Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Svilene kokice...

Ići dole 
+21
David96
rade
Sale77-Nis
misko
markom_le
silwert
markos87
markotiki
SALE KV
Jovo13
dusan dragan
Beca272
White-Power
toma
Dijamant
marconi
dalibor
sasar_le
SrdjanKG
ZQKY
Toni72
25 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
White-Power

White-Power


Broj poruka : 4
Datum upisa : 31.08.2010
Godina : 33
Lokacija : Indjija

Svilene kokice... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Svilene kokice...   Svilene kokice... - Page 2 Icon_minitimeUto Avg 31, 2010 7:25 pm

Svilene kokice... - Page 2 Photo0199q

Mladi petao od ove godine
Nazad na vrh Ići dole
toma




Broj poruka : 41
Datum upisa : 30.04.2010
Godina : 32
Lokacija : Beograd

Svilene kokice... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Svilene kokice...   Svilene kokice... - Page 2 Icon_minitimePon Sep 13, 2010 7:15 pm

imam mali problem u vezi ove vrste.. Pilici mi lepo napreduju, odrastu do 5-6 meseci i odjednom pocnu da im se krive noge, posle nedelju dana one uginu! sta da radim, u vezi sa cim gresim. dajem im jerr,u koja se satoji od kukuruza i zita!
Nazad na vrh Ići dole
marconi

marconi


Broj poruka : 163
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : Jagodina Srbija

Svilene kokice... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Svilene kokice...   Svilene kokice... - Page 2 Icon_minitimePon Sep 13, 2010 9:25 pm

toma ::
imam mali problem u vezi ove vrste.. Pilici mi lepo napreduju, odrastu do 5-6 meseci i odjednom pocnu da im se krive noge, posle nedelju dana one uginu! sta da radim, u vezi sa cim gresim. dajem im jerr,u koja se satoji od kukuruza i zita!

Hranis ih ,,OCAJNO".
Mozda je gruba rec,ali jeste tako.Ne mozes da ocekujes da ti zive i pravilno se razvijaju samo na kukuruzu i psenici.Od ta posla nema nista.Gde je Suncokret
stocni grasak,grahorica,proso,jecam,sirak,muhar...itd.itd.
Sto raznovrsnija ishrana to je bolje.
Jednostavno,mozes da kupis granule za pilice ili golubove i da im to dajes.Zelena trava ,spanac ,zelena salata.....kostano brasno....da budu makar malo izlozeni suncevoj svetlosti zbog vitamina D.......
Ovo ti je na brzinu , ali ce ti sigurno znaciti.... Very Happy
pozzzz.... cheers cheers cheers
Nazad na vrh Ići dole
toma




Broj poruka : 41
Datum upisa : 30.04.2010
Godina : 32
Lokacija : Beograd

Svilene kokice... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Svilene kokice...   Svilene kokice... - Page 2 Icon_minitimeUto Sep 14, 2010 6:31 pm

AUUUUUU, sta sve treba! Shocked Salim se, probacu bar jedan dobar deo da ubacim i ishranu, one su inace preko dana napolju...ali neznam sta im je !!! pozzz
Nazad na vrh Ići dole
Beca272

Beca272


Broj poruka : 32
Datum upisa : 28.04.2010
Godina : 52
Lokacija : okolina Lazarevca

Svilene kokice... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Svilene kokice...   Svilene kokice... - Page 2 Icon_minitimeUto Okt 12, 2010 1:53 pm

White-Power, svaka čast za petlića ! Koliko imaš koka i ako može neka njihova slika. Bude li jaja na proleće za inkubator , slobodno me piši !
Pozdrav svima
Nazad na vrh Ići dole
White-Power

White-Power


Broj poruka : 4
Datum upisa : 31.08.2010
Godina : 33
Lokacija : Indjija

Svilene kokice... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Svilene kokice...   Svilene kokice... - Page 2 Icon_minitimeSre Nov 03, 2010 4:50 pm

Beca272 imam i koka , izwodim ih u indjiju na izlozbu pa cemo wideti .... moram swe da slikam u nekoj frci sam pa ne mogu da stignem da ubacim uglawnom ubacicu .... pozz
Nazad na vrh Ići dole
marconi

marconi


Broj poruka : 163
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : Jagodina Srbija

Svilene kokice... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Svilene kokice...   Svilene kokice... - Page 2 Icon_minitimeČet Nov 04, 2010 7:31 pm

Deo mladog jata od ove god.

Svilene kokice... - Page 2 50

Svilene kokice... - Page 2 55

Svilene kokice... - Page 2 56

Svilene kokice... - Page 2 57

Svilene kokice... - Page 2 54
Nazad na vrh Ići dole
dusan dragan

dusan dragan


Broj poruka : 325
Datum upisa : 27.09.2010
Godina : 53
Lokacija : Nis

Svilene kokice... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Svilene kokice...   Svilene kokice... - Page 2 Icon_minitimePon Nov 15, 2010 3:40 pm

evo mojih koka kupio sam ih pre dva meseca, kazite mi dali je dobar izbor....

https://2img.net/r/ihimizer/i/dsc00735a.jpg/

https://2img.net/r/ihimizer/i/dsc00880p.jpg/

https://2img.net/r/ihimizer/i/dsc00774a.jpg/

https://2img.net/r/ihimizer/i/dsc00734.jpg/
Nazad na vrh Ići dole
dusan dragan

dusan dragan


Broj poruka : 325
Datum upisa : 27.09.2010
Godina : 53
Lokacija : Nis

Svilene kokice... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Svilene kokice...   Svilene kokice... - Page 2 Icon_minitimeSub Nov 20, 2010 9:26 am

dalibor ::
U principu najbitnija je forma odnosno kalup zivine,kod nas su vrlo retki pravi patuljasti primerci sto mozemo primetiti i po alkama koje se stavljaju kod nas(15-13)i u inostranstvu (13-11),sto se tice cube atraktivnije su one sa vecom cubom medjutim stvar je individalna i zavisi do odgaivaca,ali u principu treba biti srazmerna,ni prevelika ni premala,a sto se tice pisanog standarda kod nas ga je vrlo tesko ispostovati stoga o njemu drugi put... pozzz...
nije mi jasno, mislim da moj petao ima 16...
Nazad na vrh Ići dole
Jovo13

Jovo13


Broj poruka : 179
Datum upisa : 05.09.2010
Godina : 31
Lokacija : Vitkovac-Kraljevo

Svilene kokice... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Svilene kokice...   Svilene kokice... - Page 2 Icon_minitimeSre Feb 16, 2011 12:29 am

SALE KV salje slike svilenih kokinkina.

Svilene kokice... - Page 2 022

Svilene kokice... - Page 2 021
Nazad na vrh Ići dole
Beca272

Beca272


Broj poruka : 32
Datum upisa : 28.04.2010
Godina : 52
Lokacija : okolina Lazarevca

Svilene kokice... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Svilene kokice...   Svilene kokice... - Page 2 Icon_minitimeSub Feb 19, 2011 1:24 pm

Pitao bih ove koji imaju svilene koke, kada je najbolje nabaviti jaja za ink od istih, da li se već sada mogu inkubirati, ili pošto pretpostavljam da tek sada počinju da nose posle "zimskog odmora", treba sačekati .
Zanima me zapravo da li je iz vašeg iskustva oplođenost jaja manja na početku nošenja nego kada se ono ustali i da li i ove niske temperature mogu da negativno utiču na procenat izleženosti.
Nazad na vrh Ići dole
marconi

marconi


Broj poruka : 163
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : Jagodina Srbija

Svilene kokice... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Svilene kokice...   Svilene kokice... - Page 2 Icon_minitimeSub Feb 19, 2011 4:29 pm

Beca272 ::
Pitao bih ove koji imaju svilene koke, kada je najbolje nabaviti jaja za ink od istih, da li se već sada mogu inkubirati, ili pošto pretpostavljam da tek sada počinju da nose posle "zimskog odmora", treba sačekati .
Zanima me zapravo da li je iz vašeg iskustva oplođenost jaja manja na početku nošenja nego kada se ono ustali i da li i ove niske temperature mogu da negativno utiču na procenat izleženosti.

Po meni je ipak bolje sacekati malo da se vreme stabilizuje.Naizmenicno topli i hladni dani nepovoljno uticu i na nas a kamoli na zivotinje.Prosle godine sam eksperimentalno sakupio 15-ak takvih jaja na samom pocetku sezone i nagrabusio sam.Nista s nista.
Mislim da je od marta najoptimalnije vreme za sakupljanje jaja za izvodjenje.Naravno,treba sve uzeti u obzir.Smestaj u kome se nalazi zivina,kvalitet hrane ,priplodna kondicija ,starost....Svaka od ovih stavki utice na nosivost i oplodjenost jaja. Very Happy

SALE KV... Very Happy
Da li je ovaj petlic i ova koka u prvom redu levo od ove dve ,ono sto ja mislim da jeste...ili mozda nije
pozzzz..... cheers
Nazad na vrh Ići dole
Beca272

Beca272


Broj poruka : 32
Datum upisa : 28.04.2010
Godina : 52
Lokacija : okolina Lazarevca

Svilene kokice... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Svilene kokice...   Svilene kokice... - Page 2 Icon_minitimeSub Feb 19, 2011 5:25 pm

Hvala Marconi, i meni se nikako ne da da započnem uzgoj ovih koka, prošle godine smo baš razmenili par sms poruka kada sam se raspitivao za jaja. Čak mi je i jedan član ovog foruma obećao da će pokušati da mi sakupi jaja, baš sam se bio obradovao jer sam planirao da ih ubacim u ink sa jajima srebrne Vijandote koje sam dobio od Milana iz Zrenjanina. Ali kad sam zvao da potvrdim u vezi slanja za jaja od svilenih, čovek mi se izvinio i rekao da ipak nema, ali i tada je bio ako se dobro sećam već maj, pa sam sad hteo da poranim, da ne zakasnim opet.
Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
SALE KV

SALE KV


Broj poruka : 71
Datum upisa : 31.07.2010
Godina : 43
Lokacija : KRALJEVO

Svilene kokice... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Svilene kokice...   Svilene kokice... - Page 2 Icon_minitimeSub Feb 19, 2011 9:50 pm

pozdrav za sve ljubitelje zivine,posebno za Markonija,u pravu si,to je par iz tvog jata,a ovo troje je sa berze u Pozarevcu,nadam se da odgovaraju kvalitetu,izuzetno su pitomi,da covek ne poveruje.u mom jatu nijedna kokoska ne nosi od oktobra od 5-6 rasa,ne mogu da ukapiram sta im je,a bas uzivaju sve moguce uslove.kako je tvoje jato? lol!
Nazad na vrh Ići dole
dusan dragan

dusan dragan


Broj poruka : 325
Datum upisa : 27.09.2010
Godina : 53
Lokacija : Nis

Svilene kokice... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Svilene kokice...   Svilene kokice... - Page 2 Icon_minitimePon Feb 21, 2011 5:25 pm

Moje svilene...!!! Very Happy
Svilene kokice... - Page 2 Dsc01312y
Svilene kokice... - Page 2 Dsc01078vs
Svilene kokice... - Page 2 Dsc01347h
Svilene kokice... - Page 2 Dsc00971vc
Svilene kokice... - Page 2 Dsc00774t
Svilene kokice... - Page 2 Dsc00735a
Svilene kokice... - Page 2 Dsc00880p
Svilene kokice... - Page 2 Dsc00734
Pozdrav !!! cheers
Nazad na vrh Ići dole
marconi

marconi


Broj poruka : 163
Datum upisa : 23.05.2010
Godina : 49
Lokacija : Jagodina Srbija

Svilene kokice... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Svilene kokice...   Svilene kokice... - Page 2 Icon_minitimePon Feb 21, 2011 5:59 pm

SALE KV ::
pozdrav za sve ljubitelje zivine,posebno za Markonija,u pravu si,to je par iz tvog jata,a ovo troje je sa berze u Pozarevcu,nadam se da odgovaraju kvalitetu,izuzetno su pitomi,da covek ne poveruje.u mom jatu nijedna kokoska ne nosi od oktobra od 5-6 rasa,ne mogu da ukapiram sta im je,a bas uzivaju sve moguce uslove.kako je tvoje jato? lol!

Aaaaa Sale,jel si video sta je ,,oko sokolovo"........ Very Happy
Ove moje starije nose sporadicno,kad se sete i ta jaja sam lepo iskoristio za kanarince.Ove mlade,sto imas i ti,nisu jos pronele jer mi je to bila zadnja tura.Ja sam meni ostavio dve kokice iz te ture da imam za prosirenje jata.Trebalo bi najkasnije za mesec dana da pronesu.Sada ih i ovo hladno vreme ,,sece",ali dobro..bice bolje cim otopli i cim se vreme stabilizuje.
A bice jos bolje kada dobijemo sedmicu na LOTO cheers cheers cheers cheers
Nazad na vrh Ići dole
markotiki

markotiki


Broj poruka : 9
Datum upisa : 21.02.2011

Svilene kokice... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Svilene kokice...   Svilene kokice... - Page 2 Icon_minitimeUto Feb 22, 2011 8:49 am

Pozz svima, ja sam novi clan, od skoro sam poceo da gajim ukrasnu zivinu, trenutno imam 6 vrsta, skoro sam nabavio svilene ali mislim da nisu ciste nego da su neka mesavina pa me interesuje kako da vidim ko je petao a koja je koka. Da li ima neko detaljnije da mi objasni? Hvala unapred.
Nazad na vrh Ići dole
dusan dragan

dusan dragan


Broj poruka : 325
Datum upisa : 27.09.2010
Godina : 53
Lokacija : Nis

Svilene kokice... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Svilene kokice...   Svilene kokice... - Page 2 Icon_minitimeUto Feb 22, 2011 12:16 pm

To jedino mozes videti po kresi i noktima, ko ima vecu kresu i nokte taj je petao kao i po velicini tela...!!Koje sve vrste drzis ? Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
markotiki

markotiki


Broj poruka : 9
Datum upisa : 21.02.2011

Svilene kokice... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Svilene kokice...   Svilene kokice... - Page 2 Icon_minitimeSre Feb 23, 2011 7:35 am

Imam austrolorpe, jerebicaste italijanke, kokinkine, svilene i njuhemsire.
Nazad na vrh Ići dole
dusan dragan

dusan dragan


Broj poruka : 325
Datum upisa : 27.09.2010
Godina : 53
Lokacija : Nis

Svilene kokice... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Svilene kokice...   Svilene kokice... - Page 2 Icon_minitimeČet Apr 07, 2011 2:20 pm

Svilene koke su dobile ime po svojoj jedinstvenoj karkakterisici perju (dlaci), za koju se cesto govori da se na dodir oseca kao svila (samo kod kvalitetnih primeraka). Ova vrsta ima nekoliko neobicnih osobina za pticu: imaju plavu boju koze i pet prsta. Veoma se cesto mogu naci na izlobama, i dolaze u nekoliko boja: bela, crna, crvena, zuta, graorasta i plava. Pored svog neobicnog izgleda svilene koke su dobro poznate po mirnom temperamentu. Smatraju se za idealne kucne ljubimce. Kokoske su veoma dobre kvocke izuzimajuci u obzir da snesu oko 3 jaja nedeljno. U severnoj americi najcesce sa nalaze pravi patuljasti primerci, dok u evropi nalaze se i veliki. Nepravilna tezina petla je oko 1,5kg, a koke je 1,3kg, dok je pozeljna tezina petla 1kg,a koke 0,9kg. Svilene koke se pojavljuju dva tipa bradate i ne bradate. Leze obicno zuckasta jaja i snesu godisnje vise od 110 jaja.
Bela boja
Svilene kokice... - Page 2 Twix
Crna boja
Svilene kokice... - Page 2 Bantams_silkies06
Plava boja
Svilene kokice... - Page 2 Blue-silkie-bantam-hen-264x300
Biserno siva boja
Svilene kokice... - Page 2 Seidenhenne_perlgrau
Crvena boja
Svilene kokice... - Page 2 SD530116
Zuta boja
Svilene kokice... - Page 2 Seidenhahngelb
Divlja boja
Svilene kokice... - Page 2 Reinhard02
Srebrno divlja boja
Svilene kokice... - Page 2 Seidenhenne_silberwild
Graorasta boja
Svilene kokice... - Page 2 Seidenhahn%20gesperbert
Slike sa neta !!!
Pozdrav !!! cheers
Nazad na vrh Ići dole
dusan dragan

dusan dragan


Broj poruka : 325
Datum upisa : 27.09.2010
Godina : 53
Lokacija : Nis

Svilene kokice... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Svilene kokice...   Svilene kokice... - Page 2 Icon_minitimeČet Maj 12, 2011 4:37 pm

Evo jedne svilene od mog sestrica, naseg clana foruma milosfox-a !
Svilene kokice... - Page 2 Dsc00929dvdpal
Nazad na vrh Ići dole
dalibor

dalibor


Broj poruka : 277
Datum upisa : 06.04.2010
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac

Svilene kokice... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Svilene kokice...   Svilene kokice... - Page 2 Icon_minitimeSub Maj 14, 2011 7:28 pm

Evo malo podmladka iz 2011god. Svilene kokice... - Page 2 Img1603koSvilene kokice... - Page 2 Img1605xSvilene kokice... - Page 2 Img1606l
Nazad na vrh Ići dole
SALE KV

SALE KV


Broj poruka : 71
Datum upisa : 31.07.2010
Godina : 43
Lokacija : KRALJEVO

Svilene kokice... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Svilene kokice...   Svilene kokice... - Page 2 Icon_minitimeSub Maj 14, 2011 10:26 pm

drugari pozdrav,jel zna neko sta se dobije iz kombinacije svilenih sa bradicom i onih bez,bez obzira da li su pevac ili kokoska sa bradicom ili bez nje?!
Nazad na vrh Ići dole
dusan dragan

dusan dragan


Broj poruka : 325
Datum upisa : 27.09.2010
Godina : 53
Lokacija : Nis

Svilene kokice... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Svilene kokice...   Svilene kokice... - Page 2 Icon_minitimeNed Maj 15, 2011 10:12 pm

Tu mozes da dobijes i jedeno i drugo. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
dusan dragan

dusan dragan


Broj poruka : 325
Datum upisa : 27.09.2010
Godina : 53
Lokacija : Nis

Svilene kokice... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Svilene kokice...   Svilene kokice... - Page 2 Icon_minitimeUto Maj 24, 2011 10:32 am

I ja sam izveo svilene pilice koji su ekstra kvalitetni u odnosu na roditelje, ali cudno mi je to sto su pilici sareni t.j i beli i plavi i crni, nikakvi, a roditelji cisto beli. Odakle li se te boje umesale Question scratch
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Svilene kokice... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Svilene kokice...   Svilene kokice... - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Svilene kokice...
Nazad na vrh 
Strana 2 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Ukrasna Zivina :: Patuljasta zivina-
Skoči na: