Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Problem sa žakoom

Ići dole 
+12
Stankovic
Miks
klokkende
pedja
Rea
Sale77-Nis
mime30
žako
momoks
goran092
n.ekv
tina
16 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
tina

tina


Broj poruka : 71
Datum upisa : 12.06.2011
Godina : 54
Lokacija : Makedonija

Problem sa žakoom - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa žakoom   Problem sa žakoom - Page 4 Icon_minitimePet Avg 12, 2011 10:17 pm

evo mene opet.
Bili smo malo na letovanje u Ohridu i nesto sam primetila kod mog Zakoa....kad ga iznesem napolju na sunce onda nema proljev a kad je u sobi onda opet onaj stari Charlie sa puno proljeve.
A da kazem da i dalje je stanje nepromenjeno pa vise sam na misli da je to za njega normalna stvar.
Vec je poceo da izgovara svoje ime , nekoliko puta do sada mu se desilo.
Ima strasan glas Smile
Nazad na vrh Ići dole
pedja




Broj poruka : 6
Datum upisa : 22.06.2011

Problem sa žakoom - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa žakoom   Problem sa žakoom - Page 4 Icon_minitimeNed Avg 14, 2011 12:09 am

Ja imam Zakoa 22 godine i po prvi put imam problem sa njim. Sad
(tacnije, pravio mi je razne probleme I love you , a prvi put je bolestan)

Do foruma sam dosao tako sto sam pretrazivao net ne bih li saznao nesto vise o problemu... S obzirom da je skoro identican sa Tininim, pratim ovu temu sve vreme, na zalost vidim da ni kod njenog nema poboljsanja...

Ja nemam savet koji bih dao, pa nisam nista komentarisao. Jedino mogu da prepricam problem koji mog zakoa muci...

Pre nesto vise od mesec dana primetio sam da su novine u kavezu mokrije nego inace. Primetio sam da je to od njegove kake, ali sam se nadao da je to od nekog voca ili soka koje je prethodno pojeo, odnosno popio. Inace kad pretera sa sokom, kaka mu je bila "vodenija". Takodje dan ranije se kupao, pa i tada zna da bude takva...

Prolazili su dani, ali stanje se nije popravljalo... Tada sam poceo po internetu da gledam ako ima napisano kako je neko resio slican problem i naravno kontaktirao sam veterinara.

Veterinar (kojeg sam kontaktirao do sada kad je macor imao problema) je rekao da mu na par dana izbacim voce iz ishrane, pa da vidimo posle da li ce da ga prodje. Nije ga proslo.

Onda sam kontaktirao veterinara iz BgZoo vrta koji je jednom (pre 10 godina svratio da pogleda zakoa) i on mi je rekao da prodjemo 5-odnevu terapiju Enrocinom (da mu sipam 5 kapi u posudu sa vodom). On mi je rekao da zakou dajem limun, pomorandzu i kivi... Pravio sam mu u blenderu kombinaciju od dve pomorendze, pola limuna i 1-2 kivija. Pio je sa odusevljenjem, kao i inace.

Poboljsanja nije bilo, pa mi je rekao da po isteku dve nedelje od terapije prodjemo jos jednom sa Enrocinom, ali ovaj put ako je moguce da mu ga direktno dajem. Samo prvo davanje je uspelo, dok mi je verovao. Drugi put je odbijao da ga uzme. Nekako, uz dosta muke (sa cedjenom pomorandzom ili vocnim jogurtom) prosli smo i drugu turu. Nije bilo bolje.

Definitivno vise pije vodu nego ranije, ali to je valjda zato sto gubi mnogo tecnosti...

U poslednje vreme je postalo skroz lose, pa su novine mokre vec istog dana kad ih promenimo u kavezu. Sve redje prica i pevusi, i dalje izlazi iz kaveza, hoce da se mazi, ali se vidi da mu nije dobro.

Veterinar mi je sad rekao da mu dajem NEO TERAMICIN D, a u apoteci su mi dali NEO VEZEMYCIN V. Veterinar je rekao da je to ok...
Dajem mu ga sad tako sto pravim rastvor u flasi akva vive i to mora svaki dan da se pravi novi. Veterinar je rekao da "cemo videti sta dalje, ako ga to ne zatvori"...

Kad smo krenuli sa ovim novim lekom, poceo je redje da pije (pretpostavljam da vidi da nije bistra obicna voda u posudi) i samo hoce da se mazi, a kaka je i dalje ista. Doduse nekad ima manje nekad vise prisutnih zelenih parcica, ali uvek je vodena kaka, a novine su natopljene.

Ne treba da objasnjavam da sam ocajan i da ne znam vise sta da radim.
Cini mi se da pocinje da gubi snagu. Sutra cu da zovem veterinara i da molim da dodje.

Eto. Pozdrav svima.
Nazad na vrh Ići dole
n.ekv

n.ekv


Broj poruka : 156
Datum upisa : 09.08.2010

Problem sa žakoom - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa žakoom   Problem sa žakoom - Page 4 Icon_minitimeNed Avg 14, 2011 10:06 am

Uh ti veterinari i lecenje napamet. Mora mu prvo uraditi analize neke, pa tek onda odrediti terapiju. Cime se svakodnevno hrani? Hajde fotografisi kavez i postavi sliku.
Nazad na vrh Ići dole
pedja




Broj poruka : 6
Datum upisa : 22.06.2011

Problem sa žakoom - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa žakoom   Problem sa žakoom - Page 4 Icon_minitimeNed Avg 14, 2011 10:27 am

n.ekv ::
Uh ti veterinari i lecenje napamet. Mora mu prvo uraditi analize neke, pa tek onda odrediti terapiju. Cime se svakodnevno hrani? Hajde fotografisi kavez i postavi sliku.
Najvise jede suncokret, s vremena na vreme smo mu davali kikiriki i pistaco. Obozava svako voce i vocni jogurt... Kupili smo par puta Prestige za zakoe, ali nije hteo da pipne, samo je trebio suncokret, a sve ostalo je preskakao...

U poslednje vreme "kilavi", pa gricne malo voca i onda baci. Ja mu onda izvadim iz kaveza i bacim u djubre jer se uprlja. Definitivno je slabasan jer otezano se penje na krevet i tesko mu je da predje sa kaveza na mene.

Zna li neko da kaze gde u Beogradu mogu da uradim analizu?
Nazad na vrh Ići dole
n.ekv

n.ekv


Broj poruka : 156
Datum upisa : 09.08.2010

Problem sa žakoom - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa žakoom   Problem sa žakoom - Page 4 Icon_minitimeNed Avg 14, 2011 10:37 am

Poslao sam ti i privatnu poruku, pedja. To sto je izbirljiv u sihrani da se resiti lako. Das mu hranu i ne sklanjas je neko vreme, tipa do sutra uvece, glad ih natera da pocnu da jedu i druge semenke. No, to sada kada ima proliv ne bi trebalo praktikovati.

Dao sam ti broj u privatnoj poruci gde mozes da uradis analize, da ne reklamiramo ovako.
Nazad na vrh Ići dole
pedja




Broj poruka : 6
Datum upisa : 22.06.2011

Problem sa žakoom - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa žakoom   Problem sa žakoom - Page 4 Icon_minitimeNed Avg 14, 2011 10:51 am

n.ekv ::
Poslao sam ti i privatnu poruku, pedja. To sto je izbirljiv u sihrani da se resiti lako. Das mu hranu i ne sklanjas je neko vreme, tipa do sutra uvece, glad ih natera da pocnu da jedu i druge semenke. No, to sada kada ima proliv ne bi trebalo praktikovati.

Dao sam ti broj u privatnoj poruci gde mozes da uradis analize, da ne reklamiramo ovako.

Posto mi forum jos ne dozvoljava privatne poruke, poslao sam ti mail.
Bojim se da je veterinarka na odmoru jer ne odgovara na poziv.

Znacio bi mi fiksni broj ambulante, valjda ima jos neko pored nje tamo?
Mnogo ti hvala!!
Nazad na vrh Ići dole
tina

tina


Broj poruka : 71
Datum upisa : 12.06.2011
Godina : 54
Lokacija : Makedonija

Problem sa žakoom - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa žakoom   Problem sa žakoom - Page 4 Icon_minitimeNed Avg 14, 2011 12:02 pm

Pedja ja te potpuno razumem kako se osecas.
Ja vec 6.5 meseci imam taj problem. To je strasno dugo vreme ali proliv je i dalje uzasan, strasno voden . I kod mene jede samo suncokret a sve ostalo baca ali sad kad ga pustim iz kafeza na stalku gde igra ima posudicu za hranu i stavljam iskljucivo ovas , mak i palentu i on to celo vreme jede .Te semenke su dobre za proljeve.
Ja sam napisala sve sto sam uradila i ako ti nesto od toga pomogne, daj boze , mozes iskoristiti.Ne verujem nista veterinarima i inako dosad ni su nista ucinile samo sam gubila naprazno vreme. Uradila sam dvaput analize i bile su negativne a molila sam se da bar nesto pokazu da znam odakle da krenem.Ni sama neznam koliko foruma sam prosla i strani i domaci da nadzem resenje ali evo vec 6.5 meseca nista od toga.
Juce sam mu dala malo zelene paprike onako sa semenkama i tako je to odmah pojeo bilo mi je zao da ga gledam.Ne smem nista da mu dam a on bi sve pojeo.
Mozda se radi o nekom virusu koji se ne pokazuje na analize za bakterije i parazite ili mozda neko obolenje negog organa.Nemam pojma sta mu je a kad vidim onoliko vode u kafezu raspolozenje mi pada ispod nule.Menjam hartiju 5-6 puta na dan da se ne bi udavio.
Pisi kako ce se kod tebe razvijati situacija , molim se da bude bolje.
Nazad na vrh Ići dole
n.ekv

n.ekv


Broj poruka : 156
Datum upisa : 09.08.2010

Problem sa žakoom - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa žakoom   Problem sa žakoom - Page 4 Icon_minitimeNed Avg 14, 2011 12:12 pm

Problem zna biti i kada ptica jede dosta suncokreta, on nije dobar za jetru. Onda je dobro dati i sipurke da sjedu. Zato se ptice moraju navici na raznovrsnu ishranu. Ja sam moje sve ptice istrenirao tako da jedu sve sto im se stavi u posudu.
Nazad na vrh Ići dole
tina

tina


Broj poruka : 71
Datum upisa : 12.06.2011
Godina : 54
Lokacija : Makedonija

Problem sa žakoom - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa žakoom   Problem sa žakoom - Page 4 Icon_minitimeNed Avg 14, 2011 1:37 pm

a sta su to sipurke?
ne razumem rec
to je neko voce ili sjemenke?
Nazad na vrh Ići dole
goran092




Broj poruka : 93
Datum upisa : 24.04.2010
Godina : 54
Lokacija : Свилајнац

Problem sa žakoom - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa žakoom   Problem sa žakoom - Page 4 Icon_minitimeNed Avg 14, 2011 2:02 pm

Pozdrav svima,evo i mene ponovo.
Vec sam pisao da imam isti problem sa svojim Zakoom.Stanje se ne menja,dosta je mrsav vidi mu se grudna kost i prestao je da leti.Otezano se krece.Prosao je sve terapije i sada mu dajem svakodnevno caj/Uvin u kome sipam vitamine.Od zelenisa jede samo maslacak,ranije je jeo svo voce i povrce.Od hrane sada jede samo suncokret i to vise klijali.
Ako je neko u mogucnosti da uradi analizu krvi mislim da bi to bilo resenje.
Ja sam i dalje ubedjen da je bar kod mog Zakoa pojacano prisustvoi bakterije eserihija koli i da se ista nemoze regulisati nekom antibakterijskom terapijom.
Kod mog Zakoa kada mu dajem infuziju sa vitaminima se na nekoliko dana poboljsa stanje ,iygubi se grudna kost ali kasnije se opet vrati i ostaje na istom.
Bilo bi dobro da otkrijemo uyrok i vrstu bolesti kako bi ubuduce mnogim ljudima pomogli.
Nazad na vrh Ići dole
n.ekv

n.ekv


Broj poruka : 156
Datum upisa : 09.08.2010

Problem sa žakoom - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa žakoom   Problem sa žakoom - Page 4 Icon_minitimeNed Avg 14, 2011 2:26 pm

Uh, vidim da svi forsirate taj suncokret u ishrani. istina je da ga ptice ponajvise vole, ali je istina i to da u vecim kolicinama suncokret nije zdrav!! Lose utice, pre svega, na jetru. A narocito ako se ptica hrani crnim suncokretom. Njega ne bi smele da jedu, ni pod tackom razno. Kod mene edva i da ima suncokreta.

Problem moze biti i u jetri, ali i u bubrezima kada dodje do proliva. Sta je ovo, svi zakoi pate od iste bolesti.

Evo fotke kako skoro svakodnevno hranim svoje ptice. A to je manje -vise nesto kako bi pravilno, zdravo trebalo da se hrane papagaji. Bar 70% posto voca i povrca, ostalo su semenke.

Sto se tice sipurka... shipurak, shipura... ono sto ostaje od cveta ruze. Ima i caj od toga, ne znam sada kako se kod vas naziva. Glavno, on pomaze ciscenju krvi od masnoca nastalih nepravilnom ishranom.

Problem sa žakoom - Page 4 Dscn1065800x600
Nazad na vrh Ići dole
n.ekv

n.ekv


Broj poruka : 156
Datum upisa : 09.08.2010

Problem sa žakoom - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa žakoom   Problem sa žakoom - Page 4 Icon_minitimeNed Avg 14, 2011 2:30 pm

https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/849/dscn1065800x600.jpg/
Nazad na vrh Ići dole
tina

tina


Broj poruka : 71
Datum upisa : 12.06.2011
Godina : 54
Lokacija : Makedonija

Problem sa žakoom - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa žakoom   Problem sa žakoom - Page 4 Icon_minitimeNed Avg 14, 2011 3:03 pm

ok sad znam sta je sipurak prije sam lose svatila.
A mislila sam da je goran092-ov zako dobro ali eto i tamo je jos isto stanje.
Neznam dali je goran092 uradio neke analize , jer kad uradis analizu kake onda mozes da znam dali se radi o esirihiju ili ne.To nemora da bude preko krvi.Ja sam sada uradila analizu koja se zove koprokultura i ona pokazuje mnoge vrste bakterije a i eserihiju.I opet negativno .
Veterinar me je savetovao da probam da mu dajem po nekoliko dana samo po jednu vrstu semenke pa da vidim na koju hranu tako reaguje.Ja mislim da je suncokret glavni krivac i kad mu dajem samo ovas i psenicu onda kake su normalne a suncokret je mnogo masan i utice na rad jetre.
N.EKV kazes da je 70% voca i povrca najbolji izboor hrane a kako da mu to dam kad je 6.5 meseci ovakav iscedio se skroz.A bas bi htela da mogu sve da mu dam on bi sve pojeo, sav se pritrese kad vidi nesto sta nije probao.
A htela bih pitati Pedja zasto mu je veterinar preporucio limun, narande i kivi?
Dali je mozda zbog c-vitamina pa da to utice dobro na prolive il je tada bila neka druga situacija?
Ja uvek isproam sve sta su drugi probali jer nikad se nezna sta moze pomoci
Nazad na vrh Ići dole
pedja




Broj poruka : 6
Datum upisa : 22.06.2011

Problem sa žakoom - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa žakoom   Problem sa žakoom - Page 4 Icon_minitimeNed Avg 14, 2011 6:55 pm

tina ::

A htela bih pitati Pedja zasto mu je veterinar preporucio limun, narande i kivi?
Dali je mozda zbog c-vitamina pa da to utice dobro na prolive il je tada bila neka druga situacija?
Ja uvek isproam sve sta su drugi probali jer nikad se nezna sta moze pomoci

Nije mi rekao zasto. Samo me je pitao da li mu dajemo limun.
Ja sam odgovorio da limun bas i ne voli jer mu je prejak, davali smo mu par puta, on krene da ga jede, pa se zbuni, pa ga baci...
Onda sam mu rekao da voli pomorandzu i kivi (i nar), na to mi je veterinar rekao da mu dajem onda pomorandze i kivi, a ja sam mu pravio kombinaciju limun-pomorandza-kivi.

Sad sam prestao da mu dajem ovih dana jer smo krenuli turu sa ovim novim antibiotikom, a on se daje umesto vode, pa da bi se naterao da ga pije... medjutim, skoro da je prestao da pije, sve manje jede i vidno je nemocan da se krece kao ranije.

Ja pokusavam sad da dodjemu u kontakt sa veterinarkom koju mi je preporucio Nikola. Ako ne uspem, moracu da se obratim ovom prethodnom jer se bojim da gubim zakoa.

Sad izgleda odbija vodu jer zna da nije obicna voda... prekinuo sam mu terapiju (veterinar je rekao 3 dana, mi smo prosli 3 i po), a posto sad izbegava vodu, dajem mu jogurt i to hoce da pije. Nadam se da ce poceti da gricka nesto.
Nazad na vrh Ići dole
klokkende




Broj poruka : 70
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 52
Lokacija : Uzice

Problem sa žakoom - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa žakoom   Problem sa žakoom - Page 4 Icon_minitimeNed Avg 14, 2011 9:56 pm

Ne znam koga ste sve kontaktirali, ali probajte da stupite u kontakt sa Dr. Radmilom Resanovic sa Veterinarskog fakulteta, mozda vam ona moze pomoci. Evo link:
http://www.vet.bg.ac.rs/~prvainterna/index.php?option=com_content&view=article&id=20%3Adr-radmila-resanovi-vanredni-profesor&catid=35&Itemid=6
Nazad na vrh Ići dole
pedja




Broj poruka : 6
Datum upisa : 22.06.2011

Problem sa žakoom - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa žakoom   Problem sa žakoom - Page 4 Icon_minitimeNed Avg 14, 2011 10:30 pm

Ne znam sta da mislim... Bio sam ubedjen da sam stupio u kontakt sa najkompetentnijim osobama, a ispostavilo se drugacije.

Objasnjeno mi je danas da sam izgubio dragoceno vreme, kad se nesto mozda moglo i popraviti.
Ja nisam hteo da budem histerican, pa sam stvar prepustio veterinarima jer sam im verovao.
Nisu mi pomenuli da uradim analizu, pretpostavljao sam da je rutinski pre svega probati sa antibioticima. Nisam uopste sumnjao...

Danas odbija da jede, popio je nesto jogurta i to je sve.
Kupio sam mu sad hranu za bebe, i onu praskastu i kasicu. Odbija da pridje. Pokusao sam i na prst da mu dajem, jedino sto je uradio jeste da se obrisao kao kad zavrsi obrok.

Cini mi se da je dehidrirao, drzi blago otvoren kljun i pomalo radi jezikom.

Ono sto ne razumem je sto je sve vreme na kavezu (van kaveza) kao da je sve ok, sredjuje perje redovno, a sad kad mu dam semenku u kljun, on je ocisti, pa ispljune. Sve vreme pokusava da mi predje na rame i samo hoce da se mazi Sad

Ne znam ni sam zasto sam ovo napisao, ocajan sam i sad sedim u sobi i svasta mi prolazi kroz glavu... pitam se zasto nisam reagovao i krivim sebe sto sam bio pasivan... Gubim nadu da ovo moze da se zavrsi pozitivno... Crying or Very sad
pokusacu veceras jos jednom i sutra pre posla da ga nahranim, valjda ce hteti nesto da pojede...
Nazad na vrh Ići dole
tina

tina


Broj poruka : 71
Datum upisa : 12.06.2011
Godina : 54
Lokacija : Makedonija

Problem sa žakoom - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa žakoom   Problem sa žakoom - Page 4 Icon_minitimePon Avg 15, 2011 8:28 am

jooj Pedja citam i suze mi naviru na oci.
Jako mi e zao ali stvarno moras nesto da uradis .
Mozda bi trebao da primi neku infuziju sa puno vitamina da malo dobije na snagu.
Nemoj kriviti sebe samo ne gubi vreme da sma sredis situaciju, nosi ga kod veterinara nek mu da neku infuziju.Ako odbija da jede onda stvarno mozda bi to bilo bolje....
Pisi kako ste danas mislim na Vas
Zelim ti puno srece da uspes da ga bar malo nahranis
Sad sam se strasno isplasila posle ovo sa pEdjinim zako
Nazad na vrh Ići dole
momoks

momoks


Broj poruka : 191
Datum upisa : 22.04.2010
Godina : 56
Lokacija : Svilajnac

Problem sa žakoom - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa žakoom   Problem sa žakoom - Page 4 Icon_minitimePon Avg 15, 2011 10:04 am

Da vas samo podsetim da moze da bude i problem sa nadbubreznom zlezdom, hormonima i kao kod ljudi sa secerom u krvi odnosno pankreasom. kod Tine je logicno ako u izmetu nema bakterija da se verovatno radi o necemu od ovoga sto sam izneo tako da je moje misljenje da uradi analizu krvi svojoj ptici i znace o cemu se radi. Pedja ako je stanje alarmantno uzmi ugrej svoju pticu posto ono malo energije sto ima trosi na odrzavanje telesne temperature i uzmi daj mu recimo mlevenu plazmu u spricu ja to dajem mladim pticama kad mi nestane hrana za rucno hranjnje da premostim dok mi ne stigne.Uzmi orosal i daj mu posto gubitkom vode gubi i elektrolite iz organizma ali ga prvo ugrej. To mozes jacom sijalicom a kavez mu recimo okruzi kartonom sa tri strane ili kako se vec snadjes.
Nazad na vrh Ići dole
Miks

Miks


Broj poruka : 85
Datum upisa : 21.05.2011
Godina : 58
Lokacija : ZR

Problem sa žakoom - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa žakoom   Problem sa žakoom - Page 4 Icon_minitimePon Avg 15, 2011 10:05 am

Malo sam pratio vase muke sa 'vodenastim izmetom'...
Prvo da napomenem da nisam nikakav strucnjak, niti imam iskustva u lecenju ovih problema, ali ovo sto cu vam ispricati, mozda moze pomoci a ne moze da skodi.

Moj otac, kada je imao problema sa prolivom kod telića (tele), davao je teletu direktno po dve kasike sirišta, jednokratno. i proliv je nestajao kao rukom odnesen - sto se kaze u mom kraju.

S obzirom na razliku u masi, papagajima bi verovatno bila dovoljna doza od dve - tri kapi, ako moze direktno u kljun. Ako nije izvodljivo direktno davanje, onda razmutiti u malo vode. (Samo u vodi! Ako stavite u jogurt ili nesto drugo, odmah ce zgrosati to nesto.

Sirište mozete kupiti u svakoj prehrambenoj prodavnici, jestiv je i ne moze da ima nikakve stetne posledice...

Vidim da ste vec svasta pokusavali, pa nista vas ne kosta da probate i ovo. Ne moze da steti, a ko zna, mozda moze da pomogne... Wink
Nazad na vrh Ići dole
tina

tina


Broj poruka : 71
Datum upisa : 12.06.2011
Godina : 54
Lokacija : Makedonija

Problem sa žakoom - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa žakoom   Problem sa žakoom - Page 4 Icon_minitimePon Avg 15, 2011 12:53 pm

a sta je to siriste?
dali je to ono sto se koristi za pravljenje kiselog vrhnja?
Momoks kako se radi analiza krvi? Mene je zao da mu to uradim strah me je da ne postane div posle toga. I od kog mesta ce mu uzeti krv mozda treba i preje da mu pocupaju?
Nazad na vrh Ići dole
n.ekv

n.ekv


Broj poruka : 156
Datum upisa : 09.08.2010

Problem sa žakoom - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa žakoom   Problem sa žakoom - Page 4 Icon_minitimePon Avg 15, 2011 1:10 pm

Tina, ako ce to resiti problem, to uzimanje krvi, bolje i da se ptica izmaltretira malo. Ja vec vise od 15 dana svakodnevno previjam nogu mom amazoncu, a bar 10 dana je isla svakodnevno kod veterinara, sto jeste veliki stres, ali... nemoj da te brine stres i bilo sta drugo, vazno mu je zdravlje.
Nazad na vrh Ići dole
tina

tina


Broj poruka : 71
Datum upisa : 12.06.2011
Godina : 54
Lokacija : Makedonija

Problem sa žakoom - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa žakoom   Problem sa žakoom - Page 4 Icon_minitimePon Avg 15, 2011 1:18 pm

meni je jako zao da mu urade nesto sto ce ga boleti.Raspitacuse gkod nas gde mogu uradititi analizu ali moram da priznam da me je strah i sta ce rezultati pokazati. Sta ako bude nesto strasno .
A bas mi je bilo cudno kad sam ga iznela vani na suncu (bili smo u Ohridu na letovanje) i za ta dva sata napolje nije bilo proliv vec samo super oformene kakice.A kad ga stavim u sobu onda je opet vodenkast izmet.Modza mu fali sunce a moj stan je na severu.
Mozda treba malo da mu dam vitamin AD .
Ma nemam pojma sta da mu dam izigravam veterinara dok one prave veterinare nemaju pojma.Za sta ima samo sluze diplome, ubila sam se trazeci po internetu nesto sto bi pomoglo i odem kod njih kazem im i oni mi samo uzme pare i poptvrde isto sto sam im ja kazala.
Nazad na vrh Ići dole
n.ekv

n.ekv


Broj poruka : 156
Datum upisa : 09.08.2010

Problem sa žakoom - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa žakoom   Problem sa žakoom - Page 4 Icon_minitimePon Avg 15, 2011 1:24 pm

Ima u Hrvatskoj jedna doktorka koja je specijalista bas za ptice. Horvatek se preziva.

A onda malo na terapiju, u kavezic, pa u park sa njim, kako sa psom :} Treba sve probati, probaj i sa tim vitaminima, mozda i sa nekim probiotikom da probas. Tvoja ptica nije mrsava. Mozda je i nesto sa bubrezima. Kakvu vodu pije? Ne jede zelenu salatu ili kupus?
Nazad na vrh Ići dole
momoks

momoks


Broj poruka : 191
Datum upisa : 22.04.2010
Godina : 56
Lokacija : Svilajnac

Problem sa žakoom - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa žakoom   Problem sa žakoom - Page 4 Icon_minitimePon Avg 15, 2011 1:52 pm

tina ::
a sta je to siriste?
dali je to ono sto se koristi za pravljenje kiselog vrhnja?
Momoks kako se radi analiza krvi? Mene je zao da mu to uradim strah me je da ne postane div posle toga. I od kog mesta ce mu uzeti krv mozda treba i preje da mu pocupaju?
Ja mislim da se uzima krv iz vene sa donje strane krila. Imas na internetu odabrana poglavlja bolesti ptica kucnih ljubimaca gde mi se cini da je to objasnjeno i ilustrovano. Ne bi trebalo toliko da je stresno za njega u svakom slucaju to je za njegovo dobro. Ne rece do sad da li je tvoja ptica rucno hranjena, ako jeste onda je mnogo manje podlozna stresu.
Nazad na vrh Ići dole
tina

tina


Broj poruka : 71
Datum upisa : 12.06.2011
Godina : 54
Lokacija : Makedonija

Problem sa žakoom - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa žakoom   Problem sa žakoom - Page 4 Icon_minitimePon Avg 15, 2011 2:08 pm

moja ptica je rucno hranjena i je mnogo pitoma ali prema nekoga ko ne poznaje je agresivna.
A sto se tice dr Horvatek, ja sam najpre snjom pricala o mom problemu i bas mi je nekoliko puta pisala na mail i njen savet je bio vetoflok. Uzela sam vetoflok i nije bilo nikakvo poboljsanje. Onda sam ja sama pocela istrazivati i dosla do Sulfadimidina sa kojim sa imala jako dobar uspeh ali samo dok je terapija trajala. Nakon prestanka sa terapijom opet isto stanje. Koristila sam i probiotike desetak dana ali nakon toga opet nista.Sve je dobro dok mu dajem lek . A sve mi se cini da je zbog suncokreta.Kad mu namalim na suncokret onda je bolje a kad jede vise suncokreta a njega najvise voli, onda je strasno. Zato sad imam taktiku, kad izadze van iz kafeza ja mu stavim na stalku samo ovas i mak i on sve to pojede i onda su i kake normalnije, ali kad se vrati u kafez i kad uzme i suncokret onda je samo vode po kafezu a to se iskombinira i sa to sto je zatvoren u kafez pa se malo i nervira. A u kafez nece da jede nista drugo osim suncokreta i ako mu ne dam onda i ne jede. I on je takticar Smile
Do pred izvesnog vremena davala sam mu prokuhanu vodu a kad smo bili na letovanju onda sam mu davala samo flasiranu iz prodavnice. Sad mu dajem obicnu vodu koji i mi pijemo ali mu je vise ne prokuvam i onako nema neke razlike u izmeti.A zelenis mu nedajem ni voce ni povrce , jede iskljucivo semenkastu hranu bas zbog prolive. Ponekad mu ukuham pirinac sa mrkvom i to mu dam a i vodu u kji su se oni kuhali, ponekad to dobro izgmecim i pomesam sa vodom u koji se kuhali i dajem mu sa spricem.Neznam koliko moze od to da pojede nema kraja Smile on bi sve ali ja mu dajem oko 10 ml .Prije neko dan sam mu dala mladi kukuruz nekuvan i sa slascu je sve raskomadao.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Problem sa žakoom - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa žakoom   Problem sa žakoom - Page 4 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Problem sa žakoom
Nazad na vrh 
Strana 4 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
 Similar topics
-
» Problem sa disanjem
» Problem sa kozicom
» problem sa kanarinkom
» Problem sa perjem (grickanje)
» Problem sa tigricom

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Odrzavanje :: Nega i zaštita ptica :: Bolesti ptica-
Skoči na: