Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Pevajući papagaj(Psephotus haematonotus)

Ići dole 
+51
tomislav šimunić
pajja
Pjevac
ivankv
ikkacc
žako
ciki
Moreno
dandzy
jomabo
vasko
DadaDada
neshns
miticsinger
Vladakg
goranpirot
IgorV
marinac1
Kyuzo
gaborka
Iwan97
ExploCaty
skorkovic
florida
Mateas78
Vasa
boze
psittacula
Atyesz
Gero
ljubaribolovac
ATOS
acca
rade
pedja cb
Dalibor Vasic
pocetnik
MILAN
Caki1
dr.nenad86
Rea
Sale77-Nis
Caba-Su
fuz80
mime30
sasar_le
kasper
Grumpy
szigics
Luckyboy
rtomek
55 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
AutorPoruka
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pevajući papagaj(Psephotus haematonotus)   Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 6 Icon_minitimeČet Apr 12, 2012 10:25 am

Evo i mog para pevajućih.
Mužijak:
Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 6 Img1562h
Ženka: Prvo jaje je snešeno 04.04. negde oko podneva, posle toga svaki drugi dan je snosila po jedno, tako sam pratio do trećeg jajeta. Jer je ustajala ujutru da jede. Od tada više nisam video da je ustajala, verovatno se od tada razlegla, mužijak je sada hrani.
Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 6 Img1563a

Pozdrav! cheers
Nazad na vrh Ići dole
skorkovic

skorkovic


Broj poruka : 356
Datum upisa : 05.05.2011
Lokacija : Uzice

Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pevajući papagaj(Psephotus haematonotus)   Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 6 Icon_minitimeČet Apr 12, 2012 10:28 am

Svaka cast Dalibore
Nazad na vrh Ići dole
rade

rade


Broj poruka : 175
Datum upisa : 07.01.2011

Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pevajući papagaj(Psephotus haematonotus)   Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 6 Icon_minitimeČet Apr 12, 2012 4:58 pm

Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pevajući papagaj(Psephotus haematonotus)   Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 6 Icon_minitimeČet Apr 12, 2012 11:44 pm

Hvala drugari! cheers
Nazad na vrh Ići dole
ExploCaty




Broj poruka : 3
Datum upisa : 11.08.2012
Lokacija : Bg

Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pevajući papagaj(Psephotus haematonotus)   Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 6 Icon_minitimeSub Avg 11, 2012 1:57 pm

Ja imam pevajuceg papagaja vec mesec dana, medjutim nisam jos nikakav kontakt imala sa njim, jako je plasljiv.Pustila sam ga jednom iz kaveza, i trebalo mi je pola sata da ga nekako uhvatim i vratim unutra. Posle ga nisam ni pustala. Sta mi predlazete, kada da ga opet pustim i kako najbolje da stupim u kontakt sa njim? Hvala Smile Smile
Nazad na vrh Ići dole
Iwan97

Iwan97


Broj poruka : 550
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 26
Lokacija : Sabac

Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pevajući papagaj(Psephotus haematonotus)   Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 6 Icon_minitimeSub Avg 11, 2012 2:02 pm

Pevajuceg papagaja je vrlo tesko pripitomiti ako nije rucno hranjen,za to ce vam trebati dosta strpljenja i rada sa njim.Samo ukoliko ga pustite iz kaveza,nikako ga ne hvatajte i ne jurite vec ga pustite da se sam vrati.
Nazad na vrh Ići dole
ExploCaty




Broj poruka : 3
Datum upisa : 11.08.2012
Lokacija : Bg

Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pevajući papagaj(Psephotus haematonotus)   Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 6 Icon_minitimeSub Avg 11, 2012 2:05 pm

Ok. Trudicemo se, hvala jos jednom Laughing
Nazad na vrh Ići dole
gaborka




Broj poruka : 43
Datum upisa : 16.04.2012

Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pevajući papagaj(Psephotus haematonotus)   Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 6 Icon_minitimeNed Avg 12, 2012 10:48 pm

ExploCaty,

svaki papagaj može da se pripitomi, pitanje je samo truda i vremena...
Kao početak, sedi puno pored njega, odnosno neka bude u prostoriji gde provodiš najviše vremena. Ako imaš vremena, sedi pored njega i pričaj mu nešto, bilo šta, tihim, laganim glasom (kao kad oni cvrkuću između sebe) Kada čitaš, radiš, gledaš tv, budi pored njega, nek se navikne na tebe...
Kada vidiš da se ne boji, probaj da mu daš neku hranu što najviše voli, preko žice.. najbolje je davati na istom mestu, pa ćeš videti, da će naučiti kada te vidi, već će doći na to mesto, samo da dobije nešto ukusno:)
Kad to postigneš, možeš na sledeći korak, da mu probaš dati tu hranu tako što staviš ruku u kavez... Ali to ćeš možda postići za dve nedelje, a možda za dva meseca... Strpljenje je neophodno Smile
Što se tiče puštanja, pusti ga pred hranjenje, tako što mu pred puštanja sat-dva uzmeš hranu i vodu. Pustiš ga, pa mu staviš hranu i vodu u kavez. Izeleti se, pa će se vratiti čim ogladni Smile
Nazad na vrh Ići dole
Kyuzo




Broj poruka : 25
Datum upisa : 08.04.2012
Godina : 40
Lokacija : Beograd, Srbija

Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pevajući papagaj(Psephotus haematonotus)   Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 6 Icon_minitimeSre Avg 15, 2012 1:42 pm

ExploCaty ::
Ja imam pevajuceg papagaja vec mesec dana, medjutim nisam jos nikakav kontakt imala sa njim, jako je plasljiv.Pustila sam ga jednom iz kaveza, i trebalo mi je pola sata da ga nekako uhvatim i vratim unutra. Posle ga nisam ni pustala. Sta mi predlazete, kada da ga opet pustim i kako najbolje da stupim u kontakt sa njim? Hvala Smile Smile
Da nadovezem moju poruku na gaborkinu - kontakt je vrlo vazan. Cesto se moze procitati da ptice treba da imaju svoj mir - to je tacno, ali se to ne postize time sto nece imati kontakt sa osobom koja se brine o njima. Bitno je da ne budu na nekom previse frekventnom mestu, ali svakako treba da budu sto blize onom ko ih cuva. Meni je, recimo, nekad kavez bio na komodi odmah pored radnog stola, u pitanju su bile zebe i u kratkom roku su se navikle da jedu iz ruke i slecu na prst. Dakle - kontakt obavezno, ali nikako nametljiv.
Nazad na vrh Ići dole
ExploCaty




Broj poruka : 3
Datum upisa : 11.08.2012
Lokacija : Bg

Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pevajući papagaj(Psephotus haematonotus)   Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 6 Icon_minitimePet Avg 31, 2012 1:09 pm

Hvala Smile
Nazad na vrh Ići dole
marinac1

marinac1


Broj poruka : 53
Datum upisa : 08.10.2012
Godina : 41
Lokacija : lazarevac

Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pevajući papagaj(Psephotus haematonotus)   Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 6 Icon_minitimeNed Dec 23, 2012 1:15 pm

Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 6 Img00203gPevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 6 Img203.imageshackPevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 6 Img00208wo

slike od danas,pa procenite sami...


Poslednji izmenio marinac1 dana Ned Dec 23, 2012 1:16 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
IgorV

IgorV


Broj poruka : 36
Datum upisa : 05.01.2013
Lokacija : Kovačica

Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pevajući papagaj(Psephotus haematonotus)   Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 6 Icon_minitimeSub Jan 05, 2013 1:46 pm

Ja sam nov na sajtu. Prilikom izčitavanja mnogo sajtova i foruma odlučio sam da se registrujem baš ovde, jer mi se čini da ima dosta iskusnih i savetodavnih odgajivača. Naime imam jedan par plavih pevajućih papagaja i isto u Decembru su se parili, a sada imaju tri jaja. Znam da nije preporučljivo da se sada pare ali šta je tu je. Ostaviću ih da ženka sedi na njima 3 nedelje pa ako se izlegu, da othrani i čim mladi izlete iz kućice zatvoriću im otvor da se više ne pare do proleća... Toliko od mene
Nazad na vrh Ići dole
marinac1

marinac1


Broj poruka : 53
Datum upisa : 08.10.2012
Godina : 41
Lokacija : lazarevac

Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pevajući papagaj(Psephotus haematonotus)   Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 6 Icon_minitimeSub Jan 05, 2013 5:16 pm

Ostavi ih slobodno,vidis da su vremenski uslovi izvanredni,nigde snega,nije hladno,extra...Ja imam pod kozicom 8 jaja,za 2-3 dana ocekujem mlade,imam pod rozelama 2 jaja i pod pevajucim isto 2ista ne diramsamo neka rade...
Nazad na vrh Ići dole
IgorV

IgorV


Broj poruka : 36
Datum upisa : 05.01.2013
Lokacija : Kovačica

Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pevajući papagaj(Psephotus haematonotus)   Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 6 Icon_minitimeSub Jan 05, 2013 5:32 pm

Zaboravio sam da naglasim oni su u kotlarnici gde je uvek oko 12-15 stepeni...
Nazad na vrh Ići dole
marinac1

marinac1


Broj poruka : 53
Datum upisa : 08.10.2012
Godina : 41
Lokacija : lazarevac

Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pevajući papagaj(Psephotus haematonotus)   Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 6 Icon_minitimeNed Jan 06, 2013 1:28 pm

Lozis vatru tu?Ima dima,prasine?
Nazad na vrh Ići dole
IgorV

IgorV


Broj poruka : 36
Datum upisa : 05.01.2013
Lokacija : Kovačica

Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pevajući papagaj(Psephotus haematonotus)   Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 6 Icon_minitimeNed Jan 06, 2013 2:31 pm

Da, tu se loži vatra ali dima i prašine nema.
Zašto pitaš?
Danas je stiglo i 4 jaje, mada malo mi nije logično kako nosi jaja. 1 jaje 29.12, 2 jaje 30.12, 3 jaje 03.01, 4 jaje 06.01.
Nazad na vrh Ići dole
marinac1

marinac1


Broj poruka : 53
Datum upisa : 08.10.2012
Godina : 41
Lokacija : lazarevac

Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pevajući papagaj(Psephotus haematonotus)   Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 6 Icon_minitimeNed Jan 06, 2013 7:08 pm

Kako nemas prasine i dima,kod mene je puna kotlarnica dima i prasine....Sva jaja iste velicine?Jel joj to prvo lezenje?
Nazad na vrh Ići dole
IgorV

IgorV


Broj poruka : 36
Datum upisa : 05.01.2013
Lokacija : Kovačica

Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pevajući papagaj(Psephotus haematonotus)   Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 6 Icon_minitimePon Jan 07, 2013 10:56 am

Kod mene je kao u apoteci... Very Happy Ovako na oko izgledaju iste veličine. Da to joj je prvo leženje. Da li možda ti imaš odgovor na tu razliku u danima kada je snela jaja?
Nazad na vrh Ići dole
IgorV

IgorV


Broj poruka : 36
Datum upisa : 05.01.2013
Lokacija : Kovačica

Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pevajući papagaj(Psephotus haematonotus)   Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 6 Icon_minitimeUto Jan 08, 2013 9:16 am

Stiglo je i 5 jaje. Čime hranite vaše ptice?
Nazad na vrh Ići dole
marinac1

marinac1


Broj poruka : 53
Datum upisa : 08.10.2012
Godina : 41
Lokacija : lazarevac

Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pevajući papagaj(Psephotus haematonotus)   Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 6 Icon_minitimeSre Jan 09, 2013 8:48 pm

Ja im sam pravim miks hrane,imam coveka koji nabavlja svu hranu,zrnasam im pravim kombinacije,ne uzimam nista gotovo....
Nazad na vrh Ići dole
IgorV

IgorV


Broj poruka : 36
Datum upisa : 05.01.2013
Lokacija : Kovačica

Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pevajući papagaj(Psephotus haematonotus)   Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 6 Icon_minitimeSre Jan 09, 2013 8:59 pm

Koji odnos, ako nije tajna...
Nazad na vrh Ići dole
marinac1

marinac1


Broj poruka : 53
Datum upisa : 08.10.2012
Godina : 41
Lokacija : lazarevac

Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pevajući papagaj(Psephotus haematonotus)   Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 6 Icon_minitimePet Jan 11, 2013 7:54 pm

Nije tajna....
Ovas-5kg
Proso-5kg
suncokret-6kg
heljda-2kg
konoplja-1kg
svetlo seme-1kg
dari-1kg
Lan-0,5kg
Kardi-3kg
Ovo ti je moja porudzbina svaki put kada odem kod coveka....
Nazad na vrh Ići dole
goranpirot




Broj poruka : 49
Datum upisa : 15.04.2012
Godina : 54
Lokacija : Pirot

Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pevajući papagaj(Psephotus haematonotus)   Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 6 Icon_minitimeSub Jan 12, 2013 11:22 am

Moja metoda hranjenja je malo drugačija.Miksujem proso,svetlo seme,konoplju i lan,malo uljane repice.Suncokret dajem posebno u drugu hranilicu.Različite vrste papagaja ne vole istu mešavinu,na primer nimfe pretenduju više proso,aleksandri suncokret.Najbolje je ponuditi posebno pa šta voli nek izvoli.Naravno meka hrana posebno u drugu hranilicu.
Nazad na vrh Ići dole
IgorV

IgorV


Broj poruka : 36
Datum upisa : 05.01.2013
Lokacija : Kovačica

Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pevajući papagaj(Psephotus haematonotus)   Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 6 Icon_minitimeČet Jan 24, 2013 6:58 pm

Da li dajete vašim pticama pirinač?
Nazad na vrh Ići dole
marinac1

marinac1


Broj poruka : 53
Datum upisa : 08.10.2012
Godina : 41
Lokacija : lazarevac

Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pevajući papagaj(Psephotus haematonotus)   Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 6 Icon_minitimeČet Jan 24, 2013 7:34 pm

ja ne....
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pevajući papagaj(Psephotus haematonotus)   Pevajući papagaj(Psephotus  haematonotus) - Page 6 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Pevajući papagaj(Psephotus haematonotus)
Nazad na vrh 
Strana 6 od 10Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
 Similar topics
-
» Visebojni papagaj(Psephotus varius)
» Kraljevski papagaj
» Karolina papagaj (Conuropsis carolinensis)
» Moj papagaj Akica
» KEA papagaj(Nestor notabilis)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Papagaji :: Srednji papagaji-
Skoči na: