Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Polni Dimorfizam

Ići dole 
+5
rtomek
Sale77-Nis
Alexandar
pedja cb
MILAN
9 posters
AutorPoruka
MILAN

MILAN


Broj poruka : 320
Datum upisa : 26.08.2010
Godina : 32
Lokacija : BEZDAN

Polni Dimorfizam Empty
PočaljiNaslov: Polni Dimorfizam   Polni Dimorfizam Icon_minitimeSre Jan 19, 2011 11:10 pm

Evo da otvorim ovu temu u nadi da će mo pomoći jedni drugima u određivanju pola kod raznih vrsta, rasa...ptica

Krenuću od jednog mog primera kod Dijamant Golubića: Znam da se pol prepoznaje po prstenu oko oka, problem kod 1 mog Dijamanta je što je na jednoj strani-prsten tanji i sitniji-liči na ženku, a kad pogledam sa druge strane situacija je obrnuta, prsten je veći deblji i naravno liči na mužjaka....Kako bih ja sad tu odredio pol ?

Very Happy Sa koje strane da gledam ? Very Happy
Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
pedja cb

pedja cb


Broj poruka : 353
Datum upisa : 02.09.2010
Godina : 48
Lokacija : Indjija

Polni Dimorfizam Empty
PočaljiNaslov: Re: Polni Dimorfizam   Polni Dimorfizam Icon_minitimeČet Jan 20, 2011 12:01 am

Matori pa ti imas trandzu u tvom jatu Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Polni Dimorfizam Empty
PočaljiNaslov: Re: Polni Dimorfizam   Polni Dimorfizam Icon_minitimeČet Jan 20, 2011 12:08 am

Mozda je bi sex
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Polni Dimorfizam Empty
PočaljiNaslov: Re: Polni Dimorfizam   Polni Dimorfizam Icon_minitimeČet Jan 20, 2011 8:53 am

pedja cb ::
Matori pa ti imas trandzu u tvom jatu Very Happy
Pedjo brate to je danas moderno,sto se cudis heheheheh!!!
Nazad na vrh Ići dole
MILAN

MILAN


Broj poruka : 320
Datum upisa : 26.08.2010
Godina : 32
Lokacija : BEZDAN

Polni Dimorfizam Empty
PočaljiNaslov: Re: Polni Dimorfizam   Polni Dimorfizam Icon_minitimeČet Jan 20, 2011 11:41 am

e momci vama do šale, a ja nemogu da provalim kog je pola... Very Happy
Moram čekati da propeva
Polni Dimorfizam 34324 -ako je mužjak....
E to su pravi ptičarski problemi...hhahah
Pozdrav Exclamation
Nazad na vrh Ići dole
rtomek

rtomek


Broj poruka : 721
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 49
Lokacija : SU-V-SRB

Polni Dimorfizam Empty
PočaljiNaslov: Re: Polni Dimorfizam   Polni Dimorfizam Icon_minitimeČet Jan 20, 2011 12:09 pm

Pozdrav

Kod Dijamantskog golubića ..nije jedino očni prsten merodavan nego i pevanje mužijaka ................hahahahah

zezam malo mužijaku je glava kad gledaš od kljuna prema temenu glava okrugla odnosno znatno okruglija nego kod ženke ...ženke imaju pljosnatiju ravniju glavu ..ja više na to gledam nego na očni prsten jer on u mnogome zavisi od starosti jedinke ..jedna ženka od 3-4 godine ima prsten veći kao mužijak od godinu dana recimio .....
e eeeeeee a naravno mužijak peva i nenosi jaje u gnezdo nego u sebi Polni Dimorfizam 34324 Polni Dimorfizam 29168 Polni Dimorfizam 34324
a naravno ženka je uvek Polni Dimorfizam 10470

baš mi se sviđa ova opuštena ali konstruktivna tema

pozdrav ROBY
Nazad na vrh Ići dole
MILAN

MILAN


Broj poruka : 320
Datum upisa : 26.08.2010
Godina : 32
Lokacija : BEZDAN

Polni Dimorfizam Empty
PočaljiNaslov: Re: Polni Dimorfizam   Polni Dimorfizam Icon_minitimeČet Jan 20, 2011 12:25 pm

To Roby majstore, za prepoznavanje pola po obliku glave prvi put čujem, a tema ko tema zabavna i korisna... Very Happy
Polni Dimorfizam 265488
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Polni Dimorfizam Empty
PočaljiNaslov: Re: Polni Dimorfizam   Polni Dimorfizam Icon_minitimeČet Jan 20, 2011 12:31 pm

rtomek ::


zezam malo mužijaku je glava kad gledaš od kljuna prema temenu glava okrugla odnosno znatno okruglija nego kod ženke ...ženke imaju pljosnatiju ravniju glavu ..

pozdrav ROBY
Bilo nekad Robi Very Happy ,kada su svi imali normale,divlji tip,a sada je sve otišlo u ....
Nazad na vrh Ići dole
rtomek

rtomek


Broj poruka : 721
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 49
Lokacija : SU-V-SRB

Polni Dimorfizam Empty
PočaljiNaslov: Re: Polni Dimorfizam   Polni Dimorfizam Icon_minitimeČet Jan 20, 2011 1:11 pm

dobro znači
ženke Polni Dimorfizam 10470
a muški Polni Dimorfizam 29168
to je 100%


ima rezlike u glavi ali naravno ni to nije 100% ali i to je jedno od mogućnosti koja se može gledati , pa prsten oko oka ..pa čak ako su u jatu a ne u nekom transporteru drugačije se ponašaju mužijaci od ženke ... pa kad sve složiš ..namaš pojma koji je šta haahhaahahahah
geek geek
pozdrav ROBY
Nazad na vrh Ići dole
GoranKac

GoranKac


Broj poruka : 87
Datum upisa : 20.12.2010
Godina : 37
Lokacija : Vojvodina, Kac

Polni Dimorfizam Empty
PočaljiNaslov: Re: Polni Dimorfizam   Polni Dimorfizam Icon_minitimeČet Jan 20, 2011 1:15 pm

Pozdrav ekipi Very Happy .

Mene interesuje koji je najsigurniji nacin za odredjivanje polova kod Rozela?

Neki kazu po obliku glave,po grupnoci ptice,po opipavanju karlicnih kostiju i td. Pa me zanima koji je po vama najprovereniji nacin odredjivanja polova kod Rozela?


Inace Milane sva cast na ovoj temi,prava je!!
Nazad na vrh Ići dole
rtomek

rtomek


Broj poruka : 721
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 49
Lokacija : SU-V-SRB

Polni Dimorfizam Empty
PočaljiNaslov: Re: Polni Dimorfizam   Polni Dimorfizam Icon_minitimeČet Jan 20, 2011 4:37 pm

Gorane pročitaj u temi srednjih papagaja ima i tema o rozelama ...tamo je opisano ...najsigurnija i najuočljivija razlika je oblik glave i veličina kljuna ova razlika se već u gnezdu vidi naročito ako ima više primeraka pa se mogu uporediti mladi .


pozdrav ROBY
Nazad na vrh Ići dole
pedja cb

pedja cb


Broj poruka : 353
Datum upisa : 02.09.2010
Godina : 48
Lokacija : Indjija

Polni Dimorfizam Empty
PočaljiNaslov: Re: Polni Dimorfizam   Polni Dimorfizam Icon_minitimePet Jan 21, 2011 12:04 am

Roby je upravu ali uvek imas varijantu 2 kad bacis hranu ako je jela onda je Polni Dimorfizam 10470 a ako je jeo onda je Polni Dimorfizam 141963
Nazad na vrh Ići dole
milun

milun


Broj poruka : 133
Datum upisa : 25.01.2011
Godina : 57
Lokacija : Osecina

Polni Dimorfizam Empty
PočaljiNaslov: Re: Polni Dimorfizam   Polni Dimorfizam Icon_minitimeSre Feb 09, 2011 9:13 pm

momci ovo je prava polemika, nisam se skoro sladje nasmejao mislim da bi se i sami golubici zamislili kog su pola...ha ha.
Nazad na vrh Ići dole
Stefan94

Stefan94


Broj poruka : 15
Datum upisa : 18.01.2015
Godina : 29
Lokacija : Novi Sad

Polni Dimorfizam Empty
PočaljiNaslov: Re: Polni Dimorfizam   Polni Dimorfizam Icon_minitimePon Jan 19, 2015 5:31 am

pre okrugla glava da bude kod zenke nego kod muzijaka, i zenka ima duzi vrat dok je kod muzjaka kraci Smile a koliko znam kod obicnih golubova zenka moze da imitira muzijaka znac ida ka skine sto posto samo se moze skontati po zvuku da je zenka.... ja mislim da je tako i kod Dijamantskih jer kod mene zenka imitira muzijaka i skace mu na ledja valjda daje do znanja da hoce da se pari a on smotan a obe su mlade ptice pa ne znaju... Ali je pev oda ima bas tih i nezan pev... e da zenka se udvarala muzijaku sirenjem repa i saginjanjem pa pocne da skace za njim.... ali to je pocela da radi od kako sa mjoj pokazeo video parenja i udvaranja dijamantskih na mom laptopu xDDD uzas Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Polni Dimorfizam Empty
PočaljiNaslov: Re: Polni Dimorfizam   Polni Dimorfizam Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Polni Dimorfizam
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Razno :: Razno o pticama i pticarenju-
Skoči na: