Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Problem sa disanjem

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
skorkovic

skorkovic


Broj poruka : 356
Datum upisa : 05.05.2011
Lokacija : Uzice

Problem sa disanjem Empty
PočaljiNaslov: Problem sa disanjem   Problem sa disanjem Icon_minitimeNed Apr 29, 2012 3:32 pm

Jutros mi je jedna zenka standard zebe izletela iz parilice i nakon dugog jurcanja po potkrovlju neocekivano je pala-sletela na pod. Prisao sam joj i ona se uopste nije branila, a inace je poprilicno divlja. Kada sam je uzeo u ruku primetio sam da je poprilicno slabasna, nenormalno brzo je disala, otvorila kljun i culo se kao da ima gusenje, culo se skripanje u plucima. Vratio sam je u parilicu i jos par minuta je bila na podu sa otvorenim kljunom, disala je prebrzo i dalje se culo skripanje. Posle tih par minuta se vratila u normalu i nastavila sa svojim aktivnostima. Inace ona je tek juce ubacena u parilicu, tjs nije jos pocela da nosi. U cemu je problem? Da li je to mozda urodjeno ili je neka virusna/bakterijska infekcija? Inace primecujem kod jos jedne zenke, takodje standard zebe, da ponekad drzi otvoren kljun, kao da joj je vrucina ali temperatura je oko 20stepeni sto i nije bas previse.
Nazad na vrh Ići dole
stamil

stamil


Broj poruka : 73
Datum upisa : 06.03.2010
Godina : 37
Lokacija : Niš-Srbija

Problem sa disanjem Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa disanjem   Problem sa disanjem Icon_minitimeNed Apr 29, 2012 8:59 pm

Što se tiče zebe koja je izletela iz parilice, moje mišljenje je da se ptica samo umorila nije u kondiciji ako je bila u manjem kavezu.
Nazad na vrh Ići dole
border

border


Broj poruka : 365
Datum upisa : 13.03.2011
Godina : 68
Lokacija : Zenica BiH

Problem sa disanjem Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa disanjem   Problem sa disanjem Icon_minitimeNed Apr 29, 2012 9:15 pm

postoje ptice koje su jako strašljive
kod mene je to izraženo kod lizarda i vectisa
kada je uzmem u ruku da operem noge i perje ona padne u nesvjest i samo pišti
poslije desetak minuta kao da ništa nije ni bilo
bitno je da je poslije toga "normalna"
Nazad na vrh Ići dole
skorkovic

skorkovic


Broj poruka : 356
Datum upisa : 05.05.2011
Lokacija : Uzice

Problem sa disanjem Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa disanjem   Problem sa disanjem Icon_minitimeNed Apr 29, 2012 10:52 pm

Kolega stamil-e. Ptica je u kondiciji jer je do pre par dana bila u boxu i tu je mogla da leti. Inace meni je pticarnik u potkrovlju i kada mi izleti neka ptica samo kad dostigne visinu i dodje do greda i rogova od krova samo skace sa jedne na drugu, a to je 3m od poda, jedva ih uhvatim. Ona mi je i pre izletala i normalno letela. Sada je isto krenula normalno i u jednom trenutku je krenula da slece na pod. Kada sam je uhvatio u ruku prebrzo je disala i kako sam gore spomenuo, culo joj se skripanje u plucima. Oci su joj bile poluotvorene ali to je i normalno jer je ptica verovatno u polusvesti cim se toliko bori za dah.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Problem sa disanjem Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa disanjem   Problem sa disanjem Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Problem sa disanjem
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Zako problem sa disanjem
» Problem sa kozicom
» problem sa kanarinkom
» Problem sa perjem (grickanje)
» Problem sa žakoom

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Odrzavanje :: Nega i zaštita ptica :: Bolesti ptica-
Skoči na: