Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Literatura???

Ići dole 
+20
Laouni
predin
Nidzo
Panamaman
turky
errorsrb
kasper
žako
papayajamaica
pedja cb
salle55
momoks
Rea
braneOS
Alexandar
jecham
dr.nenad86
klokkende
Srdjan
Slobodan Kragujevac
24 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
AutorPoruka
stesha

stesha


Broj poruka : 11
Datum upisa : 21.02.2013
Godina : 43
Lokacija : Beograd

Literatura??? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Literatura???   Literatura??? - Page 3 Icon_minitimeČet Feb 28, 2013 10:41 pm

Ljubiteljima tigrica i odgajivačim početnicima preporučujem knjigu Ivone Živković "Papagaji tigrice". Kratka i jednostavna knjižica o najčešćim pernatim ljubimcima u našim domovima. Ne znam da li je još ima u prodaji s obzirom da sam je davno nabavio. Ako nekoga zanima, mogu mu poslati kopiju iste.

Offtopic:
Pretraživao sam forum i nisam našao posebnu temu (možda grešim) koja se bavi video literaturom za papagaje. Mislim da bi bilo dobro da u okviru ove ili neke druge teme predstavimo i tu vrstu literature, s obzirom da ju je moguće nabaviti na internetu...
Nazad na vrh Ići dole
stesha

stesha


Broj poruka : 11
Datum upisa : 21.02.2013
Godina : 43
Lokacija : Beograd

Literatura??? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Literatura???   Literatura??? - Page 3 Icon_minitimeSub Mar 09, 2013 10:18 pm

S obzirom da sam pokrenuo inicijativu u vezi sa predstavljanjem drugih izvora informacija o papagajima, osim pisanih, započeću sa par meni interesantnih videa:

  1. "Australia: Land of Parrots", ABC - zanimljiv dokumentarac o australijskim papagajima.
  2. "BBC Wildlife on One Kea the Smartest Parrot", BBC - odličan dokumentarac o fascinantnim Kea papagajima.
  3. "Parrot Behavior & Training", Barbara Heidenreich, Good Bird Inc - odličan kurs za obuku papagaja, sa primerima i korisnim savetima. Odličan kurs za početnike koji imaju problema sa svojim pticama ili žele da nauče nešto više o ponašanju svojih ljubimaca.
  4. "Birdtricks - Bird Taming, Training and Tricks", Womach Brothers Inc - slično prethodno opisanom kursu, interesantan kurs za učenje o ponašanju i obuci ptica.


Nadam se da sam nekoga od posetilaca foruma zainteresovao i za ovaj vid učenja o papagajima. Meni kao početniku veoma znače postupno opisani primeri koje mogu da vidim i da primenim u praksi. Takođe, mnoge ptice koje prosečan ljubitelj papagaja ne može da gaji, opisane su u ovim video materijalima i prikazane onakve kakve jesu u svojim prirodnim staništima.
Nazad na vrh Ići dole
 
Literatura???
Nazad na vrh 
Strana 3 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Literatura
» Literatura
» Literatura
» Literatura na internetu
» Literatura o kanarincima!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Papagaji-
Skoči na: