Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Pastel mutacija

Ići dole 
+8
Luckyboy
braneOS
golubx
srxa
VlatkoSK
pero
ticar
dr.nenad86
12 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Sledeći
AutorPoruka
VlatkoSK

VlatkoSK


Broj poruka : 155
Datum upisa : 03.10.2011
Godina : 41
Lokacija : Skopje Makedonija

Pastel mutacija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pastel mutacija   Pastel mutacija - Page 2 Icon_minitimeSre Feb 08, 2012 2:41 am

Pastel mutacije su mnogo lesne. Ako nemas pastel muzjak a imas zenku onda u prvoj godinu paris:
Zenka pastel X muzjak beli recesivni= Svi su pasteli nosioci na beli recesivni.
Drugoj godinu: Imas pastel muzjak nosioc na beli recesivni X pastel zenka dobijas sve pastele, ili pastel muzjak nosioc na beli recesivni ako je zuti X lipohrom zuta zenka= sve pastele nosioce na zuto i na belo recesivno(dvojne nosioce) Nenade pomagaj ako nije tako :-)))
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Pastel mutacija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pastel mutacija   Pastel mutacija - Page 2 Icon_minitimeSre Feb 08, 2012 4:30 am

VlatkoSK ::
Pastel mutacije su mnogo lesne. Ako nemas pastel muzjak a imas zenku onda u prvoj godinu paris:
Zenka pastel X muzjak beli recesivni= Svi su pasteli nosioci na beli recesivni.
Drugoj godinu: Imas pastel muzjak nosioc na beli recesivni X pastel zenka dobijas sve pastele, ili pastel muzjak nosioc na beli recesivni ako je zuti X lipohrom zuta zenka= sve pastele nosioce na zuto i na belo recesivno(dvojne nosioce) Nenade pomagaj ako nije tako :-)))

skraćeno-to nije točno Very Happy
od takvog parenja se dobiju svi žuti, s tim da bi muški bili nosioci pastela i bijelog recesivnog a ženke samo nosioci bijelog recesivnog.
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Pastel mutacija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pastel mutacija   Pastel mutacija - Page 2 Icon_minitimeSre Feb 08, 2012 1:51 pm

VlatkoSK ::
Pastel mutacije su mnogo lesne. Ako nemas pastel muzjak a imas zenku onda u prvoj godinu paris:
Zenka pastel X muzjak beli recesivni= Svi su pasteli nosioci na beli recesivni.
Drugoj godinu: Imas pastel muzjak nosioc na beli recesivni X pastel zenka dobijas sve pastele, ili pastel muzjak nosioc na beli recesivni ako je zuti X lipohrom zuta zenka= sve pastele nosioce na zuto i na belo recesivno(dvojne nosioce) Nenade pomagaj ako nije tako :-)))


Uhhh, evo ovako kod parenja :
Lipohrom pastel zuti muzijak nosiocc recesivno belog X Lipohrom zuta zenka ( ako sma dobro razumeo kombinaciju) dobijes muzijake : Lipohrom zute nosicoce lipohrom pastele i recesivno belog a zenke lipohrom pastel zute koje mogu nositi i recesivno belo - to se proverava parenjem.

Iz kombinacije zenka lipohrom pastel zuta X recesivno beli dobijas: Muzijake lipohrom zute nosioce lipohrom pastel zute i nosicoce recesivno belog a zenke ce biti lipohrom zute i nosice recesivno belo .


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Pastel mutacija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pastel mutacija   Pastel mutacija - Page 2 Icon_minitimeSre Feb 08, 2012 2:16 pm

dr.nenad86 ::
VlatkoSK ::
Pastel mutacije su mnogo lesne. Ako nemas pastel muzjak a imas zenku onda u prvoj godinu paris:
Zenka pastel X muzjak beli recesivni= Svi su pasteli nosioci na beli recesivni.
Drugoj godinu: Imas pastel muzjak nosioc na beli recesivni X pastel zenka dobijas sve pastele, ili pastel muzjak nosioc na beli recesivni ako je zuti X lipohrom zuta zenka= sve pastele nosioce na zuto i na belo recesivno(dvojne nosioce) Nenade pomagaj ako nije tako :-)))

ovaj gornji tekst nije bio pitanje.di si ti to pročita


Uhhh, evo ovako kod parenja :
Lipohrom pastel zuti muzijak nosiocc recesivno belog X Lipohrom zuta zenka ( ako sma dobro razumeo kombinaciju) dobijes muzijake : Lipohrom zute nosicoce lipohrom pastele i recesivno belog a zenke lipohrom pastel zute koje mogu nositi i recesivno belo - to se proverava parenjem.

Iz kombinacije zenka lipohrom pastel zuta X recesivno beli dobijas: Muzijake lipohrom zute nosioce lipohrom pastel zute i nosicoce recesivno belog a zenke ce biti lipohrom zute i nosice recesivno belo .


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Pastel mutacija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pastel mutacija   Pastel mutacija - Page 2 Icon_minitimeSre Feb 08, 2012 2:18 pm

U pitanju si bile obe kombinacije pa sam dao svoj sud o tome, od viska glava ne boli, ovde ima dosta sudijskih pripravnika, aktivnih ili skrivenih, pa neka uce, trebace im to. Cool


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
VlatkoSK

VlatkoSK


Broj poruka : 155
Datum upisa : 03.10.2011
Godina : 41
Lokacija : Skopje Makedonija

Pastel mutacija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pastel mutacija   Pastel mutacija - Page 2 Icon_minitimeSre Feb 08, 2012 9:48 pm

Neso, malo mi nije jasno. primer imam
lipohrom pastel crvenu zenku x beli recesivni muzjak=muzjake lipohrom crvene nosioce lipohrom pastel crveni i nosioce belo recesivno? a zenke lipohrom crvene nosioce na belo recesivno?
Ja vec imam upareno
zenka lipohrom pastel crveni x beli recesivni muzjak i imam odma dva mala lipohrom pastel crvene. Kako je to moguce?
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Pastel mutacija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pastel mutacija   Pastel mutacija - Page 2 Icon_minitimeSre Feb 08, 2012 10:06 pm

Upravo tako, to je ta kombinacija.


Jel si siguran da su mladi lipohrom pastel crveni???


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
VlatkoSK

VlatkoSK


Broj poruka : 155
Datum upisa : 03.10.2011
Godina : 41
Lokacija : Skopje Makedonija

Pastel mutacija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pastel mutacija   Pastel mutacija - Page 2 Icon_minitimeSre Feb 08, 2012 10:07 pm

Da siguran sam a i sad sam pricao sa Camilovic rekao mi je da je tako kako sto ja kazem. Da lipohrom pastel zenka x beli recesivni nemoze da se dobije crveni.
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Pastel mutacija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pastel mutacija   Pastel mutacija - Page 2 Icon_minitimeSre Feb 08, 2012 10:21 pm

VlatkoSK ::
Da siguran sam a i sad sam pricao sa Camilovic rekao mi je da je tako kako sto ja kazem. Da lipohrom pastel zenka x beli recesivni nemoze da se dobije crveni.

Evo ti istog primera :muzijak recesivno beli x zenka lipohrom pastel zuta :

Parenjem dobio : 1. Muzijake lipohrom zute nosioce lipohrom pastele i recesivno belog, a
2. zenke lipohrom zute nosioce recesivno belog,

Sto znaci da se parenjem sa lip. pastel crvenima mogu dobiti lipohrom crveni nposioci lipohrom pastel crvenog i recesivnog.


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Pastel mutacija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pastel mutacija   Pastel mutacija - Page 2 Icon_minitimeČet Feb 09, 2012 3:38 am



tebi se samo čini da su pastel crveni,ja mislim da nisu pojeli dovoljnu dnevnu dozu karotina. Very Happy

nisu i nemogu biti pasteli,vidjet ćeš kad promjenu perije
Nazad na vrh Ići dole
pero

pero


Broj poruka : 163
Datum upisa : 20.04.2010
Godina : 71
Lokacija : Darda, Hrvatska

Pastel mutacija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pastel mutacija   Pastel mutacija - Page 2 Icon_minitimeČet Feb 09, 2012 9:18 pm

Za VlatkoSK - ticar je možda u pravu, a ne mora biti.
Kada konzultiraš neki autoritet možda mu nisi dobro prezentirao problem pa ga nemoj prozivati već to brani snagom argumenata.
Pošto nisi dobro definirao problem, dobio si i oprečne odgovore.
Šta ako je recesivac iz crvenog jata?
Nazad na vrh Ići dole
VlatkoSK

VlatkoSK


Broj poruka : 155
Datum upisa : 03.10.2011
Godina : 41
Lokacija : Skopje Makedonija

Pastel mutacija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pastel mutacija   Pastel mutacija - Page 2 Icon_minitimePet Feb 10, 2012 1:29 am

pero ::
Za VlatkoSK - ticar je možda u pravu, a ne mora biti.
Kada konzultiraš neki autoritet možda mu nisi dobro prezentirao problem pa ga nemoj prozivati već to brani snagom argumenata.
Pošto nisi dobro definirao problem, dobio si i oprečne odgovore.
Šta ako je recesivac iz crvenog jata?

Gospodine Pero pa valjda ja znam kakve kanarince imam i od koje porekla su. Mogu i sa tobom i sa Ticar da se opkladim da:
Muzjak beli recesivni x Zenka lipohrom pastel crvena=Sve mlade su pastele nosioci belog recesivnog. A sad slikacu i mlade crvene i mlade pastele pa vi sutra uporedite nijansu dali su pastele ili crvene.
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Pastel mutacija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pastel mutacija   Pastel mutacija - Page 2 Icon_minitimePet Feb 10, 2012 4:26 am

VlatkoSK ::
pero ::
Za VlatkoSK - ticar je možda u pravu, a ne mora biti.
Kada konzultiraš neki autoritet možda mu nisi dobro prezentirao problem pa ga nemoj prozivati već to brani snagom argumenata.
Pošto nisi dobro definirao problem, dobio si i oprečne odgovore.
Šta ako je recesivac iz crvenog jata?

Gospodine Pero pa valjda ja znam kakve kanarince imam i od koje porekla su. Mogu i sa tobom i sa Ticar da se opkladim da:
Muzjak beli recesivni x Zenka lipohrom pastel crvena=Sve mlade su pastele nosioci belog recesivnog. A sad slikacu i mlade crvene i mlade pastele pa vi sutra uporedite nijansu dali su pastele ili crvene.

opet ne čitaš što je pero napisao,napisao je što ako je recesivac iz crvenog jata,onda je možda moguće dobiti pastele,a ti do sada nisi mogao znati što nosi recesivac dok nisi napravio takvo parenje.ali čisto sumnjam da su pasteli,nezaboravi da kanarinci mijenjaju svo perije osim krila i repa.
Nazad na vrh Ići dole
pero

pero


Broj poruka : 163
Datum upisa : 20.04.2010
Godina : 71
Lokacija : Darda, Hrvatska

Pastel mutacija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pastel mutacija   Pastel mutacija - Page 2 Icon_minitimePet Feb 10, 2012 8:37 pm

VlatkoSKlipohrom pastel crvenu zenku x beli recesivni muzjak=muzjake lipohrom crvene nosioce lipohrom pastel crveni i nosioce belo recesivno? a zenke lipohrom crvene nosioce na belo recesivno?
Samo sam pretpostavio da je recesivac iz crvenog jata i sve se uklapa.
Nazad na vrh Ići dole
VlatkoSK

VlatkoSK


Broj poruka : 155
Datum upisa : 03.10.2011
Godina : 41
Lokacija : Skopje Makedonija

Pastel mutacija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pastel mutacija   Pastel mutacija - Page 2 Icon_minitimePet Feb 10, 2012 9:41 pm

pero ::
VlatkoSKlipohrom pastel crvenu zenku x beli recesivni muzjak=muzjake lipohrom crvene nosioce lipohrom pastel crveni i nosioce belo recesivno? a zenke lipohrom crvene nosioce na belo recesivno?
Samo sam pretpostavio da je recesivac iz crvenog jata i sve se uklapa.

Gospodin Pero ti si sasvim u pravu ali ako ja neznam moj genotip kanarinaca. Posto moj beli recesivni muzjak je izveden od dva bela recesivna kanarinca nemoze biti nosioc na crveno. U pravo si slazem se sa tobom ali ako je recesivac iz crvenog jata kako sto ti kazes.
Nazad na vrh Ići dole
VlatkoSK

VlatkoSK


Broj poruka : 155
Datum upisa : 03.10.2011
Godina : 41
Lokacija : Skopje Makedonija

Pastel mutacija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pastel mutacija   Pastel mutacija - Page 2 Icon_minitimePet Feb 10, 2012 9:45 pm

Muzjak beli recesivni x Zenka lipohrom pastel crvena=Sve mlade su pastele nosioci belog recesivnog.

opet ne čitaš što je pero napisao,napisao je što ako je recesivac iz crvenog jata,onda je možda moguće dobiti pastele,a ti do sada nisi mogao znati što nosi recesivac dok nisi napravio takvo parenje.ali čisto sumnjam da su pasteli,nezaboravi da kanarinci mijenjaju svo perije osim krila i repa.[/quote]


Citam ja mnogo dobro i kazem da moj beli recesivni muzjak nije nikakvi nosioc nego cisti beli izveden od muzjak bel i zenka bela recesivna. Znaci da nije nikakvav nosioc crveno. I taj muzjak cisto beli recesivni uparen sa pastel crvenu zenku dobijas sve pastele crvene nosioce na belo recesivno. Ti sta milsis?
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Pastel mutacija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pastel mutacija   Pastel mutacija - Page 2 Icon_minitimeSub Feb 11, 2012 2:31 am




onaj tko ti je to rekao nema pojma što priča.to bi značilo da ako pariš bijelog recesivnog sa žutim pastelom da bi dobio sve pastele.a to nije točno,ja sam držao i bijele i žute i pastele pa nikad na taj način nisam od njih dobio pastele.

samo da znaš da bijeli recesivni nemogu biti nosioci ničeg tj mogu neke recesivne mutacije ali pošto kod lipokroma nema recesivne mutacije onda nemože.ali genetski mogu biti rađeni preko crvenih i u genima imati crvenu boju.
primjer ti je nosioc opala koji je također recesivan,znaći nosioca opala možeš pariti s ahatom godinama i nikad nećeš dobiti opala dok ne dode u kontakt sa opalom ili nosiocom opala,tako ti je i tu.

Nazad na vrh Ići dole
pero

pero


Broj poruka : 163
Datum upisa : 20.04.2010
Godina : 71
Lokacija : Darda, Hrvatska

Pastel mutacija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pastel mutacija   Pastel mutacija - Page 2 Icon_minitimeSub Feb 11, 2012 3:13 pm

VlatkoSK ne mislim tako. Recesivno ne kompenzira ni žuti ni crveni lipokrom. To što ptice poznaješ fenotipski nije moj problem. Kad uđeš u suštinu nećeš pariti samo recesivce već kombinirati sa žutim ili crvenim lipokromom. Držao sam i jedne i drge, a sada imam rec.melanime crne serije.
Nazad na vrh Ići dole
srxa




Broj poruka : 161
Datum upisa : 27.10.2011
Godina : 46
Lokacija : Novi Sad

Pastel mutacija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pastel mutacija   Pastel mutacija - Page 2 Icon_minitimePon Feb 13, 2012 2:32 am

Ja upravo imam dva mlada stara oko 50 dana iz kombinacije beli recesivni x lipohrom zuta kanarinka. Jedno musko, sa nazalost melaninskom flekom na kljunu, i jednu zenku. oboje pastel. jel to znaci da je mom muzjaku mama bela recesivna, a tata zuti pastel?
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Pastel mutacija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pastel mutacija   Pastel mutacija - Page 2 Icon_minitimePon Feb 13, 2012 3:07 am

srxa ::
Ja upravo imam dva mlada stara oko 50 dana iz kombinacije beli recesivni x lipohrom zuta kanarinka. Jedno musko, sa nazalost melaninskom flekom na kljunu, i jednu zenku. oboje pastel. jel to znaci da je mom muzjaku mama bela recesivna, a tata zuti pastel?

iz ove kombinacije ti nije nikako mogao izaći pastel,jer bijeli nemože biti nosioc pastela.možda sad izgledaju malo svijetliji ali kad promjene perije biti će normalno žute boje
Nazad na vrh Ići dole
srxa




Broj poruka : 161
Datum upisa : 27.10.2011
Godina : 46
Lokacija : Novi Sad

Pastel mutacija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pastel mutacija   Pastel mutacija - Page 2 Icon_minitimePon Feb 13, 2012 3:11 am

To bi trebalo biti za oko mesec dana gotovo pa ce se videti, ako se ne varam. Ali bas su jako svetli...mogu probati staviti sliku ovde, pa procenite.
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Pastel mutacija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pastel mutacija   Pastel mutacija - Page 2 Icon_minitimePon Feb 13, 2012 1:53 pm

Iz te kombinacije mozes dobiti samo zute ptice, nosioce recesive, Nikako patsele. A to sto su ptice malo svetlije ako nemas da ih uporedis sa drugima mozda ti se samo tako cini, ili su obe tice zenke Cool


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
golubx




Broj poruka : 9
Datum upisa : 20.11.2010

Pastel mutacija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pastel mutacija   Pastel mutacija - Page 2 Icon_minitimePon Feb 13, 2012 6:54 pm

Iz tih kombinacija se mogu dobiti pasteli, samo ako je taj beli muzjak lipohrom pastel beli.
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Pastel mutacija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pastel mutacija   Pastel mutacija - Page 2 Icon_minitimeUto Feb 14, 2012 3:51 am

golubx ::
Iz tih kombinacija se mogu dobiti pasteli, samo ako je taj beli muzjak lipohrom pastel beli.

od kad bijeli lipokrom može biti pastel. Question
Nazad na vrh Ići dole
srxa




Broj poruka : 161
Datum upisa : 27.10.2011
Godina : 46
Lokacija : Novi Sad

Pastel mutacija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pastel mutacija   Pastel mutacija - Page 2 Icon_minitimeUto Feb 14, 2012 11:13 am

Pastel mutacija - Page 2 IMG_0055
Ovaj je sa flekom na kljunu. Dr.Nenade, ovaj peva kao Toma Zdravkovic Smile
Pastel mutacija - Page 2 IMG_0059
Zenkica...
Pastel mutacija - Page 2 IMG_0062
Mama.
Pastel mutacija - Page 2 IMG_0066
Tata.

Jedino je moguca da ja gresim, da ovo nisu pasteli..ali procenite sami.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Pastel mutacija - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pastel mutacija   Pastel mutacija - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Pastel mutacija
Nazad na vrh 
Strana 2 od 11Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Sledeći
 Similar topics
-
» Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )
» Brazilski ili sivi kardinal (Paroaria cucullata)
» Crvenogruda mutacija
» Mutacije majora
»  Sivokrila mutacija kanarinaca boje

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Kanarinci :: Kanarinci boje-
Skoči na: