%20o%20potvrdjivanju%20CITES-a.pdf Zakon o potvrđivanju konvencije o međunarodnom prometu ugroženih vrsta faune i flore

http://www.ekoplan.gov.rs/src/src/upload-centar/dokumenti/zakoni-i-nacrti-zakona/zakoni/zakon-o-zastiti-zivotne-sredine.pdf Закон о заштити животне средине

http://www.ekoplan.gov.rs/src/upload-centar/dokumenti/zakoni-i-nacrti-zakona/zakoni/zakon_o_zastiti_prirode_sg_3609_8810.pdf Закон о заштити природе

Pravilnici
http://www.ekoplan.gov.rs/src/upload-centar/dokumenti/zakoni-i-nacrti-zakona/pravilnici/Pravilnik%20i%20prilozi%20-%20Prekogranicni%20promet%20i%20trgovina%20zasticenim%20vrstama.pdf Правилник о прекограничном промету и трговини заштићеним врстама

http://www.ekoplan.gov.rs/src/upload-centar/dokumenti/zakoni-i-nacrti-zakona/pravilnici/pravilnik_drzanje_zivotinja_u_zatocenistvu.pdf Правилник о условима држања, начину облежевања и евидентирања дивљих животиња у заточеништву
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 14 Icon_minitimeSre Jun 06, 2012 1:11 pm

Gospodine Dusko evo zbog čega papagaji, FE, i sve divlje ptice koje su ugrožene u prirodi, a gaje se u zatočeništvu moraju da budu prstenovane!!!!!!!!!!
Zaboravio sam da navedem Zakon o dobrobit životinja, koji je itekako bitan!
Nazad na vrh Ići dole
Dusko




Broj poruka : 230
Datum upisa : 21.11.2011
Godina : 61
Lokacija : Republika Srpska

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 14 Icon_minitimeSre Jun 06, 2012 5:38 pm

E dragi moj Maki nisi u pravu, nabrzinu sam pregledao sav ovaj materijal i ovih dana cu napraviti spisak anomalija ali evo ti jedna koja ubija u oci. da nebi prepisivao koristicu brojeve tvojih navoda tako pravilnik drzanja u zatocenistvu oslovicu kao br.5. koji kaze:
Pod I Osnovne odredbe clan.2
1) divlja životinja je životinja koja pripada vrsti koja u prirodi nije bila pod uticajem čoveka i nema posledica nastalih ukrštanjem i/ili selekcijom ili uzgojnim aktivnostima

Eto vidite da nasi papagaji ne pripadaju u divlje zivotinje.
I automatski sve ovo vase naglabanje pada u vodu. Cak bi i pravnik sa kupljenom diplomom mogao ovakav proces dokazivanja dobiti na sudu .

A za kolegu odgovor lezi u ovom ako mu je Zako divljak

III NAČIN OBELEŽAVANJA ZAŠTIĆENIH ŽIVOTINJA

Član 19
Izuzetno od člana 18. stav 1. ovog pravilnika, ako ptica ne može da se obeleži zatvorenim
nožnim prstenom zbog njenih fizičkih osobina ili ponašanja, odnosno ako zatvoreni nožni
prsten nije stavljen na vreme, ptica mora da se označi mikročipom. Mikročip mora odgovarati
kriterijumima iz čl. 16. i 17. ovog pravilnika.
U slučaju da odraslu jedinku ptice nije moguće obeležiti mikročipom može se odobriti
obeležavanje otvorenim nožnim prstenom.
Otvoreni nožni prsten se ne može koristiti pri obeležavanju novoizleglih jedinki osim u
posebnim slučajevima o kojima odlučuje Ministarstvo.

Nastavak slijedi.
Nazad na vrh Ići dole
ATOS

ATOS


Broj poruka : 200
Datum upisa : 12.02.2011
Godina : 50
Lokacija : tu i tamo

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 14 Icon_minitimeSre Jun 06, 2012 6:31 pm

poz svima ,nisam dugo reagovao na ovu temu da vidim ko sta mudruje...
izgleda da su ovde svi presli u pravnike....., svi mi ,vi trazimo krivce za ovu situaciju ,ovde u srbiji, a u inostranstvu? svi su prihvatili obelezavanje sa zatvorenim prstenom, ili mikrocipom, eventualno na odredeno vreme sa karantenskim prstenom sto odobrava drzava u oredenim situacijama!
znaci to funkcionise u celom svetu, morace i kod nas ,ako mislimo da ih pratimo sa dogadajima kad tad.
kako uspeju stranci da izvedu mlade a da su prstenovane?
mi bi trebali da trazimo nacin to da resimo a ne da promenimo zakon ,mislim na nas odgajivace,
e sad pitanje ,ko smatra sebe odgajivacem? ta osoba kojem je pre nekoliko godina proradio par ptica i sami izveli par komada mladih koji nisu obelezavani,pa sad ove godine kukaju sto propadaju mladi i krive zakon za ovo ili oni koji kopaju po poznanstvu po inostransvu ili po netu trazeci nacin kako resiti ovu ogromnu situaciju koja nam ne odgovara,jer nismo navikli na poteskoce?
dosta mi .i vi grsimo ,-te jer uvek trazimo krivce za nase greske.
Nazad na vrh Ići dole
ATOS

ATOS


Broj poruka : 200
Datum upisa : 12.02.2011
Godina : 50
Lokacija : tu i tamo

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 14 Icon_minitimeSre Jun 06, 2012 6:44 pm

ja licno mislim ,ko sebe smatra odgajivacem taj bi trebao da trazi resenje u svojoj okolini za ovo sta se desava da uspemo da izvedemo mlade ptice regularno po zakonu obelezavane sa zatvorenim prstenom i da nase ptice mogu biti konkurentne sa ostalim evropskim pticama na svim izlozbama da ne moramo da se sramotimo da nasa ptica ima karantenski prsten ili opste koja se odma diskvalifikuje .
kako su odgajivaci kanarinaca uspeli da rese ovu problematiku, tako su egzoticari resili svoju problematiku kako da izvedu mlade ptice alkirane ,tako cemo i morati sa papagajima da resimo stvar.
ja sam prosle god imao prilike kod par odgajivaca u holandiji da vidim kako i sta rade kako uspevaju da izvedu mlade ptice redovno alkirane,kod tri odgajivaca tri razlicita nacina,a u krajnem slucaju koriste rucnu odhranu samo.
imam jedno jako dobrog priljatelja iz susedne madarske koji je pretprosle godine dobio poziv u loro park u tenerife za dve nedelje. prica da mi opste ne licimo na odgajivace mi samo drzimo ptice zbog zarade. tu misli na ishranu ,negu ,drzanje i dobrobit ptica. bio sam ljut i besan ko ris na njega zbog ovoga . sad vidim da je tad bio u pravu. zasto?
zato sto mi ne znamo da prihvatimo situaciju kakva jeste , da neke svari kako funkcionisu i da ne znamo da prihvatimu eventualni gubitak na ljudski nacin ,da takvom prilikom odmah trazimo krivca.
Nazad na vrh Ići dole
ATOS

ATOS


Broj poruka : 200
Datum upisa : 12.02.2011
Godina : 50
Lokacija : tu i tamo

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 14 Icon_minitimeSre Jun 06, 2012 6:49 pm

priljatelji moji ,odgajivaci, vlasnici pernatih ljubimaca, kad bi svi slozno poceli da kopamo jednu rupu ,svako samo saku zemlje da izbaci iz rupe za dva dana bi prekopali na drugi kraj sveta.!
zasto ne bi odmah svi poceli traziti nacin ili metode kako da sacuvamo mlade ptice pa da se i mi hvalimo sa fotkama na netu kao holandani,belgijanci,nemci ,ili kao nase komsije madari, bugari pa svi ostali?
ako sam ovim porukama uvredio nekoga izvinjavam se , nisam pisao postove licno za nekog ,nisam ciljao na odredenu osobu,nego ja tako vidim ovu stvar .

poz svima!
Nazad na vrh Ići dole
Dusko




Broj poruka : 230
Datum upisa : 21.11.2011
Godina : 61
Lokacija : Republika Srpska

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 14 Icon_minitimeSre Jun 06, 2012 7:09 pm

Gospodine Atos ili tu i tamo vjerovatno apro-pro sto putujete po svijetu i imate svoje misljenje, koliko ja znam svi papagaji nisu obiljezeni u Evropi. Mozete kupiti zakoa i u Holandiji i Njemackoj bez prstena. Ovdje se radi o jednoj stvari zasticena divlja vrsta ne moze biti papagaj koji se zadnjih 100 godina odgaja u zatocenistvu. I po bozijim pravilima on ne moze da se svrsta kao takav. Kako moze biti genetski modifikovan i rucno hranjen papagaj divlji. Nikako.
E sad ko hoce da izlaze na takmicenjima volja mu alkira svog papagaja i nek ide u taj svijet. Ali ne smije se neko drugi natjerati na to ako nece, to je krsenje ljudskih prava.
Odgajivaci Faune Evrope moraju da prstenuju iz razloga sto gaje ptice za koje mogu tesko dokazati da je uzgojena u zatocenistvu. Jer su to divlje ptice iz okruzenja.

Pricati o Tenerifima u uporedjivati je veoma smijesno, oni su cista komercijala dovedena do savrsenstva. Imaju toliki donatorski fond mozda ko necija manja drzava. Viskove njihovih ptica nalazio sam po oglasima u casopisima sta prodaju a sta kupuju. Znaci da i oni rade radi para a ne za ......

Ako imate mogucnosti pogledajte emisije o Loro parku pa cemo onda komentarisati. Link vam je:

http://dokujunkies.org/dokusoaprealitytv/papageien-palmen-co-satrip-xvid.html

pasvord: dokujunkies.org

Nazad na vrh Ići dole
ATOS

ATOS


Broj poruka : 200
Datum upisa : 12.02.2011
Godina : 50
Lokacija : tu i tamo

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 14 Icon_minitimeSre Jun 06, 2012 7:47 pm

gospodine DUSKO, cenim vase misljenje i reagovanje ali opet vidim samo da se trazi krivac za trenutnu situaciju.
ne vidim da ste napisali nama odgajivacima ijedan post o sistemu ili nacinu resenja za ovu problematiku koju vi uspesno koristite pa da i mi isprobamo.

kad mene neko pita za nesto kako da radi ili ja radim ja napisem direktno radi m ovako ili onako, ili pokusaj tako ili onako. pokusam nekom da pomognem iz svoje prakse a ne lupetam sa tudim metodama i ne trzim krivca kad neko mi napise nece da se izlezu jaja ili ptica napustila gnezdo ili mladi imaju problema ili kako da othranim rucno jedno pile.
nikad ne kazem da je kriva ta osoba koja ti je prodala ptice nego pokusam da pomognem da osobi osvetlim put ka uspehu i da mu obratim paznju na svoje greske.
ima stvari u koje se ne razumem ili nemam iskustva tada kazem direktno da nemam licno resenje pa pokusam uputiti nekod osobe koja se razume u to.

mozda bi trebalo da nas uputite kod nekoga da se raspitamo za nasu problematiku?
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 14 Icon_minitimeSre Jun 06, 2012 10:46 pm

Dragomir ::
sale, ja sam nov u ovome i trudim se da saznam ono sto me zanima...volim ptice, kao i svi na ovom forumu i imam nesto ptica i bio bih presrecan da ih izvodim...na forumu sam saznao sa alkice i uclanio se u drustvo iz kraljeva...dugo sam drzao golubove ( nadam se da cu opet od jeseni ) i znam par stvari kako se radi u golubarstvu...a ovo je moj licni zakljucak zasto se sve ptice moraju legalizuju i alkiraju...kao prvo, ti imas automatski dokaz da je ptica tvoja, da nije ukradena, uvezena na nacin koji to drzava ne dozvoljava, ili uhvacena, bukvalmo licna karta za pticu...u golubarstvu je 99% alkiranih ptica...prost razlog...ti ne mozes da pustis pticu na takmicenje, ne mozes da dokazes da je tvoja, bukvalno ne posedujes nikakav dokaz o poreklu...kad je letacki kvalitet ptice u pitanju, na svakoj diplomi pise broj alkice ptice koja je diplomirana...a pre dva meseca mi je poznato da su odgajivaci iz kraljeva doneli preko 40 golubova iz crne gore...oni su na granici lagano prosli...niko ih nije dirao...ptice su uredno bile alkirane i samim tim imas dokaz od koga si dobio pticu...inace, golubovi se prenose i u hrvatsku, makedoniju i bosnu...mislim da je to cilj ministarstva i kada su ostale ptice u pitanju...a danas sam dobio i lep savet da samo alkirane ptice nabavljam za svoje maticno jato i toga cu da se drzim...od ptica koje trenutno imam samo jedan stiglic nije alkiran...
Bravo Dragomire lepo si shvatio drago mi je da si razumeo poentu cele price to i jeste svrha svega ovoga licna karta ptice.
Nazad na vrh Ići dole
rtomek

rtomek


Broj poruka : 721
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 49
Lokacija : SU-V-SRB

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 14 Icon_minitimeSre Jun 06, 2012 11:06 pm

Dule citat koji je iz pravilnika koji govori o vrsti je dvosmislen ..na ovu član smo više puta postavjali pitanje nadležnima a odgovor je da zakon ne govori o jedinkama ( koja i jeste više generacija u odgoju ,a da bi imali dokaz da je odgojem mora imati zatvoreni prsten , ukoliko nije trajno obeležen ona je isto takva ptica kao i ona u prirodi a daljina koju ti često spominješ od prirodnih staništa pa do nas nisu nikakav argument da mi nemožemo nabaviti ptice iz divljine ..mislim tu na razne papagaje ..) .znači ako data jedinka pripada zaštićenoj vrsti ona automatski znači da je zaštićena , jel zakon ne govori o ptici kao jedinki već kao vrsti ... čak smo skretali pažnju baš na taj deo da je dugogodišnjim stručnim selektivnim odgojem nastalo nmoštvo mutacija koji tek nemajunikakve veze sa prirodom ,,odgovor je opet isti jeste da na fenotipu ( izgledu ) ptice ima promena ali on i dalje pripada istoj vrsti ..pa ukoliko je vrsta zaštićena na njega se isto odnose pravila ...

u hrvatskoj su pre izvrsnog vremena napravili iskorak u ovom procesu tako da su u spisak zaštićenih naglasili sa de pravila zaštite odnose samo na normal (prirodne boje ) primerke ..a za mutacije ne i to za Fe ..ovo je isto jedan argument u našim rukama ...i naravno da se sve uzima u obzir .... neko veruj mi Dule razmišlja o ovim stvarima i pokušava se iznaći bolja rešenja i ponuditi nadležnima ...
pozdrav Roby

Nazad na vrh Ići dole
Dusko




Broj poruka : 230
Datum upisa : 21.11.2011
Godina : 61
Lokacija : Republika Srpska

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 14 Icon_minitimeČet Jun 07, 2012 4:14 pm

Dragi moj Robi u tome i jeste stvar tumaci kako ko hoce jel mu zakon dozvoljava. Nije samo to problem, nemam trenutno vremena ali dok iscitam sve zakone i pravilnike i objasnim pojedine stvari vidjet cete da ima prostora za popustanje a ne za zatezanje kaisa. Ja sam veliki protivnik nametanja pogotovo kad se te stvari prepisuju od drugog i uporedjuju sa drugim. Vi svi znate da mozda svega 5% ljudi izlaze svoje ptice ostali drze radi zadovoljstva ili bilo kakve zarade. Po principu zadovoljstvo i zarada, to je veoma pozitivno i normalno. Ali nije normalno kad ti neko prica o zastiti a to nema veze sa zastitom. Od koga ili za koga Srbija ili BiH treba da stiti papagaje. Sutra ce biti da mora da stiti golubove, domace kokosi nece se smjeti polupati jaje dok neprodje CITIS konvenciju. Idea Pa svi znamo ko je do prosle godine uvozio ptice i vise ne moze radi potpisanog CITIS ugovora. Nije zastita ako ja iz Srbije unesem u Bosnu papagaja ili obrnuto koji je generacijama odgajan kao kucni ljubimac i nije sposoban par mjeseci da provede na slobodi. Mi drzimo odavno kucne ljubimce, pa kod mene je bar pola takvih papagaja koji su dosli iz malih kaveza. I sad ide prica da su oni zasticeni, jesu ali u svojoj domovini kao i nase ptice FE. I po pravilu CITIS treba da zabrani takvu trgovinu ako se izlovljavaju divlji primjerci a ne kucni ljubimci.
U zakonu je tako i definisano ali mnogi umjesto da izuzmu papagaje kucne ljubimce iz tog zakona bespotrebno ih trpaju tamo.
Nazad na vrh Ići dole
Dragomir

Dragomir


Broj poruka : 259
Datum upisa : 20.03.2012
Godina : 37
Lokacija : Kraljevo

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 14 Icon_minitimeNed Jun 17, 2012 11:12 pm

da li neko ima neku informaciju u vezi inspekcije...da li idu na teren i proveravaju brojno stanje ptica koje su prijavljene? danas sam dobio takvu, neproverenu informaciju...pa me zanima da li neko zna nesto o tome...
Nazad na vrh Ići dole
rtomek

rtomek


Broj poruka : 721
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 49
Lokacija : SU-V-SRB

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 14 Icon_minitimeUto Jun 19, 2012 11:29 pm

da naravno ..idu vec mesecima ...i konstatuju zateceno stanje ...
Nazad na vrh Ići dole
Dragomir

Dragomir


Broj poruka : 259
Datum upisa : 20.03.2012
Godina : 37
Lokacija : Kraljevo

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 14 Icon_minitimeSre Jun 20, 2012 12:38 am

a sta ce da bude sa nama koji nismo prijavili ptice, jer smo zakasnili, a uclanjeni smo u drustvo, i da nam dodje inspekcija?
Nazad na vrh Ići dole
Dusko




Broj poruka : 230
Datum upisa : 21.11.2011
Godina : 61
Lokacija : Republika Srpska

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 14 Icon_minitimeČet Jun 21, 2012 9:40 am

Prekrsaj, kazna i oduzimanje istih. Trebao si prvo da trazis dozvolu za drzanje, pa kad je dobijes da ih prijavis kao da si ih prije drzao kao kucne ljubimce. Bar bi trebalo tako da funkcionise.
Nazad na vrh Ići dole
Dragomir

Dragomir


Broj poruka : 259
Datum upisa : 20.03.2012
Godina : 37
Lokacija : Kraljevo

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 14 Icon_minitimeČet Jun 21, 2012 2:44 pm

pa ja nemam mnogo za sad, ali planiram da prosirim...i to bas da prosirim...a ovo sto imam je alkirano...
Nazad na vrh Ići dole
ipapige

ipapige


Broj poruka : 77
Datum upisa : 02.08.2010
Lokacija : Virovitica

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 14 Icon_minitimeČet Jun 21, 2012 5:59 pm

ako planras da se prosiris onda kupuj samo ptice sa svim popratnim papirima. ovo sto si rekao da ptice koje imas su prstenovane to nema bas nikakve veze posto ih nisi prijavio do zadanog roka. moras ih uredno prijaviti i dobiti dozvolu za uzgoj a ne samo za drzanje. dozvolu za drzanje mogu dobiti svi koji zadovoljavaju osnovne uvijete i onda mozes samo drzati ptice i gledati ih, no ti vjerojatno zelis dozvolu za uzgoj sto je sasvim nesto drugo. svi koju su do zadanog roka prijavili uredno svoje ptice ce za izvjesno vrijeme dobiti rijesenje za njih i za njihov uzgoj, naravno ako su zadovoljili sve zadane kriterije.
Nazad na vrh Ići dole
Dusko




Broj poruka : 230
Datum upisa : 21.11.2011
Godina : 61
Lokacija : Republika Srpska

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 14 Icon_minitimePet Jun 22, 2012 11:19 am

Sve sto uzgojis a nije predhodno prijavljeno, najbolje je podaviti da te ne ganjaju i da placas kazne. Sve u skladu sa konvencijom o zasticenim zivotinjskim vrstama. Vise su zasticene nego ljudi.
Nazad na vrh Ići dole
Dragomir

Dragomir


Broj poruka : 259
Datum upisa : 20.03.2012
Godina : 37
Lokacija : Kraljevo

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 14 Icon_minitimePet Jun 22, 2012 1:49 pm

pa da ipapige...zelim ih uzgajati...dusko, ja da zelim da ih ubija i davim bio bih lovac, a ne pticar...
Nazad na vrh Ići dole
ipapige

ipapige


Broj poruka : 77
Datum upisa : 02.08.2010
Lokacija : Virovitica

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 14 Icon_minitimePet Jun 22, 2012 5:06 pm

ako ih zelis uzgajati, onda si ih trebao i prijaviti kako su i kada su svi drugi. mozes pokusati sada poslati prijavu i uz nju napisi obrazlozenje zasto nisi stigao poslati do zadanog roka. mozda ti uvaze.
Nazad na vrh Ići dole
Dragomir

Dragomir


Broj poruka : 259
Datum upisa : 20.03.2012
Godina : 37
Lokacija : Kraljevo

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 14 Icon_minitimePet Jun 22, 2012 6:16 pm

pa nisam stigao prijaviti, jer sam teka na ovom forumu i procitao za sve to, a tada je vec prosiao rok za prijavljivanje, a naknadnog datuma nema jos uvek...
Nazad na vrh Ići dole
Dusko




Broj poruka : 230
Datum upisa : 21.11.2011
Godina : 61
Lokacija : Republika Srpska

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 14 Icon_minitimePet Jun 22, 2012 11:44 pm

Za sve danas sta se desava moras biti vidovit.
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 14 Icon_minitimeNed Jun 24, 2012 8:04 am

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 14 Moscerino


Nazad na vrh Ići dole
ivica.m




Broj poruka : 62
Datum upisa : 13.03.2012
Godina : 52
Lokacija : SKOPJE

Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 14 Icon_minitimeNed Jun 24, 2012 1:49 pm

lapa vaska ali odgovori dragomiru ako znas sta sada da radi iskreno i mene zanima odgovor
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno   Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno - Page 14 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Problematika drzanja (gajenja) zasticenih vrsta ptica - uopsteno
Nazad na vrh 
Strana 14 od 15Idi na stranu : Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15  Sledeći
 Similar topics
-
»  Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih vrsta ptica
» Legalizacija drzanja ptica faune Evrope
» Medjugradska izlozba ptica Drustvo za zastitu i odgoj ptica,,SLAVUJ” iz Beograda, 21.11- 24.11.2013.
» Problematika uzgoja hibrida žutarica x kanarinka i obratno
» Koja je ovo vrsta ?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih ptica i ptica sa CITES-a-
Skoči na: