Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Hitno potreban savet za bolesnu zebu

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
nemusd




Broj poruka : 3
Datum upisa : 14.01.2011

Hitno potreban savet za bolesnu zebu Empty
PočaljiNaslov: Hitno potreban savet za bolesnu zebu   Hitno potreban savet za bolesnu zebu Icon_minitimePet Jan 14, 2011 3:10 pm

Muzjak zebe je bolestan. Ne moze da leti, ne peva, samo se vuce po podu kao da je paralisan. Kao da je dezorijentisan. Samo se prevrce, ali nekako se vrati u lezeci polozaj. Jede i pije, posto sam mu stavio sve dole. Ne peva, a kad bekne, poprilicno je tih. Zenka je stalno uz njega.
Cenio bih kada bi mi neko rekao da li se susretao sa ovom bolescu i kako je leciti. Hvala unapred,
Nemus
Nazad na vrh Ići dole
ivan83




Broj poruka : 30
Datum upisa : 26.04.2010
Lokacija : Krusevac

Hitno potreban savet za bolesnu zebu Empty
PočaljiNaslov: Re: Hitno potreban savet za bolesnu zebu   Hitno potreban savet za bolesnu zebu Icon_minitimePet Jan 14, 2011 8:03 pm

po svemu sudeci on je bas u dosta losem stanju. U slucaju da nije imao potres mozga, tj da ti je izleteo i udario u staklo npr. onda je u poodmalom stadijumu neke od mnostva bolesti. Meni je takve slicne simptome pokazivala jedna zenka, ali ona je bila strasno stara i iza sebe ostavila mnogo mladih.Bila je potpuno zdrava ali je jednostavno uginula od starosti. Nisi rekao koliko to dugo traje, koliko je stara itd.?
Nazad na vrh Ići dole
jevca5

jevca5


Broj poruka : 106
Datum upisa : 21.05.2010
Godina : 54
Lokacija : svrljig/nis

Hitno potreban savet za bolesnu zebu Empty
PočaljiNaslov: Re: Hitno potreban savet za bolesnu zebu   Hitno potreban savet za bolesnu zebu Icon_minitimePet Jan 14, 2011 8:47 pm

nemusd ::
Muzjak zebe je bolestan. Ne moze da leti, ne peva, samo se vuce po podu kao da je paralisan. Kao da je dezorijentisan. Samo se prevrce, ali nekako se vrati u lezeci polozaj. Jede i pije, posto sam mu stavio sve dole. Ne peva, a kad bekne, poprilicno je tih. Zenka je stalno uz njega.
Cenio bih kada bi mi neko rekao da li se susretao sa ovom bolescu i kako je leciti. Hvala unapred,
Nemus

lek za to nema .postoji preventiva ali sada ti je kasno ja mislim da je u pitanju salmonela nervni oblik (vidjao sam to kod golubova i papagaja) toj ptici a i ostalim pticama daj vitamine i pojacaj ishranu.to je jedini nacin da ptice prezive a kad prezive postaju imune i vise nikad nemoze da se zaraze,( ovo vazi za golubove , a verovatno i za nase ptice.)

pozdrav od jevca
Nazad na vrh Ići dole
nemusd




Broj poruka : 3
Datum upisa : 14.01.2011

Hitno potreban savet za bolesnu zebu Empty
PočaljiNaslov: Re: Hitno potreban savet za bolesnu zebu   Hitno potreban savet za bolesnu zebu Icon_minitimeSub Jan 15, 2011 1:06 pm

Kad kazes da pojacam ishranu, da li mislis i na kuvana jaja sa plazma keksom?
Nazad na vrh Ići dole
jevca5

jevca5


Broj poruka : 106
Datum upisa : 21.05.2010
Godina : 54
Lokacija : svrljig/nis

Hitno potreban savet za bolesnu zebu Empty
PočaljiNaslov: Re: Hitno potreban savet za bolesnu zebu   Hitno potreban savet za bolesnu zebu Icon_minitimeSub Jan 15, 2011 2:11 pm

nemusd ::
Kad kazes da pojacam ishranu, da li mislis i na kuvana jaja sa plazma keksom?
ne cuvam zebe ,ali predpostavljam da pored meke hrane treba da das pticama muhar,bar u klasu i sta vec egzote jedu( neznam).

pozdrav od jevca
Nazad na vrh Ići dole
ivan83




Broj poruka : 30
Datum upisa : 26.04.2010
Lokacija : Krusevac

Hitno potreban savet za bolesnu zebu Empty
PočaljiNaslov: Re: Hitno potreban savet za bolesnu zebu   Hitno potreban savet za bolesnu zebu Icon_minitimeSub Jan 15, 2011 4:01 pm

dodaj im slobodno jaja i keks i u to malo narendaj sipinu kost, vole i bosiljak ako imas. Ako je u pitanju salmonela, bactrim bi ti tu bio resenje ali stvarno nisam siguran u kakvom je stanju najbolje da ga das i koju kolicinu.
Nazad na vrh Ići dole
dino




Broj poruka : 69
Datum upisa : 07.05.2010
Lokacija : podgorica

Hitno potreban savet za bolesnu zebu Empty
PočaljiNaslov: Re: Hitno potreban savet za bolesnu zebu   Hitno potreban savet za bolesnu zebu Icon_minitimeSub Jan 15, 2011 6:37 pm

Ja sam golubovima protiv salmonele za svaki oblik davao sirup ALMACIN to je djeciji sirup i vjerovali ili ne oporavak je bio sto procentan od kada sam cuo za njega i poceo da ga uzimam svaki mi je golub ozdravljao i nemam vise problema.I jedno pitanje za ivan83 da li je bisiljak dobar da se daje u jajcanu hranu ili kako, i je li to onaj bosiljak u kesice kao zacin sto se koristi.Veliki pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
ivan83




Broj poruka : 30
Datum upisa : 26.04.2010
Lokacija : Krusevac

Hitno potreban savet za bolesnu zebu Empty
PočaljiNaslov: Re: Hitno potreban savet za bolesnu zebu   Hitno potreban savet za bolesnu zebu Icon_minitimeNed Jan 16, 2011 7:59 pm

Pa mozes bilo kako da ga dajes, ja mislim da je najbolje da im stavis grancicu osusenog i oni ce sami da uzmu, pazi kad kupujes kako izgleda da nije slucajno budjav ili tako nesto. Zebe su znale cak da uzmu grancicu bosiljka da ga ugrade u gnezdo, i korisno je jer je bosiljak u tom slucaj i inhalator za mlade i i ne voli ga pipa ukoliko je negde ima. To je isti bosiljak kao onaj u kesici samo tamo je samleven, a ptice najvise vole seme, po meni je grancica bolja
Nazad na vrh Ići dole
dino




Broj poruka : 69
Datum upisa : 07.05.2010
Lokacija : podgorica

Hitno potreban savet za bolesnu zebu Empty
PočaljiNaslov: Re: Hitno potreban savet za bolesnu zebu   Hitno potreban savet za bolesnu zebu Icon_minitimeNed Jan 16, 2011 8:20 pm

Pa super ja imam ovaj u kesicu pa cu ga staviti u jajcanu hranu pa kad nedje nadjem grancicu stavicu im za sad ovako.Veliki pozdrav Ivane
Nazad na vrh Ići dole
ivan83




Broj poruka : 30
Datum upisa : 26.04.2010
Lokacija : Krusevac

Hitno potreban savet za bolesnu zebu Empty
PočaljiNaslov: Re: Hitno potreban savet za bolesnu zebu   Hitno potreban savet za bolesnu zebu Icon_minitimeNed Jan 16, 2011 10:24 pm

Nema na cemu, ja sa tim mlevenim nsam probao, trebalo bi da bude dobar.
Nazad na vrh Ići dole
nemusd




Broj poruka : 3
Datum upisa : 14.01.2011

Hitno potreban savet za bolesnu zebu Empty
PočaljiNaslov: Re: Hitno potreban savet za bolesnu zebu   Hitno potreban savet za bolesnu zebu Icon_minitimePon Jan 17, 2011 11:51 pm

Bio mi je jedan prijatelj i konstatovao da zebica nije bolesna, nego je povredjena, te se zato prevrce (ne moze da se osloni na nogu). Nadam se da je to u pitanju. Pojacao sam kalcijum i vitamine.
Zao mi je sto ne peva...
Hvala svima na odgovorima i pozdrav...
Nazad na vrh Ići dole
ivan83




Broj poruka : 30
Datum upisa : 26.04.2010
Lokacija : Krusevac

Hitno potreban savet za bolesnu zebu Empty
PočaljiNaslov: Re: Hitno potreban savet za bolesnu zebu   Hitno potreban savet za bolesnu zebu Icon_minitimeUto Jan 18, 2011 8:14 pm

pa lepo ti rekoh da nije udarila u nesto, mada je po meni ako si je skoro nabavio i oko hvatanja povredjena
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Hitno potreban savet za bolesnu zebu Empty
PočaljiNaslov: Re: Hitno potreban savet za bolesnu zebu   Hitno potreban savet za bolesnu zebu Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Hitno potreban savet za bolesnu zebu
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Krvavo oko nimfe (hitno !)
» Trazim savet za lecenje
» veliki Aleksandar-savet,pomoc
» savet oko povodca za velike papagaje
» Mali Aleksandar-HITNO POMOC

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Odrzavanje :: Nega i zaštita ptica :: Bolesti ptica-
Skoči na: